Camping




sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Το ελεύθερο camping είναι ο καλύτερος τρόπος για διακοπές με το σκύλο μας, αλλά δυστυχώς ούτε φέτος αλλάζει ο νόμος της απαγόρευσης, με τον επιπρόσθετο φόβο, ότι το κράτος φέτος θέλει να τα μαζέψει από παντού.
Διπλή προσοχή φέτος λοιπόν, ειδικά στις περιοχές με υψηλή τουριστική κίνηση.
Προτιμήστε περιοχές που οι τοπικές αρχές κάνουν εσκεμμένα τα στραβά μάτια...

http://www.florabox.gr/joomla/index...kai-fetos-to-free-camping&catid=20&Itemid=123
 


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
Καλησπερα grifo εχω καποιες ιδεες αλλα παιζει ρολο αν θα παρεις καραβι οπως και το μεγεθος των σκυλιων σας για την μετακινηση και την διαχειρηση τους!!
Δεν έχω κανένα πρόβλημα είτε πάρω καράβι, είτε όχι. Έχω δυο θυλυκές Χάσκυ και Γκρένενταλ. Συν ένα θηλυκό Ροτβάιλερ της κοπέλας μου.

παρεπιπτοντως εγω και ο φιλος μου λατρευουμε το camping ιδιαιτερος το ελευθερο στην φυση η τις παραλιες!!:)
Για πολλούς λόγους που έχουν σχέση κυρίως με το ίδιο το στιλ των διακοπών όσο και με τη νομοθεσία έκανα παλιότερα ελεύθερο αλλά με τη μηχανή. Επίσης αν πάω ειδικά με αυτή την κοπέλα για ελεύθερο θα είναι και η τελευταία φορά που θα πάμε κάπου μαζί, ή για την ακρίβεια η τελευταία φορά που θα με δει άνθρωπος :D:D

Για πες καμιά ιδέα.... :)

-------------------------------------------

Ανάφη;
Μάλλον είστε απ' τους πολύ τυχερούς που τη βρίσκετε άδεια. Εγώ πάντα θεωρούσα ότι κάθε χρόνο βυθίζεται απ' την πληρότητα.
 








kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
γενικα στην αναφη, στον ρουκουνα λεω... κυνηγανε..
εμεις ολη μερα την περναγαμε νταλα ηλιο γιατι η σκηνη υποχρεωτικα την ριχναμε και την ανεβαζαμε με την δυση του ηλιου.. ειχε πεσει πολυ κυνηγι για το ελευθερο .. οχι μονο εμεις ολη η παραλια την ιδια δουελεια καναμε.. ολοβραδυς το χτιζαμε τη μερα γκρεμιζοταν (το αντισκηνο)

λεω... :D
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
γενικα στην αναφη, στον ρουκουνα λεω... κυνηγανε..
εμεις ολη μερα την περναγαμε νταλα ηλιο γιατι η σκηνη υποχρεωτικα την ριχναμε και την ανεβαζαμε με την δυση του ηλιου.. ειχε πεσει πολυ κυνηγι για το ελευθερο .. οχι μονο εμεις ολη η παραλια την ιδια δουελεια καναμε.. ολοβραδυς το χτιζαμε τη μερα γκρεμιζοταν (το αντισκηνο)

λεω... :D
αμαν....πικρα ε? δεν ευχαριστιεσαι διακοπες.....
 


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
καθολου! βασικα ηταν απο τις χειροτερες μου... δεν χαρηκα καθολου αυτο το ροζ του βραχου..
την καναμε μετα απο 5 μερες μπορει και λιγοτερο .. νομιζω πηγαμε κουφονησι..
τεσπα..

Πολυ ωραιο καμπινγκ καναμε στο Πηλιο Νοτιο, Μελανη.. ομορφη αγρια παραλια με βραχια να κατεβαινουν ως την παραλια, ωραια νερα, ενα μονο ταβερνακι με σουπερ φαι, ντουζιερες, πολυ καλα παιδια αυτοι που το δουλευαν.. ωραιο τσιπουρο! και ολη η παραλια ενδεικνεται για free campers επισης βρε παιδια.. αλλος κοσμος.. πιο harcore οχι αυτο το νεοχιπι των κυκλαδων.. που μου την δινει στα νευρα.. ολο φωνες και κακο..
εκει το βραδυ επικρατουσε ηρεμια και γαληνη.. και φυσικα κανενα προβλημα με σκυλια.. απλα υπεροχα..ολα!! και μονο ενα 5ωρακι απο αθηνα οδικως.. και αφου φτανεις με αμαξι , κανεις και βολτες σου σε αλλες παραλιες του Πηλιου .. που απλα ειναι ΜΑΓΕΥΤΙΚΑ!

για πες και εσυ κανα μερος.. εισαι γυρισμενη σκηνη και εσυ ;)
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
καθολου! βασικα ηταν απο τις χειροτερες μου... δεν χαρηκα καθολου αυτο το ροζ του βραχου..
την καναμε μετα απο 5 μερες μπορει και λιγοτερο .. νομιζω πηγαμε κουφονησι..
τεσπα..

Πολυ ωραιο καμπινγκ καναμε στο Πηλιο Νοτιο, Μελανη.. ομορφη αγρια παραλια με βραχια να κατεβαινουν ως την παραλια, ωραια νερα, ενα μονο ταβερνακι με σουπερ φαι, ντουζιερες, πολυ καλα παιδια αυτοι που το δουλευαν.. ωραιο τσιπουρο! και ολη η παραλια ενδεικνεται για free campers επισης βρε παιδια.. αλλος κοσμος.. πιο harcore οχι αυτο το νεοχιπι των κυκλαδων.. που μου την δινει στα νευρα.. ολο φωνες και κακο..
εκει το βραδυ επικρατουσε ηρεμια και γαληνη.. και φυσικα κανενα προβλημα με σκυλια.. απλα υπεροχα..ολα!! και μονο ενα 5ωρακι απο αθηνα οδικως.. και αφου φτανεις με αμαξι , κανεις και βολτες σου σε αλλες παραλιες του Πηλιου .. που απλα ειναι ΜΑΓΕΥΤΙΚΑ!

για πες και εσυ κανα μερος.. εισαι γυρισμενη σκηνη και εσυ ;)
μαγεια....μαγεια μαγεια....απο τα ομορφοτερα μερη.....
 




atoki

Active Member
6 Ιουνίου 2011
26
0
θεσσαλονικη
΅Ειναι μεγαλοσωμα..ειχαμε παει προπερσυ κουφονησια πανω και κατω στο πανω αν πας τωρα θα ειναι παραδεισος ειναι μικρουτσικο νησακι δεν θες ουτε οχημα εχει ενα εγκαταλελημενο camping οχι τουαλετα εκει, και στηνεις πολυ καβατζομενος κατω απο αρμιρικια και θαλασσα ονειρεμενη!!τον Αυγουστο ας το καλυτερα δεν θα βρεις να πατησεις!!!!Στο κατω σχεδον δεν υπαρχει πολιτισμος μπορεις να στησεις εχει μονο 2 παραλιες η μια εχει ταβερνα ετσι ονομαζεται κιολας και η αλλη ειναι το Νερο και ειναι μια παραλια με βραχους τριγυρο βοτσαλα και δασακι πισω(ειναι γυμνηστων το κατω μονο)!!
Αλλο μερος για Ικαρια Αρμενιστης η Καρκιναγρι εκει παιζει δυσκολια αλλα το μερος εκπεμπει ηρεμια οποτε δεν σε χαλαει!!(παλι με την σκηνη η πας στο δασος που δεν προτεινω εκτος και αν ειστε πολλοι!αλλιως παραλιες και το ξημερωμα κατω η σκηνη!στον να μην πατε μονο ειναι το 1 σημειο που μοιραζουν προστιμο!και παλι οχι αυγουστο!αν θυμηθω κατι θα προσθεσω..
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Ιθάκη έχετε πάει?
Δεν κυνηγάει κανένας....
ΓΙδάκι είναι πανέμορφα+ταβέρνα, αλλά δεν έχει σκιά.... και Σαρακήνικο έχει σκιές και ταβέρνα αλλά κόσμο.
Το νησί δεν έχει μπουκώσει ακόμα από τουρισμό, καλύτερο από όλα τα Ιόνια από αυτή την άποψη, και απείρως καλύτερα από αιγαίο...
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Σε όποιον αρέσει το ελευθερο, ας πάει νότια Κρήτη. Πανέμορφες παραλίες για όλα τα γούστα... Και παραλίες με άμμο, και με βότσαλο και ανάβαθες και βαθιές και....ανοργάνωτες... Έως και παραλίες γυμνιστών (βασικά μεικτες έχω πάρει πρέφα). Όταν λέω για όλα τα γούστα, για όλα! Έχει και κατα τόπους οικισμούς για κάπως πιό οργανωμένες καταστάσεις

Απλά προσοχή στις φωτιές που ανάβουμε γιατί κάπως έτσι κάψανε και την Πρέβελη... (Κρίμα μεγάλο)
 


atoki

Active Member
6 Ιουνίου 2011
26
0
θεσσαλονικη
Ειναι εκπληκτικα στην Κρητη αλλα τα ακτοπλοηκα εχουν ξεφυγει το ψαχνω τωρα για Ιουλιο και ειναι 280 περιπου 2 ατομα + ι.χ. οποτε...στα Βορεια η Χαλκιδικη εχει καποιες μικρες παραλιες αλλα θελει πολυ ψαξιμο γιατι στις γνωστες στηνουν καταυλισμους γγγρρρ... 2ο ποδι εχει πολλες..
 




Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Ιθάκη έχετε πάει?
Δεν κυνηγάει κανένας....
ΓΙδάκι είναι πανέμορφα+ταβέρνα, αλλά δεν έχει σκιά.... και Σαρακήνικο έχει σκιές και ταβέρνα αλλά κόσμο.
Το νησί δεν έχει μπουκώσει ακόμα από τουρισμό, καλύτερο από όλα τα Ιόνια από αυτή την άποψη, και απείρως καλύτερα από αιγαίο...
μμ.....ωραιος προορισμος.......
 


nasouk

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2010
1.166
3
Για κοντινες αποδρασεις , δοκιμαστε το Αγκιστρι και συγκεκριμενα Δραγονερα(εκει κρυβοταν και ο Κουφοντινιας).

Ανετα με σκυλια και γατια μια παρεα ολοι.
 


Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
Ιθάκη μια φορά έχω πάει και δεν θα ξαναπήγαινα !!! ίσως στα σαράντα μου
ένα είναι το μέρος Κεφαλλονιά βέβαια αν δεν παινέσεις το σπίτι σου :D
Ικαρία θέλω να παω ... έχει οργανωμένο camping? τα σκυλία στο καράβι τα δέχονται μόνο μεσα σε κλουβάκι ?
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Ιθάκη μια φορά έχω πάει και δεν θα ξαναπήγαινα !!! ίσως στα σαράντα μου
ένα είναι το μέρος Κεφαλλονιά βέβαια αν δεν παινέσεις το σπίτι σου :D
Ικαρία θέλω να παω ... έχει οργανωμένο camping? τα σκυλία στο καράβι τα δέχονται μόνο μεσα σε κλουβάκι ?
για εμας δηλαδη super :)
παντως το σπιτι σου (Κεφαλλονια) που προσωπικα και αυτο μου αρεσει πολυ κι αυτο μια χαρα για σαρανταρηδες κανει :p δεν ειναι και για τρελα νιατα!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU