Αγορά Mini Pinscher


Status
Κλειδωμένο θέμα

katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Δεν ειμαστε αντιθετοι σε τπτ απο αυτα που λετε.. ειμαστε συμφωνοι. Ποτε δεν θα επερνα ενα ζωάκι απο ενα οποιοδηποτε πετ σοπ.

Μάλλον τελικά πλάκα μας κάνετε..

Εαν και θελω να ομολογήσω οτι δεν γνωριζα και πολλα απο αυτα που λετε.

Ναι, γιατι τωρα που τα μάθατε...άλλαξε κάτι?

Να ζητησω την συγνώμη μου εαν σας ενοχλησα ισως θα ηταν προτιμοτερο να μην το αναφεραμε καθολου :(

Α, εσεις καταλάβατε από όλη τη συζήτηση ότι το προβλημα είναι "ότι μας ενοχλήσατε"...οκ

Δεν μπηκα εδω να ρωτησω με κακο σκοπο.

όχι, αλλα το "κακο" τελικα το κάνατε...
.
 
Last edited by a moderator:


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Απλα δεν μπορω να πιστεψω παλι σαν αγανακτισμενος πολιτης γενικα οτι μπορουμε να βγάλουμε εμεις το φυδι απο την τρυπα οταν το συστημα δεν μας βοηθαει :(

Γιατι τοση θεωρια πια??? μπηκες ρωτησες καλα εκανες! υπαρχουν καποιοι ανθρωποι με γνωσεις και διαφορετικες αποψεις

Δεν τις δεχεσαι... τις αντιμετωπιζεις σαν ειρωνια η κακια

δεν ειναι ετσι να προστατευσουν εσας απο ασχημες καταστασεις και να σταματησει αυτη η αθλιοτητα με τα puppy mills ηταν ο στοχος
 


baiz

Well-Known Member
3 Ιουλίου 2009
143
0
Απλα δεν μπορω να πιστεψω παλι σαν αγανακτισμενος πολιτης γενικα οτι μπορουμε να βγάλουμε εμεις το φυδι απο την τρυπα οταν το συστημα δεν μας βοηθαει :(
Ωραια λογική!! και επειδη δεν μας βοηθαει το συστημα , πρεπει να το στηριξουμε ετσι???? ΕΛΕΟΣ!!!!!!!
 


lana

Well-Known Member
26 Ιανουαρίου 2010
46
0
Ωραια λογική!! και επειδη δεν μας βοηθαει το συστημα , πρεπει να το στηριξουμε ετσι???? ΕΛΕΟΣ!!!!!!!

Μα δεν κανει τπτ η κανει και δεν το ξερω.
 


lana

Well-Known Member
26 Ιανουαρίου 2010
46
0
Και δεν νομιζω κατηγορόντας τους ανθρωπους σε τετοιο βαθμο θα τους κανετε να αλλάξουν συνήθειες. Μαλλον θα φερετε τα αντιθετα αποτελεσματα.

Θελει προσοχη πως αντ/ζεται τα θέματα.

Το μεγαλυτερο προβλημα εδω και αιώνες ειναι τα αδεσποτα το οποιο δεν εχει λυθει ακομη.
 


Dr.Zhivago

Well-Known Member
18 Απριλίου 2008
2.944
17
Χανιά
Και για τα αδέσποτα τα πετ-σοπ ευθύνονται, και άτομα σαν εσάς.

Δεν κατηγορούμε κανέναν. Και κάνεις ΜΕΓΑΛΟ λάθος, που λες δεν αλλάζουν συνήθειες. ΠΟΛΛΟΙ έχουν αλλάξει/μάθει από το φόρουμ αυτό.

Γι' αυτό συνεχίζουμε με τόσο θάρρος.

Παίζει ρόλο το πόσο κοινή λογική διαθέτει ο καθένας.
Πόσο ΘΕΛΕΙ το συμφέρον του και της οικογένειάς του, και μετά το καλό των ζώων γενικώς.
 


lana

Well-Known Member
26 Ιανουαρίου 2010
46
0
Ε να που δεν φτεμε μονο εμεις αλλα και τα πετ σοπ για αυτα ομως δεν υπάρχει τπτ που εαν ηθελαν και εκαναν δεν θα συζητουσαμε για τετοια θεματα.

Αλλα βασικες απαντησεις δεν πηρα στα ερωτηματα ενος ασχετου σαν εμενα χωρις λογικη.

Ποιος με εγγυατε εμενα τον ασχετο οτι το ζωακι που δεν θα πάρω απο το πετ σοπ θα ειναι υγειης και με καλη συμπεριφορα, απο την στιγμη που τπτ σε αυτην την χωρα δεν λειτουργει σωστα και ακους για πλαστα χαρτια κτλ.

Που θα βρω εγω στιριξη εαν πάρω απο ενα ιδωτη ενα ζωάκι ??? δεν θα πρέπει να απευθυνθο σε πετ σοπ μετα για βοηθεια ??
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
.... αλλάξαμε γνωμη και εχουμε και τυψεις για το λαθος μας αυτο δεν καταλαβαινεις. ασε την θεωρια περι δικαιου και αδικου πλεον αυτο που εκανες εν γνωση σου ειναι απαραδεκτο. μακαρι να ειχα ενημερωθει και εγω νωριτερα δεν με απαλλασσει αυτο αλλα ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ δεν γνωριζα

εσυ που εμαθες???
 










Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
οσα δεν φτανει η Αλεπου τα κανει κρεμασταρια , ελεγε ο Αισωπος που γνωριζε καλα τι γινεται σε αυτη την χωρα και τι συμβαινει σε αυτον τον λαο ;)
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
και εαν δεν υπάρχει ??

(που δεν υπάρχει εδω σιγουρα)
Εκτροφεας μινι πινσερ υπαρχει στην Ερέτρια και στην Κυπρο. Και φυσικα πολλοι στο εξωτερικο, κυρίως Γερμανια.

Όλα τα εξοδα για να το αποκτησεις σωστά, κοστος σκυλου, δυο τρεις επισκεψεις, συναντησεις, τηλεφωνα, εισητηρια, αποστολή από εξωτερικο κλπ, υπολογιζε ενάμισι χιλιάρικο. Αν βρεις εδώ, τότε χίλια και κατι.

Ενίοτε εμφανιζονται πινσερακια σε καταφυγια, γιατι ειναι φυλη ατιθαση και φιλοπεριεργη και χανονται ευκολα αν τα λυνεις χωρις να είναι καλα εκπαιδευμενα (ποτέ δεν είναι) ή αν δεν είναι υπερβολικα δεμενα με τον χειριστή.
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
δεν γνωριζω αν ειναι ολοι σωστοι! αυτο που εμαθα ειναι πως θα εχεις τη δυνατοτητα να δεις τους γονεις να δεις τις συνθηκες που ζουν να δεις ποσο κοινωνικοποιημενα και τι χαρακατηρες ειναι οποτε μειωνεις τις πιθανοτητες αλλων προβληματων στο μελλον
 


lana

Well-Known Member
26 Ιανουαρίου 2010
46
0
Δεν νομιζω οτι εχω τοση εμπειρια να καταλαβω αυτα που λες δυστηχώς.

Και ετσι εμπιστευομαι ανθρώπους που γνωρίζουν καλλιετερα απο εμενα.
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
τον pet shopa??? συγγνωμη αλλα περαστικα σας!!! δεν ακουτε κριμα! για να μαθετε ρωτησατε!!! σας απαντησαν ανθρωποι πο γνωριζουν κ συνεχιζετε στο ιδιο στυλ
 


ATREAS

Well-Known Member
8 Νοεμβρίου 2009
874
2
Mesogeia - Attiki
Δεν νομιζω οτι εχω τοση εμπειρια να καταλαβω αυτα που λες δυστηχώς.

Και ετσι εμπιστευομαι ανθρώπους που γνωρίζουν καλλιετερα απο εμενα.

Πάντως εγώ αν ήμουν στη θέση σου και για να έχω τη συνειδησή μου ήσυχη δεν θα έπαιρνα τίποτα και θα έτρωγα τα 190 ευρώ σε σουβλάκια με τα παιδιά μου.

Πέρα από το δίλλημα εκτροφέα-πετ σοπ υπάρχει και αυτή η τρίτη και καλύτερη επιλογή :cool:

Επίσης σκέψου το τρέξιμο και το σφουγγάρισμα που θα γλυτώσεις ;)

Και όταν μεγαλώσουν λίγο τα πιτσιρικάκια βλέπετε τι θα κάνετε :cool:
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Πάντως εγώ αν ήμουν στη θέση σου και για να έχω τη συνειδησή μου ήσυχη δεν θα έπαιρνα τίποτα και θα έτρωγα τα 190 ευρώ σε σουβλάκια με τα παιδιά μου.

Πέρα από το δίλλημα εκτροφέα-πετ σοπ υπάρχει και αυτή η τρίτη και καλύτερη επιλογή :cool:

Επίσης σκέψου το τρέξιμο και το σφουγγάρισμα που θα γλυτώσεις ;)

Και όταν μεγαλώσουν λίγο τα πιτσιρικάκια βλέπετε τι θα κάνετε :cool:
Μόνο που ο σκύλος απο τη βιτρινα έχει ήδη αγοραστει...οπότε δεν έχω καταλάβει γιατι συνεχίζουμε αυτη τη συζήτηση!!!
 


lana

Well-Known Member
26 Ιανουαρίου 2010
46
0
Δεν νομιζω οτι ειμαστε επιθυμητοί εδω μεσα και παρακαλω των διαχειρηστη να μας διαγράψει σαν μέλος.

Σας ευχαριστούμς για την συζήτηση μας οτι ειχα να πω το ειπα το ιδιο και εσεις.
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU