sancho


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Εγω το εχω ξεχασει, αυτος δε λεει να το ξεχασει. Καλα το οτι ηταν drama queen και Καραγκούνης το ηξερα αλλα δε φανταζομουν και τοσο.
χαχαχα κοίτα, μια φορά το είχαμε πάθει κι εμείς. Έπεσε μια τάβλα ξύλινη πάνω στο ποδαράκι της μίλβας και έσκουζε κάπως έτσι, όπως το περιγράφεις. Την ψάξαμε και δεν είχε κάτι. Μετά απο πολύ λίγο το πάτησε κανονικά το ποδαράκι. Και κλαψούριζε για κάποια ώρα και μας ακολουθούσε και πηδούσε στην αγκαλιά μας σε κάθε ευκαιρία. Ε απο ένα σημείο και μετά ξεχάστηκε παίζοντας..ήταν βέβαια και κουτάβι. Λογικά κάποιο τέτοιο καραγκιοζιλίκη θα ναι, θα δεις ;)
 
  • Like
Reactions: betty coltrane




HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
ναι η συμπεριφορά είναι το θέμα. Λογικά όμως θα ναι απ τον φόβο. Α ρε Sancho ατρόμητε..που είδα και το κουφάρι και σκιάχτικα..παραπλανείς τον κόσμο :p
 
  • Like
Reactions: betty coltrane


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Το κουφάρι ήταν αποτέλεσμα μάχης με ζωντανό αντίπαλο. Ο γενναίος και ρωμαλαίος Σάντσο μπορεί να νικήσει μέχρι και γίγαντα. Το ότι τον πόνεσε ένα τόσο μικρότερο αντικείμενο από το ζώο που ο ίδιος κατήντησε κουφάρι ήταν αυτό που τον πλήγωσε. Πιο πολύ στον εγωισμό και λιγότερο στο πόδι.

Αφήνοντας κατά μέρος το χιούμορ, υποθέτω ότι μεγαλοποιεί το όλο θέμα επειδή βλέπει (ή μυρίζει, τέλος πάντων εντοπίζει) ότι τσιμπάς και σου τραβάει την προσοχή.

Φίλησέ του το μουσούδι!! Από την ξινή πες του, ξέρει αυτός.
 
  • Like
Reactions: betty coltrane










betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Μέχρι το βραδυ το ειχε ξεχασει. Εχω την εντυπωση οτι επαιζε το χαρτι του τραυματία με σκοπο να get away με πράγματα που απαγορευονται. Υφος: "εγω που χτυπησα τοσο πολυ, δεν αξιζω να ανεβω στον καναπε; στο κρεβάτι;;; ουτε λιγο;;"
Εν μερει τα καταφερε...
:whistle::oops:
 






betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
'Ενα χρόνο μετά, ο Σάντσο εχει στειρωθεί (ειναι φρεσκο - δεν εχει κλείσει δυο μήνες). Τον στείρωσα παρόλο που δεν είχα πρόβλήματα μαζί του κυρίως για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Ξέρω και το πιστεύω ότι είναι το σωστό (θεωρητικά) αλλά στην πράξη, ήταν πολύ δύσκολη απόφαση και ελπίζω να μην το μετανιώσω.

Είναι καταπλήκτικός σκύλος. Μου αρέσει να τον έχω μαζί μου όσο περισσότερο μπορώ και είναι πολύ ήσυχος και καλόβολος. Έχει ανέβει η αυτοπεποιθηση του και είναι πολύ φιλικός με τους άλλους σκύλους. Με αυτό εννοώ ότι δεν έχει αμυντική στάση απένταντι στο τυχαίο σκυλί αλλά ούτε και επιμένει να μυριζει περισσότερο απ όσο πρέπει. Έχει όρια και ακούει. Είναι κύριος. Αλλά έχω φροντίσει και γω να μην έρχεται σε καταστάσεις που να τον δυσκολευουν. Ειμαι πολύ τυχερή γιατί κανουμε σκυλοπαρέα με αφεντικά που είναι πολυ σωστοί οπότε εχουμε γινει υποδειγματικοί σκύλοι παιρνοντας παράδειγμα απο τους σκυλοφιλούς.

και ειναι και ομορφος! :)
 

Attachments









Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Αυτό το μουσάκι, σε αυτό το μουτράκι, με αυτά τα μάτια που πετάνε σπίθες κλέβουν βλέμματα κι είμαι σίγουρη ότι ο χαρακτήρας του έχει κλέψει τις καρδιές όσων τον συναναστρέφονται :)
 
  • Like
Reactions: betty coltrane






betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Χθες δυο παιδακια (3 και 1,5 περιπου) στη βόλτα αρχισαν να παιζουν με το Σάντσο. Η καλύτερη του. Τον θαύμασα πάλι πόσο προσεκτικός είναι και πόσο υποχωρητικός. Του εβαζαν το χερι στο στόμα για να πάρουν την μπάλα και μου πάγωνε το αίμα. Μόνο το δικό μου, σκυλος, παιδια και γονείς ήταν όλοι ψύχραιμοι. Και γω πολύ περήφανη. Τα μικρά δίποδα είναι η αδυναμία του. Τα τετράποδα τον εκνευρίζουν πολύ. Η Μπονυ, ένα κουτάβι μιας φίλης, του χώνεται στη μούρη όλη την ωρα και αυτός της γρυλίζει και τη διώχνει. Εκτός από σήμερα που άλλαξε διάθεση. Mαλλον συνειδητοποιησε οτι η μικρή ειναι μόνιμη στην παρέα οποτε if you can't beat them, join them.

 

Attachments





Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU