Chiuahua!!


valeria

Well-Known Member
9 Δεκεμβρίου 2009
563
3
Αθηνα
Εγώ απο όταν ήταν κουτάβι της δίνω royal canin,τότε για κουτάβια τώρα πια για ενήλικα,ποτέ δε μου έκανε τη ζωή δύσκολη για να φάει :p φαϊ να 'ναι και ότι να 'ναι...δεν έχει πρόβλημα,της κόβω κοτόπουλο και της το βάζω σε μπουκίτσες πάνω σε μια χαρτοπετσέτα[γεμίζω περίπου τη μισή],μέσα σε 3 λεπτά δεν έχει αφήσει ούτε ίχνος,μια σταλιά πράγμα τα καταβροχθίζει σε χρόνο ντε-τε,επίσης τρώει-πιο σπάνια- ρίζι,μια φορά της είχα δώσει και μήλο και της άρεσε πολύ,εμ αυτά :p
Εισαι απλα πολυ τυχερη!!!!!!!!!!!
Εγω που δε μαγειρευα ποτε ουτε για μενα, τους τελευταιους μηνες μαγειρευω μεσημερι-βραδυ για το λατρευτο μου βρωμοσκυλο!!!!!!:mad::p
 


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
Έχεις προσπαθήσει να βάλεις την τροφή του (την ξηρά)σε σχετικά ζεστό νερό και μετα να το χύσεις?εννοώ να μουσκέψεις το φαγητό με νερό..Δε το έχω δοκιμάσει ποτε,αλλά εχω δει να το κάνουν και να πιάνει :p
 


valeria

Well-Known Member
9 Δεκεμβρίου 2009
563
3
Αθηνα
Έχεις προσπαθήσει να βάλεις την τροφή του (την ξηρά)σε σχετικά ζεστό νερό και μετα να το χύσεις?εννοώ να μουσκέψεις το φαγητό με νερό..Δε το έχω δοκιμάσει ποτε,αλλά εχω δει να το κάνουν και να πιάνει :p
Μην το ψαχνεις, τα εχω κανει ολα!!!!
Το μονο που πιανει στο χαζοσκυλο μου ειναι οταν βαζω απο την προηγουμενη μερα σε κουτι λιγη ξηρα μαζι με σαλαμι για σκυλους και την αλλη μερα που εχει παρει τη μυρωδια την ψιλοτρωει στην αρχη...στη συνεχεια του δινω κροκετα πανω σε μικρο κομματι σαλαμι για να τον ξεγελαω.
Ειναι ζητημα αν τρωει 20-30 γραμμαρια ξηρα καθε μερα.οποτε, τι να κανω , μαγειρευω.
Αλλα που θα παει δε θα ενηλικιωθει το σκατο, μια εβδομαδα νηστεια θα του κανω, να δουμε δε θα τη φαει τη ρημαδα την ξηρα, θα τη φαει!!!!!!!!!!! Αν αντεξω και δεν τον λυπηθω ε? Οι εχοντες τσιουαουα με νιωθετε, εχουν τοσο εκφραστικα μουτρακια που δε μπορεις να αντισταθεις!!!!!Αχ!!!!
 
  • Like
Reactions: Hiraeth




kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
άσε το ένστικτο να ζήσει
κάνει καλό
αποκλείεται να πεθάνει της πείνας
 




magiaros

New Member
16 Απριλίου 2011
4
1
Athens
παιδιά το δικό μου τσιουάουα είναι 2 μηνών

του δίνω royal canin mini starter

δε το τρώει και πολύ

προτιμάει να του το δίνω εγω στο κρεβατάκι του,αλλιώς δεν το θέλει(την έχει δει κάπως... )

είναι πολύ καλό κοριτσάκι αλλά και πολύ κλαψιάρα.Σταματάει να κλέει μόνο όταν γίνει το δικό της.

της έχω πάρει ένα ψέυτικο μικρό σκυλάκι και επειδή έχει 2 κρεβατάκια έβαλε μόνη της στο ένα το ψέυτικο σκυλάκι(RESPECT)

θέλει συνέχεια αγκαλίτσα

δε γαβγίζει.μόνο κλέει

κάνει κακάκια από την πρώτη μέρα μόνο πάνω στην πάνα και ποτέ κάτω.

Όταν βέβαια δεν έχει κοντά του πάνα κάνει κακάκια και στον καναπέ,δεν έχει κολήματα,είναι καλόβολο
 
  • Like
Reactions: Hiraeth


majestic_anna

Member
9 Ιουνίου 2011
5
0
Agia Paraskevi
Καινούργιο Μωρό

Καλησπέρα κ απο μενα

όντας καινούργια στο dogforum επιβάλλεται να σας συστήσω τον παίδαρο μου. Τον λένε Dobby, είναι 6μηνών και έχει φτάσει αισίως τα 3 κιλά. Είναι λευκός, με πεσμένα αυτάκια, κοντότριχος και το παίζει νταής. Μου συστήσαν να του δίνω royal canine αν και γενικότερα μου κάνει τον δύσκολο και δεν μου την πολυτρώει. Αντιθέτως προτιμάει απο φύλλα,έντομα,ξυλαράκια,παντόφλες μέχρι κουτσουλιές (είναι gourmet τύπος).. ](*,)

Όπως και να έχει καλώς σας βρήκαμε!
 


Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
Καλησπέρα κ απο μενα

όντας καινούργια στο dogforum επιβάλλεται να σας συστήσω τον παίδαρο μου. Τον λένε Dobby, είναι 6μηνών και έχει φτάσει αισίως τα 3 κιλά. Είναι λευκός, με πεσμένα αυτάκια, κοντότριχος και το παίζει νταής. Μου συστήσαν να του δίνω royal canine αν και γενικότερα μου κάνει τον δύσκολο και δεν μου την πολυτρώει. Αντιθέτως προτιμάει απο φύλλα,έντομα,ξυλαράκια,παντόφλες μέχρι κουτσουλιές (είναι gourmet τύπος).. ](*,)

Όπως και να έχει καλώς σας βρήκαμε!



Γεια σου αννα κ απο μενα και καλως ηρθες!! !!! Λογικα επρεπε να ανοιξεις ενα καινουργιο θεμα δικο σου για να μας παρουσιασεις τον σκυλακο σου !!!

Ελπιζω καποιος μοντ να το κανει !!!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Ο Dobby έχει την ιδιοσυγκρασία ενός πραγματικού chihuahua...Ακόμη και cane corso τρέμουν στο πέρασμά του!!!!
 


majestic_anna

Member
9 Ιουνίου 2011
5
0
Agia Paraskevi
cisse ipame ime high-tech alla oxi kai toso :pP
to dogforum ine xaotiko!

kyveli exw kourastei na ton kinigaw gia na min epiti8ete sta alla ta kakomoira skilakia. exei ginei o fovos kai o tromos tou skiltopou :(
 


Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
cisse ipame ime high-tech alla oxi kai toso :pP
to dogforum ine xaotiko!

kyveli exw kourastei na ton kinigaw gia na min epiti8ete sta alla ta kakomoira skilakia. exei ginei o fovos kai o tromos tou skiltopou :(


Αννα θα το φτιαξει καποιος μοντ σιγουρα!!

Τα greeklish απαγορευονται απο τους κανονες!!

Υπομονη με το γαυγισμα θα βρουμε λυση ειπαμε!!
 


majestic_anna

Member
9 Ιουνίου 2011
5
0
Agia Paraskevi
Αννα θα το φτιαξει καποιος μοντ σιγουρα!!

Τα greeklish απαγορευονται απο τους κανονες!!

Υπομονη με το γαυγισμα θα βρουμε λυση ειπαμε!!

ουπς ευχαριστω που μου το θυμισες το ειχα ξεχασει τελειως! :/
 










24 Μαρτίου 2016
3
3
49
νεω μελος εδω......
παιδια απο που τα πιρατε και ποσω?????
Εγώ το αγορασα απο τα παιδια που εχουν εκτροφειο και πανε σε εκθεσεις διεθνως... θα παθεις πλακα εαν πας να δεισ τι καλη δουλεια κανουν. Δες εδω www.chihuahua.gr
 




24 Μαρτίου 2016
3
3
49
Τα ποστς αν δεις έχουν ημερομηνία του 2011....:)
Ναι το ειχα δει αλλα και εγω οταν εψαχνα δεν εβρισκα εκτροφεια... ειπα να το γραψω για οσους ψαχνουν τωρα και διαβαζουν παλια μηνυματα :)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22