Αγορά Labrador




denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Εκτός αν απφασίσεις ότι θα κοιμάται για πάντα ... αν μπορείς , μάθε της να κοιμάται όπου θές, μικρό προβλημα θα συναντήσεις (κυριαρχικότητας κλπ ) μην σου πώ καθόλου ..
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Αν θελεις να κοιματε μαζι σου ελπιζω να εχεις διπλο κρεβατι ..,αλλιως σε βλεπω εσενα στου σκυλου και το σκυλι πανω στο δικο σου:D:D
 
Last edited:


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
Εκτός αν απφασίσεις ότι θα κοιμάται για πάντα ... ..
δεν μπορει να γινει αυτο ...σε δεκα χρονια , πολλα αλλαζουν, μπορει καποιες φορες να μην θελει το σκυλι στο κρεββατι του για διαφορους λογους, γιατι θα ειναι αρρωστος, γιατι θα κοιμηθει εκει η μανα του, ξερω γω... ..
αλλο τωρα που ειναι κουταβακι και καθαρο και ολα πασπαλισμενα γλυκα και αλλο να ειναι 40 κιλα και να εχει να κανει μπανιο 3 μηνες η να εχει και περιοδο:rolleyes:
στηβ, παρτης ενα κρεββατακι να κοιμαται διπλα σου, αλλα στο δικο της, αληθεια ,δεν αξιζει το λουκι που θα φας μετα οταν για καποιες φορες δεν θα την θελεις στο κρεββατι σου η απλα θα το εχεις μετανιωσει;)
 


steve

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2008
73
1
athina
Δικιο εχετε και καταλαβαινω αλλα ειναι αυτη η λαχταρα μωρε που θα ερθει σπιτι,την περιμενω πως και πως σημερα να μου την φερουν και αυτο αργοτερα με τα αιματα που θα ειναι πανω στο κρεβατι δεν το ειχα σκεφτει καθολου.
Ενα μικρο κρεβατακι διπλα στο δικο μου,ειναι ομως ευκολο να την μαθω να παει εκει?
Σημερα βραδυ που θα κοιμηθει εδω πως θα την κανω εγω να παει να κοιμηθει εκει?Αντε και της ειπα θα παει?αυτο μεχρι σημερα ηταν με την μαμα και τις αδερφες της.
Πιστευετε να κλαιει?μου ειπαν οτι πρεπει να της βαλω μεσα στο κρεβατακι της ενα μαντιλι με το αρωμα μου(οχι κολωνια,το φυσικο μου)για να με μαθει,ισχυει κατι τετοιο?
Τι να πω?θα σας πω εντυπωσεις αυριο που θα το εχω περασει αυτο το σταδιο.
Τα καλυτερα ερχονται
 


ainte

Well-Known Member
7 Μαρτίου 2008
184
0
Αλεξανδρούπολη
be cool...
Τα λαμπραντοράκια είναι τα πλέων καλόβολα και προσαρμοστικά σκυλιά, όταν έρθει η ώρα να πάει για ύπνο (θα αρχίσει να κουτουλάει θα το δεις) παρ΄την και βαλ' την στο κρεβατάκι της μαζί με ένα παιχνίδι της.
Αν την πάρει ο ύπνος στο πάτωμα παρ΄την αγκαλιά και βαλτην στο κρεβατάκι της. Θα το συνηθίσει αμέσως να είσαι σίγουρος!

Να την χαίρεσαι και υπομονή του χρόνου την άνοιξη με την τρίχα;)
 


steve

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2008
73
1
athina
αιντε σε παρακαραλω ασε με ειναι νωρις ακομα μεχρι του χρονου την ανοιξη εχουμε καιρο.
Θα την χτενιζω καθημερινα θα την κανω μπανακι..... ε τι αλλο να κανω?
ειμαι προαιτιμασμενος για ολα,και τριχες και κακα,και ολα.
Ας ελπισουμε πως θα μαθει γρηγορα αυτη κ εγω αυτη.
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
μου ειπαν οτι πρεπει να της βαλω μεσα στο κρεβατακι της ενα μαντιλι με το αρωμα μου(οχι κολωνια,το φυσικο μου)
ναι, τριψε ενα μαντηλι στις μασχαλες σου και βαλτο στο κρεββατι της:D
οτι και να κανεις, μονο εαν την βιδωσεις θα μεινει εκει το βραδυ, τις πρωτες μερες στο σπιτι.
τα δικα μου, λογω του οτι δεν ειχα προμηθευτει crate εξ αρχης, κοιμοντουσαν διπλα μου σε ενα κλουβι μεταφορας, αρκετα μεγαλο ομως, για σκυλο 30 κιλων περιπου, οποτε ειχαν χωρο μπροστα για ενα μπωλακι νερο και για να κανουν τα τσισα τους εκεινες τις ωρες.
σε 4-5 μερες , κοιμοντουσαν στο μερος που ειχα επιλεξει, τα πρωτα βραδυα ομως ηταν λιγο κλαψιαρικα;)
πρεπει καπου να την περιορισεις εστω και με προχειρη αλλα ασφαλη πατεντα γιατι το πρωι θα βρεις κατουρημενοχεσμεντεν ολο το σπιτι και καμποσες αταξιουλες.
μπανακι, σχεδον σπανια, και ειδικα τωρα.
τοπικα με νερακι , οπου εχει λερωθει.
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
ναι, τριψε ενα μαντηλι στις μασχαλες σου και βαλτο στο κρεββατι της
αχαχαχαχαχαχαχ δε μπορω!θα πεσω κατω!

Βασικα καπως στεκει αυτο...με τη μυρωδια...η Χιονα ειχε παρει μια μπλουζα μου και κοιμοταν πανω.και οταν ελειπα εκει την εβρισκα να κοιματε(της την χαρισα τη μπλουζα:D)
με χωμενη τη μουσουδα της.:rolleyes:
 


Dr.Zhivago

Well-Known Member
18 Απριλίου 2008
2.944
17
Χανιά
Αν δεν έχεις πρόβλημα να κοιμάται στο κρεβάτι σου και μεγάλη και δεν έχεις πρόβλημα να την στεναχωρείς πάρα πολύ αργότερα όποτε έχεις γυναίκα στο κρεβάτι σου (οπότε αυτή δεν θα χωράει) ίσως να έχεις πρόβλημα με τις τρίχες.

Τα Λαμπραντόρ μαδάνε ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΟΛΥ. Αν κοιμάστε μαζί να βάζεις ένα μεγάλο σεντόνι πάνω από το πάπλωμά σου για να μαζεύει τις βρωμιές/τρίχες, το οποίο θα πλένεις κάθε εβδομάδα. Αυτό το κόλπο είναι καταπληκτικό στο να καθαρίζει και το σκύλο (σαν στεγνό καθάρισμα). Αλλιώς θα βρίσκεις τρίχες σε μέρη που δεν μπορείς ούτε να φανταστείς....

Το Λούνα δεν μ'αρέσει. Είναι κοινό πια.
Βρε παιδιά, πως λένε στη Μάφια τον "Όρκο Σιωπής"; Είναι τέλειο "γυναικείο" όνομα, αρχίζει από "α"...
 




Dr.Zhivago

Well-Known Member
18 Απριλίου 2008
2.944
17
Χανιά
Omerta (τόνος στο "τα" ). Ο όρκος τον μαφιόσο που λέει πως δεν μιλάς για ότι δεις ή ακούσεις (δουλείες της "φαμίλιας" σου).
 


Dr.Zhivago

Well-Known Member
18 Απριλίου 2008
2.944
17
Χανιά
:cool:thanx Rottie!:cool:

Για τον οίστρο (αίμα) ελπίζω να την στειρώσεις. Τέλος το πρόβλημα (και άλλα προβλήματα πολλά).
 
Last edited by a moderator:


steve

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2008
73
1
athina
Λοιπον πρωτη μερα σπιτι....
μμμμμ λιγο δυσκολη μερα θα ελεγα.Την πηρα την εφερα στο σπιτι κ λεω να παμε μια βολτουλα.Πηγαμε μια χαρα με το κολαρο,το λουρι της μια χαρα ολα Κυρια.
Συγνωμη αλλα με κουρασε πολυ ενα τετραγωνο καναμε και καναμε 40 χρονια.
Την μια μουλαρωνε δεν περπαταγε καθολου,την αλλη φοβοταν να κατεβει τα σκαλοπατια του πεζοδρομιου,την αλλη ξανα μουλαρωνε κ ηθελε να παμε πισω.Αν γυρναγα περπατουσε γρηγορα αν επεμενα να παμε μπροστα τραβουσε να βγαλει το κολαρο κ να παει πισω.
Τελως παντων εμαθε περπαταει λιγο χωρις να σταματαμε καθε 3 κ λιγο.
Γυρισαμε σπιτι ξεθεομενη επεσε στο φαι κ στο νερο(τα εκανε ολα χαλια με το νερο,γυρισε τα πιατα κατω ενας χαμος.)κ επαιξε λιγο με τα παιχνιδια της και δωστου υπνο.
Εγω να την βαζω στο κρεβατι της κ αυτη να βγαινει εξω,εεεε τελικα που λετε μετανιωσα δεν το θελω πανω στο κρεβατι μου δεν.....ασε καλυτερα.
Εγω στο σπιτι εχω και ενα γατο σιαμ ο οποιος ειναι τρομερο γατι(ακουσε εξω απο το σπιτι γατακι μικρο κ εκλεγε βγηκε το πηρε με το στομα του το εβαλε μεσα στο σπιτι κ το πηγε στο κρεβατακι του και καθοταν και το θηλαζε μεχρι που του εβγαλε αιμα απο το βυζι το μικρο κ αυτος εκει δεν εφευγε)ερχετε η σκυλα μεσα στο σπιτι μυριζει απο εδω απο εκει ο γατος ανεβηκε σε καρεκλα κ κοιτουσε μεχρι που κουραστηκε η σκυλα κ επεσε για υπνο.Μολις ειδε ο γατος την σκυλα να μην κουνιετε ειπε να περασει κ να παει σε αλλο δωματιο αλλα οπως περνουσε τον ακουσε η σκυλα κ σηκωσε το κεφαλι της κ μαζι με το κεφαλι της σκυλα σηκωθηκε κ η τριχα του γατου,ο φουκαρας ειναι σε ενα δωματιο κ κοιταει απο μεσα τι γινετε εξω.
Πισταυετε να τα πανε καλα?παιζει να τα βρουνε?
αυτα για σημερα.
 


steve

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2008
73
1
athina
ααα κανοντας την πανεμορφη βολτουλα μας περασαμε κ απο σπιτια 2 φιλων κ σταματησα να την δουν κ να μηλησουμε.Στον ενα κατουρισε εξω απο την πορτα του κ στον αλλο εκανε τα κακα της.
 


steve

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2008
73
1
athina
EΛΑΤΕ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΙΘΑΡΧΕΙΑ ΕΝΟΣ ΛΑΜΠΡΑΝΤΟΡ

Για πειτε πως να πειθαρχεισω το λαμπραντορ μου.
Δεν θελω να το κακομαθω και να το κανω χαζομαμοθρεφτο.
Αντε πειτε καμια συμβουλη τωρα που ειναι νωρις πρωτη μερα δηλ. στο σπιτι.
Ευχαριστω πολυ ολους σας.
 
Last edited:


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Steve, θα σε παρακαλέσω να κάνεις τον κόπο να «ξεφυλλίσεις» λίγο το forum και εφ’ όσον δεν καλυφθείς από τις απαντήσεις παλαιότερων θεμάτων, να ανοίγεις νέα θέματα για ότι σε απασχολεί.
Προς το παρόν ρίξε μια ματιά εδώ:


Mεγαλωνοντας ενα κουταβι

Εγχειρίδιο εκπαίδευσης

:)
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
:eek: την εβγαλες βολτα χωρις να εχει ολοκληρωσει τα εμβολια? απαγορευεται!
 


steve

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2008
73
1
athina
Exει τα 4 πρωτα και τωρα στις 10 Αυγουστου ειναι να κανει το 5 εμβολιο της.
Εγω ρωτησα και την εκτροφεα της και τον κτηνιατρο γιατι πριν την παρω του πηγα τα χαρτια της να τα δει και οι δυο μου ειπαν μπορεις να την βγαζεις βολτα.
Αληθεια τι μπορει να παθει?μην κωλισει τιποτα?
 


Dr.Zhivago

Well-Known Member
18 Απριλίου 2008
2.944
17
Χανιά
Όχι, δεν μπορεί να πάθει τίποτα (έχει κάνει αρκετά εμβόλια, ή λύσσα έμεινε).
Διάβασε σε παρακαλώ ΌΣΟ μπορείς παλαιότερα θέματα. Θα βρείς εκεί τις περισσότερες απαντήσεις.

Για τον γάτο το αν θα τα πάνε καλά εξ'αρτάται από σένα. ΜΗΝ αφήνεις το κουτάβι να πειράζει τον γάτο. Πρέπει να μάθει να τον σέβεται και αν δεν της το μάθεις εσύ, θα της το μάθει εκείνος, βγάζοντάς της το μάτι!:eek:

Και ΜΗΝ το λες "Σκύλα". Δεν είναι, είναι ΚΟΥΤΑΒΙ. Κι έχει πολύ δρόμο μέχρι να γίνει σκύλα. ΜΗΝ βιάζεσαι. Προστάτευέ την περισσότερο. Είναι ηλίθια !!! ΟΛΑ τα κουτάβια είναι βλαμμένα.... μου δημιουργείς την εντύπωση πως θες να συμπεριφέρεται λες και είναι 2 ετών. Εσύ ενός έτους πόσο μυαλό είχες;;;
Ούτε βλέπει καλά ακόμη κι ούτε καν ξέρει να περπατάει καλά... Χαλάρωσε.
Θέλει πολλές ΜΙΚΡΕΣ βόλτες σ'αυτήν την ηλικία (10 λεπτά!!!).

Το λουρί το μαθαίνουν πρώτα ΜΕΣΑ στο σπίτι. Δεν τους το έχει μάθει αυτό η μάνα τους!!!! ΥΠΟΜΟΝΗ! ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!:p
Είναι πολύ καλή που το έμαθε σε ΜΙΑ βόλτα!!!! Της το είπες;;;;
Την επιβραύευσες;;;;; Έκανε κάτι πολύ προχωρημένο για την ηλικία της. Κι εσύ είσαι όλο παράπονα. Το καημένο.....

Χ Α Λ Α Ρ Ω Σ Ε. Μην την μαλώνεις ΚΑΘΟΛΟΥ για μια εβδομάδα τουλάχιστον (σε ξέρει κι από χτές;;; ) γιατί θα την κάνεις φοβική!
Επίσης, τα κουτάβια θέλουν τουαλέτα όσο είναι η ηλικία τους σε μήνες συν μία ώρα.
3ων μηνών= 4 ώρες μπορεί να τα κρατήσει.
Φρόντισε να είναι κάπου που θέλεις να λερώσει εκείνες τις ώρες.
Επίσης, 5- 15 λεπτά μετά το φαϊ θα θέλει πάλι τουαλέτα (ασχέτως με το προηγούμενο κανόνα). Επίσης θα κάνει πολλά ατυχήματα. Μην την μαλώνεις γι 'αυτό. Απλώς φρόντιζε να είναι προσβάσημη η τουαλέτα. Και να μην είναι προσβάσημα τα ρούχα και τα παπούτσια σου.

Με γειά!!! Ακούγεται ΥΠΕΡΟΧΗ!! Ελπίζω να της φανείς άξιος! ;)
 
Last edited: