Αναφορά προβλημάτων και θεμάτων με τις αλλαγές




takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Σχετικά με τι το τακτ?
Είναι ας το πούμε άκομψο να προτείνεις δημοσίως κάτι που έρχεται σε σύγκρουση με τα έστω εξαιρετικώς μικρά συμφέροντα αυτού που σε φιλοξενεί..

Δεν μπορώ να το πω καλύτερα... ελπίζω να κατάλαβες :)
 




Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Και δεύτερον, ουδεμία σχέση μπορεί να έχει το πόσες απαντήσεις έχει ένα θέμα, με το πλάτος της σελίδας βέβαια.
Είπα εγώ ότι αλλάζει το πλάτος? Η στήλη δεξιά με τις πρόσφατες απαντήσεις έχει συγκεκριμένο ύψος. Όταν το topic έχει περισσότερες απαντήσεις, το μπάνερ κατεβαίνει πιο κάτω και δεν χτυπάει στη στήλη.
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Είναι επίσης άκομψο να υπάρχουν διαφημίσεις και να τις πατάω εγώ ο χρήστης(πολλές φορές καταλάθος).
Αν θέλει η διοίκηση να τσοντάρω στο forum.:DΤο προτιμώ!

@takisft εσύ πατάς τις διαφημήσεις για να συμμετέχεις στα μικρά συμφέροντα?

Αν οι υπεύθυνοι τους marketing της google adv ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο, αποσκοπούν ότι με αυτές τις διαφημήσεις θα βγάλουν λεφτά (χωρίς adblocks από τους χρήστες), τότε τι να πω. Και ειδικά banners που πετιούνται έτσι τόσο άτσαλα κάτω από post, στην αρχική, επισκιάζοντας το πολύ όμορφο logo του forum.
Πρωτίστως λοιπόν αισθητικά δεν το προτιμώ. Όπως είπα προτιμώ να τσοντάρω, αν οι ανάγκες του forum είναι τόσες που χρειάζεται στήριξη από διαφημήσεις.
Αν από την άλλη δεν γίνεται πλατφόρμα forum χωρίς διαφημήσεις τότε πολύ απλά ας σκεφτούν οι υπεύθυνοι γιατί χρησιμοποιούμε adblocks.
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Δεν συντονιζόμαστε st3lios... αλλά θα μου πεις είναι η πρώτη φορά; :)

Ας το αφήσουμε ως έχει...
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
To block or not to block? :rolleyes: Πολύ κακό για το τίποτα... Ας κάνει ο καθένας όπως νομίζει. Και ας σταματήσουμε επιτέλους να εξαντλούμε όλη μας την απαίτηση και τη μουρμούρα σε αυτά που μας χαρίζονται. Υπάρχουν τόσα σοβαρά ζητήματα εκεί έξω που περιμένουν την όποια μαχητικότητα μας.

@st3li0s Το ξέρω ότι μπορούν να μπλοκαριστούν οι διαφημίσεις. Σκοπός μου δεν ήταν να λύσω το πρόβλημα μου (που σιγά το πρόβλημα), αλλά συνεισφέρω εξασφαλίζοντας ότι δεν θα το έχει και κάποιος άλλος, που θα τον κάνει είτε να φύγει είτε να κόψει τις διαφημίσεις. Για κάποιον λόγο θα υπάρχουν οι ρημάδες....
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Δεν συντονιζόμαστε st3lios... αλλά θα μου πεις είναι η πρώτη φορά; :)

Ας το αφήσουμε ως έχει...
Όχι κάνεις λάθος!
Εγώ τουλάχιστον μια χαρά συντονισμένος είμαι και ξεκάθαρος.
Το αν εσύ θες να δημιουργείς θέμα είναι άλλου παπά ευαγγέλιο.
Πρότεινα κάτι και μου πετάχτηκες γιατί προτείνω αυτό το κάτι. Σου απάντησα ειλικρινέστατα και μου απαντάς ότι δεν συντονιζόμαστε. Αι βγάλε άκρη...

Προφανώς και θα το αφήσουμε ως έχει. Το θέμα είναι ότι μπορούσαμε να το αφήσουμε ως έχει και πριν μου κάνεις...παρατήρηση.:D
 


nikoscar

Guest Star
Staff member
9 Ιουνίου 2006
2.178
1.000.000.018
ATHENS
Είναι επίσης άκομψο να υπάρχουν διαφημίσεις και να τις πατάω εγώ ο χρήστης(πολλές φορές καταλάθος).
Αν θέλει η διοίκηση να τσοντάρω στο forum.:DΤο προτιμώ!
διοίκηση? επιχειρήσεων ?
Ήσουν και μοντερειτορ τρομάρα σου.
έχεις Pm μιας και σε βλέπω πρόθυμο
 
  • Like
Reactions: skar and sea-mol


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
διοίκηση? επιχειρήσεων ?
Ήσουν και μοντερειτορ τρομάρα σου.
έχεις Pm μιας και σε βλέπω πρόθυμο
Το μοντεριλίκι μου άστο στην άκρη. Δεν έχει καμία σχέση.
Αλλά απ'ότι βλέπω μάλλον καλά χρησιμοποιήσα την λέξη διοίκηση. Εγώ ήμουν στην διαχείριση γιατί διαχειριζόμουν threads, εσύ είσαι διοίκηση μιας που μου ζητάς τόσα χρήματα.
Σου έκανα μια ερώτηση λοιπόν σχετικά με τις διαφημήσεις και όχι με τον server που μου αναφέρεις εσύ.
 




Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Αγόρια θα σας μαλώσω. Τους κανονισμούς δεν τους διαβάσατε πριν γραφτείτε? :p

- Απαγορεύεται κάθε είδους αγγελία ή δημοσίευση που ζητά οικονομική βοήθεια για το οτιδήποτε.
Ρε τι πάθαμε από ένα ξεγοφιασμένο banner... Ψυχραιμίααααα! o_O :)
 
  • Like
Reactions: ISKENDER


admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
Είχαμε αρκετά παράπονα από μέλη πως γηραιά κυρία συνοδευόμενη από γηραιό σκύλο χτυπά κουδούνια και ζητά χρηματική ενίσχυση "υπέρ ανεγέρσεως νέου dogforum.gr"...

ΠΡΟΣΟΧΗ!

Ο σκύλος είναι διαβητικός, μη του δίνετε γλυκά...:D
 














Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Εμένα πατιούνται καταλάθος, οπότε the job is done anyways. Μια ερώτηση. Οι διαφημίσεις είναι τυχαίες από το θείο Γούγλη ή μπαίνει τέλος πάντων κάποιου είδους περιορισμός? Γιατί μου βγαίνει πάνω δεξιά, συχνά πυκνά μια βλαμμένη που δεν κλείνει ο ήχος της.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf