Furminator


fotis-fabio

Well-Known Member
4 Νοεμβρίου 2009
61
0
Καλημέρα
Μια ερωτησούλα ξέρει κανείς πόσο κάνει το furminator??????
Ευχαριστώ.
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Αναλογως απο που θα το παρεις!:)

Εγω που το παρηγγειλα απο ενα site της Αγγλιας το πληρωσα αν θυμαμαι καλα 44 ευρω. Στο ebay ομως το βρισκεις και πιο φτηνα.
 




zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
απο e-bay που το πηρα εγω το μεγαλο
32 ευρω νομιζω
παντως δεν εμεινα ευχαριστημενος
υπαρχει καπου στην κυψελη
 


fotis-fabio

Well-Known Member
4 Νοεμβρίου 2009
61
0
Το βρήκα σε ένα μαγαζί που βγαίνει και δικτιακά στην κυψέλη και κάνει 35 μαζι με έξοδα αποστολήσ 40.γιατί δεν έχεισ μείνει ευχαριστημένος????έχεις μακρύτριχο ι κοντότριχο?
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Εγω που το εχω ψαξει εδω δεν το εχω βρει.

Τωρα το εχω κοψει γιατι το ειχα παρακανει τους καλοκαιρινους μηνες και εβγαλα περισσοτερη τριχα απο οση επρεπε. . . .:p
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Το βρήκα σε ένα μαγαζί που βγαίνει και δικτιακά στην κυψέλη και κάνει 35 μαζι με έξοδα αποστολήσ 40.γιατί δεν έχεισ μείνει ευχαριστημένος????έχεις μακρύτριχο ι κοντότριχο?
Ποιο μεγεθος εχει 35???
Γιατι το medium το πηρα 44 απο Αγγλια.
 


zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
το πετσόπ βρήσκεται στην Κυψέλη, Φωκίωνος Νέγρη 47 και το τηλέφωνο είναι 210-8660113.
μου το ειχε στειλει ενα μελος με πμ
αλλα δεν πηγα ουτε πηρα τηλ
γερμανικο ποιμενικο εχω
 




Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Τριχα βγαζει αρκετη τουλαχιστον απο δικη μου εμπειρια (κοντοτριχο τριχωμα).

Απλα δεν θελει να το κανεις πολυ συχνα, περιπου μια φορα την βδομαδα τους καλοκαιρινους μηνες και το χειμωνα πιο αραια.

Δεν χανεις τιποτα να το δοκιμασεις!:)
 


fotis-fabio

Well-Known Member
4 Νοεμβρίου 2009
61
0
Τα έχω δοκιμάσει όλα ότι χτένα- βούρτσα υπάρχει έχω μαζέψει πάνω από 10 και καμοία δεν κάνει σοβαρή δουλειά δλδ να τον χτενίζω και μετά από 2 ώρες να μην αφήνει τρίχες στον καναπέ, και δεν του πολύ αρεσει το χτένισμα θα πάω αύριο να την πάρω σε στεγνό τρίχωμα ι σε βρεγμένο κάνει την καλήτερη δουλειά?
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Το μονο σιγουρο ειναι οτι αφαιρει πολυ τριχα αλλα μην φανταστεις οτι το σκυλι δεν θα μαδαει.

Σαφεστατα ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει! Αλπα δεν κανει η συχνη χρηση γιατι αφαιρεις περισσοτερη τριχα απο οτι πρεπει.

Σκεψου και την εναλακτικη του ριχταριου για τον καναπε ετσι ωστε να μπορεις να το πλενεις και να το τιναζεις και να μην κλαις τα καλλυματα του.:)

Στη θεση σου θα το επαιρνα!:)

Υγ : Σε στεγνο τριχωμα κανεις furminator!
 
Last edited:


Chow

Well-Known Member
3 Απριλίου 2009
406
4
Θεσσαλονίκη
Ούτε και εγώ είμαι ευχαριστημένη να πω την αλήθεια μου. Δεν αφαιρεί σχεδόν καθόλου τρίχες, ενώ με την κανονική που τη βουρτσίζω, οι τρίχες που βγαίνουν φτάνουν και περισσεύουν για να πλέξουμε κουβέρτα, μιας και είναι η εποχή της και μαδάει με τρέλα και κορδέλα!
 


fotis-fabio

Well-Known Member
4 Νοεμβρίου 2009
61
0
καταλαβαίνω ότι σκύλος είναι θα χάνεει τρίχες αλλά σκουπίζω κάθε μέρα και μαζεύω άπειρεσ τρίχες αύριο πρωι θα πάω να το πάρω θα γυρίσω θ ατον κάνω μπάνιο και μετά θα πέσει χτένισμα.....
θα δούμε
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Μετα το μπανιο δεν θα σου βγαλει πολυ τριχα γιατι θα εχει φυγει κατα την διαρκεια που θα τον σαπουνιζεις. Θα τις δεις στο σιφονι σου!

Θα περασουν 2 με 3 μερουλες για να δεις σημαντικη ποσοτητα τριχας να αφαιρειται.
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Αν δεν κάνω λάθος, το fur πρεπει να χρησιμοποιείται σε στεγνό τρίχωμα....
 


Chow

Well-Known Member
3 Απριλίου 2009
406
4
Θεσσαλονίκη
Ναι σε στεγνό τρίχωμα και υγειές δέρμα. Στις οδηγίες γράφει ότι δεν πρέπει να χρησιμοποιείται όταν υπάρχουν δερματικά προβλήματα.
 


mathousalix

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2009
803
1
ναι κανει δουλεια(φυσικα και θα εξακολουθει να μαδαει και να γεμιζει το σπιτι με τριχες,θελει πολυ συνεπεια) αλλα δεν νομιζω η συχνη χρηση να δημιουργει προβλημα εφοσον υποτιθεται οτι αφαιρει μονο τις ηδη νεκρες τριχες..δεν ξερω για τα σαρ πει αλλα αν την εκανα την δικια μου (λαμπραντορ) απο την ανοιξη και μετα μια φορα την εβδομαδα αυτη την στιγμη θα κολυμπουσαμε στο σπιτι μεσα στις τριχες.:D:D
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Εγω που τους εκανα μερα παρα μερα στη Σοκο ξεπουπουλιασα την ουρα και το λαιμουλι της οποτε και εκοψα την τοσο συχνη χρηση. :p

Ισως να φταει και το γεγονος οτι ειναι κοντοτριχα αλλα και η κοπελα που τα παω για μπανιο μου ειπε να μην τα κανω συχνα!
 


mathousalix

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2009
803
1
ναι οντως μπορει να ειναι η διαφορα στο μηκος της τριχας.εγω την εκανα σχεδον καθε μερα και ετυχε και μερα και 2 φορες αλλα δεν ειδα καποιο παρομοιο προβλημα.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.117
Μηνύματα
895.868
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki