Αδέσποτα αλλού ντ'αλλού!


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
για αυτους ειναι ευαισθησια.. αυτο λεω.. αν ο δημος ηταν αυτος που φολιαζε τα αδεσποτα.. σιγουρα στα μυαλα τους η ενδοαστικη μετακομιση θα φανταζει πραξη εξαιρετικης ευαισθησιας!! Οποτε θα λενε αφου ειμεθα πια τοσο ευαισθητοι και απλα τα απομακρυνουμε δε θα μας κραξει κανεις.. νομιζω εχετε ακουσει πολλες κοτσανες για το θεμα ευαισθησιας.. σε αυτο θα κολλησουμε?
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
για αυτους ειναι ευαισθησια.. αυτο λεω.. αν ο δημος ηταν αυτος που φολιαζε τα αδεσποτα.. σιγουρα στα μυαλα τους η ενδοαστικη μετακομιση θα φανταζει πραξη εξαιρετικης ευαισθησιας!! Οποτε θα λενε αφου ειμεθα πια τοσο ευαισθητοι και απλα τα απομακρυνουμε δε θα μας κραξει κανεις.. νομιζω εχετε ακουσει πολλες κοτσανες για το θεμα ευαισθησιας.. σε αυτο θα κολλησουμε?
χαχαχαχα οχι βεβαια !!!;):):D
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Ρε παιδιά αντί να σφάζεστε με τη Γερμανία (που καλά κάνετε δηλαδή, δεν τίθεται θέμα) δε μου λέτε τι πιστεύετε ότι γίνεται - αν γίνεται - με τις μεταναστεύσεις αδέσποτων στα αθηναϊκά προάστια γιατί έχω μείνει με το ερώτημα? :confused: :confused: :confused:
 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Εγω πραγματικα δεν καταλαβαινω..ολα δεν τα καταλαβαινω.. μετακομιζουν αδεσποτα.. δεν τα αφηνουν να βρουν οικογενειες.. αν θες να χεις πανω απο 2 ζωα στο σπιτι σου πακετο.. ο νομος με τα 2 ζωα ειχε βγει για προστασια των φιλοζωων και αυτο σκατα τον κανανε.. μα καλα στη μαρμιτα με τη βλακεια εχουν πεσει?!:D:eek:
 




Rania

Well-Known Member
14 Μαϊου 2008
306
1
46
Αθηνα
Ενας γνωστος μου που ασχολειται πολυ με τα αδεσποτα μου ειχε πει οτι ειναι πολυ συνηθες φαινομενο να ειδοποιει ο δημος τη Φιλοζωικη και αυτη να τα παιρνει και να τα πηγαινει σε αλλους δημους :eek::eek::eek:. Δεν τον ειχα πολυπιστεψει τοτε αλλα τωρα... :confused::confused::confused::(
 




Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
ΠΟΛΛΑ καινούρια σκυλιά είδα το πρωί στο Μαρούσι (στο σταθμό) :eek: :eek: :eek:
Ρώτησα μερικούς περιπτεράδες και δεν ήξερε κανείς τίποτα. Μόνο ένας μου είπε πως άκουσε ότι σώθηκαν σκυλιά σε μια βραχονησίδα!!! "Μήπως έφεραν εδώ οι οικολογοι αυτά που έσωσαν?" :shock::shock::shock:
Τσίου!
 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Αχα... οποτε προφανως κατι παιζει.. δε μου λες? Μηπως ο δημος αμαρουσιου προσεχει λιγο καλυτερα τα αδεσποτα? Οποτε οι "ευαισθητοι" αντι να τα σκοτωσουν τα φερνουν στο μαρουσι να τ απροσεξει ο δημος. Παιζει να ισχυει κατι τετοιο?
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Μετά την αλλαγή δημάρχου και δημοτικού συμβουλίου τα πράγματα είναι καλύτερα για τα αδέσποτα στο Μαρούσι. Είναι (ή μάλλον ήταν) κατά πολύ περιορισμένα και όλα εμβολιασμένα και τα θηλυκά στειρωμένα - μιλάω για την πλατεία του σταθμού κυρίως.
Δεν είναι τυχαίο ότι δεν το κουνάνε από κει.
Λίγες φορές αν έχεις περάσει ξέρεις τον "Γιάννη" και 2-3 άλλα, τα ονόματα των οποίων μου διαφεύγουν.
Είμαι σίγουρη ότι κάτι παίζει.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.844
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981