Απορίες για κουτάβι


vaggelo

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
1.229
1.065
στας ευρώπας
Έτσι είναι πράγματι αλλά το έχουν σαν πολιτική. Εδώ ο φίλος/η μας έλεγε ότι θα το πάρει 2 μηνών αλλά τελικά το πήρε νωρίτερα, περίεργο δεν είναι;
Όταν πήγαινα στο εκτροφείο να βλέπω τον έλβις μία εβδομάδα πριν τον πάρω λέω στον εκτροφέα δεν μου τον δίνεις τώρα, για μία βδομάδα δεν πειράζει, αλλά αρνήθηκε.
Για την αποπαρασίτωση δεν συζητώ, να του το δώσανε με σκουλίκια πολύ χλωμό.
και με αίμα στα κόπρανα;
 




wizardsm

Well-Known Member
1 Μαϊου 2013
268
1
οταν τον πηρα δεν ειχε σκουλικια! μετα ειχε και αυτη η κρεμα που μας εδωσε σκοτωνει τα σκουλικια και βγηκαν στα κακα του ο εκτροφεας τον ειχε ψεκασει σε σπρευ για τα τσιμπουρια (για αμπουλα ειναι μικρος)και του ειχε κανει το πρωτο εμβολιο
 




Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Δε βρίσκω φρόνιμο να σχηματίζουμε άποψη για ένα εκτροφείο χωρίς να έχουμε δει με τα μάτια μας πως είναι τα πράγματα και χωρίς να το έχουμε επισκεφτεί, όπως επίσης, ει δυνατόν, να έχουμε συναντήσει κι άλλους που έχουν πάρει κουτάβι από εκεί. Από αυτά που έχουν γραφτεί κατά καιρούς εδώ μέσα (αφού δεν ασχολούμαι με λαμπ, άρα δεν ξέρω από προσωπική εμπειρία) είναι ότι το συγκεκριμένο εκτροφείο παραδίδει κουτάβια, στη σωστή ηλικία, με εσωτερική κι εξωτερική αποπαρασίτωση και το εμβόλιο puppy.

Όσον αφορά το θέμα της ηλικίας του κουταβιού του παρόντως θέματος, το κουτάβι δώθηκε 58 ημερών, αν κατάλαβα καλά, άρα δεν είναι κάτι μεμπτό, ακόμα κι απ'΄το νόμο ορίζεται ότι το κουτάβι μπορει να δωθει 8 εβδομάδων, δηλαδή 56 ημερών.

wizardsm, γράφεις ότι το κουτάβι τρώει ότι βλακεία βρει... Έχεις άλλα κατοικίδια (σκύλο, γάτα για παράδειγμα) ή αυλή στην οποία σουλατσάρει το μικρό?
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
Καλά που το'πες.
Είχα καλύτερη άποψη για αυτό το εκτροφείο όμως τώρα...
,,,
,,
ε καλα,, κι εγω μπορω να πω οτι πηρα κουταβι απο το ταδε εκτροφειο και εχει τυφο,,,,,,,,,,,, αλλα να το εχω παρει απο αγγελια εφημεριδας η πετ-σοπ ==--))
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
,,,
,,
ε καλα,, κι εγω μπορω να πω οτι πηρα κουταβι απο το ταδε εκτροφειο και εχει τυφο,,,,,,,,,,,, αλλα να το εχω παρει απο αγγελια εφημεριδας η πετ-σοπ ==--))

Για πες λοιπον το επισημο ονομα του? Τι ονομα γραφει στο πεντιγκρι ? ;)
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.669
7.785
,,,
,,
ε καλα,, κι εγω μπορω να πω οτι πηρα κουταβι απο το ταδε εκτροφειο και εχει τυφο,,,,,,,,,,,, αλλα να το εχω παρει απο αγγελια εφημεριδας η πετ-σοπ ==--))
Για πες λοιπον το επισημο ονομα του? Τι ονομα γραφει στο πεντιγκρι ? ;)
Συμφωνώ και με τους δύο, ποιοί είναι οι γονείς του;
 


wizardsm

Well-Known Member
1 Μαϊου 2013
268
1
ανακριση μου κανετε? :p λοιπον πηρα τηλεφωνο την χριστινα ιωανιδου που αυτηνης ειναι το ποσιδονιο και μου ειπε οτι τα κουταβια δινονται 7 εβδομαδων και αυτη η γεννα ειναι στον βολο ενως συνεργατη της οποτε το πηρα απο καποιον που συνεργαζεται με το ποσιδονιο αα και το πεντιγκρι θα βγει σε 4 μηνες μου ειπαν
 






wizardsm

Well-Known Member
1 Μαϊου 2013
268
1
ετσι μου ειπαν απο το ποσιδωνιο..αλλα μια χαρα ειναι το κουταβι!
 




Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Capture.jpg πηγή: Capture 2.jpg

Επέτρεψέ μου να αμφιβάλω αν μια σοβαρή εκτροφέας θα δήλωνε κάτι τέτοιο όπως αυτό που ανέφερες. Το συγκεκριμένο εκτροφείο έχει καλή φήμη ανάμεσα στους λαμπραντοράδες, κάτι που πιστεύω δε θα συνέβαινε αν οι συγκεκριμένοι εκτροφείς είχαν τέτοιες απόψεις. Τα περί Βόλου και συνεργατών, δεν είμαι σε θέση να τα γνωρίζω.
 




aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Ε μωρε οσο πιο νωρις μπορουμε το ξεφορτωνομαστε το κουταβι δε τρεχει τιποτα.... Πολλα εχουν γινει λαθος, τι να λεμε τωρα..

Να σου ζησει το κουταβι σου ευχομαι, καλη ζωη να εχετε!


Sent from my iPad using Tapatalk HD
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Aqua Posidonio Labrador Retriever Kennel -
Ημερομηνια γεννας 04.04.13 Posidonio Melina x Posidonio Perseus αυτοι ειναι οι γονεις
Είπες ότι το κουτάβι δεν έχει κλείσει τους δυό μήνες παρά δυο μέρες. Ή η αριθμήτική σου δεν πάει καλά, ή μας δουλεύεις. Επιπλέον δεν έχει κλεισει καν τις 7 εβδομάδες που, υποτίθεται, ότι σου είπε η εκτροφέας.
 


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
Υπόψιν, το να διαδίδεις ψευδή στοιχεία για εκτροφείο μπορεί να σε μπλέξει σε προβλήματα όπως είχε γίνει και παλιότερα στο φόρουμ με εκτροφείο γερμανικού ποιμενικού.
Απλά το αναφέρω..
 


wizardsm

Well-Known Member
1 Μαϊου 2013
268
1
Υπόψιν, το να διαδίδεις ψευδή στοιχεία για εκτροφείο μπορεί να σε μπλέξει σε προβλήματα όπως είχε γίνει και παλιότερα στο φόρουμ με εκτροφείο γερμανικού ποιμενικού.
Απλά το αναφέρω..
-.- τι ψεματα ειπα?
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.150
Μηνύματα
896.317
Μέλη
19.955
Νεότερο μέλος
Infinity12