Αγορά ενηλίκου bulldog γνώμες




vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
εχετε εκτροφεια; δεν μπορω να καταλαβω τι σκατ@ φιλόζωοι είστε..υποδειξεις δεν χρειαζομαι ουτε παρατηρήσεις


Βασικά καλημερες..(θεμα ευγενειας)

Δηλαδη εσυ οταν γεννηθηκες εδωσαν πιστοποιητικο στους γονεις σου οτι δεν θα αρρωστησεις; σε δημοσιο γεννήθηκες ή σε ιδιωτικο; εγω μία παρακατιανη ..σε δημοσιο γεννηθηκα..οπως και τα παιδιά μου..ενα βιβλιαριο και δρομο για το σπίτι..περναμε ιωσεις πηγαινουμε σε γιατρους..τι μας επιφυλάσει η μοιρα δεν το γνωριζουμε γιατι αν θυμαμαι καλα η Πυθία αποσύρθηκε..όπως επίσης και ο Καιάδας..

γι αυτό οι γονείς που μεγαλώνουν παιδιά με σύνδρομο down ειναι αξιοι..ακομα κι αν ξέρουν ότι θα το εχουν..κατά την διάρκεια της κύησης ..δεν πέρνουν την εύκολη οδό κοινός την έκτρωση..το μεγαλώνουν και το φροντιζουν..εξού και για το "για όλους έχει ο θεός.."


αυτο ειχα ως βαλάντιο αυτο έδωσα..400 γιουρο..αν αρρωστησει θα εχει την καλύτερη περίθαλψη που θα μπορούσα να του δώσω..ισως ακόμα και από σένα.. το μόνο σίγουρο είναι ότι θα έχει πολύ αγάπη..

Υπόψιν, δεν το παίζω του κwλου ζωόφιλος..ούτε έχω κανα συμφέρον, ούτε εκτροφείο έχω ούτε πουλαω σκυλιά..

και τέλος να σε παρακαλέσω..προσεχε τι γραφεις..προκαλείς γέλωτα.
Οι γονεις που δεν διακοπτουν την κθηση και μεγαλωνουν παιδι με down σημερα που η επιστημη ειναι σε θεση να προβλεψει το προβλημα ειναι ανευθυνοι και εγωιστες, για να να ην πω τιποτα πιο χοντρο. Σκεφτηκες ποτε πως μπορει να νιωθει το παιδι αυτο;
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Οι γονεις που δεν διακοπτουν την κθηση και μεγαλωνουν παιδι με down σημερα που η επιστημη ειναι σε θεση να προβλεψει το προβλημα ειναι ανευθυνοι και εγωιστες, για να να ην πω τιποτα πιο χοντρο. Σκεφτηκες ποτε πως μπορει να νιωθει το παιδι αυτο;
Είναι μεγάλη κουβέντα αυτή Βασίλη, ας μην την ανοίξουμε. Να σου πω μόνο ότι παιδιά με σύνδρομο down που μεγαλώνουν σε οικογένειες που τα αγαπούν και τα φροντίζουν είναι πάρα πολύ ευτυχισμένα παιδιά. Είναι κοινωνικά και χαρούμενα πλάσματα γενικά. Δεν μιλάω για τις περιπτώσεις που εγκαταλείπονται και μεγαλώνουν σε κολαστήρια.
 


adespoti

Banned
Banned
10 Σεπτεμβρίου 2017
33
7
45
Οι γονεις που δεν διακοπτουν την κθηση και μεγαλωνουν παιδι με down σημερα που η επιστημη ειναι σε θεση να προβλεψει το προβλημα ειναι ανευθυνοι και εγωιστες, για να να ην πω τιποτα πιο χοντρο. Σκεφτηκες ποτε πως μπορει να νιωθει το παιδι αυτο;
κοιτάς το δέντρο και χάνεις το δάσος..

δηλαδη το αίμα το βασιλικό είναι καλύτερο από ενός καθημερινου ανθρώπου; ενα παιδακι, ενας ανθρωπος που νοσει από μία ανίατη ασθενεια..ειτε αυτοάνοση είτε απο καρκινο..ειτε απο οτιδηποτε ..πρεπει να του κανουμε ευθανασία; θα προσπαθήσουμε να του πρσφέρουμε ότι καλύτερο μπορούμε..μεχρι να κοιμηθεί..αυτός ειναι και ο κύκλος της ζωης..γεννιομαστε..ζουμε ..πεθαίνουμε..δεν πρέπει να παρεμβαίνουμε..με ότι κι αν επακολουθεί..
 
Last edited:
  • Like
Reactions: AGRIAN




marialou92

Well-Known Member
13 Μαϊου 2012
67
45
Εσύ η παρακατιανή γιατί δεν παίρνεις αδέσποτο? Να σώσεις και μια ψυχή, που είσαι και ψυχοπονιάρα? Α ξέχασα! Δεν τα καταδέχονται οι γείτονες σου... :confused::confused::confused:

Άλλο μαργαριτάρι σου (τι να πρωτοσχολιάσει κανείς):

《και μεις ειδικα που καλοκαιρι πιανουμε 45αρια θα υποφερει αλλα εχει λυσσαξει..》

Ε άμα έχει λυσσάξει το παιδί.......... ποιος το μαμεί το σκυλί...

Ευτυχώς εγώ είχα υπεύθυνους γονείς και παρότι τους έπρηζα καθημερινά στο δημοτικό, δεν μου πήραν εκείνο το πολυπόθητο πεκινουά γιατί δεν πληρούνταν όλες οι προϋποθέσεις για μια αρμονική συμβίωση ΟΛΩΝ μας... Και αργότερα που πήραμε σκυλί, καθώς και όσα ακολούθησαν, ήταν αδέσποτα. Δεν ενισχύσαμε κανέναν byb εν γνώσει μας για να κάνουμε το κομμάτι μας..
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Είναι μεγάλη κουβέντα αυτή Βασίλη, ας μην την ανοίξουμε. Να σου πω μόνο ότι παιδιά με σύνδρομο down που μεγαλώνουν σε οικογένειες που τα αγαπούν και τα φροντίζουν είναι πάρα πολύ ευτυχισμένα παιδιά. Είναι κοινωνικά και χαρούμενα πλάσματα γενικά. Δεν μιλάω για τις περιπτώσεις που εγκαταλείπονται και μεγαλώνουν σε κολαστήρια.

κοιτάς το δέντρο και χάνεις το δάσος..

δηλαδη το αίμα το βασιλικό είναι καλύτερο από ενός καθημερινου ανθρώπου; ενα παιδακι, ενας ανθρωπος που νοσει από μία ανίατη ασθενεια..ειτε αυτοάνοση είτε απο καρκινο..ειτε απο οτιδηποτε ..πρεπει να του κανουμε ευθανασία; θα προσπαθήσουμε να του πρσφέρουμε ότι καλύτερο μπορούμε..μεχρι να κοιμηθεί..αυτός ειναι και ο κύκλος της ζωης..γεννιομαστε..ζουμε ..πεθαίνουμε..δεν πρέπει να παρεμβαίνουμε..με ότι κι αν επακολουθεί..
Δεν ειπα αυτο αγαπητη. Αν νοσησει ο ανθρωπος σου ασφαλως και θα κανεις το παν. Ποιος μιλησε για ευθανασια; Εγω μιλησα για προληψη. Αν ξερεις προκαταβολικα οτι το παιδι που θα γεννηθει θα νοσησει το να προχωρησεις στη γεννα ειναι απανθρωπο, κυριως για το ιδιο το παιδι.
 


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Πώς να σου απαντήσω σ' αυτό; Ουσιαστικά το απαντάς μόνος σου. Γιατί εγώ γουστάρω μόνο τα Nissan, ή γιατί μου αρέσει κάποια που έχει πρόβλημα στους σπονδύλους. Μερικές φορές αυτό που μας αρέσει δε συνδέεται άμεσα με αισθητικά κριτήρια, αλλά με τη γνώση, τη βουτηγμένη στα βιώματα γνώση, ή καθαρά ψυχολογικά κίνητρα ακόμη και ασύνειδα. Μια ενδιαφέρουσα προέκταση πάνω σε αυτό έχει αναλύσει και ο Τσβάϊχ, ενώ ακόμη μια προσπάθεια από διαφορετική σκοπιά επιχειρεί κι ο Ντε Σαντ, ακόμη κι ο Σοπενάουερ και κάτι ανάλογο ο Φρόϋντ.
Ρητορικό ήταν το ερώτημα μου. Δεν χρειάζεται απάντηση.
Αν γουστάρεις νισσαν η οτιδήποτε άλλο άψυχο αντικείμενο και ξέρεις ότι έχει πρόβλημα η κάποιο ελάττωμα καλά νάσαι να τα σκας στην αντιπροσωπεία να στο φτιαχνουν. Εδώ μιλάμε για ζωντανούς οργανισμους.


Άσχετο αλλά έναν byb τον κράζουμε και καλά κάνουμε.
Έναν εκτροφεα που εκτρεφει κατεσταμενες ρατσες άρα και προβληματικά σκυλιά τον προτείνουμε στα νέα μέλη που ζητάνε κουτάβι της συγκεκριμένης ράτσας.
Μήπως κάτι δεν πάει καλά;;;;

Υ. Γ: Για το θέμα και την τροπή που πήρε κανένα σχόλιο. Αλώστε μάλλον για τρολαρισμα ανοίχθηκε.
 


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
εχετε εκτροφεια; δεν μπορω να καταλαβω τι σκατ@ φιλόζωοι είστε..υποδειξεις δεν χρειαζομαι ουτε παρατηρήσεις


Βασικά καλημερες..(θεμα ευγενειας)

Δηλαδη εσυ οταν γεννηθηκες εδωσαν πιστοποιητικο στους γονεις σου οτι δεν θα αρρωστησεις; σε δημοσιο γεννήθηκες ή σε ιδιωτικο; εγω μία παρακατιανη ..σε δημοσιο γεννηθηκα..οπως και τα παιδιά μου..ενα βιβλιαριο και δρομο για το σπίτι..περναμε ιωσεις πηγαινουμε σε γιατρους..τι μας επιφυλάσει η μοιρα δεν το γνωριζουμε γιατι αν θυμαμαι καλα η Πυθία αποσύρθηκε..όπως επίσης και ο Καιάδας..

γι αυτό οι γονείς που μεγαλώνουν παιδιά με σύνδρομο down ειναι αξιοι..ακομα κι αν ξέρουν ότι θα το εχουν..κατά την διάρκεια της κύησης ..δεν πέρνουν την εύκολη οδό κοινός την έκτρωση..το μεγαλώνουν και το φροντιζουν..εξού και για το "για όλους έχει ο θεός.."


αυτο ειχα ως βαλάντιο αυτο έδωσα..400 γιουρο..αν αρρωστησει θα εχει την καλύτερη περίθαλψη που θα μπορούσα να του δώσω..ισως ακόμα και από σένα.. το μόνο σίγουρο είναι ότι θα έχει πολύ αγάπη..

Υπόψιν, δεν το παίζω του κwλου ζωόφιλος..ούτε έχω κανα συμφέρον, ούτε εκτροφείο έχω ούτε πουλαω σκυλιά..

και τέλος να σε παρακαλέσω..προσεχε τι γραφεις..προκαλείς γέλωτα.
Κατ' αρχήν ηρέμησε.
Κατά δεύτερον πες μου τώρα ότι ούτε προγεννητικές για μεσογειακή και μοριακές για υπολειπόμενα έγιναν να κοπανιέμαι κάτω.
Είναι το ίδιο πράγμα. Μιλάμε για γενετική προδιάθεση και παθολογικά αλληλόμορφα.Μάλλον σου έχουν διαφύγει οι εξετάσεις που σας έστειλε να κάνετε ο γιατρός.
 


adespoti

Banned
Banned
10 Σεπτεμβρίου 2017
33
7
45
Κατ' αρχήν ηρέμησε.
Κατά δεύτερον πες μου τώρα ότι ούτε προγεννητικές για μεσογειακή και μοριακές για υπολειπόμενα έγιναν να κοπανιέμαι κάτω.
Είναι το ίδιο πράγμα. Μιλάμε για γενετική προδιάθεση και παθολογικά αλληλόμορφα.Μάλλον σου έχουν διαφύγει οι εξετάσεις που σας έστειλε να κάνετε ο γιατρός.
ηρεμη ειμαι..εσεις αυτο που δεν πιάνετε είναι οτι υπάρχουμε και εμεις οι άσχετοι που δεν ξερουμε την ολη διαδικασία και την πατάμε..και μας απαντατε..με ενα υφακι επιθετικό..εγω από ολα τα σχόλια το μονο που κραταω είναι ότι πήρα το ρίσκο μου..και οτι θελει ας προκυψει την επόμενη φορα πιο προσεκτικά..
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
@manolo
Με αυτή τη λογική οι φυλές που μπορεί να πάρει κάποιος χωρίς προβληματισμό είναι απειροελάχιστες και μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού, άντε των δύο με το ζόρι.

Εάν ωστόσο επιμένει κάποιος σε κάποια φυλή, μπορεί να ξεψαχνίσει και να βρει τον εκτροφέα που εστιάζει στην υγεία πρωτίστως (αν υπάρχει, μπορεί και να μην υπάρχει). Ή να δει άλλες "κοντινές" εναλλακτικές (π.χ. αν ήθελα αγγλικό μπουλντόγκ θα έψαχνα να δω τι παίζει με τα Olde English Bulldog ή τα Continental Bulldog). Ο ΚΟΕ όπως έχουμε πει δεν αποτελεί εγγύηση, αλλά από εκεί ξεκινάς για να κάνεις ένα πρώτο ξεσκαρτάρισμα.
 


adespoti

Banned
Banned
10 Σεπτεμβρίου 2017
33
7
45
Εσύ η παρακατιανή γιατί δεν παίρνεις αδέσποτο? Να σώσεις και μια ψυχή, που είσαι και ψυχοπονιάρα? Α ξέχασα! Δεν τα καταδέχονται οι γείτονες σου... :confused::confused::confused:

Άλλο μαργαριτάρι σου (τι να πρωτοσχολιάσει κανείς):

《και μεις ειδικα που καλοκαιρι πιανουμε 45αρια θα υποφερει αλλα εχει λυσσαξει..》

Ε άμα έχει λυσσάξει το παιδί.......... ποιος το μαμεί το σκυλί...

Ευτυχώς εγώ είχα υπεύθυνους γονείς και παρότι τους έπρηζα καθημερινά στο δημοτικό, δεν μου πήραν εκείνο το πολυπόθητο πεκινουά γιατί δεν πληρούνταν όλες οι προϋποθέσεις για μια αρμονική συμβίωση ΟΛΩΝ μας... Και αργότερα που πήραμε σκυλί, καθώς και όσα ακολούθησαν, ήταν αδέσποτα. Δεν ενισχύσαμε κανέναν byb εν γνώσει μας για να κάνουμε το κομμάτι μας..
τιμη σου και καμαρι σου..για τις επιλογες σκύλων..δεν σημαινει ότι μπορω να τις ακολουθώ ή θέλω πες το κι έτσι..αλλα εχουμε και αιρ κουλ να ξες αν και βλαχοι οχι οπου λαχει..θα προσπαθησω να κανω την διαβίωσή του οσο πιο ανετη γινεται...δεν θα το αφησω στην μοίρα του..

δεν το παιζω ψυχοπονιαρα κοπελια..προσεχε λιγο γιατι ο αγαμητος δεν ειναι κακό.. ο κακογαμημενος ομως βγάζει πολλα κομπλεξ..και από το γραπτο σου λογο και μόνο φαίνεται πόσο σαπια είσαι...
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
προσεχε λιγο γιατι ο αγαμητος δεν ειναι κακό.. ο κακογαμημενος ομως βγάζει πολλα κομπλεξ..και από το γραπτο σου λογο και μόνο φαίνεται πόσο σαπια είσαι...
Δεν είμαστε στο www.mydailysexlife.com.
Είμαστε σε άλλο φόρουμ.
 










manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
@manolo
Με αυτή τη λογική οι φυλές που μπορεί να πάρει κάποιος χωρίς προβληματισμό είναι απειροελάχιστες και μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού, άντε των δύο με το ζόρι.
Όλες οι φυλές χωρίς καμία εξαίρεση, (άλλες λίγα, άλλες πολλά, άλλες περισσότερα) έχουν τα θέματα τους. Δεν υπάρχει η τέλεια φυλή. Αλώστε για ζωντανούς οργανισμούς μιλάμε.

Αλλά εγώ έγραψα για κατεστραμενες. Είναι νομίζω διαφορετικό.
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Ειναι οντως διαφορετικο να υπαρχουν καποια προβληματα απ το να βλεπεις ανωτατο οριο ηλικια τα 7 ή 8 χρονια !!!
Ή να βλεπεις φυλες και να ακους τα ιδια παντα προβληματα απ τους ιδιοκτητες. Μποξερ-καρκινος, ντομπ-καρδια, λαμπ-δυσπλασιες.
 
  • Like
Reactions: adespoti


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
Έναν εκτροφεα που εκτρεφει κατεσταμενες ρατσες άρα και προβληματικά σκυλιά τον προτείνουμε στα νέα μέλη που ζητάνε κουτάβι της συγκεκριμένης ράτσας.
Μήπως κάτι δεν πάει καλά;;;;
πιπερι,μην το ξαναπεις...
αρκει να ειναι στην λιστα του ΚΟΕ...
 
  • Like
Reactions: adespoti


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.840
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU