Αγορά Labrador


steve

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2008
73
1
athina
Σε ευχαριστω πολυ για τα καλα λογακια σου.
Να σας πω την αληθεια για κουταβακι 2 μηνων ειναι τρομερα ησυχο.δεν κανει αταξιες πολλες αν εξερεσεις τα κακα κ τα τσισακια της που κανει απο εδς κ απο εκει,αλλα ειναι νωρις ακομα.(κανω υπομονη ειμαι με μια σκουπα κ μια σφουγκαριστρα στο χερι).
Οσο για το λουρι που μου ειπες οχι δεν την εμαθα απλα της βαζω το λουρακι στο λαιμο κ της λεω ενα μωρο μου να παμε βολτα.
Εκατσε στα 2 ποδια κ της περασα το λουρι στο κολαρο κ περπατησα λιγο κ με πηρε απο πισω,και της ειπα "Μπραβο το κοριτσακι μου,μπραβο''.Κουναγε με χαρα την ουρα μολις της ειπα ετσι.

Στην πρωτη βολτα ηταν λιγο δυσκολα τα πραγματα,οπως περπαταγε μια χαρα μουλαρωνε κ ηθελε να παμε πισω.Ε την ξεγελασα λιγο και περπαταγαμε.
Τωρα της εχω παρει κλουβα κ με πηρε η εκτροφεας τηλ κ μου λεει μεσα να την εχεις.
Ματωνει η καρδια μου ειναι μικρη και κλαει.Μολις της ανοιξω την πορτα αμεσως θα βγει κ θα ξαπλωσει στο πλακακι να κοιμηθει.
Ααα εφαγε κανονικα το απογευμα τα 100 γραμμ. που το ειχα ανχος που δεν ετρωγε,....μμμ τωρα το βραδυ μου κανει νερα λιγο γιατι μαλλον εφαγε αργα το απογευμα οποτε μπορει να μην πειναει.
Τελικα αυτο δεν ειναι θεμα απο οτι καταλαβα οταν πεινασει θα φαει.
Με την τουαλετα τι κανω?
Εγω το απογευμα απο τις 3 μεχρι τις 10 παω στο μαγαζι που εχουμε κ για να μην μενει μονη της την περνω μαζι μου.
Κοιματε συνεχεια ειναι η καλυτερη της με το κλιματιστικο,ανοιγει τα ποδια,ξαπλωνει μπρουμιτα-ανασκελα μιλαμε πολυ υπνο.
Μεσα στο μαγαζι μονο μια φορα μου εκανε τσισα της,της ειπα κακο κ δεν το ξανα εκανε ποτε.
με κοιταει κ περιμενει να την παω βολτα,στο σπιτι ομως δεν τα κανει αυτα.
Τι να της λεω κακο,μη,οχι ξανα,τιποτα στον κοσμο της,ερχετε κ θελει να παιξει με την σφουγκαριστρα που μαζευω τα τσισα της.
Τωρα οσο για το γατουλι ειναι ο καιμενος σε ενα δωματιο κ δεν βγαινει,την φοβατε για σε μια φαση που παει να περασει απο κοντα της την ωρα που κοιμοταν τον καταλαβε η μικρη και σηκωνεται να παιξει αλλα πηγε κοντα με πηδους κ τρομαξε τον καιμενο το γατο.θελω να πιστευω καποια στιγμη να τα βρουνε και τα δυο τους.
 




steve

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2008
73
1
athina
ναι Μακη απο την εκτροφεα τα εχει κανει γεννηθηκε στις 15-5-08 και τωρα στις 12-7 ειναι να κανει αλλο ενα.
Εχει γινει καποιο λαθος?ετσι την πηρα ετοιμη κ μου ειπε η εκτροφεας της να την βγαζω και βολτα μπορει ειναι μια χαρα.
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
ενα εμβόλιο κάθε 20 ημέρες με το π΄ρωτο όταν το σκυλί είναι 40 ημερών

μας κάνει το ΛΙΓΟΤΕΡΟ 3 με 3 1/2 μήνες

πάντως 2 δεν κάνει σίγουρα

είσαι σίγουρος οτι εχει κάνει 4???
 


steve

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2008
73
1
athina
ναι μωλις μου το ειπες ειδα το βιβλιαριο της κ εχει επανω 4 αυτοκολλητα οποτε...?
μαλλον 4 εχει κανει για να εχει 4 αυτοκολλητα.
Τι να σου πω και εγω ετσι μου ειπαν ετσι λεω.
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
το σκυλί δεν εχει αναπτυξει αντισ'ωματα

βγάζοντας το εξω το βάζεις σε κίνδυνο
 


steve

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2008
73
1
athina
με τρομαζεις θελω να σου πω.
Και τι να κανω που λειπω απο το σπιτι;
Αν το αφησω μονο του παιζει να παθει τιποτα;
Ωραια ολα αυτα αλλα η εκτροφεας γιατι μου λεει να την πας βολτα εξω αρκετες φορες να μαθει να κανει το πιπι της εξω στο δρομο κ να λεω κ μπραβο κιολας;
Αυριο το απογευμα θα την παω στο κτηνιατρο να την δει κ θα μου πει και αυτος και αναλογα θα πραξω.
ευχαριστω παντως για το ενδιαφερων σου για την μικρη μου.
 


steve

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2008
73
1
athina
Να ρωτησω κατι ως λιχουδια το παξιμαδι που τρωμε εμεις εγρινετε;
Διοτι με την κλουβα εχουμε ενα μικρο θεματακι,την βαζω μεσα την ρουφιανα κ κλαει να βγει εξω.Η εκτροφεας της μου ειπε ''Αστην ας κλαιει θα σταματησει κ μονο τοτε θα την βγαλεις,προσοχη οσο κλαει να ειναι μεσα''.κ να της δινω ενα παξιμαδακι ως λιχουδια της αρεσει πολυ κ θα εχει καθαρα δοντια παντα.
Επειδη την κλουβα εγω την εβαλα διπλα στο κρεβατι μου δεν γινετε τωρα που ειναι βραδυ να ακουω το κουταβι να κλαει,πρωτον ειναι κριμα το λυπαμε,και δευτερον θελω να κοιμηθω διοτι αυριο δουλευω για να της φερω να φαει.
Της ειπα αν ειναι θα το κανω το πρωι που δεν θα εχω προβλημα με τον ηχο.
Μου λεει εμενα εκλαιγε για 10 λεπτα κ μετα τελος.
αλλα μου ειπε οτι μου πηρε τον αερα κιολας και να φροντισω να το αλλαξω οσο ειναι καιρος γιατι καικα μετα,δεν πρεπει να ειμαι συνεχως καλος μου λεει θελει κ την φωνη για να μαθει αλλιως.... γεια σας.
 




steve

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2008
73
1
athina
οποτε τωρα που την βγαζω δεν κανω καλα ε?
και γιατι η εκτροφεας μου λεει βγαλτην εξω συχνα να μαθει να κανει πιπι της.
 




steve

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2008
73
1
athina
Μα denis την ρωτησα κ μου λεει ναι μπορεις εχει κανει 4 κ τορα θα κανει το 5 εισαι καλυμενος βγαλε την,εγω δεν ξερω απο αυτα και την ρωτησα πως και τι.
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Steve said:
Επειδή την κλούβα εγω την εβαλα διπλα στο κρεβατι μου δεν γινετε τωρα που ειναι βραδυ να ακουω το κουταβι να κλαει,πρωτον ειναι κριμα το λυπαμε,και δευτερον θελω να κοιμηθω διοτι αυριο δουλευω για να της φερω να φαει.
Ποιος σου είπε πως το να είσαι «σκυλογονιος» είναι εύκολο?

Μην ανησυχείς όλοι ξενυχτήσαμε, όλοι αγχωθήκαμε, όλοι αγανακτήσαμε!
Κάθε αρχή και δύσκολη! :)
 
Last edited:




Dr.Zhivago

Well-Known Member
18 Απριλίου 2008
2.944
17
Χανιά
Μα denis την ρωτησα κ μου λεει ναι μπορεις εχει κανει 4 κ τορα θα κανει το 5 εισαι καλυμενος βγαλε την,εγω δεν ξερω απο αυτα και την ρωτησα πως και τι.

Ρώτα τον κτηνίατρο. Κατά προτίμηση όχι αυτόν που ασχολείται με σκυλεμπόριο.
 
Last edited by a moderator:


chihuahua

Well-Known Member
10 Σεπτεμβρίου 2007
135
0
Φαίνεται πάντως πως είσαι τυχερός. Ο εκτροφέας σου δείχνει γνώστης.

Άκου τον και μην πετάς στα σκουπίδια την ευκαιρία μιας άψογης συμβίωσης με τον σκυλάκο σου,


οι περισσότεροι εδώ έχουμε κάνει τα λάθη που πας να κάνεις και γιαυτό επιμένουμε.


καθε αρχή και δύσκολη
η αρχή είναι το ήμισι του παντώς
πονάει πάντα η πρώτη φορά κλπκλπκλπ
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
δευτερον θελω να κοιμηθω διοτι αυριο δουλευω για να της φερω να φαει.
.
αχαχαχαχαχαχα, χαχαχα:D:D:D που να δεις στις Σπουδες ποσα θα σου φαει ετσι που το πας.
δεν μπορω να καταλαβω για ποιο λογο , καθε τι που σου λεει η εκτροφεας, το προωθεις εδω με αμφισβητηση.
ενα, δυο, τρια βραδυα ΤΟ ΠΟΛΥ ( εαν εισαι σταθερος σε αυτο που κανεις) θα ταλαιπωρηθειτε.
οσο πισωγυριζεις, αμφισβητεις και δεν εισαι σταθερος στο κουταβι, τοσο αυτο θα νιωθει ανασφαλεια και αυτο θα παγιωθει και στο μελλον.
οταν κλαψει και εσυ την βγαζεις, της δινεις αμεσως το μηνυμα " κλαψε και θα βγεις";)
 


steve

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2008
73
1
athina
ΟΚ τωρα αυτο μαλλον που εγινε υποδηλωνει μεγαλη τυχη και μου δινει υπομονη να αντεξω τα μελλουμενα.
Η μικρουλα μου δεν ηθελε το κλουβακι της,βεβαια εγω την εβαλα της ειπα μπραβο εισαι καλο κοριτσι αλλα το κλαμα κλαμα,και εμενα μαχαιρι στην καρδια οταν την ακουγα.
Πριν ερθει σπιτι ομως εγω ειχα κανει μια βολτα απο ενα pet shop και της πηρα ενα κρεβατακι για να κοιματε,μη ξερωντας οτι η εκτροφεας θα μου δωσει κλουβα για κοιματε.
Η κλουβα της απο κατω εχει κατι σαν λαμαρινα που βαζουμε στον φουρνο για κοιματε,και λεω κριμα ειναι μωρε να κοιματε ετσι (η μανα μου λειπει να μου εδινε καμια κουβερτουλα που δεν θελει)κ πιανω και βαζω το κρεβατακι της που ειχε κοιμηθει το προηγουμενο βραδυ διπλα μου.
Ε αυτο ηταν την εβαλα μεσα εκατσε χωρις κλαμα,της ειπα βεβαια μεινε εκει,εκει ειναι το σπιτι σου,οταν εμεινε κ με ακουσε της ειπα μπραβο.Και με τα πολλα την πηρε και ο υπνος και ετσι μπορεσα να σφουγγαρισω διοτι μου κυνηγαει κ μου δαγκωνει την σφουγγαριστρα,εφυγα πηγα στην δουλεια και τωρα σε καμια ωρα που θα παω σπιτι θα την βγαλω μια βολτα εξω.

Για πειτε μου πως σας φανηκε?καλο?
ααα και σημερα παμε στον κτηνιατρο για να την εξετασει.
αντε και good luck.