west highland white terrier


Foteinoula

Member
1 Οκτωβρίου 2009
20
0
Τρωει κοτοπουλο με ρυζι που το μαγειρευω εγω. Και καμια κροκετιτσα που μασουλαει που και που.
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Το σκυλί δεν μπορεί να ζήσει μονο με κοτόπουλο και ρύζι!!!!
Ποιος σου υπέδειξε αυτή την διατροφή????
 


Foteinoula

Member
1 Οκτωβρίου 2009
20
0
Απλα εμαθα απο την πεθερα μου που ειχε μεγαλωσει ενα σκυλι. Της δινω αυτο το φαι μεχρι να συνελθει λιγο το εντερο της. Κροκετες δεν πολυτρωει, μαλλον δεν της αρεσουν. Πες μου εσυ αν ξερεις τι κανει να φαει.
 




harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Απλα εμαθα απο την πεθερα μου που ειχε μεγαλωσει ενα σκυλι.
Αυτά φαγανε πολλους από εμας Φωτεινη. Η γνωμη της πεθερας, του φιλου, του συγγενη. Ολοι εχουν αποψη για το τι να κανεις με τον σκυλο σου.

Διαβασε τα θεματα διατροφης. Είναι υπεροχα, αξιολογότατα και κατατοπιστικότατα. .
 


mathousalix

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2009
803
1
σαν γενικη διατροφη οχι δεν αρκει το κοτοπουλο με ρυζι.αλλα παιδια νομιζω οτι ειχε πει η κοπελα οτι το σκυλι εχει διαρροια.μην οντως εχει ακομα διαρροια και το αρχισει στα γιαουρτακια και τα λαχανικα.
 


Foteinoula

Member
1 Οκτωβρίου 2009
20
0
Η σκυλιτσα δεν εχει πια διαρροια απλα τα κοπρανα της τωρα ειναι λιγο μαλακα. Εφοσον ειναι τριων μηνων, κανει να φαει γιαουρτακι? Τι λαχανικα κανει να φαει?
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
westie puppies

Να και ένα βίντεο από την επίσκεψη μας τον περασμένο μήνα στην εκτροφεα της Toya. Εκείνη την στιγμή είχε 10 ενήλικα σκυλιά και 8 κουτάβια, όλα μέσα στο σπίτι. :eek: :)

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=EUVpcZeQ424"]YouTube - BalmoralsBrooklet[/ame]
 




mathousalix

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2009
803
1
πανεμορφα!!!!:):)
εμεις με ενα στο σπιτι και καμια φορα "κρασαρουμε"!
χαρα στο κουραγιο τους!!
 






Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
Αξιολάτρευτα! Γουτσου-γούτσου. :D
Μπορεί να μου αρέσουν τα μεγαλόσωμα αλλά με κάποια μικρούλικα τρελαίνομαι.

Μήπως στέλνει Ελλάδα κανένα κουτάβι; :rolleyes:
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Μπορεί να μου αρέσουν τα μεγαλόσωμα αλλά με κάποια μικρούλικα τρελαίνομαι.
Μα και τα ίδια δεν θεωρούν τον εαυτό τους μικρόσωμο


Μήπως στέλνει Ελλάδα κανένα κουτάβι; :rolleyes:
Αυτά ήταν όλα κρατημένα πριν γεννηθούν, αλλά πιστεύω ότι γίνεται.
Αν πότε χρειαστείς westie για σοβαρό ενδιαφερομενο ευχαριστως να σας βοηθήσω. Έχω αρκετές γνωριμίες σ αυτό το κύκλο και το επόμενο Σάββατο θα πάω σε μια έκθεση στη Γερμανία μόνο με τερριε
 




Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
Αν πότε χρειαστείς westie για σοβαρό ενδιαφερομενο ευχαριστως να σας βοηθήσω. Έχω αρκετές γνωριμίες σ αυτό το κύκλο και το επόμενο Σάββατο θα πάω σε μια έκθεση στη Γερμανία μόνο με τερριε
Το φαντάστηκα ότι θα ήταν κρατημένα...Έχω ενδιαφερόμενο, θα μιλήσουμε.
 


Milou

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2008
1.019
1
Αθήνα
Απίστευτα τα μωρά!!!

Αλεξία, να σε ρωτήσω, τα σκυλιά τα έχει σε χωριστά δωμάτια ή όλα μαζί;
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Δεν ήξερε ότι θα την επισκεφτούμε. Τα έχει όπως τα βλέπεις στο βίντεο, όλα μαζί μόνο τη νύχτα σε crate. Τα μικρά από 6 εβδομάδες τα βάζει για ύπνο δυο-δυο σε crate και τις τελευταίες μέρες μόνα τους. Έχει επίσης γατιά, πρόβατα, άλογα και κότες.

Η μάνα γεννάει στο υπνοδωμάτιο της στο πρώτο όροφο. Μετά απο μερικές βδομάδες τα κατεβάζει στο σαλόνι σε πάρκο.
 
Last edited:


aspa vradi

New Member
22 Νοεμβρίου 2009
3
0
kalimera..me lene aspa,exw ena skulaki west,tin lene lara k einai 1 xronwn.exei edw k 2 meres pou mou kanei emeto,dn twei tis kroketes tis ,k as tis vazw k ligo konserva mes tis kroketes alla pali dn mou tis trwei.ti na kanw me to fagito?apo ti prokaleite o emetos ou mou kanei?mipws ftaiei h tofi tis?kanei na tis dinw oti trow?k staxerakia tis apo mesa ta mprostina mou exei vgalei mia dermatopa8eia k tis vazw alifoi?ti na kanw?euxaristw plu:)
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
άσπα, το σκυλάκι σου μπορεί να έχει απο το πιο μικρό εως και το πιο σοβαρό πρόβλημα. Αρμόδιος για την υγεία του είναι μόνο ο κτηνίατρος.

όσον αφορά το θέμα της διατροφής υπάρχει είδική ενότητα όπου θα βρείς όσες πληροφορίες χρειάζεσαι.Διάβασέ τα και ξανασυζητάμε.

Καλώς ήρθες και περαστικά:)