Chinese Crested ενα πραγματικά υπέροχο σκυλι .. :D


ChineseCrested

Well-Known Member
7 Απριλίου 2014
89
39
Καλησπέρα αναρωτιέμαι αραγε υπάρχει καποιος στο φόρουμ που να έχει Chinese Crested ..?? εγω εχω ενα τον Ποκεμον θα σας τον γνωρίσω καποια αλλη φορα σκεφτομαι τον χειμώνα να παμε σε έκθεση..!!! :confused: :confused::confused::confused::confused::confused:
 


George K

Well-Known Member
12 Νοεμβρίου 2007
1.177
48
Υπέροχοι χαρακτήρες, όχι πολύ διαδεδομένη φυλή στην Ελλάδα. Στην αρχή με ξένιζε η εμφάνιση τους, όταν όμως τα γνώρισα από κοντά τα συμπάθησα. Powderpaff ή άτριχο έχεις;
 


Φωτεινή

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
1.846
33
Αχαρναί Αττικής
Καλησπέρα αναρωτιέμαι αραγε υπάρχει καποιος στο φόρουμ που να έχει Chinese Crested ..?? εγω εχω ενα τον Ποκεμον θα σας τον γνωρίσω καποια αλλη φορα σκεφτομαι τον χειμώνα να παμε σε έκθεση..!!! :confused: :confused::confused::confused::confused::confused:
Σε ένα χρόνο δηλαδή θα σε δούμε στην έκθεση; Τώρα κοντά δεν; Ας πούμε 3-4 Μαϊου η τον Οκτώβρη;
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Αυτα κανονικα ειναι κατι γυμνα σαν γλομποι ε? Εμενα μ'αρεσουν καποια που βγαινουν "ελαττωματικα" με πυκνο μαλλι. :p
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Είχα δει στην εκθεση του Οκτώβρη να χειρίζεται ενα κοριτσάκι αν δεν κανω λάθος, η Κατερινα.
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
καλως ηρθατε!σπανια επιλογη ράτσας!
περιμενουμε να μας περιγραψεις πως ειναι να χαιδευεις εναν...φαλακρο σκυλο!:rolleyes:
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Αυτα κανονικα ειναι κατι γυμνα σαν γλομποι ε? Εμενα μ'αρεσουν καποια που βγαινουν "ελαττωματικα" με πυκνο μαλλι. :p
Δεν ειναι ελλατωματικα- και το μαλλι τους δεν ειναι και τοσο πυκνο! Απλα μακρυ!

Τα CC βγαινουν βασικα σε 3 "τριχωματα" : Hairless, Powder Puff και Semi Coated.
 




MarilenaG

Well-Known Member
29 Μαρτίου 2014
121
48
και εγω εχω δει απο κοντα σε μια εκθεση και τα ειχα χαιδεψει, πραγματικα ειναι καυτα σκυλια! :)

τον ιανουάριο μια εκτροφέας διέλυσε την ράτσα και χάριζε κινέζικους λοφιοφόρους μαζί με τα πεντιγκρί τους.

απίθανα σκυλια!
 


Φωτεινή

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
1.846
33
Αχαρναί Αττικής
και εγω εχω δει απο κοντα σε μια εκθεση και τα ειχα χαιδεψει, πραγματικα ειναι καυτα σκυλια! :)

τον ιανουάριο μια εκτροφέας διέλυσε την ράτσα και χάριζε κινέζικους λοφιοφόρους μαζί με τα πεντιγκρί τους.

απίθανα σκυλια!
Ποια ήταν η εκτροφέας;
 


Marilen

Active Member
25 Φεβρουαρίου 2014
35
0
Πόσο όμορφα σκυλιά! Δεν ήξερα ότι υπάρχει και σκυλίσια "γυμνή" ράτσα!! Μόνο την εκδοχή της γάτας είχα δει!!! Θα πρέπει να είναι, πραγματικά, μοναδική εμπειρία!!!
 


MarilenaG

Well-Known Member
29 Μαρτίου 2014
121
48
Ποια ήταν η εκτροφέας;
δεν θυμαμαι πρεπει να την βρω ξερω οτι μαζι με αυτην την ρατσα εκτρεφει και παγκ, τωρα μονο παγκ καπου στη Τριπολη πρεπει να μενει.
 








Φωτεινή

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
1.846
33
Αχαρναί Αττικής
Το ξερω! Αλλα οστοσο υπαρχουν τα Semi Coated!
Συνηθος σε εκθεσεις ξυριζονται στο σωμα και περνανε για Hairless!!
Ναι σωστά το λές, μία διόρθωση μόνο, δεν τα ξυρίζουν αυτά άλλα τους κάνουν αποτρίχωση η με κρύο κερί η με αποτριχωτική μηχανή.
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Ναι σωστά το λές, μία διόρθωση μόνο, δεν τα ξυρίζουν αυτά άλλα τους κάνουν αποτρίχωση η με κρύο κερί η με αποτριχωτική μηχανή.
Μια φιλη μου στην γερμανια, που εκτρεφει CC- τα ξυριζει παντος- και ειδικα πριν απο εκθεση!
 


MarilenaG

Well-Known Member
29 Μαρτίου 2014
121
48
δεν ηξερα οτι τα αποτριχωνουν!! αυτο πονάει.. και καθονται αυτα να τους κανεις κατι τετοιο?
 


Φωτεινή

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
1.846
33
Αχαρναί Αττικής
Μια φιλη μου στην γερμανια, που εκτρεφει CC- τα ξυριζει παντος- και ειδικα πριν απο εκθεση!
Ο καθένας κάνει όπως τον βολέυει και εγώ ξύριζα τον CC της φίλης μου πριν της εκθέσεις άλλα εμένα προσωπικά δεν μου άρεσε το αποτέλεσμα και καταλήξαμε σε κερί - 15 λεπτά και το σκυλάκι ήταν έτοιμο :)
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU