Έρχεται ταξίδι


hook

Well-Known Member
12 Δεκεμβρίου 2011
759
0
corfu
:(:(:( την πεμπτη προκειται να ταξιδεψουμε για τις γιορτες των χριστουγεννων... θα φυγουμε απο κερκυρα και θα παμε εδεσσα... ενα ταξιδι που διαρκει 2 ωρες το καραβι και 3 ωρες το ταξιδι με κτελ. ρωτησα τον κτηνιατρο και μ ειπε οτι δινουν κατι χαπια συνηθως στα σκυλια για να μην αγχοθουν και στρεσαριστουν... εμας θα μας δωσει μισο γτ ειναι ιδιαιτερα μικρος... βεβαια γνωριζω οτι στο κτελ πλεον ανεβαινουν πανω μαζι σου... ταξιδεψε κανεις τρ τελευταια και ειχε καποιο προβλημα? επισης τι γνωμηεχετε για αυτο το χαπι./?
 


Viviana

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2011
2.901
546
Χολαργός
:(:(:( την πεμπτη προκειται να ταξιδεψουμε για τις γιορτες των χριστουγεννων... θα φυγουμε απο κερκυρα και θα παμε εδεσσα... ενα ταξιδι που διαρκει 2 ωρες το καραβι και 3 ωρες το ταξιδι με κτελ. ρωτησα τον κτηνιατρο και μ ειπε οτι δινουν κατι χαπια συνηθως στα σκυλια για να μην αγχοθουν και στρεσαριστουν... εμας θα μας δωσει μισο γτ ειναι ιδιαιτερα μικρος... βεβαια γνωριζω οτι στο κτελ πλεον ανεβαινουν πανω μαζι σου... ταξιδεψε κανεις τρ τελευταια και ειχε καποιο προβλημα? επισης τι γνωμηεχετε για αυτο το χαπι./?
Εμένα μου σύστησε η κτηνίατρος το calmivet,γιατί όταν πάμε στο εξοχικό μας σε νησί,έχουμε ταξίδι με αυτοκίνητο και μετά με καράβι,οπότε για να μην ζαλίζεται και για να μην είναι ανήσυχος του το δίνω.
Είχε προτέινει να του δίνω δυο γιατί είναι 40 κιλά,αλλά τον ζαβλάκωνε πολύ οπότε του δίνω μόνο ένα ισα ισα να είναι ήσυχος.
 




hook

Well-Known Member
12 Δεκεμβρίου 2011
759
0
corfu
στο πρωτο ταξιδι που μπηκε σε αυτοκινητο ηταν ιδιαιτερα μικρος και απλα εκλαιγε και μετα στο καραβι δεν καταλαβαινε και πολλα... εγω φοβαμαι μηπως ζαλιστει μηπως αρχισει και γαυγιζει απο τον φοβο του και νευριασουν ολοι στο λεωφορειο...και δεν θελω να στρεσαριστει και μην θελει να ξανα μπει. γιατι θελω να τον παιρνω μαζι μου σε ολα τα ταξιδια
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Τι σκυλάκι είπαμε ότι είναι;
Πολύ μικρόσωμος φαντάζομαι έτσι;
Γιατί αν όχι, να το ξεχάσεις το κτελ στο άμεσο μέλλον.
Αλλά και για το τωρινό σου ταξίδι, να το επιβεβαιώσεις με το κτελ πολλές φορές πριν καν το σκεφτείς να ξεκινήσεις.
Ψάξε και στο φόρουμ. Υπάρχουν σχετικά θέματα.
 


hook

Well-Known Member
12 Δεκεμβρίου 2011
759
0
corfu
Τι σκυλάκι είπαμε ότι είναι;
Πολύ μικρόσωμος φαντάζομαι έτσι;
Γιατί αν όχι, να το ξεχάσεις το κτελ στο άμεσο μέλλον.
Αλλά και για το τωρινό σου ταξίδι, να το επιβεβαιώσεις με το κτελ πολλές φορές πριν καν το σκεφτείς να ξεκινήσεις.
Ψάξε και στο φόρουμ. Υπάρχουν σχετικά θέματα.
ειναι caniche griffoon . δεν προκειται να ξεπερασει τα 8 κιλα... πηρα ρωτησα και μ ειπαν οτι ειναι υποχρεωμενοι να το βαλουν πανω μαζι μου. αν δεν το κανουν κανω μηνυση κατευθειαν..εχω διαβασει εδω την σχετικη εγκυκλιο και θα την εχω μαζι μου..
 






mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Και σου απάντησαν έτσι, για τον εαυτό τους;
Τι να πω; Εντυπωσιακό...!!!
 


hook

Well-Known Member
12 Δεκεμβρίου 2011
759
0
corfu
συγκεκριμενα πηρα στον υπεραστικο σταθμο κτελ της θεσσαλονικης και μ ειπε αυτο ακριβως κατα γραμμα εντυπωσιαστηκα... αυριο θα βγαλω εισιτήριο και θα τους πω οτι εχω ενα μικρο σκυλακι μαζι μου... αν αρχισουν να μου κανουν τους ζορικους θα γινει εκει ο κακος χαμος!
 




hook

Well-Known Member
12 Δεκεμβρίου 2011
759
0
corfu
το διαβασα και σε ευχαριστω!!! αυριο παω να βγαλω εισιτηριο και εχει ενα δρομολογιοο απο κερκυρα για θεσσαλονικη...βεβαια θα ενημερωσω οτι εχω σκυλο και θα εχω εκτυπωμενο τον νομο..θα σας εχω νεοτερα αυριο και αν γινει καυγας θα σας τον περιγραψω με ανατριχιαστικες λεπτομερειες!!!
 


Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Μην χάσεις την ψυχραιμία σου και εξήγησε τους ευγενικά..
Αν σου αρχίσουν τις βλακείες, απείλησε πως θα πάρεις την αστυνομία-αφού πρώτα πάρεις τον πρόεδρο του ΚΤΕΛ.

Να είσαι όμως και εσύ εντάξει με αυτά που λέει ο νόμος, δηλαδή μικροτσίπ και ενημερωμένο βιβλιάριο ;)
 


hook

Well-Known Member
12 Δεκεμβρίου 2011
759
0
corfu
μικροτσιπ δεν εχουμε :( ...εχουμε ομως βιβλιαριο υγειας προσφατα ενημερωμενο...
 


Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Δεν έχει τσιπάκι ο σκύλος; Κι αν τον χάσεις σε ποιον θα βρουν ότι ανήκει; Να πας στον γιατρό να του βάλει και να περάσει άμεσα τα στοιχεία του στον σύλλογο.
 


hook

Well-Known Member
12 Δεκεμβρίου 2011
759
0
corfu
αυριο εχω ραντεβου με τον κτηνιατρο και θα το συζητησω μαζι του για να βαλουμε....
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Χαμογέλα :) τι στεναχωριες ειναι αυτες που μας εβαλες :( και πατε και διακοπουλες? :p
παρε καλη διαθεση και θετικη σκεψη μαζι σου, αφησε το αγχος σπιτι σου γιατι θα του το μεταδωσεις!
εχε τον αγκαλιτσα στο ΚΤΕΛ και θα κοιμηθει σαν πουλακι με χαδακια και απαλη φωνη....
εχε καμια σακουλιτσα προχειρη αν κανει εμετο...και να κανει δε χαλασε ο κοσμος....αμυνα του οργανισμου ειναι....φυσικα νηστικος χωρις χαπια κλπ.

Τσιπ οπωσδηποτε....

καλο ταξειδι, να περασετε ομορφα και καλες γιορτες! :)
 


hook

Well-Known Member
12 Δεκεμβρίου 2011
759
0
corfu
φατσουλες γτ εχω αγχος για το ταξιδι.... και αν θελει να φυγει απο την αγκαλια και να περπατησσει?ειναι και λιγο δραστηριος...
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
φατσουλες γτ εχω αγχος για το ταξιδι.... και αν θελει να φυγει απο την αγκαλια και να περπατησσει?ειναι και λιγο δραστηριος...
με το κουνα κουνα, θα λουφαξει...
εγω θα εδινα κατι ομοιοπαθητικο :) καθολου παρενεργειες και εσωτερικη ηρεμια και ισορροπια...
 


hook

Well-Known Member
12 Δεκεμβρίου 2011
759
0
corfu
με το κουνα κουνα, θα λουφαξει...
εγω θα εδινα κατι ομοιοπαθητικο :) καθολου παρενεργειες και εσωτερικη ηρεμια και ισορροπια...
δηλαδη τι???για πες ιδεα... σας εμπιστευομαι εδω μεσα σε τετοια θεματα γτ οι κτηνιατροι μονο να τα περνουν ξερουν....