Lovey - Μία ΜΕΓΑΛΗ... τεμπέλα




Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
Καλημερούδια και καλο μηνα!
Το Σαββατο αριβάρουμε οικογενειακως για Σαμοθράκη!

Μου σκασε λοιπον φλασιά απο ενα Θεμα που ειχα διαβασει, εδω, παλιοτερα:
Επειδη πρωτη φορά πάμε τοσο βόρεια πρεπει να χορηγησω στη σκύλα εκεινο το χαπι (milbemax) για τα σκουλήκια της καρδιάς ή διροφιλαρίωση ή καπως ετσι...???

Eντός Αθηνας δεν εχω δωσει ποτε.

Για πειτε.... :rolleyes:
 




Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.555
6.984
Δεν το δίνετε εσείς εκεί στα νότια? Εμείς εδώ στα βόρεια το δίνουμε ανελλιπώς μηνιαίως πάντως. Και κάμπιγκ δεν είπες θα πάτε? Εε θα το δινα εγώ. Αλλά πάρε ένα τηλ. τον κτηνίατρό σου να ρωτήσεις.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Εμείς εδώ στα νότια δεν το δίνουμε παιδιά. Δεν έχει κρούσματα λέει..
Πάνο δώσ της εννοείται, άλλωστε δεν θα πάθει τίποτα ακόμη και να μην χρειάζεται. Δεν ξέρω αν θέλει μέρες για να καλύψει τον σκύλο.
 


Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
Δεν έχω δωσει ρε παιδια στην Αθηνα. Εχουμε κουνουπια, αλλά εχουμε και σιτρονελες που βαζουμε ανελλιπως every sunset. Εχουμε επίσης και σπιτι οπου ο σκυλος κοιμαται παντα μεσα. :)

Τεσπα θα το δώσω. Απο petshops το παιρνω ή απο φαρμακεία;
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.555
6.984
Γιατί μωρέ, εμάς που κοιμάται, με την αλυσίδα του κάτω από ένα δέντρο? (πήγα το σκ στη Χαλκιδική κ μόνο τέτοια είδα κ μου χει μείνει ψυχολογικό..)

Από petshops.
 


Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
Μα εσυ μενεις βορεια... Δεν ειναι το ιδιο.
Ρε παιδια μην το δυσκολευουμε τωρα και ειμαι και σε mood διακοπών να ουμε.

Παω να το παρω.

Σας ευχαριστω ολους πολυ για τις απαντησεις. Σας αγαπώ. Σας λατρεύω, Ζητω το Dogforum. Παω διακοπες. Θα γινει της πουτανας.

Tsioy! :cura:
 










mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.655
19.887
Να βγάλουμε και καμμιά φωτό της προκοπής ε;
Και προσοχή...όχι κακάκια μέσα στην θάλασσα :p

Καλές διακοπές :)
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Νομίζω από ότι μου είχε πει ο κτηνίατρος ότι πρέπει να πάρει το χάπι αφού είχε κάνει το τεστ πρώτα και έχει βγει αρνητική. Και δίνεται συστηματικά αυτό το χάπι...δλδ από Απρίλιο έως Οκτώβριο κάθε μήνα.
Καλά να περάσετε!!!!!!!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Νομίζω από ότι μου είχε πει ο κτηνίατρος ότι πρέπει να πάρει το χάπι αφού είχε κάνει το τεστ πρώτα και έχει βγει αρνητική.
Ωπ ναιι!! περιπλέκονται τα πράγματα.πρέπει να είναι οπωσδήποτε αρνητική αλλιώς το Milbemax είναι πολύ επικίνδυνο (αν είναι θετική).
Αρνητική θα είναι βέβαια, αλλά πέρνα από τον Θωμά για ένα τεστάκι :p
Όχι που θα φεύγες έτσι απλά ^^
 


Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
Και αν παω απο κτηνιατρο θα βγουν τα αποτελεσματα τοσο γρηγορα? Σαββατο φευγω.
 






Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
Aπουσιαζει ο Θωμας. Βγηκε τηλεφωνητης. Tη στρουμφισαμε. Θα ψαξω να βρω καποιον κοντα στη γειτονια μου. Ενα τεστ ειναι αλλωστε.
 


Serge

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2012
743
296
Καλά να περάσετε!! Η Σαμοθράκη είναι ΤΕΛΕΙΑ (αρκεί να μην αρχίσει να βρέχει γιατί τότε είναι που θα τη στρουμφίσετε). Α! μην ξεχάσετε να φάτε πίσσα και πούπουλα και να πιείτε σπιτική λεμονάδα στο καφενείο στη χώρα (ελπίζω να υπάρχει ακόμα).

Πάρε καλέ ένα τυχαίο γιατρό, ένα τεστ είναι.