Taber


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
το σοβαρο προβλημα το εχω εγω που δεν τολμαω να βγαλω ξεβρακωτο εξω ουτε νυχι,οποτε θα το εκτιμουσα εαν ειχατε να μου προτειτενε,κατι αοσμο και η δυνατον μη χημικο με το οποιο να κανω μπανιο μπας και γλιτωσω τα εργοχειρα απο τα γαμωκουνουπα...

μεσα στο σπιτι εχω αντικουνουπικο για καποιες ωρες και τις υπολοιπες ριγανη που μαλλον κανει δουλεια...
entomoapothitiko-patch-24tmch-enlarge.jpg

Κάθε αυτοκόλλητο δημιουργεί μια ακτίνα προστασίας 1 m3.
Το προϊόν είναι ιδιαίτερα αποτελεσματικό και μπορεί να κολληθεί στα ρούχα, στο τραπέζι, το κρεβάτι, το κομοδίνο, την τσάντα κλπ.
Είναι ιδανικό για δραστηριότητες σε εξωτερικούς χώρους, είναι ιδιαίτερα πρακτικό στη χρήση και τη μεταφορά και σας προστατεύει χωρίς να αλείφεστε, ψεκάζεστε ή λερώνεστε.
 
  • Like
Reactions: reinmeister2


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Είχες δίκιο . Εγώ κατάλαβα λάθος . Τον πήρα κ μου το εξήγησε .
Το "κακό" της υπόθεσης είναι ότι έχει κάνει μόνο άλλον ένα εμετό . Κ δεν έχει βγάλει όλο το κολάρο ... Κ στα κακά της δεν είχε τπτ .... Άρα θεωρούμε πως ακόμα είναι μέσα ;;;

πφ... επίσης μου είπε να μην την ταΐσω ....
Η καημένη η Μπελ. Μηπως υπαρχει εστω μια περιπτωση να μη το εφαγε και να το μασουλησε και απο την ουσια να ειναι οι εμετοι ? Και να το καταχωνιασαν πουθενα? Επίσης αναρωτιεμαι απο τη μια αν δε φαει πως θα προχωρησει το υλικο προς την εξοδο, απο την αλλη ισως λειτουργησει καλυτερα το ελαιο χωρις πολυ φαγητο... Περαστικα σας παντως, να αμς ενημερωσεις πως ειναι η μικρη
 


reinmeister2

Well-Known Member
23 Μαϊου 2014
864
2.298
124
Είχες δίκιο . Εγώ κατάλαβα λάθος . Τον πήρα κ μου το εξήγησε .
Το "κακό" της υπόθεσης είναι ότι έχει κάνει μόνο άλλον ένα εμετό . Κ δεν έχει βγάλει όλο το κολάρο ... Κ στα κακά της δεν είχε τπτ .... Άρα θεωρούμε πως ακόμα είναι μέσα ;;;

πφ... επίσης μου είπε να μην την ταΐσω ....
σωστα σου ειπε...οσο λιγοτερη τροφη στο στομαχι τοσο ταχυτερη η διακασια της χωνεψης...στο στομαχι εκκρινονται τα γαστρικα υγρα ετσι ωστε να πολτοποιηθει η τροφη και στην συνεχεια να περασει στο εντερο για την χωνεψη και εν συνεχεια αποβολη των περιττων...

αυτο λοιπον που σε ενδιαφερει ειναι η ταχυτερη αποβολη του ξενου σωματος,ειτε μεσω στοματος,ειτε εντερου...either way, ο ταχυτερος τροπος ειναι η μη υπερφορτωση του γαστρεντερικου...

θεωρω δεδομενο οτι ο γιατρος ξερει τα συστατικα του κολλαρου και οτι αυτα δεν χρηζουν αμεσης επεμβατικης αφαιρεσης...

υ.γ. συνηθως τα περιττωματα του σκυλου αποτελουν τροφη περιπου 24 ωρων οποτε δεν ειναι περιεργο που ακομη δεν τα εχει αποβαλλει απο το εντερο...
 
  • Like
Reactions: Taitienitsa


reinmeister2

Well-Known Member
23 Μαϊου 2014
864
2.298
124
View attachment 62911

Κάθε αυτοκόλλητο δημιουργεί μια ακτίνα προστασίας 1 m3.
Το προϊόν είναι ιδιαίτερα αποτελεσματικό και μπορεί να κολληθεί στα ρούχα, στο τραπέζι, το κρεβάτι, το κομοδίνο, την τσάντα κλπ.
Είναι ιδανικό για δραστηριότητες σε εξωτερικούς χώρους, είναι ιδιαίτερα πρακτικό στη χρήση και τη μεταφορά και σας προστατεύει χωρίς να αλείφεστε, ψεκάζεστε ή λερώνεστε.

(y) θα το κοιταξω...
 


Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
θεωρω δεδομενο οτι ο γιατρος ξερει τα συστατικα του κολλαρου και οτι αυτα δεν χρηζουν αμεσης επεμβατικης αφαιρεσης...
Μου είπε ότι δεν είναι τόσο τοξικό ώστε να κάνει ζημιά ... Ότι της έχει τύχει παρα πολλές φορές . Κ να ανησυχήσω μόνο αν δω τρέμουλο ...
Λες να πρέπει να κάνω κ τπτ άλλο;;
 


reinmeister2

Well-Known Member
23 Μαϊου 2014
864
2.298
124
Μου είπε ότι δεν είναι τόσο τοξικό ώστε να κάνει ζημιά ... Ότι της έχει τύχει παρα πολλές φορές . Κ να ανησυχήσω μόνο αν δω τρέμουλο ...
Λες να πρέπει να κάνω κ τπτ άλλο;;
εφ οσον ο γιατρος ειναι χαλαρος και με πειρα,απ οτι δειχνει,στο συγκεκριμενο δεν νομιζω οτι συντρεχει λογος ανησυχιας...εχε την απλως στον νου σου ολο το βραδυ,διοτι το τρεμουλο,σε περιπτωση δηλητηριασης, σημαινει οτι εχει περασει δηλητηριο στο συστημα μεσω του αιματος κι εκει απλως τρεχεις...
 
  • Like
Reactions: Taitienitsa


IRAB

New Member
23 Φεβρουαρίου 2018
3
0
44
Καλημέρα και Χρόνια Πολλά. Θα ήθελα να ρωτήσω για το συγκεκριμένο περιλαίμιο αν όσοι το χρησιμοποιείτε είσαστε ευχαριστημένοι από τη δράση του και αν έχετε παρατηρήσει κάποια παρενέργεια. Από αμπούλα χρησιμοποιώ την vectra3d (μια φορά έχω βάλει προς το παρόν) και κολλάρο μέχρι στιγμής έχω βάλει μόνο το beaphar -bioband. Απλά σκέφτομαι κάτι πιο ισχυρο τώρα που καλοκαιριάζει. Επίσης έχουμε και το σπρέι σιτρονελας antiphlebotome citro. Ωστόσο χτες το βραδάκι που γυρίσαμε από βολτα είδα ένα μαυράκι στην μουσούδα της πανω σε μια τριχα και νομιζα ότι ηταν χωμα γιατί είχαμε περάσει από το πάρκο και όπως πηγα να την τινάξω έπεσε κάτω και ήταν τσιμπούρι!!! Δεν είχα ξαναδεί αλλά το αναγνωρισα από φωτογραφίες. Δεν είχε κολλησει πάνω της κι επεσε κάτω και περπάταγε το βλαμμενο. Την ψαχουλευα για ωρα και δεν βρηκα κάτι ευτυχώς. Η αμπούλα ξερετε αν τα αποτρέπει να ανέβουν ή αν τα σκοτωνει αφού έχουν ανεβει στο σκύλο; Δεν βρηκα απάντηση στο σαιτ τους ... Ευχαριστω !