Αγαπάνε τα σκυλιά;


alexkouts

Well-Known Member
1 Σεπτεμβρίου 2009
416
0
Βόλος
δεν το πιστευω αυτο. αν αλλαξει αφεντικο δηλαδη ενας σκυλος δεν θα ειναι παντα ευτυχισμενος εκτος αν ο προηγουμενος ιδιοκτητης το κακομεταχειριζονταν!
 


despoina26

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2009
137
0
ουτε και εγω θελω να το ππιστευω αυτο!!
ειναι πιο ρομαντικο να πιστευω στον ΑΙΩΝΙΟ δεσμο μου με την χιονη μου...μονο εγω εκεινη!!
ειναι εγωιστικο πολυ αυτο??:rolleyes:
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Δεν ξέρω αν είναι εγωιστικό ή όχι, αλλά ξέρω σκυλιά που άλλαξαν ιδιοκτήτες, που τα αγαπούσαν, και σύντομα ήταν σαν να ήταν μέλη της νέας οικογένειάς τους απο κουτάβια....
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
δεν το πιστευω αυτο. αν αλλαξει αφεντικο δηλαδη ενας σκυλος δεν θα ειναι παντα ευτυχισμενος εκτος αν ο προηγουμενος ιδιοκτητης το κακομεταχειριζονταν!
Θέλουμε να πιστεύουμε ότι είναι έτσι..αλλά δεν είναι.
 


despoina26

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2009
137
0
όσον αφορά εμένα με την χιόνη τώρα,
προτείνεται να αλλάξω και να "μαλακώσω" εγώ ή να γίνει και ο πατέρας μου πιστό μου αντίγραφο?
εκείνος για παράδειγμα στο παιχνίδι την αφήνει να του δαγκώνει αυτιά,μύτες,χέρια.
εγώ αντιθέτως είμαι διαρκώς με ένα μη στο στόμα όταν μου δαγκώνει το χέρι...
μήπως τελικά να χαλαρώσω εγώ?μπορεί ετσι να με λαχταράει και μένα???
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.743
Θεσ/νίκη
όσον αφορά εμένα με την χιόνη τώρα,
προτείνεται να αλλάξω και να "μαλακώσω" εγώ ή να γίνει και ο πατέρας μου πιστό μου αντίγραφο?
εκείνος για παράδειγμα στο παιχνίδι την αφήνει να του δαγκώνει αυτιά,μύτες,χέρια.
εγώ αντιθέτως είμαι διαρκώς με ένα μη στο στόμα όταν μου δαγκώνει το χέρι...
μήπως τελικά να χαλαρώσω εγώ?μπορεί ετσι να με λαχταράει και μένα???
Ουτε να το σκεφτεις!

Αυτος που πρεπει να ανεβει ειναι πατερας σου αν και εφοσον θελεις να εχει ισαξια αντιμετωπιση!
 


kat201161

Well-Known Member
5 Μαϊου 2009
436
7
ΑΓ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ,ΑΘΗΝΑ
Κι εγώ συμφωνώ με την συνονόματη Katerina k....Εξανθρωπίζουμε υπερβολικά τα σκυλιά μας σκεπτόμενοι έτσι. Σαφώς και θυμάται ο σκύλος ότι πέρασε πολύ όμορφα και ήταν ευτυχισμένος μαζί μας (όταν μας δει μετά από καιρό θα κάνει σαν τρελλός από την χαρά του )αλλά , αν χρειαστει να αλλάξει αφεντικό και του φέρονται όπως πρέπει, μια χαρά θα ενταχθεί στην καινούργια του ομάδα και θα είναι ευτυχισμένος ξανά.
Ο σκύλος είναι ένα εξαιρετικό, ευφυές ζώο, δεν είναι άνθρωπος, δεν είναι παιδί!
 


despoina26

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2009
137
0
δε λέω για γενική αντιμετώπιση,έτσι και αλλιώς ο πατέρας μου είναι και λίγο τσοπάνης,δε θα δεχτεί το να μην είναι τοσο διαχυτικός με τη χιόνη.
πιστευει πως οσο την χαιδολογας τοσο σε αγαπαει.
ειδικα οταν την φωναζει και τρεχει πανω του κουνωντας το κωλαρακι της,ασχετα που καθε φορα ακους παρατεταμενα αααααχ--βαχχχ απο τις ατσουμπαλες προσγειωσεις της εκεινος νιωθει πως ειναι το αφεντικο της,πως τον λατρευει και περιμενει ενα του συνιαλο!
σε μενα αντιθετως ερχεται κορδομενη και απολυτα σοβαρη.
απλα ελεγα εστω στο παιχνιδι να μην ειμαι τοσο απορροφημενη στην εκπαιδευση της αλλα να την αφηνω που και που να χαλαρωνει και να αφηνετε.
μη με συνδεσει με τα οχι τα μη και τους περιορισμους.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.682
19.923
Να μην αλλάξεις την συμπεριφορά σου. Τουλάχιστον όχι στο πιο χαλαρό. Να σταματήσεις να κάνεις τις σκέψεις που κάνεις. Να συνεχίσεις την εκπαίδευσή της και γενικά να συνεχίσεις να κάνεις ότι κάνεις. Να μην σου πω να εκπαιδεύσεις συγχρόνως και τον μπαμπά σου για να μην την χαλάει :p Είναι μια χαρά η σχέση σας και όσο μεγαλώνει και ωριμάζει, θα γίνεται ακόμη καλύτερη. Είναι πιο σημαντικό να μάθει να κάνει αυτά που της διδάσκεις και να σε υπακούει και να έρχεται όταν την φωνάζεις από το να σε γλύφει και να χαιδεύεται όλη την ώρα. Με τον καιρό θα έρθουν όλα στον βαθμό που τα θέλεις και δεν θα σου περνάει καν από το μυαλό αν σε αγαπάει ή όχι. Θα το ξέρεις.
 


alexkouts

Well-Known Member
1 Σεπτεμβρίου 2009
416
0
Βόλος
εμπειρια προσωπικη με σκυλια που εφυγαν απο καλους ιδιοκτητες και πηγαν σε καλους δεν εχω. αλλα εχω εμπειρια παο το σκυλι μου που το πηρα σε ηλικια5-6 χρονων απο τον ιδιοκτητη του και το σκυλι οταν τον βλεπει οταν ερχεται σπιτι μας κρυβεται και βρισκεται σε διαρκη εκνευρισμο.
τωρα και στο θεμα μας την Χιονη δεν νομιζω οτι δεν σ αγαπαει λιγοτερο απλα ισως ειναι διαφορετικος ο τροπος που στο δειχνει!
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Όταν μεγαλώνεις ένα σκύλο πρέπει να τα κάνεις όλα με μέτρο..
Και τη σοβαρότητα...και την εκπάιδευση...και το παιχνίδι...και το χαβαλέ.
Εμείς στο σπίτι μας πιάνει η τρέλα καμιά φορά και αρχίζω να κυλιέμαι κάτω στα πατώματα και τα αγόρια ορμάνε επάνω μου και γίνεται της Φρύνης, (όπως λεέι και η Sara..). Και αυτό γίνεται από τότε που ήταν κουτάβια...αλλά από την άλλη ξέρουν και πότε πρέπει να σοβαρευτούν .
Το να χαλαρώνεις που και που και να πάιζεις μαζί της χωρίς να τη διορθώνεις συνέχεια για μένα είναι απαράιτητο...
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
εμπειρια προσωπικη με σκυλια που εφυγαν απο καλους ιδιοκτητες και πηγαν σε καλους δεν εχω. αλλα εχω εμπειρια παο το σκυλι μου που το πηρα σε ηλικια5-6 χρονων απο τον ιδιοκτητη του και το σκυλι οταν τον βλεπει οταν ερχεται σπιτι μας κρυβεται και βρισκεται σε διαρκη εκνευρισμο.
τωρα και στο θεμα μας την Χιονη δεν νομιζω οτι δεν σ αγαπαει λιγοτερο απλα ισως ειναι διαφορετικος ο τροπος που στο δειχνει!
Προφανώς δεν είχε περάσει καλά..:(:(:(
 




despoina26

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2009
137
0
πολυ πιο ευκολα εκπαιδευεται η χιονη παρα ο πατερας μου!
πηρατε και ενα μικρο δειγμα στην κυριακατικη βολτα μας!
αστη ρε μπαμπα να τρεξει,διπλα μας ειναι δε τη βλεπεις??
φρρρρ φρρρρρ συνεχεια σφηριγμα ο τσοπανης μη του φυγει η ματμαζελ!
οπως και να χει εγω συνεχιζω με την ιδια τακτικη λοιπον ελπιζοντας πως καποια μερα θα γινει αυτο που ειπε και η mareco:η σχεση μας να ωριμασει και να γινει καλυτερη!!

ευχαριστω πολυ παιδια!
 


despoina26

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2009
137
0
αχ τελικα τι να κανω ???
να χαλαρωσω η οχι?
αν χαλαρωσω κατερινα μπορει να χασω αυτο που εχω χτισει μεχρι τωρα?
τον σεβασμο της και την πειθαρχια της οταν ειναι διπλα μου??η απλα θα προσθεσουμε και καποιες αλλες πινελιες στην σχεση μας?
να την αφηνω δλδ να μου κανει ντου και να δαγκωνει στο παιχνιδι μας επιλεκτικα?μια φορα τη μερα,καθε 10 λεπτα?πως να το χειριστω αυτο?
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.743
Θεσ/νίκη
Βιασυνη,πολυ βιασυνη βρε πιδακ'μ!:D

Χαλαρωσε και απολαυσε την καθημερινοτητα σας!

Θα ερθει ο καιρος που θα ανταμειφθεις για αυτα που κανεις τωρα!
 


despoina26

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2009
137
0
να χαλαρωσω και να απολαυσω η περιμενω για να ανταμειφθω???


με μπερδεψες ρε στελιο!!ειμαι και λιγο κουτα:D
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.682
19.923
Και τα δύο σου λέει ο st3lios. Δεν σου είπε ή το ένα ή το άλλο. Συμφωνώ και επαυξάνω.
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.743
Θεσ/νίκη
Χαλαρωσε και απολαυσε τωρα!Μην αγχωνεσαι για οτιδηποτε!Αυτο που μετραει για την μικρη τωρα ειναι να εισαι σταθερη σε οτι και αν αποφασιζεις για αυτην ειτε επιτρεπτο ειτε ανεπιτρεπτο!

Κρατα την συμπεριφορα σου απεναντι της ετσι και ΘΑ ανταμειφθεις στο μελλον!
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Μπορείς να βρείς άλλα παιχνίδια μαζί της...που να μην εμπεριέχουν ντε και καλά δάγκωμα στα χέρια...
Αυτό που εννοώ είναι να χαλαρώνεις μαζί της που και που και να παίζεις χωρίς να υπα΄ρχει και ο εκπαιδευτικός χαρακτήρας...μέσα.
Τον Φλόπυ τον βάζω ανάσκελα και του κανω επιθέσεις φιλιών στη κοιλιά του...
Με τον Keagan παίζουμε "βρες το μπαλάκι' το οποίο το κρύβω πίσω από τη πλάτη μου η κάτω από το πάπλωμα και το ζουλάω να κάνει θόρυβο και αυτός τρελλάινεται...να το ψάχνει...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.151
Μηνύματα
896.322
Μέλη
19.956
Νεότερο μέλος
gpc