Ήρα (έρωτας & λατρεία)!!!


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Προφανως...
Τι εννοεις απο τι ειναι?πλαστικο μεν οχι τοσο μαλακο βεβαια
Αναπηδαει κιολας (σχετικα)
Εκανε κ θορυβο αρχικα,
αλλα αυτο το ξεπαστρεψε απτην 2 μερα,χωρίς ομως να δημιουργησει εξωτερικη φθορά στο μπαλακι
 


Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Απ το τζαμπο ειναι αυτο το μπαλακι;;;; Γιατι μολις πληρωσα tastybone το γιγα 30€ τσαμπα!

** Θεα, τι κεφαλα τελεια ειναι αυτη!!:love:
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Κ μεις λατρεύουμε το ιδιο μπαλακι...κοντευει χρόνο κ δεν έχει παθει τιποτα....
Η γεύση του αρέσει κ στη μικρη....
Χρονο εε?
Μεχρι στιγμης χρονο-ια εχουν βγαλει μονο τα κονγκ...για να δουμε!

Ελπιζω Όταν λες μικρη να αναφέρεσαι στην Σιλβα :ROFLMAO::LOL::ROFLMAO:


Απ το τζαμπο ειναι αυτο το μπαλακι;;;; Γιατι μολις πληρωσα tastybone το γιγα 30€ τσαμπα!

** Θεα, τι κεφαλα τελεια ειναι αυτη!!:love:
30€?
κ δε πηγαινες παιδι μου στον χασαπη να σου δώσει τζάμπα μοσχαρισια/χοιρινα κοκκαλα?
 


Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Φφφ αστα! Τετοια ετρωγε μεχρι που εκανε πολλες βλεννες και τελικα υπαρχουν δυσανεξιες!! Υποαλλεργικη μονο προς το παρον κ ποτε ξανα κοκκαλα γιατι το ευαισθητο πεπτικο δεν τα χωνεψε ποτε του.. και καθομαι κα ψαχνω τροπους να μασουλαει εστω ο κακομοιρης τιποτα και δεν βρισκω..:cautious:
 




Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Γιατι δε ψαχνεις συνταγες να του φτιαχνεις εσυ μπισκοτακια κλπ?

Εγω της δινω κ καροτα να μασουλαει
Ετσι ωμά
Δοκιμασε το κ αυτο
Ναι καροτα τα εδινα κ εγω οπως λες! Μολις τελειωσει η θεραπεια που κανει τωρα θα πρεπει να του δινω ενα υλικο την φορα για καποιες μερες να καταλαβω που εχει δυσανεξια και που οχι..:sleep: αυτο με τα μπισκοτακια μ αρεσε σαν ιδεα.. μολις κανω οοοολα αυτα τα βηματα θα ψαξω μπας μπορω να φτιαχνω με λιγα υλικα που ξερω οτι δεν εχει θεμα!

Το μπαλακι αυτο βρωμαει οντως πολυ;:LOL: το ψιλομασουλαει δηλαδη; Ρωταω γτ και ο δικος μου τα αγαπαει και τα παιρνει για χεσιμο δεν ξερω γτ χαχαχαχαχαχχαχα. Απο τζαμπο ειπαμε ειναι;; Να χαρει λιγο το αγορι τρωει που τρωει μια αηδια τωρα..
 




bat-iris

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2015
591
622
Εμένα η δικιά μου, ούτε να το φτύσει το συγκεκριμένο μπαλάκι...το πεταξα γιατί βρωμαγε το σπίτι και δεν...:sick:
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Ναι καροτα τα εδινα κ εγω οπως λες! Μολις τελειωσει η θεραπεια που κανει τωρα θα πρεπει να του δινω ενα υλικο την φορα για καποιες μερες να καταλαβω που εχει δυσανεξια και που οχι..:sleep: αυτο με τα μπισκοτακια μ αρεσε σαν ιδεα.. μολις κανω οοοολα αυτα τα βηματα θα ψαξω μπας μπορω να φτιαχνω με λιγα υλικα που ξερω οτι δεν εχει θεμα!

Το μπαλακι αυτο βρωμαει οντως πολυ;:LOL: το ψιλομασουλαει δηλαδη; Ρωταω γτ και ο δικος μου τα αγαπαει και τα παιρνει για χεσιμο δεν ξερω γτ χαχαχαχαχαχχαχα. Απο τζαμπο ειπαμε ειναι;; Να χαρει λιγο το αγορι τρωει που τρωει μια αηδια τωρα..
Τι τρωει ο αρχοντας?
Μου κανει εντυπωση...ολο ακουω για δυσανεξιες κ αντιστοιχα προβληματα

Οταν το πρωτοανοιξα (το κοιταγα με μισο ματι,δε το κρυβω) με πηρε η μποχα κ της το πεταξα αρον αρον

Κοιτα,τα παιχνιδια δεν της τα αφηνω ετσι κ αλλιως,ουτε μεσα στο σπιτι εχει τιποτα,να πεις δλδ οτι θα το βαλει κατω κ θα το αρχισει...αμα ταφηνεις στον δικο σου δε ξερω κατα ποσο θα επιζησει.
Της το πεταω εγω κ το φερνει αυτη (κλασσικα) κ επισης τρελαινεται να
το πετάει στον αερα κ να το πιανει κ το μασουλαει κ καλα
τις πρωτες μερες που εκανε κ τον θορυβο εμοιαζε ελεεινά με ποντικι που φωναζει,
εαν εχεις ακουσει ποτε σου,
κ η Ηρα ειναι πορωμενος ποντικοκυνηγος,παιζει δλδ περαν της μυρωδιας/γευσης (?) να επαιξε κ αυτο τον ρολο του στην ολη τρέλα της
Να της θυμιζε δλδ ποντικι,γιατι κ μαυτα το ιδιο κανει
Τα πεταει στον αερα κ τα πιανει (οποιο μπορώ το σωζω)
Παντως εαν τελικα του το παρεις ελπιζω κ σας να τα φτύσει αυτη η σφυριχτρα γιατι δε παλεύεται
 
  • Like
Reactions: Δημητρα_kme


Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Και ευχομαι μονο να τα ακους γιατι ειναι ενα θεματακι λιγο βαρετο και οχι ιδιαιτερα οικονομικο.. γινεται σε ευαισθητους γενικα σκυλους με το πεπτικο (οι ιδιοι ισως εχουν ή παρουσιασουν και καποιο διαστημα της ζωης του δερματικα πχ) τωρα κατι την πυροδοτει αυτη την ευαισθησια σε μια πρωτεινη πχ (εμεις μαλλον κοτοπουλο) ε και θελει θεραπεια με κλινικη υποαλλεργικη για καποιο διαστημα.. μπορει να σταματησει να υπαρχει αργοτερα αυτη η δυσανεξια αλλα να δημιουργηθει αλλη για παραδειγμα:giggle: η αληθεια ειναι οτι οσο ειναι μονο σε ξηρα δεν ειχε θεματα.. οποτε θα ετρωγε κατι διαφορετικο πχ μαγειρευτο μπαρφ αργα ή γρηγορα κατι θα εβγαζε.. κ οσο δεν ηθελα να του δινω ξηρα..
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Έπρεπε κάπου να το γράψω/πω!

Συζητάμε τωρα τελευταία να βαλουμε φασιανους,ορτυκια,φραγκοκοτες κλπ..

Λεω "μωρ δε τα ψάχνουμε στο γιουτουμπι να τα βαλουμε να τακουσει η Ήρα,να δουμε πως αντιδραει?"
Ουτε εγω ήξερα πως κάνουν ολα τους

Έχει λυσσάξει με τις φραγκοκοτες,
οποια στιγμη κ αν τις βαλεις να φωναζουν,
οπου κ αν ειναι,
ξεσηκωνετα κ παει κ ψαχνει κ μυριζει κ κλαψουριζει :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Σηκώνει κ το ποδι η ρουφιανα σα τα λαγωνικα :ROFLMAO::LOL::ROFLMAO:

Της εχουμε αλλαξε τα φωτα ναι :X3:
Καθε τρεις κ λιγο της βαζουμε να τακουει :rolleyes:
 
  • Like
Reactions: spyv and alexouli




Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.709
Να τη χαιρεσαι ειναι κουκλα! Οι φραγγοκοτες ειναι οτι πρεπει και για τα τσιμπουρια και γενικα για τα εντομα, δεν αφηνουν τιποτα.Το κρεας τους ειναι το γευστικοτερο απ ολα τα πουλερικα. Θα σας τρελανουν ομως με τους συναγερμους τους...
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Το διαβασα οτι ειναι φασαριοζες :love:
Εμενα δε με πολυνοιαζει,κ εκει που θα μπουν (αν μπουν) σιγα μη τις ακουω
κ γειτονες κοντα δεν υπαρχουν
Αλλα απο τις αντιδρασεις της Ήρας δε το βλέπω να γινομαι κ φραγκοκοτομανα...
δεν εχει σκοτωσει ποτέ της τιποτα κ ουτε θελω.

Για συναγερμούς θέλω χηνες :LOL:
Δε ξερω γιατι αλλα πάντα με διασκεδαζαν αφάνταστα

Εχω απειλήσει κ το έτερον ήμισυ οτι θα τα εκπαιδευσω ολα να του κανουν ντου
Οποτε με εκνευριζει :LOL:
 






Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.709
Οχι δεν ειναι φασαριοζες ειναι διαβολικες! Θα τις ακους μερα και νυχτα. Οι χηνες ειναι τελειες τρωνε χορταρι και λιγο καρπο, μονο φυτικες τροφες παντως, θα σου δωσουν τα πιο υγιεινα αυγα και κρεας που υπαρχουν (λογω της διαιτας τους), με μεγαλα ποσοστα Ω3. Τα υπολοιπα δλ ορτυκια, φασιανους, κοτες θα αναγκαστεις να τα θρεψεις λιγο πολυ με αλευρα του εμποριου επειδη ειναι σαρκοφαγα(εντομοφαγα) με οτι συνεπαγεται, ορμονες, σογια και ποιος ξερει τι αλλο...
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Έντομα?
Οσα θελει η ψυχη τους!
Φουλ ημαστε,
κ βατραχια,
κ σαυρες,
κ φιδια
κ οτι βαζει ο νους σου
(εντος περίφραξης ολα αυτα)
Μονο τους σκατζοχοιρους μη μου πειραξουν,
θα τα ξεπουπουλιασω πριν την ωρα τους :ROFLMAO:

Ετσι δλδ το σκεφτομαι επι της ουσίας,
καθε πρωι να τα βγαζω εξω ολα τους
Ακομη κ για νερο,
εχω ποταμι στα 10 μετρα πισω απτο σπιτι :D
 


Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.709
Τοτε πας σε χηνες, παπιες, κοτες. Οι φασιανοι και τα ορτυκια θα πρεπει να ειναι αναγκαστικα σε κλουβια 24/7, αν τα αφησεις ελευθερα δεν θα ξαναδεις...
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
24/7 σε κλουβί?
Δε μ'αρέσει αυτη η ιδέα ομολογουμενως...

Αμα τους κόψω τα φτερά πτησης?

Αντε να τους φτιαξω περίβολο κλειστό απο παντου μονο γιαυτα...
Που ούτως η άλλως δλδ θα φτιαχνα.

Κ να σκεφτει κανεις οτι ολο αυτο ξεκινησε επειδη ζητησα παγώνια...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf