chow chow με λεισμανιαση


dim1974

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2016
87
75
50
upload_2016-12-15_23-23-11.png

upload_2016-12-15_23-23-54.png
οι νεες αιματολογικες δειχνουν βελτιωση στα νεφρα,σταθερος αιματοκριτης περιεργο νουμερο το plt αιμοπεταλια 52.συνεχιζω την θεραπεια ως εχει.
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli and vrmode










dim1974

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2016
87
75
50
ειμαι στην 18η μερα του μιλτεφοραν,χθες εκανα νεες αιματολογικες,ευτυχως ο αιματοκριτης ανεβηκε στο 33 και τα αιμοπεταλια που ηταν χαμηλα(52) στα 192.κρεατινινη σταθερη ανεβηκε η ουρια απο 84 στο 150.παλευω με την ορεξη του που δεν ειναι πολλες φορες καλη και προσθεσα για λιγες μερες και κορτιζονη.
συνεχιζω τον αγωνα,τωρα ροχαλιζει διπλα μου το λιονταρακι.
 


Iguanna

Well-Known Member
28 Ιουλίου 2016
73
88
42
ειμαι στην 18η μερα του μιλτεφοραν,χθες εκανα νεες αιματολογικες,ευτυχως ο αιματοκριτης ανεβηκε στο 33 και τα αιμοπεταλια που ηταν χαμηλα(52) στα 192.κρεατινινη σταθερη ανεβηκε η ουρια απο 84 στο 150.παλευω με την ορεξη του που δεν ειναι πολλες φορες καλη και προσθεσα για λιγες μερες και κορτιζονη.
συνεχιζω τον αγωνα,τωρα ροχαλιζει διπλα μου το λιονταρακι.
Νομίζω καλά τα νέα. Μπράβο!!! Καλή συνέχεια και ενημέρωνε μας!
 
  • Like
Reactions: Orilis




dim1974

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2016
87
75
50
Χρονια πολλα!Δειχνει πως παει καλα,το σημαντικο ειναι πως η ορεξη του ειναι αρκετα καλη,τρωει πλεον μια χαρα σε αντιθεση με την αρχη του μιλτεφοραν που δεν ετρωγε σχεδον τιποτα.
Σημερα του εδωσα την 24η δοση του μιλτεφοραν και σε συνεννοηση με τον κτηνιατρο θα του δωσω μιλτεφοραν παραπανω απο 28 μερες(αλλες 7 μερες περιπου) ελπιζοντας να το βοηθησει ακομη περισσοτερο.
 


Iguanna

Well-Known Member
28 Ιουλίου 2016
73
88
42
Πάρα πολύ χαίρομαι, ελπίζω να τελειώσουν όλα καλά! Καλές γιορτές και καλή συνέχεια!
 
  • Like
Reactions: dim1974




dim1974

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2016
87
75
50
Σε ευχαριστω!Ειναι καλα,συνεχιζουμε το μιλτεφοραν περα απο τις 28 μερες και βλεπουμε.
Ειναι ζωηρος τρωει καλα και οταν τελειωσει το μιλτεφοραν θα κανω νεες αιματολογικες να δουμε πως παει και αιματολογικα.
 




dim1974

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2016
87
75
50
Πριν δυο μερες τελειωσα το μιλτεφοραν,μειωσα και τα χαπια που του εδινα,θα αφησω λιγες μερες να κανω νεες αιματολογικες να δουμε πως παει μετα την θεραπεια.
Ειναι καλα ζωηρος και με καλη ορεξη.
 


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Πριν δυο μερες τελειωσα το μιλτεφοραν,μειωσα και τα χαπια που του εδινα,θα αφησω λιγες μερες να κανω νεες αιματολογικες να δουμε πως παει μετα την θεραπεια.
Ειναι καλα ζωηρος και με καλη ορεξη.
Ευχομαι περαστικά και σιδερένιος.τα νέα σας πολύ καλά,μπράβο περιμένουμε και τα καλύτερα.(y)
 
  • Like
Reactions: dim1974




sissyf

Active Member
10 Ιανουαρίου 2017
28
89
51
Πριν δυο μερες τελειωσα το μιλτεφοραν,μειωσα και τα χαπια που του εδινα,θα αφησω λιγες μερες να κανω νεες αιματολογικες να δουμε πως παει μετα την θεραπεια.
Ειναι καλα ζωηρος και με καλη ορεξη.
Περαστικά εύχομαι !!!
 
  • Like
Reactions: dim1974


dim1974

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2016
87
75
50
16 μερες μετα το τελος της δευτερης (η πρωτη τον μαιο του 2016) φορας θεραπειας με μιλτεφοραν εκανα εξετασεις αιματος που ηταν πολυ καλες ευτυχως.
Η αγωγη ξεκινησε 6/12 περιπου και του εδωσα μιλτεφοραν για 38 μερες περιπου(δεκα μερες παραπανω απο το κανονικο σε συνεννοηση παντα με τον κτηνιατρο).
Συνεχιζω κανονικα με ζυλαπουρ και θα δουμε σε λιγες μερες μηπως του δωσω και leisguard.
 

Attachments

  • Like
Reactions: Orilis and elpinor


dim1974

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2016
87
75
50
επειδη ο σκυλος εχει χαμηλες αλβουμινες και πρωτείνουρία(εγινε εξεταση ουρων) σημαινει πως τα νεφρα του ειναι πειραγμενα απο το καλαζαρ και θελει θεραπεια.
ετσι πρεπει να ξεκινησω ενα σκευασμα βοηθειας για τα νεφρα(pronefra,wenefro,renal advanced dogs).εχει εμπειρια καποιος απο αυτα;
επισης ο κτηνιατρος μου ειπε να ξεκινησω leisguard καθε μερα για 30 μερες σε 4πλασια δοση του κανονικου μοιρασμενη σε δυο δοσεις καθε μερα.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
επειδη ο σκυλος εχει χαμηλες αλβουμινες και πρωτείνουρία(εγινε εξεταση ουρων) σημαινει πως τα νεφρα του ειναι πειραγμενα απο το καλαζαρ και θελει θεραπεια.
ετσι πρεπει να ξεκινησω ενα σκευασμα βοηθειας για τα νεφρα(pronefra,wenefro,renal advanced dogs).εχει εμπειρια καποιος απο αυτα;
επισης ο κτηνιατρος μου ειπε να ξεκινησω leisguard καθε μερα για 30 μερες σε 4πλασια δοση του κανονικου μοιρασμενη σε δυο δοσεις καθε μερα.
Δίνεις και ζυλαπούρ ταυτόχρονα?
Ρωτάω γιατί αν θυμάμαι καλά σε κάποιες περιπτώσεις μπορούν να δημιουργήσουν πέτρες στα νεφρά αλλά δεν θυμάμαι τις περιπτώσεις... Ρώτα και αυτό τον κτηνίατρο.
Για νεφρά δεν ξέρω σκευάσματα - δεν μας έχει τύχει αυτό ακόμη ευτυχώς...