chow chow με λεισμανιαση


Alora

Member
31 Αυγούστου 2018
17
3
32
πως ειναι ο σκυλος σημερα;
Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον κ συγνώμη για την κατάχρηση του ποστ... . Τον πήγα στο γιατρό χθες.. Του έκανε ενέσεις κ σταμάτησαν οι εμετοί.. έφαγε σήμερα αν κ ειναι όλη την ώρα ξαπλωμενος.. Έβγαλε κ αίμα από την μύτη κ του έδωσα χαπάκι για να σταματήσει... Έχουμε ραντεβού να δουμε τα νεφρά του κ μπορεί να αρχίσουμε ενέσεις κ φυσικό όρο.. Μου είπε θα του δώσει κ χαπάκι για το στομάχι να μην του δημιουργεί μεγάλο πρόβλημα το milteforan... Δεν ξέρω αλήθεια... Τον βλέπω να με κοιτάει με αυτό το παράπονο κ δεν ξέρω τι άλλο να κάνω....
 


dim1974

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2016
87
75
50
σημερα μετα απο περιπετεια που ακομη δεν εχει ληξει εγινε η στειρωση στον σκυλο,μεγαλη αγωνια,αγχος εδω και μερες αν ολα θα πανε καλα λογω κυριως του προβληματος στα νεφρα του.
ευτυχως ολα πηγαν καλα,το μεσημερι εγινε το χειρουργειο και τωρα αναρρωνει.
οταν πηγα στον νεο κτηνιατρο που θα εκανε την επεμβαση πριν 1,5 μηνα περιπου εγινε νεος υπερηχος εξετασεις αιματος και ουρων,εκει εδειξε πως ο σκυλος εχει ουρολοιμωξη στο streptococcus οποτε ξεκινησαμε αντιβιωση παλι αλλα αυτη την φορα augmentin για 20 μερες,λιγες μερες μετα το τελος της αντιβιωσης εγινε παλι καλλιεργεια ουρων που και παλι ηταν θετικη αυτη την φορα σε αλλο μικροβιο!παλι αντιβιωση augmentin και στην 6η μερα σημερα εγινε το χειρουργειο γιατι αλλιως δεν γινοταν τιποτα.συνεχιζω τη ναντιβιωση μεχρι τις 20 μερες παλι και παλι απο την αρχη να δουμε αν εχει παλι ουρολοιμωξη.