Camping


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Ιθάκη μια φορά έχω πάει και δεν θα ξαναπήγαινα !!! ίσως στα σαράντα μου
ένα είναι το μέρος Κεφαλλονιά βέβαια αν δεν παινέσεις το σπίτι σου :D
Ικαρία θέλω να παω ... έχει οργανωμένο camping? τα σκυλία στο καράβι τα δέχονται μόνο μεσα σε κλουβάκι ?

το blue star που θα μας παει Κουφονησι μας αφηνει και στο καταστρωμα....ρωτησε οταν θα κλεισεις τα εισιτηρια...
 
Last edited by a moderator:


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Ικαρία θέλω να παω ... έχει οργανωμένο camping? τα σκυλία στο καράβι τα δέχονται μόνο μεσα σε κλουβάκι ?
Δεν υπάρχει οργανωμένο και τελευταία κυνηγάνε και το ελεύθερο. Όσες φορές έχω ταξιδέψει δεν τους ενοχλεί να μην είναι σε κλουβί έξω κατάστρωμα αλλά μέσα στο πλοίο απαιτείται για μικρόσωμα.
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Aν θελετε ελευθερο καμπινγκ και κανεναν ελεγχο, υπαρχει παραλια 15΄απο το σπιτι μου. Αναλογα την μερα και την εποχη παει και ο κοσμος. Δεν ειναι νησι, και ειναι Ανατολικη Πελοποννησος.
 




Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
για εμας δηλαδη super :)
παντως το σπιτι σου (Κεφαλλονια) που προσωπικα και αυτο μου αρεσει πολυ κι αυτο μια χαρα για σαρανταρηδες κανει :p δεν ειναι και για τρελα νιατα!
για μένα που δεν μου αρέσει να πηγαίνω σε κλαπμ μπουζούκια κλπ μια χαρα είναι
απλα η Ιθάκη ουτε παραλίες δεν έχει(και αυτο είναι μισο σπίτι μου γιατι εκεί μεγάλωσε η γιαγια μου :Ρ)
 


atoki

Active Member
6 Ιουνίου 2011
26
0
θεσσαλονικη
Τη χειρότερη από αρχές μέχρι 20-25 Αυγούστου.

Atoki θενκς :)
Παρακαλω πολυ!!Δεν πειραζει για Διακοπες θα φυγεις οποτε παντα ειναι καλα .) Αχχχχ φετος δεν εχει νησι για μας.. ειναι και πολυ μικρουλα η μοκα..
Επισης η Ευβοια φαινεται σαν νησι εχει ωραια θαλασσα πολλα δεντρα παραλιες μοναχικες..αν χρειαζεσαι πληροφοριες εχω καποιους φιλους απο εκει που ξερουν σημεια καλα!+ειναι κοντα στην Αθηνα!!
 


KaterinaAli

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2010
618
1
Πατρα
Aν θελετε ελευθερο καμπινγκ και κανεναν ελεγχο, υπαρχει παραλια 15΄απο το σπιτι μου. Αναλογα την μερα και την εποχη παει και ο κοσμος. Δεν ειναι νησι, και ειναι Ανατολικη Πελοποννησος.
Ενα προσωπικο μηνυματακι με περισσοτερες πληροφοριες θα το εκτιμουσα δεοντως!:)
 




Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
Για χαζι το βαζω....μη παρεξηγηθω:p
γιατι μ'αυτα που επονται, μας βλεπω στους κηπους μας ή στις βεραντες μας να κατασκηνωνουμε στην αδεια μας....


http://www.barknride.co.uk/our_motorhomes.html
καλα είναι να έχεις κάποιες μέρες άδεια το άσχημο είναι να είσαι σε μόνιμο άδεια χαχα
 


KaterinaAli

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2010
618
1
Πατρα
Για ελευθερο camping προτεινω τον Αχεροντα οπου εκει δε σε κυνηγαει κανεις!Η τοπικη κοινοτητα θα ελεγα οτι το στηριζει κιολας!Εχει βεβαια αρκετο κοσμο......Επισης στη Νεδα που βρισκεται στα συνορα Μεσσηνιας Ηλειας, κ εχει ελαχιστους campers!Περυσι ειχαμε συναντησει το πολυ αλλες 4 σκηνες!
Θα προτεινα κ τον ποταμο Λουσιο στην Αρκαδια αλλα φετος θα το επιχειρησουμε κ αυτη τη φορα με τα σκυλια μαλλον μαζι!Γενικα εμεις προτιμαμε τη βοη και το τρεχουμενο γαργαρο νερο του ποταμου για ελευθερο camping!:)
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
@KaterinaAli
Κατερίνα, αν γουστάρεις ποτάμια, δεν θες κόσμο, και ούτως η άλλως ανεβαίνεις Ήπειρο...Καθαρά ποτάμια με ελάχιστο κόσμο και οργιώδη φύση:
Στον Γορμό, παραπόταμο του Καλαμά, πρίν το χωριό Λίμνη (για βόλτες στο Πωγώνι) κάτω απ'την καινούρια γέφυρα
Στον Καλαρρύτη, παραπόταμο του Αράχθου, στο γεφύρι πριν την Κηπίνα (Βόρεια Τζουμέρκα για βόλτες Συρράκο-Καλαρρύτες)
 
Last edited:


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
@KaterinaAli
Κατερίνα, αν γουστάρεις ποτάμια, δεν θες κόσμο, και ούτως η άλλως ανεβαίνεις Ήπειρο...Καθαρά ποτάμια με ελάχιστο κόσμο και οργιώδη φύση:
Στον Γορμό, παραπόταμο του Καλαμά, πρίν το χωριό Λίμνη (για βόλτες στο Πωγώνι) κάτω απ'την καινούρια γέφυρα
Στον Καλαρρύτη, παραπόταμο του Αράχθου, στο γεφύρι πριν την Κηπίνα (Βόρεια Τζουμέρκα για βόλτες Συρράκο-Καλαρρύτες)
αχ....πατριδα μου γλυκεια....
γραφεις sea mol Κι εγω φτιαχνω κατι εικονες......αχ!!!!
 


KaterinaAli

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2010
618
1
Πατρα
@KaterinaAli
Κατερίνα, αν γουστάρεις ποτάμια, δεν θες κόσμο, και ούτως η άλλως ανεβαίνεις Ήπειρο...Καθαρά ποτάμια με ελάχιστο κόσμο και οργιώδη φύση:
Στον Γορμό, παραπόταμο του Καλαμά, πρίν το χωριό Λίμνη (για βόλτες στο Πωγώνι) κάτω απ'την καινούρια γέφυρα
Στον Καλαρρύτη, παραπόταμο του Αράχθου, στο γεφύρι πριν την Κηπίνα (Βόρεια Τζουμέρκα για βόλτες Συρράκο-Καλαρρύτες)
sea-mol σε υπερευχαριστω για τις πληροφοριες!!Απ οτι φαινεται θα πρεπει να επανεξετστει το θεμα camping σε ποταμι αφου οι εικονες που δινεις για τις συγκεκριμενες περιοχες ειναι ακρως δελεαστικες!Οντως πολυ κοσμο δε θελουμε κ για ενα καλο ποταμι ανεβαινουμε και στην Ηπειρο!
Σ ευχαριστω πολυ!
 


io maria

Well-Known Member
16 Φεβρουαρίου 2010
1.322
28
Γέρακας
Εμεις πηγαμε Λιμνιωνα στην Ευβοια για ελευθερο καμπινγκ το σκ.
Πολυς κοσμος αλλα λιγα σκυλια. Το μονο μειον λογο κοσμου ηταν οτι δεν εβρισκες σκια να κατσεις. Βρηκαμε και dog friendly ταβερνακι και μπορεσαμε να φαμε με τα κοριτσια διπλα μας. Ο ιδιοκτητης της οποιας ειχε ενα πανεμορφο μαυρο λαμπ και μας ειπε οτι τα προηγουμενα χρονια ειχε καποια θεματακια με αρκετους που δεν θελαν να μπει ο σκυλος του στην θαλασσα αλλα φετος εχουν αρχισει και πανε περισσοτεροι με σκυλο και τα πραγματα ειναι πολυ καλυτερα. Και οντως δεν μας ειπε κανενας το παραμικρο.
Σιγουρα θα ξαναπαμε με την πρωτη ευκαιρια. Και ηδη ψηνομαστε πολυ για Σιμο (ειχαμε παει και παλιοτερα πριν αποκτησουμε τα κοριτσια) για να παμε για καμμια 10ρια μερες το Σεπτεμβρη
 


fotis_utmost

Well-Known Member
23 Απριλίου 2012
501
0
California
Πρώτη φορά camping με το 3 μηνών κουτάβι μας. Θα πάμε Πήλιο στο Παπά Νερό, στο οποίο επιτρέπονται σκυλιά. Έχει κανείς εμπειρία από το συγκεκριμένο camping? Έχουμε ακούσει πολύ καλά λόγια.

Έχουμε υπόψη τι πρέπει να προσέξουμε και θα έχουμε όλα τα απαραίτητα. Το μόνο θέμα μας είναι τα τσισάκια κατά τη διάρκεια της νύχτας. Γενικά έχει μάθει να τα κάνει έξω, απλά συχνά το βράδυ δε κρατιέται και τα κάνει και στο μπαλκόνι. Φαντάζομαι όμως ότι μέσα στη σκηνή δύσκολα θα της φύγουν.

Επίσης, επειδή θα πάμε για καμιά 10ρια μέρες, ήθελα να ρωτήσω ποιο είναι το καλύτερο μέρος για να έχουμε το φαγητό της. Μέσα στο αμάξι φοβάμαι ότι ίσως να μην είναι και η καλύτερη ιδέα. Μέσα στη σκηνή ίσως; Για πείτε καμιά ιδέα ντε.

Ελπίζω γενικότερα να μην έχουμε και θέματα σε ταβερνάκια κτλ...
 


zenio

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2011
1.002
2.714
Δραμα
ποσο πολυ γινεται να ζηλευω που πατε θαλασσα με τους σκυλους σας....

να μπορουσα να επαιρνα τον μελλοντικο μου σκυλο
φετος μαζι μου,μετα να τον εβαζα στην καταψυξη κ να τον εβγαζα παλι οταν θα μπορουσα να αποκτησω το σκυλο....

αααααααααααααααααααααχχχχχχ

καλα να περασετε ολοι
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Πρώτη φορά camping με το 3 μηνών κουτάβι μας. Θα πάμε Πήλιο στο Παπά Νερό, στο οποίο επιτρέπονται σκυλιά. Έχει κανείς εμπειρία από το συγκεκριμένο camping? Έχουμε ακούσει πολύ καλά λόγια.

Έχουμε υπόψη τι πρέπει να προσέξουμε και θα έχουμε όλα τα απαραίτητα. Το μόνο θέμα μας είναι τα τσισάκια κατά τη διάρκεια της νύχτας. Γενικά έχει μάθει να τα κάνει έξω, απλά συχνά το βράδυ δε κρατιέται και τα κάνει και στο μπαλκόνι. Φαντάζομαι όμως ότι μέσα στη σκηνή δύσκολα θα της φύγουν.

Επίσης, επειδή θα πάμε για καμιά 10ρια μέρες, ήθελα να ρωτήσω ποιο είναι το καλύτερο μέρος για να έχουμε το φαγητό της. Μέσα στο αμάξι φοβάμαι ότι ίσως να μην είναι και η καλύτερη ιδέα. Μέσα στη σκηνή ίσως; Για πείτε καμιά ιδέα ντε.

Ελπίζω γενικότερα να μην έχουμε και θέματα σε ταβερνάκια κτλ...
πανεμορφο μερος, πανεμορφο camping...
Μιλα με τη reception του καμπινγκ μηπως σου κρατουν εκεινοι καπου τη τροφη σε σκιερο και δροσερο μερος...
 






cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
Φέρνω στην επιφάνεια ωραίο καλοκαιρινό θέμα!!! Δεν μπορείτε να πείτε ε? :cool:

Λοιπόν, λέμε φέτος να κάνουμε τις διακοπές μας σε οργανωμένο καμπινγκ (αρχικά,μιας και είμαστε πρωτάρηδες!) Θα είμαστε μια παρέα 5-6 ατόμων και 4-5 σκύλων!
Θα πάμε αρχές Αυγούστου..Έχετε να προτείνετε κάποιο καλό οργανωμένο κάμπινγκ που να μην έχει πρόβλημα με τα σκυλιά και να είναι σχετικά κοντά στην Αθήνα?