Άρνηση για εμβόλιο


Status
Κλειδωμένο θέμα

reinmeister2

Well-Known Member
23 Μαϊου 2014
864
2.298
124
Μπα; Από ποτε ο κλεφτης ή ο διαρήκτης «λιπασματοποιειται» και αυτό θεωρειται νομιμη αμυνα;
Μην παραπληροφορεις, προτασσοντας τις απόψεις σου που ειναι παραλογες και τελειως αντιθετες με το νόμο, σαν λογικές!
νομιμοποιουμαι να απωθησω ακομη και βιαιως οποινδηποτε εισελθει παρανομως στην ιδιοκτησια μου και υπο συνθηκες η απωθηση αυτη μπορει να οδηγησει στον θανατο του παρανομως εισερχομενου...

το εαν ο τυχον θανατος του χαρακτηριστει εντος των νομιμων οριων η οχι ειναι κατι που θα κριθει απο το δικαστηριο κι οχι απο εσενα η τον οποιονδηποτε αλλο...

περαν τουτου,τιποτα απο τα παραπανω δεν δινει σε απολυτως ΚΑΝΕΝΑΝ το δικαιωμα να με χαρακτηρισει ναζιστη...

συνελθετε...

υ.γ. αν θες κι εγω να το παιξω τρελλιτσα,οπως εσυ και να παρω κυριολεκτικα τις λεξεις λιπασμα η ψαροτροφη προσπαθωντας να δημιουργησω εντυπωσεις το κανω παρα πολυ ευκολα...

εαν λοιπον το πτωμα θαφτει σε χωμα τοτε σιγουρα θα γινει λιπασμα...εαν τυχον περναει και κανα ρυακι απο κει γυρω σιγουρα θα καταληξει ΚΑΙ τροφη για τα ψαρια...νομιμως...
 






reinmeister2

Well-Known Member
23 Μαϊου 2014
864
2.298
124
Νόμιμη άμυνα; Εγώ νόμιζα λέγεται αυτοδικία. Very very dangerous paths we are heading to, my friends..
οποιαδηποτε παρανομη εισοδος στην ιδιοκτησια μου συνιστα αμεση απειλη κατα της σωματικης μου ακεραιοτητας στην οποια νομιμοποιουμαι να αμυνθω ασκωντας ακομη και βια...

η σχεση του παραπανω με την αυτοδικια ειναι αντιστοιχη της σχεσης μιας πολυκατοικιας με ενα βερυκοκο...

επικινδυνα μονοματια θα ακολουθουσαμε εαν με καθε διαρρηκτη πιαναμε την κουβεντα προσπαθωντας να διαπιστωσουμε εαν η επισκεψη ειναι κοινωνικου χαρακτηρα η εχει δολιο σκοπο...
 
  • Like
Reactions: vrmode and Kouros




epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
νομιμοποιουμαι να απωθησω ακομη και βιαιως οποινδηποτε εισελθει παρανομως στην ιδιοκτησια μου και υπο συνθηκες η απωθηση αυτη μπορει να οδηγησει στον θανατο του παρανομως εισερχομενου...

το εαν ο τυχον θανατος του χαρακτηριστει εντος των νομιμων οριων η οχι ειναι κατι που θα κριθει απο το δικαστηριο κι οχι απο εσενα η τον οποιονδηποτε αλλο...

περαν τουτου,τιποτα απο τα παραπανω δεν δινει σε απολυτως ΚΑΝΕΝΑΝ το δικαιωμα να με χαρακτηρισει ναζιστη...

συνελθετε...

υ.γ. αν θες κι εγω να το παιξω τρελλιτσα,οπως εσυ και να παρω κυριολεκτικα τις λεξεις λιπασμα η ψαροτροφη προσπαθωντας να δημιουργησω εντυπωσεις το κανω παρα πολυ ευκολα...

εαν λοιπον το πτωμα θαφτει σε χωμα τοτε σιγουρα θα γινει λιπασμα...εαν τυχον περναει και κανα ρυακι απο κει γυρω σιγουρα θα καταληξει ΚΑΙ τροφη για τα ψαρια...νομιμως...
Είσαι αρκούντως έξυπνος για να ξέρεις ότι δεν ειναι απόδειξη ο αυτοπροσδιορισμός...
 




Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Φαινόταν απο χιλιομετρα οτι θα παει κάπως ετσι η κουβεντα...πολλη στοχοποιηση εξ αρχης...

τσακωνόμαστε που τσακωνομαστε για ολα τα σκυλοθεματα πιασαμε κ αυτά...ζητω που καηκαμε...τα νομιμο-κοινωνικο-πολιτικα ζητηματα ειναι ακρως ευαίσθητα... (κ συμπεραίνω ξανά σε ποσο χαλεπούς καιρούς ζουμε... Dark ages are coming)
 




Kouros

Banned
Banned
25 Μαρτίου 2014
757
529
@admin ; Λιπάσματα, πτώματα στην θάλασσα; Είναι χιούμορ αυτό υποτίθεται; Ο ναζισμός ως ελευθερία έκφρασης σε ένα φόρουμ για σκυλιά;;;
Ουτε ο φωσκολος τετοια σεναρια...θα το ξαναπω ..εχεις πολυ φαντασια...εγω δεν ειπα τιποτα για πτωματα...εσυ το λες..Εγω ειπα οτι θα καταληξει στη θαλασσα...διαβασε καλα..Τωρα για beach volley..για bungy jumping...για σκι...για τιποτα αλλο δεν ξερω.Φαντασου οσο θες...
Α σορυ μιλαμε για ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ ετσι?για διαρρηκτες δραπετες φυγοδικους βιαστες δολοφονους ανωμαλους...ετσι για να ξερουμε ποιους υπερασπιζεσαι...Αυτους που ΕΓΩ δεν θελω μεσα στο σπιτι μου..ουτε κοντα στην οικογενεια μου..
Ναζισμος για να ξερουμε τι λεμε ΗΤΑΝ το εθνικιστικοσοσιαλιστικο κινημα που πρεσβευαν οι γερμανοι στον δευτερο παγκοσμιο...
Εδω ειμαστε στην ελλαδα..
Φασισμος ειναι η προσπαθεια σου (ελλειψη επιχειρρηματων) να με φιμωσεις επειδη δεν συμφωνεις με τις αποψεις μου θελοντας ετσι να μου στερησεις το λογο....
Το να υποστηριζεις τους εγκληματιες και οχι την προσπαθεια αμυνας της οικογενειας απεναντι στο εγκλημα ειναι....θα το κρινουν οι υπολοιποι...
 
  • Like
Reactions: reinmeister2


Kouros

Banned
Banned
25 Μαρτίου 2014
757
529
Πρεπει να ναι πολυ κουραστικο να ζεις ετσι χεσμενος πανω σου καθε μερα, καθε ωρα. Κανενας σκυλος και κανενα συστημα ασφαλειας δε σε ησυχαζει δυστυχως.
Χεσμενος δεν θα ελεγες...Τωρα βεβαια που δεν εχω το σκυλο εχω μια σχετικη ανησυχια...αλλα οταν τον ειχα αν μας εβλεπες παρεα ....δεν ξερω ποιος θα εψαχνε να αγορασει παμπερς...μαλλον εσυ..Αντιθετα ο κυριος που διαρρηξανε χτες (ο γιατρος) απο εδω και μπρος θα δυσκολευται να κοιμηθει...η οικογενεια του σιγουρα θα βλεπει εφιαλτες

Εγω αντιθετα κοιμαμαι πολυ ησυχος...τα εχω προνοησει ολα..
Amat victoria curam..

Καποιοι αλλοι μπορει να ζουν τον υπνο του αφελη..οχι εγω.
 




epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
διαρρηκτες δραπετες φυγοδικους βιαστες δολοφονους ανωμαλους...
To να τους βαζεις όλους αυτους στο ίδιο τσουκαλι ως προς την αντιμετώπιση και να τους ανακατευεις ώς ίδιους πως το ονομάζεις; (Α! ξεχασες τους πρόσφυγες που εγραφες στα προηγούμενα ποστ, κανε εντιτ και συμπλήρωσέ τους στον κατάλογο)
 




Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
ενω ο γιατρος που λες οτι θα δυσκολευεται να κοιμηθει, επειδη τον εκλεψαν χθες, αν ειχε και τον σκυλο-διαμαντι να του φυλαει το σπιτι, σημερα θα ειχε και εναν τσεκουρομένο σκυλο να κλαιει...τοσο απλα!
ποσες φορες πρεπει να το πουμε; και ποσες φορες θα συνεχισεις να μας λες τα ιδια και τα ιδια;;;;
ο οποιοσδηποτε σκυλος-φυλακας, ο πιο υπεργ@μ@τος σκυλος που μας γραφεις σε καθε thread να ειναι, αν εχουν αποφασισει να μπουκαρουν οργανωμενα, απλα θα χαιρετησει...
για να πεις οτι σου προσφερει καποια ασφαλεια ο σκυλος, θα πρεπει οι σκυλοι να ειναι διπλασιος αριθμος απο αυτους που θα μπουκαρουν στο σπιτι...αν μπουν 2 να εχεις 4 σκυλους-διαμαντια,αν μπουν 3 να εχεις 6 σκυλους-διαμαντια, για να προλαβει καποιος απο αυτους να κανει ζημια...
για να αποφυγεις τον απεγνωσμενο-ανοργανωτο που ειδε σβηστα τα φωτα και ειπε να μπουκαρει μπας και βρει τιποτα να αρπαξει για να φαει, ναι, για αυτον αρκει και ενα σκυλι που φυλαει και δαγκωνει απο ενστικτο, οτι και οπως να 'ναι... αν σκοπευεις να ακολουθησεις το παραδειγμα του τυπου στην Ξανθη με τα 8 ανεξελεγκτα διαμαντια (και με οτι κινδυνους συνεπαγεται αυτο), θα παψεις να εισαι ανησυχος για την οικογενεια σου (λεμε τωρα...).
αντε παμε παλι τον ιδιο κυκλο "συζητησης"...
καπου εχει κουρασει παντως η ολη φαση, just saying...
 




Kouros

Banned
Banned
25 Μαρτίου 2014
757
529
To να τους βαζεις όλους αυτους στο ίδιο τσουκαλι ως προς την αντιμετώπιση και να τους ανακατευεις ώς ίδιους πως το ονομάζεις; (Α! ξεχασες τους πρόσφυγες που εγραφες στα προηγούμενα ποστ, κανε εντιτ και συμπλήρωσέ τους στον κατάλογο)
Ρεαλισμο!!Πβεβαιως τους βαζω στο ιδιο τσουβαλι...ποινικοι δεν ειναι ολοι??Ασε συμπληρωσε το εσυ στο μυαλό σου οποιον θες..εαν πιστευεις οτι και αυτοι θα υποτροπιασουν...Θεωρεις δλδ οτι αυτοι δεν ειναι φιλησυχοι οικογενειαρχες με παιδια που ηρθαν για να αποφυγουν τον πολεμο και την καταστροφη?
Ω θεοι!!Επεσα τωρα απο τα συννεφα...
 


Kouros

Banned
Banned
25 Μαρτίου 2014
757
529
@Kouros... Γιαωτο τελευταίο μηνυμα μου προφανώς παρανοήσες τι εννοώ χαλεπους καιρους κ τι μεσαιωνικες ιδεες...
Καλη καρδια...
Οχι καταλαβα ακριβως..παρολαυτα συμφωνω αν και απο οτι φαινεται συμμεριζομαστε διαφορετικες αποψεις..
Αλλα το αποτελεσμα της κοινωνιας μας θα ειναι αυτο που λες.
 


Kouros

Banned
Banned
25 Μαρτίου 2014
757
529
ενω ο γιατρος που λες οτι θα δυσκολευεται να κοιμηθει, επειδη τον εκλεψαν χθες, αν ειχε και τον σκυλο-διαμαντι να του φυλαει το σπιτι, σημερα θα ειχε και εναν τσεκουρομένο σκυλο να κλαιει...τοσο απλα!
ποσες φορες πρεπει να το πουμε; και ποσες φορες θα συνεχισεις να μας λες τα ιδια και τα ιδια;;;;
ο οποιοσδηποτε σκυλος-φυλακας, ο πιο υπεργ@μ@τος σκυλος που μας γραφεις σε καθε thread να ειναι, αν εχουν αποφασισει να μπουκαρουν οργανωμενα, απλα θα χαιρετησει...
για να πεις οτι σου προσφερει καποια ασφαλεια ο σκυλος, θα πρεπει οι σκυλοι να ειναι διπλασιος αριθμος απο αυτους που θα μπουκαρουν στο σπιτι...αν μπουν 2 να εχεις 4 σκυλους-διαμαντια,αν μπουν 3 να εχεις 6 σκυλους-διαμαντια, για να προλαβει καποιος απο αυτους να κανει ζημια...
για να αποφυγεις τον απεγνωσμενο-ανοργανωτο που ειδε σβηστα τα φωτα και ειπε να μπουκαρει μπας και βρει τιποτα να αρπαξει για να φαει, ναι, για αυτον αρκει και ενα σκυλι που φυλαει και δαγκωνει απο ενστικτο, οτι και οπως να 'ναι... αν σκοπευεις να ακολουθησεις το παραδειγμα του τυπου στην Ξανθη με τα 8 ανεξελεγκτα διαμαντια (και με οτι κινδυνους συνεπαγεται αυτο), θα παψεις να εισαι ανησυχος για την οικογενεια σου (λεμε τωρα...).
αντε παμε παλι τον ιδιο κυκλο "συζητησης"...
καπου εχει κουρασει παντως η ολη φαση, just saying...
Αν ο φιλος ηταν μεσα στο σπιτι..(δεν το ξερω αυτο) ο σκυλος που περιγραφω εγω (ο οποιος μπορει να τα βαλει με 2 ισως και 3 ανθρωπους) θα του εδινε την ευκαιρια να αμυνθει να απωθησει και ισως να γλιτωσει απο αυτους τους εισβολεις...
ΕΣΥ ΝΟΜΙΖΕΙΣ οτι θα χαιρετησει..γιατι τον συνγκρινεις με τα δικα σου βιωματα..με το δικο σου σκυλο...με αυτους που εχεις δει να υποχωρουν μολις φανε την πρωτη..
Χωνεψε το..υπαρχουν και σκυλοι που δεν υποχωρουν...και αν αναγκασοουν τον κλεφτη να πυροβολησει..τοτε και αυτο ακομα αρκει για να αντιδρασει οπως πρεπει ο ιδιοκτητης και να μην πιαστει στον υπνο.Ειτε για να τους κανει τσαι..οπως θελουν μερικοι..ειτε για να συζητησουν..οπως θελουν αλλοι..ειτε να παιξουμε beach volley...
Για τον φιλο στην ξανθη θα σε παραπεμψω σε διαβασμα στο αντιστοιχο νημα οπου αναπτυσσω τις αποψεις μου για το αν φταει ή οχι και ποσο...Οχι παντως δεν χρειαζονται 8..ενα ή 2 ειναι αρκετα.Μπορεις να εισαι ανευθυνος και με ενα..εγω δεν ειμαι..εσυ?
 


Kouros

Banned
Banned
25 Μαρτίου 2014
757
529
Εγώ μόλις ανακάλυψα γιατί δεν χρειάζομαι τέτοιο σκύλο. Δεν είναι θέμα ιδιοσυγκρασίας τελικά. Είναι ότι δεν μου αναλογία ΕΝΦΙΑ!
Τυχερε...ουτε οικογενεια εχεις?Μονος και ερημος?
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.149
Μηνύματα
896.308
Μέλη
19.953
Νεότερο μέλος
Έφη Ασπιώτη