Labrador 3 μηνών απ το dogcenter!


MaxtheLabrador

Active Member
23 Αυγούστου 2023
41
22
32
Γεια σας!! Είμαι καινούργιο μέλος και μόλις υιοθετήσαμε ένα Labrador 3 μηνών απ το dogcenter! Χαίρομαι που μπηκα στην παρεα σας και μόλις κοιμηθει ανυπομονώ να σας τον στείλω φωτογραφία!! Ήθελα να σας ρωτήσω κάτι για την τροφή: Από εκεί που το αγόρασα μου πρότειναν την akana , οποτε αποφάσισα να συνεχίσω να του δίνω αυτή και νομίζω πως του κάθεται μια χαρά. Πως θα είμαι όμως απόλυτα σίγουρη ότι είναι η πιο κατάλληλη τροφή για τον μαξ μου;
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Γεια σας!! Είμαι καινούργιο μέλος και μόλις υιοθετήσαμε ένα Labrador 3 μηνών απ το dogcenter! Χαίρομαι που μπηκα στην παρεα σας και μόλις κοιμηθει ανυπομονώ να σας τον στείλω φωτογραφία!! Ήθελα να σας ρωτήσω κάτι για την τροφή: Από εκεί που το αγόρασα μου πρότειναν την akana , οποτε αποφάσισα να συνεχίσω να του δίνω αυτή και νομίζω πως του κάθεται μια χαρά. Πως θα είμαι όμως απόλυτα σίγουρη ότι είναι η πιο κατάλληλη τροφή για τον μαξ μου;
Αγαπητή καλώς ήρθες στο φόρουμ!
Να σας ζητήσει το σκυλάκι σας.
Για αρχή ζήτα από τον @admin να μεταφέρει το θέμα σου, για να μην συνεχίσεις την ιστορία του Max, πάνω στην ιστορία του Σπόρου.
Για ότι θέλεις να μάθεις, καλό είναι, να κάνεις πρώτα μια αναζήτηση στο φόρουμ. Δεν υπάρχει θέμα που δεν έχει συζητηθεί. Με πρώτο και καλύτερο, του μαγαζιού από το οποίο ψώνισες!
 


MaxtheLabrador

Active Member
23 Αυγούστου 2023
41
22
32
Αγαπητή καλώς ήρθες στο φόρουμ!
Να σας ζητήσει το σκυλάκι σας.
Για αρχή ζήτα από τον @admin να μεταφέρει το θέμα σου, για να μην συνεχίσεις την ιστορία του Max, πάνω στην ιστορία του Σπόρου.
Για ότι θέλεις να μάθεις, καλό είναι, να κάνεις πρώτα μια αναζήτηση στο φόρουμ. Δεν υπάρχει θέμα που δεν έχει συζητηθεί. Με πρώτο και καλύτερο, του μαγαζιού από το οποίο ψώνισες!
Έχετε δίκιο θα το ζητήσω απ τον @admin ! Σας ευχαριστώ πολυυ!! Ναι τα διάβασα μετά την αγορα μου καθώς τοτε αρκέστηκα στις συμβουλές του περιβάλλοντός μου, το φόρουμ το βρήκα ψάχνοντας για τροφές. Επειδή έχετε δίκιο προφανώς σε αυτό το θέμα δεν είχα σκοπό να γράψω ή να συζητήσω περαιτέρω σε κάποιο σχετικό θρεντ γιατί το επέλεξα. Ο μόνος λόγος ειναι ότι όλο το περιβάλουν που ειχα και ειναι ιδιοκτήτες επέλεξαν αυτο το μέσο απόκτησης σκύλου και το πρότειναν και σε άλλους , από την ευχαριστημένη εξυπηρέτηση φαντάζομαι . Θα επανέλθω στο κατάλληλος thread για τις τροφές
 
  • Like
Reactions: mareco


Mava

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2022
410
256
45
Γεια σας!! Είμαι καινούργιο μέλος και μόλις υιοθετήσαμε ένα Labrador 3 μηνών απ το dogcenter! Χαίρομαι που μπηκα στην παρεα σας και μόλις κοιμηθει ανυπομονώ να σας τον στείλω φωτογραφία!! Ήθελα να σας ρωτήσω κάτι για την τροφή: Από εκεί που το αγόρασα μου πρότειναν την akana , οποτε αποφάσισα να συνεχίσω να του δίνω αυτή και νομίζω πως του κάθεται μια χαρά. Πως θα είμαι όμως απόλυτα σίγουρη ότι είναι η πιο κατάλληλη τροφή για τον μαξ μου;
Ενημερωτικά αγοράσατε δεν υιοθετήσατε!
Γιατί τα γράφετε και τα δυο :giggle:
 
  • Like
Reactions: vrmode


MaxtheLabrador

Active Member
23 Αυγούστου 2023
41
22
32
Ενημερωτικά αγοράσατε δεν υιοθετήσατε!
Γιατί τα γράφετε και τα δυο :giggle:
Καλησπέρα σας!
Έχετε απόλυτο δίκιο τα έγραψα και τα 2 με δικό του σκοπό το καθένα ομως. Επειδή τυγχάνει να χω τελειώσει τη φιλολογία , υιοθεσία δεν σημαίνει μόνο ότι το αποκτώ (εν προκειμένω το κατοικίδιο) χωρίς αγορά , αλλά αναγνωρίζω επίσημα εναν έμβιο οργανισμό με όλες τις συνακόλουθες υποχρεώσεις για την ανατροφή, τη διαπαιδαγώγηση κτλ για όλα τα χρόνια της ζωής του!
 
  • Like
Reactions: Scalpel


Mava

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2022
410
256
45
Καλησπέρα σας!
Έχετε απόλυτο δίκιο τα έγραψα και τα 2 με δικό του σκοπό το καθένα ομως. Επειδή τυγχάνει να χω τελειώσει τη φιλολογία , υιοθεσία δεν σημαίνει μόνο ότι το αποκτώ (εν προκειμένω το κατοικίδιο) χωρίς αγορά , αλλά αναγνωρίζω επίσημα εναν έμβιο οργανισμό με όλες τις συνακόλουθες υποχρεώσεις για την ανατροφή, τη διαπαιδαγώγηση κτλ για όλα τα χρόνια της ζωής του!
Δεν διαφωνώ καθόλου αλλά κυρίως οι περισσότεροι το χρεισιμοποοιουν στα αδέσποτα..όπως και να έχει καλή ζωή να έχει ο Μαξ!!κ η τροφή φαινεται από την ενέργεια του σκυλου,τα κακακια τους ,την γενική εικονα του σκυλου σας
 


MaxtheLabrador

Active Member
23 Αυγούστου 2023
41
22
32
Δεν διαφωνώ καθόλου αλλά κυρίως οι περισσότεροι το χρεισιμοποοιουν στα αδέσποτα..όπως και να έχει καλή ζωή να έχει ο Μαξ!!κ η τροφή φαινεται από την ενέργεια του σκυλου,τα κακακια τους ,την γενική εικονα του σκυλου σας
Ναι ναι σε αυτό έχετε απόλυτο δίκιο και μερικοί κακοπροαίρετα γράφουν ‘ υιοθετούνται’ σε ομαδες του fb ενώ εννοούν πουλάω.. Ευχαριστώ πολυ για τη συμβουλή σας!!
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Καλωσήρθατε @MaxtheLabrador
Να γράψω κι εγώ χαριτολογώντας ότι γενικά καλό είναι να μην ξανασυμβουλευτείτε το περιβάλλον σας πχ. για αγορά σπιτιού ή αυτοκινήτου γιατί κινδυνεύετε είτε να σας πέσει το ταβάνι στο κεφάλι, ή να σας μείνει η μηχανή του αυτοκινήτου στο οδόστρωμα.
:LOL:
 


MaxtheLabrador

Active Member
23 Αυγούστου 2023
41
22
32
Καλωσήρθατε @MaxtheLabrador
Να γράψω κι εγώ χαριτολογώντας ότι γενικά καλό είναι να μην ξανασυμβουλευτείτε το περιβάλλον σας πχ. για αγορά σπιτιού ή αυτοκινήτου γιατί κινδυνεύετε είτε να σας πέσει το ταβάνι στο κεφάλι, ή να σας μείνει η μηχανή του αυτοκινήτου στο οδόστρωμα.
:LOL:
Καλώς σας βρήκα!! Αχαχα έχετε απόλυτο δίκιο , ωστόσο τώρα μπορώ να του συμβουλεύσω εγώ πισω για τις γνώμες τους καλύτερα , να τονισω κάποια πράγματα και προφανώς να παραθέσω πηγές από εδώ και άλλους ηλεκτρονικούς ιστότοπους.
 
  • Like
Reactions: vrmode


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.552
6.983
Καλώς ήρθατε, καλή συμβίωση, τα άλλα τα είπαν, μην επαναλαμβάνομαι.

Ένα πράγμα ήρθα να παρατηρήσω απλά: αυτό είναι θρεντ που ξεχωριστηκε από άλλο; Δλδ τον τίτλο τον διάλεξε ο αντμιν; @admin flammαρεις; Έχεις πάρει τα ποπ κορν κ περιμένεις να δεις τι θα γίνει;;; :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
 


MaxtheLabrador

Active Member
23 Αυγούστου 2023
41
22
32
Καλώς ήρθατε, καλή συμβίωση, τα άλλα τα είπαν, μην επαναλαμβάνομαι.

Ένα πράγμα ήρθα να παρατηρήσω απλά: αυτό είναι θρεντ που ξεχωριστηκε από άλλο; Δλδ τον τίτλο τον διάλεξε ο αντμιν; @admin flammαρεις; Έχεις πάρει τα ποπ κορν κ περιμένεις να δεις τι θα γίνει;;; :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
Αχαχαχαχα ευχαριστώ πολυ για τη θερμή υποδοχή! Ναι είναι από αλλο θρεντ και δεν έγραψα τον τίτλο εγώ. Ελπίζω να μη χρειαστούν τα ποπκόρν :ROFLMAO::ROFLMAO:
 




MaxtheLabrador

Active Member
23 Αυγούστου 2023
41
22
32
Καλώς όρισες και να τον χαίρεσαι!

Το dogcenter τι είναι; Όνομα εκτροφείου; :unsure:
Σας ευχαριστώ πολυ κι εσας και όλους για την υποδοχή!!

Σίγουρα όπως θα πουν οι έμπειροι φίλοι μας εδώ, δεν είμαι η κατάλληλη να σου εξηγήσω μετά τη λαθος επιλογή μου :censored:. Στα συντομα είναι «κουταβεμπορας» και όχι εκτροφέας , με ότι αυτό συνεπάγεται (puppymills- κακομεταχείριση - δεν ξέρεις τι πρόβλημα -κι αν- θα σου δημιουργήσει το σκυλάκι σου). Μπορείς περαιτέρω να ψάξεις και εδώ μέσα (πάνω δεξιά στην αναζήτηση) και γενικότερα στο Ίντερνετ εαν δεν εισαι ενήμερος.
 


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
833
695
Καλως ηρθες να απαντησω και στην ερωτηση σου μια χαρα τροφη ειναι η ακανα κορυφη για καποιους. Καθε λιγους μηνες ειναι καλο να αλλαζεις κωδικο εγω πιστευω και εταιροες αν δεν εχουν μεγαλη ποικιλια. Αμα κανει σωστα κακα δεν κανει εμετους και δεν βγαζει καμια αλλεργια μια χαρα ειναι η τροφη. Αμα δεν ειναι η καταλληλη δεν θα σου περασει απαρατηρητο.
 
  • Like
Reactions: Sammie and Sasha




Orjo

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2020
486
1.094
20
Πάτρα
Σας ευχαριστώ πολυ κι εσας και όλους για την υποδοχή!!

Σίγουρα όπως θα πουν οι έμπειροι φίλοι μας εδώ, δεν είμαι η κατάλληλη να σου εξηγήσω μετά τη λαθος επιλογή μου :censored:. Στα συντομα είναι «κουταβεμπορας» και όχι εκτροφέας , με ότι αυτό συνεπάγεται (puppymills- κακομεταχείριση - δεν ξέρεις τι πρόβλημα -κι αν- θα σου δημιουργήσει το σκυλάκι σου). Μπορείς περαιτέρω να ψάξεις και εδώ μέσα (πάνω δεξιά στην αναζήτηση) και γενικότερα στο Ίντερνετ εαν δεν εισαι ενήμερος.
Είμαι ενήμερη. Ήθελα να σιγουρευτώ ότι είσαι και εσύ. Και μόνο που διάβασα “dogcenter”, το μυρίστηκα από χιλιόμετρα ότι είναι κουταβέμπορας. Γενικά να ξέρεις πως εκτροφέας που εκτρέφει ότι φυλή θες δεν υπάρχει.
 


panosha

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2022
49
29
Είμαι βέβαιος, ότι οι περισσότεροι εδώ μέσα δεν έχουν πάρει σκυλί από εκτροφέα. Από την άλλη, δεν είναι τρόπος αυτός. Αν κάποιος γνωρίζει εκτροφέα λαμπραντόρ στην Ελλάδα, που έχει διαθεσιμότητα το επόμενο δωδεκάμηνο ας ενημερώσει.
 


admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
Καλημέρα!

Απλά έκανα copy/paste την φράση από την 1η πρόταση, της 1ης δημοσίευσης του μέλους.

Εννοείται ότι αν θέλει το μέλος @MaxtheLabrador αλλάζει σε οτιδήποτε θεωρεί σχετικό.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Αν κάποιος γνωρίζει εκτροφέα λαμπραντόρ στην Ελλάδα, που έχει διαθεσιμότητα το επόμενο δωδεκάμηνο ας ενημερώσει.
Πως ακριβώς το λες τώρα αυτό;
Γιατί εγώ καταλαβαίνω, πως αν θέλεις labrador, αλλά δεν βρίσκεις από σωστό εκτροφέα, είναι απόλυτα λογικό και θεμιτό, να καταλήξεις κάπου αλλού. Αυτό λες; Οχι ε; :unsure:
 
  • Like
Reactions: Orjo and Berna


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.704
3.863
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Είμαι βέβαιος, ότι οι περισσότεροι εδώ μέσα δεν έχουν πάρει σκυλί από εκτροφέα. Από την άλλη, δεν είναι τρόπος αυτός. Αν κάποιος γνωρίζει εκτροφέα λαμπραντόρ στην Ελλάδα, που έχει διαθεσιμότητα το επόμενο δωδεκάμηνο ας ενημερώσει.
Τώρα αυτό σημαίνει πως πρέπει να πάρεις κουτάβι από παπιμιλ;
Και εγώ περιμένω το σκυλάκι μου...
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli and mareco


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.819
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU