Sar planinac με Καυκάσου-Καλησπέρα!


Status
Κλειδωμένο θέμα

kostillos

Well-Known Member
26 Μαϊου 2015
544
515
58
ΑΘΗΝΑ-ΓΛΥΦΑΔΑ
Το άρθρο τελειώνει με την πρόταση :

Το σκυλί χαρακτηρίστηκε υπερβολικά επιθετικό και ανυπάκουο με αποτέλεσμα να είναι πολύ επικίνδυνο
Οι κτηνίατροι υποστηρίζουν ότι σκυλιά με τέτοια συμπεριφορά οφείλουν οι ιδιοκτήτες τους να τα θανατώνουν.

Σου εύχομαι, με το σκυλί που έχεις, συνδυαστικά με τις φοβίες/ανασφάλειες σου, να μην χρειαστείς κανένα τέτοιο ...κτηνίατρο !

Επίσης... αυτό που σου έβαλα σε bold δεν λέγεται...ρεπορτάζ !
Καλή σου τύχη.
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Μαρίνα καλημέρα,

Θα ήθελα να σου γράψω πολλά, πάνω σε αυτό το ωραίο (και μέσα από την ψυχή σου!) post...
Όμως, έχουμε "πέσει" σε μέρα που τρέχω και δε φτάνω στη δουλειά... ίσως σου απαντήσω αργότερα, σήμερα, είτε μέσα στο Σαββατοκύριακο...

Να σου πω, παρόλα αυτά, δυό λόγια, βγαλμένα, όχι μόνο μέσα από τη δική μου ψυχή, αλλά και από την εμπειρία μου, των "κάποιων" ετών... "κάποιων" σκυλιών... και "κάποιων" παιδιών...

Πάντα... πάντα... πάντα: Προσψπικά, όταν διαφωνώ κάθετα με κάτι που είπε/έκανε ένα άνθρωπος... ΔΕΝ απορρίπτω τον άνθρωπο και την προσωπικότητά του... απορρίπτω ΜΟΝΟ το συγκεκριμένο, όπου διαφωνώ...
Και πιστεύω ότι (ομολογώ, όχι όλα) υπάρχουν πολλά μέλη του φόρουμ που γράφουν στο θέμα σου, που σκέφτονται με τον ίδιο τρόπο...

Διαβάζοντας τις απαντήσεις που έχεις πάρει από posts άλλων μελών (ίσως και δικά μου, αλλά ο καθένας μας δεν βλέπει τη δικιά του καμπούρα!), όντως υπάρχουν φράσεις και (ευγενέστατες, ναι) λέξεις (κυρίως, κάποιοι επιθετικοί προσδιορισμοί) που κάνουν flaming, που είναι υπερβολικές (ακόμα και "κατινίστικες" - με ευγένεια πάντα) που σε στεναχωρούν, που σε "κατατάσσουν" κλπ... το συνειδητοποίησα διαβάζοντας, πριν απαντήσεις η ίδια...
Αλλά, Μαρίνα, έτσι είναι το είδος "άνθρωπος", σε όλες τις εκδηλώσεις του...

Θα πρότεινα, Μαρίνα, να μην το πάρεις τόσο βαρέως... να μην "σιωπήσεις" και να μην εγκαταλείψεις...
Μείνε, ώστε να έχεις το πλεονέκτημα να παίρνεις κάποιες καλές (μεταξύ άλλων) απόψεις και εμπειρίες...
Όπως κι εμείς έχουμε διδαχθεί (τουλάχιστον εγώ) από εσένα, μαθήματα ευγένειας άψογης συμπεριφοράς και αυτοσυγκράτησης...:)
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
View attachment 55184 ευχαριστούμε από τα βάθη της καρδιάς μας για την μέχρι τώρα επικοινωνία, σου ευχόμαστε τα καλύτερα και φυσικα καλή σταδιοδρομία! Καλή επιτυχία στην εκπαίδευση ψαριών και στην πώληση του Άτλαντα ( οχι, δεν τα έγραψα λάθος)
Με όλη την αγάπη και εκτίμηση...:)

Αυτό είναι, κατά την ταπεινή μου άποψη, πάντα, ένα "κακό" μήνυμα...
 




sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Αν και θα ήθελα να μπορώ να πω κι εγώ το "στάσου μύγδαλα" του παραπάνω κυρίου, ειλικρινά δεν βρίσκω τον λόγο.
Σε ένα φόρουμ δεν "φεύγεις" ή "μένεις" ανάλογα με το τι κάνει το θέμα σου.
Ψάχνεις για κάτι, το βρίσκεις κάπου και αρχίζεις το χαρχάλεμα.
Εδώ και κάτι μήνες η κοπέλα έχει ανοίξει ένα θέμα για τις ερωτήσεις της, το θέμα έχει πληθωριστικές απαντήσεις, η ίδια δεν μπορεί να τις ξεχωρίσει και να δώσει βαρύτητα, και συνεχίζει να κάνει ότι και πριν...ότι της φανεί καλύτερο.
Δεν έχει ψάξει θέματα εκπαίδευσης, συμπεριφοράς, και φυλών, και όλα αυτά καταλήγουν που?
Στο να γράφει "σκυλάς" άρθρο με κατακρεούργηση και λύσσα.
"Σκυλάς" μάλιστα που πέρασε ο ίδιος άγχος για το θέμα "λύσσα".
Και όταν πούμε καμιά κουβέντα παραπάνω, αρχίζουν οι ζουζουνιές εκατέρωθεν.
Δεν έχει μάθει τίποτα κι εμείς έχουμε μάθει για τα μαγαζιά και τα άρθρα.
Ε..."Στάσου μύγδαλα".....μπας και πιούμε καμιά μπύρα.
 


aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
Ίσως ηταν κακό το μήνυμα μου αλλά δεν λυπάμαι καθόλου. Σε όσα της έχουμε πει από το Μάιο έως σήμερα καταλήγουμε σε ενα κάκιστο "άρθρο" που δεν εχει καμια σχέση με το θεμα του σκυλου της (και εμφανιζεται ξαφνικά άνευ λόγου και αφορμής) και στη δική μας κριτική μας κουνάει το μαντήλι?

Δεν αναγκάζουμε κανένα Γιάννη να μείνει! Αντίθετα της είπαμε να μείνει να διαβάσει το φορουμ και να μη μένει κολλημένος ο υπολογιστής του σπιτιού της στο θέμα της και μόνο! Αλλά δε θα παρακαλέσω (sorry κιολας) για να μεινει!
 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Θα το γράψω για την "Αγνωστη Μαρίνα" μιας και η θεματοθέτρια αμφιβάλω αν θα επανέλθει... και θα γίνω κακιά (μην ξεσυνηθίζω ορισμένους):
Η συμπεριφορά των τελευταίων ημερών ήταν εκ διαμέτρου αντίθετη με ό,τι είχα συνηθίσει ως τώρα... μια "μαρίνα" προθυμη να ακούσει, να σκεφτεί, να επεξεργαστεί. Αντ' αυτών βλέπω μια "μαρίνα" που μπήκε σε άμυνα μόλις έγινε κριτική στη "δουλειά" της, που άρχισε τα ας-τελειώσουμε-εδώ, που δεν ήθελε να ακούσει τι της έλεγαν μέρες τώρα γιατί κόλλησε με τη φύλαξη (άγνωστο πώς την αντιλαμβάνεται). Επέλεξα τις προηγούμενες μέρες να αφήσω στους γνώστες τον σχολιασμό και να παρακολουθώ.... χτες όμως ειλικρινά δεν άντεξα και ναι αφορμή ήταν το ανωτέρω κείμενο περιγραφής "επιθεσης"... Και ναι όπως ήδη είπαν παραπάνω....γράφει η "μαρίνα" για σκυλιά, όταν φοβάται το δικό της... Και ναι το φοβάται ακόμα, γιατί αν δεν τον φοβόταν θα έβγαινε το βράδυ που γαύγιζε έξω, γιατί θα ένιωθε ασφάλεια δίπλα του. Αλλά όχι...
Ξαφνικά λοιπόν βγαίνει μια άμυνα η οποία μάλλον πηγάζει από το γεγονός ότι οι "εδω" αμφισβητούν την πρόοδο της θεματοθέτριας στο θέμα αυτοπεποίθησης, στον βαθμό που αυτή παρουσιάζεται και η οποια πυροδοτήθηκε από την κριτική στο κείμενο (τι ωφελούσε αυτό αλήθεια την πρόοδο της ως τώρα συζήτησης για τον Άτλαντα; Παρεισέφρυσε στη συζήτηση άκαιρα, και προσωπικά μου γέννησε την εικόνα ότι επιζητούσε αναγνώσεις -που δεν συνάδει με την "μαρίνα" των προηγούμενων μηνών).
Και σαν κερασάκι στην τούρτα... αποχαιρετισμός; Οτι; Αυτό δεν είναι, "με βοηθήσατε και πάω να τα κάνω πράξη οπότε τα λέμε αργότερα", ήταν "αποχωρώ γιατί είστε αρνητικά προκατειλημμένοι απέναντι μου και δεν μπορείτε να με βοηθήσετε αλλο".
Ι rest my case....
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Παρότι σήμερα είναι λάθος μέρα, γιατί τρέχω να προλάβω... ένα σύντομο σχόλιο...

...και θα γίνω κακιά (μην ξεσυνηθίζω ορισμένους)...

Ι rest my case....
Αυτό (πάντα κατά την ταπεινή μου άποψη) είναι ένα ΣΚΛΗΡΟ μήνυμα...
Όμως, είναι επεξηγηματικό, άρτιο και to-the-point...
Και, κυρίως, δεν περιέχει χτυπήματα "κάτω από τη ζώνη"...:)
Thanks
 
  • Like
Reactions: ghelly and epial


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Εγω θα πω μονο οτι οποιος πιστευει, οτι σκυλος Χ χαρακτηριστικων, που βρισκεται εκτος του περιορισμου του, αλλα εντος του χωρου του κ τον κυνηγαει (!!!!!!) ενας ξενος (!!!!!!) να τον πασει κ δεν περιμενει την συγκεκριμενη αντιδραση απο το σκυλο, μαλλον ζει σε παραλληλο συμπαν......
 






PXM-DANBULL

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2014
692
2.264
Θα μπορούσα απλά να αδιαφορήσω. Να αφήσω τα πράγματα να εξελιχθούν και το θέμα του Άτλαντα να πάρει το δρόμο της λήθης ή να το επικαλούνται κάποιοι σαν γραφική αναφορά από το παρελθόν. Στη ζωή μου μέχρι τώρα έχω μάθει να είμαι προσεκτικός όταν χρειάζεται να κρίνω ανθρώπους και το κάνω σπάνια. Προσπαθώ να βάλω τον εαυτό μου στη θέση τους μήπως και μπορέσω να καταλάβω καλύτερα. Εδώ όμως δυσκολεύομαι.

Και τι εννοώ… Μέχρι πριν από λίγο αγαπητή Μαρίνα, διέκρινα σ’ εσένα μια σκληρά εργαζόμενη μητέρα, ένα άνθρωπο έντονα εξωστρεφή που άνοιξε ένα μεγάλο κομμάτι της ζωής σου σε μια κοινότητα άγνωστων ανθρώπων, για να τους κάνεις κοινωνούς, συνοδοιπόρους, κάποιους μέντορες και φίλους σε ένα projectτης ζωής σου που το ονόμασες “Sar planinac με Καυκάσου-Καλησπέρα!”.

‘Όλοι, μα όλοι λίγο ή πολύ, ανταποκρίθηκαν όπως ο καθένας το αντιλαμβάνονταν, με μοναδικό σκοπό το καλύτερο δυνατό για σένα και την οικογένεια σου σε συνδυασμό με την ευζωία του Άτλαντα. Ενώ λοιπόν τα πράγματα μετά από πολλές παλινωδίες έδειχναν να καταλήγουν, out ofthe blue φέρνεις ένα θέμα, με μια νέα ιδιότητα, που τα τινάζει όλα στον αέρα.

Και ρωτώ τον εαυτό μου, αφέλεια ως αποτέλεσμα της έντονης εξωστρέφειας ή σκοπιμότητα; Εύκολα θα μπορούσα να υποθέσω το πρώτο. Παρατήρησα όμως, και εδώ έρχεται “το δυσκολεύομαι” που αναφέρω στην αρχή, ότι μετά το ΜΠΑΜ, αλλάζει τελείως ο τρόπος γραφής σου και η συμπαθητική Μαρίνα που γράφει με λεκτικούς ιδιωματισμούς της περιοχής της και διερωτάται χαριτωμένα τι είναι β.υ., ξαφνικά αρθρογραφεί και κόβει γέφυρες γιατί δεν σηκώνει μύγα στο σπαθί της.

Δεν είμαι ψυχίατρος, ούτε χρειάζεται να απαντήσεις στις απορίες μου. Επειδή όμως είμαι σίγουρος ότι για πολύ καιρό το forum θα συνεχίσεις να το διαβάζεις, έστω και διακριτικά…, θέλω να καταλήξω λέγοντας ότι καλύτερη συντροφιά για να συζητάς τα κατορθώματα σου με το Άτλαντα δεν θα βρεις.
 


Gaara

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2014
824
649
41
Athens
@PXM-DANBULL να το πάω ένα βήμα παραπέρα και να τολμήσω να αναρωτηθώ αν τελικά υπάρχει ο Άτλαντας???

ή θα γίνω (πάλι) ο γραφικός του χωριού?
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
@PXM-DANBULL να το πάω ένα βήμα παραπέρα και να τολμήσω να αναρωτηθώ αν τελικά υπάρχει ο Άτλαντας???

ή θα γίνω (πάλι) ο γραφικός του χωριού?
Για πες...

Υ.Γ. Αν υποψιαστώ ότι ο Άτλαντας (υπαινίσσεσαι ότι) είναι ένα "απλό", ήπιο και ήρεμο Tosa Inu...:cool:
 


PXM-DANBULL

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2014
692
2.264
Για πες...

Υ.Γ. Αν υποψιαστώ ότι ο Άτλαντας (υπαινίσσεσαι ότι) είναι ένα "απλό", ήπιο και ήρεμο Tosa Inu...:cool:
Τότε θα πρόκειται για επαγγελματία και αυτό εμένα με ξεπερνά.
Πάντως αυτά τα συνωμοτικά εγω απο σας τα έμαθα...:cool:
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.555
6.984
Ο σαρκασμός δεν είναι απαραίτητα "κακός". Είναι αντίθετα μακράν ευγενικότερος και εγκρατής, όταν τα προσωπικά όρια προσβολής κάποιου (είτε προσωπικότητας είτε θέματος στο οποίο έχει ευαισθησία) ξεπερνιούνται, από αυτό που πραγματικά έχει στο μυαλό του να πει. Keep that in mind. Επίσης, αποτελεσματικότερος στο μήνυμά του λόγω περιεκτικότητας και επικέντρωσης στο στόχο.

Στο θέμα, προσωπικά δε διαφωνώ απλά, προσβλήθηκα από το άρθρο. Και από την κινδυνολογία και την επικινδυνότητα που ενέχει σχετικά με ένα θέμα που... έχω νταλκά ας το πούμε (όπως όλοι εδώ μέσα), αλλά και συντακτικά, από την αδόκιμη χρήση της γλώσσας με σκοπό την έγερση και επίκληση του συναισθήματος του αναγνώστη, συνηθισμένο φαινόμενο τελευταία σε πολλά ιντερνετικά "ρεπορτάζ" ποικίλης ύλης. Βέβαια το συγκεκριμένο, συμφωνώ με τον επιάλ, μάλλον δεν είχε σκοπό την πρόκληση συναισθήματος αλλά ήταν πλημμυρισμένο από το συναίσθημα της αρθρογράφου.

Πάει στην άκρη αυτό. Και αφού τελειώσαμε με τα λόγια και ευγενικά, ας τα πω λίγο πιο απλά. Γιατί καλή και η ευγένεια, δηλαδή αλήθεια, είναι από τα πράγματα που εκτιμώ πιο πολύ, τόσο που πολλές φορές στη ζωή μου έχω ακούσει μέγιστες παπαριές και έχω καταπιεστεί να απαντήσω αναλόγως γιατί έτσι το πάω (συνήθως), όπως μου μιλάς σου μιλάω. Αλλά θέλει και τη σάλτσα της και το σεντόνι της η ευγένεια για να ολοκληρωθεί το νόημά της και τελικά το νόημα χάνεται εκεί που κρύβεται ο Αλέξης. Καλή ώρα, βλέπε όλο το από πάνω του ποστ.

Με δυό λόγια το αγαπημένο απ' κατ' το λέει πάντα σωστά (και κολλάει με όλα, σαν την κοκα κόλα):


Υ.Γ. Η Μαρίνα δεν πρόκειται να σταματήσει να διαβάζει το θέμα της, τουλάχιστον στο άμεσο μέλλον, γιατί δεν έλυσε τα προβλήματά της, μην ανησυχείτε.
 
Last edited:


zenio

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2011
1.002
2.714
Δραμα
Εγω θα το δω αλλιως το θεμα.

ΘΕΛΩ να καταλαβω οτι η Μαρινα αποχαιρετησε το αρθρο της και οχι το φορουμ.
Τη διαβασα την τελευταια παραγραφο και ολα τα υπολοιπα...οκ...εγω θελω να πιστεψω οτι δεν
αποχωρει απο το φορουμ επειδη "ρετσινωθηκε" γιατι στην τελικη...ποιος δεν εχει κανει κατι λαθος;

Μαρινα, οπως σου ειπα και σε αλλο ποστ, το φορουμ ειναι γεματο απο θεματα που μπορεις να μαθεις πολλα, κανε βολτες, ψαξου.

Για μενα η οποια "αυτοκριτικη" του φορουμ, οτι η Μαρινα θα επρεπε να εχει "μπει"περισσοτερο συνδεεται απολυτα απο το γεγονος οτι τοσο καιρο συζητιεται το οτιδηποτε την απασχολησε σε ενα θεμα...μενω αρκετα σε αυτο και δεν το θεωρω καθαρα τεχνικο θεμα

Απο την αλλη, κανεις δε θα παρακαλεσει τη Μαρινα,σαφως, απλως θα πρεπει να ξεκαθαριστει κ οτι κανεις δεν την εδιωξε, σε περιπτωση που ετσι ενιωσε. Αντιθετα, εδω ειμαστε και εδω ειναι για να μας αποδειξει οτι η μαχητικοτητα και το Ποντιακο πεισμα που αναφερθηκε δεν καμπτονται

Δε χρειαζεται να γινει φλειμ :)
Peace felllaz (δεν το εχει μονο η Θεσσαλλλονικη το τριπλο λ) :p
 
  • Like
Reactions: Elrandir and johnk


marina78

Well-Known Member
29 Μαϊου 2015
160
251
Θεσσαλονίκης
Όντας άνθρωπος εξαρτημένος από τα πάθη του (και αυτό το forum εντάσσεται στα πάθη μου τελικά,) δεν μπορώ έτσι εύκολα να το ξεκόψω …
Το δημοσίευμα δεν το έβαλα εγώ εδώ μέσα. Τη φωτο του σκύλου έβαλα για να μάθω από εσάς αν ισχύει ότι τα σκυλιά έχουν τον χαρακτήρα που φέρει η ράτσα τους και ήθελα να δω αν αυτό το σκυλί είναι κάποιας τέτοιας επιθετικής- κυριαρχικής φυλής!
Κατηγορήθηκα ότι σκοπό έχω να ¨ψαρέψω αναγνώστες¨… θα ήταν το λιγότερο αστείο αν το έκανα. άλλωστε γιατί να το κάνω; Δεν πληρώνομαι για κάθε ανάγνωση και γενικά δεν ζω από την δημοσιογραφία. Και από την άλλη τι; αυτό το δημοσίευμα σε αυτό το forum;θα ήμουν τρελή!
Όσο για τα σχόλια για τα ψάρια μου… δεν έχω να πω τίποτα. Σύνηθες το φαινόμενο της κριτικής του επαγγέλματος…! Δεν υπάρχει περίπτωση να ασχοληθώ με "αυτούς" τους ανθρώπους,δείχνουν μόνοι τους το επίπεδό τους.
Το μαγαζί μου γνωστοποιήθηκε σε μια χαλαρή στιγμή της συζήτησης, για να δείξω ότι είναι πολύ σπουδαίες για μένα οι τοποθετήσεις σας και ο χρόνος που μου αφιερώνεται και θα ήθελα να σας κάνω το τραπέζι ως δείγμα ευχαριστώ…. και κάποιοι το λάβατε ως διαφήμιση…. Δεν ψάχνω πελάτες με τέτοια μέσα…. Αν ήμουν έτσι θα είχε πέσει πολύ πείνα, αλήθεια σας το λέω!
Προφανώς το χιούμορ παρεξηγείτε όπως και ο γραπτώς λόγος! Όπως και εγώ παρεξήγησα, ίσως , κάποια κείμενα μερικών, και το είπα ότι τα έλαβα ως προσβολή, και αμύνθηκα. Το είπα ευθέως,δεν καραδοκούσα στη γωνία! Και πάλι δεν αποχώρησα….. το ΄΄αστο αφήσουμε καλύτερα΄΄ δεν ήταν ότι δεν αντέχω την κριτική, τη δέχομαι καθημερινά στη ζωή μου διότι έτσι είναι η ζωή για αυτούς που ασχολούνται με πολλά. Το ΄΄ αστο αφήσουμε΄΄ ήταν απλά γιατί, όπως ξανά είπα στο υποτιθέμενο αποχαιρετιστήριο πόστ μου, ξέρω τις τοποθετήσεις και από τις δυο πλευρές γιατί δυο είναι οι πλευρές… αυτή που είστε εσείς και αυτοί που είναι οι άλλοι,και τι νόημα έχει να γεμίσετε σελίδες και σελίδες με την γνωστή σας άποψη;Επίσης είναι και εκτός θέματος, εκτός Άτλα δηλαδή. Επίσης είδατε πως καλά το ήξερα τελικά ότι από εδώ και πέρα το μόνο που θα είχατε να μου γράψετε θα ήταν για το δημοσίευμα και όλες οι τοποθετήσεις σας θα ήταν βάση αυτού;; φοβάμαι ακόμη τον Άτλα και φάνηκε στο δημοσίευμα…όλα τα άλλα που έχω γράψει για το πώς είμαι με τον Άτλα σήμερα ήταν με διάφανο μελάνι,,,και έτσι θα είναι από εδώ και πέρα!Και εγώ εδώ ήρθα για να λάβω συμβουλές για την φυλή του Άτλα και το μεγάλωμά του, όχι να κριθώ ως δημοσιογράφος….αυτό ξέρω σε ποιο forum πρέπει να πάω για να το εισπράξω, και πιστέψτε με είμαι και εκεί!ούτε ήρθα εδώ για ψυχογράφημα του αν είμαι δεκτικός άνθρωπος ή τι iq έχω. Το αν υπάρχει ο Άτλας το πιστοποιούν οι φώτο που έχω αναρτήσει, δεν είναι μοντάζ,ούτε του γείτονα! (άλλη μια ειρωνεία μετά το δημοσίευμα μαζί με όλα τα άλλα που ανέφερα παραπάνω,για την δουλεία μου κτλ).
Να ξέρετε ότι και οι πιο ήρεμοι και δεκτικοί άνθρωποι αντιδρούν σε επαναλαμβανόμενες προκλήσεις-προσβολές. Προφανώς δεν τα καταλαβαίνω όλα όσα γράφετε, γιατί αν τα καταλάβαινα θα έμπαινα και εγώ σε άλλα θέματα και θα είχα άποψη…. Εγώ προτίμησα όμως να μείνω εδώ και να διαβάζω τις δικιές σας απόψεις με σκοπό να φιλτράρω καλά και να υιοθετήσω μερικές. Φυσικά και μπαίνω και διαβάζω περί φύλαξης , περί υγείας κτλ των σκύλων σε αυτό το forum όπως και σε άλλες σελίδες, σε άλλα θέματα συζήτησης σας είπα ότι δεν μπαίνω και όταν με συμβουλέψατε να μπω μπήκα …. και εκεί είδα τα ίδια εριστικά άτομα να γράφουν πάλι με τον δικό τους μοναδικό τρόπο. Γιατί δεν είναι το τι λες αλλά το πώς το λες!! Τα θέματά μου είστε λίγοι αυτοί που στα αλήθεια μπορείτε και θέλετε να με βοηθήσετε, για αυτούς και μόνο θα βλέπω το θέμα.
(πω..πω...σεντόνι έκανα...σας έχω δώσει όμως τροφή για να συνεχίσετε και να με βοηθήσετε ακόμη περισσότερο για το ποιοι πραγματικά θέλετε και μπορείτε να βοηθήσετε )
 
Last edited:


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Αν ηθελα να κανω αναλυση, ευκολα θα εγραφα το μεγαλυτερο σεντονι ever....

Επιγραμματικα σε μια προταση:
Εχεις την εντυπωση, οτι αυτο που εκανε ο σκυλακος προχτες, δεν μπορει να το κανει ο δικος σου σκυλακος μεθαυριο, αν βρεθει στον χωρο του ενας ξενος να τον κυνηγαει να τον πιασει;;;
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22