ΑΓΟΡΑ ΣΚΥΛΟΥ - ΑΡΧΑΡΙΟΣ


Vini

New Member
21 Οκτωβρίου 2008
2
0
Μήπως ξέρετε μέσω internet που θα βρω ωραια αξεσουάρ?
 
Last edited:


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Vini said:
Εγώ ψάχνοντας στο internet για να πάρω αξεσουάρ στο σκυλάκι μου έπεσα πάνω σε αυτό το μαγαζί *********** και μου άρεσαν οι φωτογραφίες του και το ψιλοχάζευα. Βασικά διάβασα το κείμενο στο Δαλματίας και μου έκανε εντύπωση γιατί λέει "Κανείς όμως από εμάς δεν θέλει να βλέπει αδέσποτα σκυλάκια!!!" Συνήθως τα μαγαζιά θέλουν να σου πασάρουν οτιδήποτε. Αυτοί από ότι φαίνεται σα βοηθάνε να διαλέξεις σκύλο ανάλογα τις; δυνατότητες σου. Βέβαια από ότι βλέπω δεν έχει κείμενα για όλους και δυστυχώς δεν έχει αξεσουάρ.
Σκυλεμποριο μέσω διαδικτύου χωρίς έξοδα ενοικίου, άδειες και έλεγχους από το κράτος. Η χείριστη μορφή σκυλεμποριου. Διάβασε αυτό για να δεις από πού έρχονται αυτά τα ζώα:

PET- SHOPS - PUPPY MILLS
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Το συγκεκριμένο έχει φωτογραφίες ΚΛΕΜΜΕΝΕΣ από άλλα site και περιοδικά.

Εχει τραγικά λάθη στο ποιά ράτσα είναι ποιά και στα χαρακτηριστικά τους (κατά τα άλλα σε βοηθάει και να διαλέξεις τρομάρα του)

Και οι τιμές του (και όχι μόνο) είναι φώς φανάρι ότι προμηθεύεται σκυλιά από πολύ κακής ποιότητας puppymills ... ποιός άλλος άλλωστε θα έδινε τα σκυλιά του να πουληθούν σε online κατάστημα με την ένδειξη "νέα προιόντα" ??

Σκεφτείτε λίγο ΤΙ βλέπετε είναι δυνατόν online shop και να παραγγέλνεις σκύλο ???

Σκυλεμποριο μέσω διαδικτύου χωρίς έξοδα ενοικίου, άδειες και έλεγχους από το κράτος. Η χείριστη μορφή σκυλεμποριου.
edit: αυτό που το πάς ?

επίσης το link σβήστηκε γιατί δεν επιτρέπεται από τους κανονισμούς του forum .
 


orbital

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2008
72
0
ποιός άλλος άλλωστε θα έδινε τα σκυλιά του να πουληθούν σε online κατάστημα με την ένδειξη "νέα προιόντα" ??

Πραγματικα... παλι καλα που δεν εχει "add to cart" :-?
 


FAINOMENON

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2008
879
3
Ireland
δεν το σκεφτηκαν...μη τους δινεις ιδεες! :):(

ειναι σαν το "αποστολη πανελλαδικα"! :mad:
 
Last edited by a moderator:




denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Μήπως ξέρετε μέσω internet που θα βρω ωραια αξεσουάρ?
Last edited by Vini; Σήμερα at 13:03. Αιτία: Δεν επιτρέπονται οι αναφορές σε καταστήματα , εκτροφεία , κλπ.
Μας άδειασες, ευτυχώς που έκανε quote η Rottie σε αυτά που έγραφες για να βγαίνει νόημα ...
 


Vini

New Member
21 Οκτωβρίου 2008
2
0
Καλά sorry απλά ψάχνωντας βρήκα αυτό το forum και γράφτηκα μήπως μαθαίνω πραγματάκια για το σκυλάκι μου. Καινούργια είμαι και δεν είχα προλάβει να μπω στην φιλοσοφία του forum.
 


blvr

Member
20 Οκτωβρίου 2008
8
0
Ουγγαρια-Τσεχια, δεν του λεει τιποτα αυτο του ανθρωπου...
blvr, οι καλυτεροι να σε κατευθυνουν σωστα ειναι ο Ομιλος Γερμανικου Ποιμενικου & ο ΚΟΕ...Αν και δε νομιζω οτι σωστος εκτροφεας θα σου εδινε σκυλο ποιοτητας για να τον εχεις συνεχεια εξω !
Νομίζω με έχεις παρεξηγήσει.Δε θα δένω το σκύλο μου έξω και θα τον βγάζω απτον ιδιόκτητο χώρο για βόλτα.Απλά ήθελα να δώσω στο φόρουμ την ιδέα ότι ο σκύλος δεν είναι περιορισμένος σε ένα σπίτι 60τμ (απότι διάβασα - και φαίνεται νομίζω απτο μέγεθός του- ένας γερμανικός ποιμενικός θέλει ΧΩΡΟ :p)Απλά θα έχει ελευθερία κινήσεων σε αρκέτο - θεωρώ χώρο.

Βασικά με έχετε βοηθήσει αρκετά, να απαντούσε και ο ΚΟΕ κάποτε καλά θα ήταν :p
 






blvr

Member
20 Οκτωβρίου 2008
8
0
Σήμερα έστειλα e-mail σε 2-3 εκτροφεία που βρήκα στο ίντερνετ (και στον ΚΟΕ e-mail έστειλα δεν παρανόησες :p ).Από ένα από αυτά μου απάντησαν το εξής :
Καλησπέρα,

Υπάρχουν κουτάβια αυτή την στιγμή πολύ καλής ποιότητας. Οι γονείς είναι από την Γερμανία, απαλλαγμένοι δυσπλασίας , με διακρίσεις σε Ελλάδα και Γερμανία , DNA, και με εξέταση καταλληλότητας αναπαραγωγής από την Γερμανία. Τα κουτάβια μας τα δίνουμε σε ηλικία 70 ημερών πλήρως εμβολιασμένα, αποπαρασιτωμένα , με το τατουάζ ,και τα χαρτιά τους όταν εκδοθούν από τον Κυνολογικό όμιλο της Ελλάδος (KOE). Μπορείτε να περάσετε όποτε θέλετε να δείτε τα σκυλιά μας και από κοντά.
Στην διάθεσή σας για οτιδήποτε άλλο μας χρειαστείτε στα τηλέφωνα 2χχχχ-χχχχχ(αστική χρέωση Αθήνας) 69χχχχχχχχ, 69χχχχχχχχ.

Αξίζει να ψάξω κατά τη γνώμη σας?
 










Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22