Chiuahua!!


teleia1985

Active Member
12 Δεκεμβρίου 2009
31
0
Ανοιγω αυτο το θεμα,για να μιλισουμε ολοι για τα αγαπιμενα μας chiuahua!για πειτε μου,τις διαστασεις εχουν τα δικα σας??Το μωρο μου ειναι 30εκατοστα μηκος κ 23 εκατοστα υψος..κ μολις 3κιλα!!!του δινω royal cannin adlut mini 27!!!
περιμενω τις δικες σας απαντησεις!!!!!!
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Γεια σου Τελεια, δεν εχω Τσιουαουα εγω αλλα σε καλωσοριζω εσενα και το μικρουλι σου!

Να το χαιρεσαι...

Πες μας ομως μαζι με ολα τα αλλα και την ηλικια του μικρου σου!Απο οτι μπορω να καταλαβω ειναι ανω των 15μηνων μιας και του δινεις την Adult τροφη της Royal Canin!Σωστα?
 


teleia1985

Active Member
12 Δεκεμβρίου 2009
31
0
geia!

ναι ειναι 15μηνων ακριβως..μεχρι τωρα του εδινα pedigree junior k μετα απο ψαξιμο αποφασισα την royal..Ειναι πολι καλυτερη σωστα?μα το βλεπω κ απο οτι την τρωει πολι..την αλλη μονο που την μυριζε εφευγε..
Δεν υπαρχει σκυλο γονεις chiuahua?:-|
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Αν εισαι ικανοποιημενη με την Royal Canin μεινε σε αυτη και μην αλλαζεις γιατι μπορεις να προκαλεσεις εντερικες διαταραχες!

Αν τα κοπρανα,μιας που αυτα ειναι τα πρωτα σημαδια οτι η τροφη ταιριαξε στο σκυλο ειναι οκ τοτε εισαι μια χαρα!

Γενικα η Royal Canin ειναι μια απο τις καλες τροφες!
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Καλως ηρθες Teleia.
Υπαρχουν εδώ μεσα και αλλοι φιλοι μελη με τσιουάουα. Θα σκασουν μυτη καποια στιγμη. Η Κατερινα με τον Αρη της τουλαχιστον σιγουρα.

Εγω εχω ένα μινι πινσερ, διαστασεις σαν του δικου σου και δεν πολυσυμπαθει την ξηρα τροφη. Οπότε του δινω μαγειρευτό ήπια μαγειρεμενο.
 








kat201161

Well-Known Member
5 Μαϊου 2009
436
7
ΑΓ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ,ΑΘΗΝΑ
Υπαρχουν εδώ μεσα και αλλοι φιλοι μελη με τσιουάουα. Θα σκασουν μυτη καποια στιγμη. Η Κατερινα με τον Αρη της τουλαχιστον σιγουρα.
Σιγά μη δεν έσκαγα μύτη για τσιουάουα! (Καλά, τους άλλους που τους βρήκες? Ακόμα και σ΄εκείνη τη δημοσκόπηση, το μοναδικό τσιουάουα το Αρούλι ήταν!). Και θα είχα γράψει νωρίτερα, αλλά προσπαθούσα να τον μετρήσω με τη μεζούρα και δεν καθόταν το τέρας...λοιπόν, είναι 20 εκατοστά ψηλός και 2.200 κιλά. Το μήκος δεν ξέρω πως το μετράς.
Είναι 14 μηνών, κούκλος, πανέξυπνος, εξαιρετικά καλόβολος και φιλικός με όλο τον κόσμο και...το πιο ιδιότροπο πλάσμα του κόσμου στο φαγητό μετά τον γιο μου:)D).Μετά από άπειρα πειράματα τρώει κροκέτα της royal canin για ενήλικα τσιουάουα ή μαγειρευτό (για σκύλους, όχι από το δικό μας!)
Καλώς όρισες και πολύ χάρηκα που υπάρχει κι άλλο τσιουάκι στο φόρουμ:)
 


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
οι δυο γιγαντες του φορουμ μας!!:D:D

περα απο την πλακα,η περιγραφη που κανεις για τον Αρη μου αρεσει παρα πολυ!επισης μην ξεχναμε οτι οσο μεγεθος τους λειπει,τοσο θαρρος εχουν!!:):)
 




valeria

Well-Known Member
9 Δεκεμβρίου 2009
563
3
Αθηνα
Hello! Ειμαστε κ εμεις εδω...με λενε Μπλανκυ και ειμαι ενας αντρακλας 6,5 μηνων!
Ζυγιζω 2,8 κιλα, για μηκος δεν ξερω δεν καθομαι στη μαμα μου να με μετρησει!!!!:p
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Πο πο ρε παιδια!Κιλα ειναι αυτα?:D:D:D

Ακου εκει 2.800!Παραξενο μου φιανεται...

Ντορα ειναι υπεροχες η φωτογραφιες σου!:D
 


valeria

Well-Known Member
9 Δεκεμβρίου 2009
563
3
Αθηνα
Πο πο ρε παιδια!Κιλα ειναι αυτα?:D:D:D

Ακου εκει 2.800!Παραξενο μου φιανεται...
Kοιτα, συμφωνα με το βιβλιο που διαβασα με τιτλο "Τα παντα για το Τσιουαουα" της Ute Lehmann, το βαρος των τσιουαουα δεν πρεπει να ξεπερνα τα 3 κιλα.
Σε σπανιες περιπτωσεις εχουν παρουσιαστει ακομη μεγαλυτερα σκυλια.
Αν κανω λαθος,παρακαλω τους γνωστες του φορουμ να με διορθωσουν και να με βοηθησουν να εμβαθυνω τις γνωσεις μου στο θεμα.
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Μια καλή μου φίλη...παλιά εκτροφεας τσιουάουα..είχε αγορ'ασει από το εξωτερικό μία καταπληκτική σκύλα...η οποία ζύγιζε 1,600 gr..μιλαμε τώρα για κουτάβι...
Την είχε αγοράσει τότε κάπου 500.000 δραχμες...και λέγαμε όλοι τότε..."το πιό ακριβό κιλό κρέατος στο πλανητη"...
Απίθανα σκυλιά...και με φοβερη προσωπικότητα...μεγαλόσωμου σκύλου...!!
Ο αρσενικός της...ένα σκατό 2,5 κιλά...έκανε φοβερες επιθέσεις στα ντόμπερμαν της μανας της...και δεν καταλάβαινε το Θεό του....!!!:D:D
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Kοιτα, συμφωνα με το βιβλιο που διαβασα με τιτλο "Τα παντα για το Τσιουαουα" της Ute Lehmann, το βαρος των τσιουαουα δεν πρεπει να ξεπερνα τα 3 κιλα.
Σε σπανιες περιπτωσεις εχουν παρουσιαστει ακομη μεγαλυτερα σκυλια.
Αν κανω λαθος,παρακαλω τους γνωστες του φορουμ να με διορθωσουν και να με βοηθησουν να εμβαθυνω τις γνωσεις μου στο θεμα.
Ναι βρε, σε πειραζω!

Το ειπα γιατι εσυ εχεις 6,5 μηνων σκυλο και ειναι 2.800 ενω εγω εχω 4,5 μηνων σκυλο και κοντα στα 18 κιλα!

Χαχαχαχαχα ξερω οτι ειναι αλλη φυλη αλλη αναλογια αλλα αν το παρεις απο θεμα και μονο αναλογιας ειναι να γελας!

Οχι τιποτα αλλο θα εχουμε και προβλημα στην μεση μας ετσι και κανουμε κινηση να τον σηκωσουμε στην αγκαλια μας!Οτι αγκαλια ηταν να τον παρουμε το καναμε τον 1ο μηνα που το πηραμε μονο!Τωρα...μονο ορθιος με τα 2 μπροστινα στους ωμους μας...χαχαχα
 


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
βρε παιδιά...μόνο το δικό μου είναι τόσο μικρό? :p
3 χρονών και μόλις 1 κιλό και 700 γραμμάρια
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
βρε παιδιά...μόνο το δικό μου είναι τόσο μικρό? :p
3 χρονών και μόλις 1 κιλό και 700 γραμμάρια
όχι...δεν έιναι μόνο το δικό σου...το κουτάβι αυτο που ανέφερα ποτε δεν ξεπερασε το 1.700....και είχε πάρει και Best in Show...!!
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22