Απορίες για κουτάβι


Φωτεινή

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
1.846
33
Αχαρναί Αττικής
Έχει και υποκατάστημα αυτό το εκτροφείο; Για δες μεγαλεία...
Και ο «συνεργάτης» όμως είναι καλά για να δώσει κουτάβι 45 ημερών;;; Τι να πεις. Καλή δυσφήμηση για το εκτροφείο όχι από σένα wizardsm, αλλά από αυτούς που περνάνε γέννες από εκεί.
 


silver

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2012
813
1
Αθήνα
Έχει και υποκατάστημα αυτό το εκτροφείο; Για δες μεγαλεία...
Και ο «συνεργάτης» όμως είναι καλά για να δώσει κουτάβι 45 ημερών;;; Τι να πεις. Καλή δυσφήμηση για το εκτροφείο όχι από σένα wizardsm, αλλά από αυτούς που περνάνε γέννες από εκεί.
Ανήκω κ εγώ στο "κάτι δε μου κάθεται καλά" κλίμα που υπάρχει εδώ μέσα....Θέλω να δω που θα τραβήξει αυτό...Άκου εκεί συνεργάτες...:confused:
 


KICKASS

Well-Known Member
16 Απριλίου 2012
1.396
2
ΠΑΤΡΑ
όπως και να έχει πανέμορφος αν και έχω μπερδευτεί όπως όλοι νομίζω όσον αφορά απο που τον πήρες τελικά και την ηλικία του.δηλαδή πώς γίνεται να το πήρες απο εκτροφέα και έναν απο τους καλύτερους με λαμπραντόρ στην χώρα μας και να στο δώσανε αρκετά πιό πρίν απο δύο μηνών και χωρίς χάπι αποπαρασίτωσης!
 
Last edited:


wizardsm

Well-Known Member
1 Μαϊου 2013
268
1
ρε παιδια πραγματικα δεν ξερω! η ηλικαη του ΔΕΝ ειναι 2 μηνων αφου τελικα γενηθηκε στις 4/4 (το γραφει το βιβλιαριο) εστειλε email για τα κουταβια και μου ειπαν οτι η συγκεκριμενη γεννα ειναι στον βολο απο συνεργατες της αυτα γνωριζω.. αν ηταν υποκαταστημα η κατι αλλο δεν ξερω παντως ο "συνεργατης" μου φανηκε συμπαθεστατος και με περνει τηλ να δει αν εχω κανα προβλημα κλπ
 


wizardsm

Well-Known Member
1 Μαϊου 2013
268
1
Ανήκω κ εγώ στο "κάτι δε μου κάθεται καλά" κλίμα που υπάρχει εδώ μέσα....Θέλω να δω που θα τραβήξει αυτό...Άκου εκεί συνεργάτες...:confused:
ετσι μου ειπαν..
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
πιστευω οτι οντως ετσι θα σου ειπαν αλλιως ειναι θρασος αυτο που γινεται.Πολυ δυσφημιση ομως..Εχεις ρωτησει τι σοι συνεργατες ειναι?Θελω να πω οτι,εχω ακουσει εκτροφεις που εχουν δωσει σκυλια τους σε ιδιωτες και οι ιδιοι οι ιδιωτες "εκτρεφουν" με αλλα πεντιγκρενια σκυλια.
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Άκου εκεί συνεργάτες...:confused:
Το ότι έχει συνεργάτες δεν είναι κακό. Το θηλυκό μπορεί να είναι συνιδιοκτησία και τα κουτάβια παίρνουν την επωνυμία του εκτροφείου. Κακό είναι (αν όλα αυτά είναι αλήθεια) ότι τα έδωσαν τα κουτάβια τόσο μικρά και χωρίς αποπαρασίτωση.
 


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
Πάρα πολλά εκτροφεία έχουν σκυλιά συνιδιοκτησία και τις γέννες τις γραφουν στο εκτροφειο.
Δεν υπάρχει κάτι περίεργο σε αυτό, είναι νόμιμο και γίνεται συχνά.
Πολλά PD εχουν όνομα ιδιοκτήτη διαφορετικό απο το όνομα του εκτροφέα αλλά η γέννα γράφεται στο εκτροφείο. Το εκτροφείο έχει αποφασισει για το ζευγάρωμα ποτε και με ποιον σκύλο θα γίνει.
Τώρα για το μικρότερο των 8 εβδομάδων ας απαντήση ο εκτροφέας γιατι εφυγαν τα κουτάβια τόσο νωρίς (αν έφυγαν ή απλώς δηλώθηκε η γέννα αργότερα :p) ο νέος ιδιοκτήτης, δεν γνωρίζει πολλές φορές το επίσημο όνοα του σκύλου του ή πορεί να ην το θυμάται, αυτό που γνωρίζει είναι τα ονόματα των γονιών.
 


wizardsm

Well-Known Member
1 Μαϊου 2013
268
1
οι γονεις του ειναι του εκτροφειου τωρα πως γινεται η γεννα να εγινε στον Βολο δεν ξερω!και επισης ο κτηνιατρος μου ειπε οτι χαπια τους δινει μετα τους 4 μηνες και αυτη η κρεμα που μου εδωσε κραταει για 15 μερες
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Πολλά PD εχουν όνομα ιδιοκτήτη διαφορετικό απο το όνομα του εκτροφέα αλλά η γέννα γράφεται στο εκτροφείο. Το εκτροφείο έχει αποφασισει για το ζευγάρωμα ποτε και με ποιον σκύλο θα γίνει.
Τώρα για το μικρότερο των 8 εβδομάδων ας απαντήση ο εκτροφέας γιατι εφυγαν τα κουτάβια τόσο νωρίς
Αυτό δεν γίνεται, η σκύλα ή παραμένει στο όνομα του εκτροφέα ή την έχουν σε συνιδιοκτησία. Αλλιώς δεν μπορεί να βγάλει pedigree με την επωνυμία του εκτροφείου.
 


fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Πάρα πολλά εκτροφεία έχουν σκυλιά συνιδιοκτησία και τις γέννες τις γραφουν στο εκτροφειο.
Δεν υπάρχει κάτι περίεργο σε αυτό, είναι νόμιμο και γίνεται συχνά.
Πολλά PD εχουν όνομα ιδιοκτήτη διαφορετικό απο το όνομα του εκτροφέα αλλά η γέννα γράφεται στο εκτροφείο. Το εκτροφείο έχει αποφασισει για το ζευγάρωμα ποτε και με ποιον σκύλο θα γίνει.
Τώρα για το μικρότερο των 8 εβδομάδων ας απαντήση ο εκτροφέας γιατι εφυγαν τα κουτάβια τόσο νωρίς (αν έφυγαν ή απλώς δηλώθηκε η γέννα αργότερα :p) ο νέος ιδιοκτήτης, δεν γνωρίζει πολλές φορές το επίσημο όνοα του σκύλου του ή πορεί να ην το θυμάται, αυτό που γνωρίζει είναι τα ονόματα των γονιών.
Εγώ λέω ότι μάλλον αυτό έγινε καθώς υπάρχουν και άλλα μέλη που έχει γίνει αυτό!
Να είναι διαφορετική η ημερομηνία αλλά εκείνη δε το πήραν 2 μήνων(αν θυμάμαι καλά)!!
Τώρα τι ακριβός έχει γίνει...άγνωστο αλλά wiza... πολύ χαλαρό σε βλέπω για πράγματα που έπρεπε να γνωρίζεις και δε έχεις ιδέα!
Δηλαδή σου είπαν πηγαινε εκεί πήγες έδωσες τα λεφτά σου και δε σου γεννήθηκε καμία άλλη απορία εκτός από τα σκουλίκια?Πολλά δε κολλάνε μεταξύ τους...
 


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
Αυτό δεν γίνεται, η σκύλα ή παραμένει στο όνομα του εκτροφέα ή την έχουν σε συνιδιοκτησία. Αλλιώς δεν μπορεί να βγάλει pedigree με την επωνυμία του εκτροφείου.
Μπορεί, στο δικό μου PD το όνομα του ιδιοκτήτη είναι διαφορετικό απο του εκτροφέα , αλλά η γέννα είναι στην επωνυμία του εκτροφείου.
Ξέρω ότι η σκύλα ήταν συνιδιοκτησία , αλλά στο PD γράφει μόνο ένα όνομα ιδιοκτήτη του άλλου.
 


wizardsm

Well-Known Member
1 Μαϊου 2013
268
1
Εγώ λέω ότι μάλλον αυτό έγινε καθώς υπάρχουν και άλλα μέλη που έχει γίνει αυτό!
Να είναι διαφορετική η ημερομηνία αλλά εκείνη δε το πήραν 2 μήνων(αν θυμάμαι καλά)!!
Τώρα τι ακριβός έχει γίνει...άγνωστο αλλά wiza... πολύ χαλαρό σε βλέπω για πράγματα που έπρεπε να γνωρίζεις και δε έχεις ιδέα!
Δηλαδή σου είπαν πηγαινε εκεί πήγες έδωσες τα λεφτά σου και δε σου γεννήθηκε καμία άλλη απορία εκτός από τα σκουλίκια?Πολλά δε κολλάνε μεταξύ τους...
πηγα ειδα τοτς γονεις του μια χαρα ρωτησα διαφορα τον εκτροφεα διαφορα και το πηραα και το κουταβι επισης μια χαρα ειναι
 


spyrval

Well-Known Member
1 Φεβρουαρίου 2013
75
0
Εμένα εκτροφέας μου έδινε εκθεσιακό κουτάβι με την προϋπόθεση να πάρει 1 από γέννα που θα έκανα με δικό του αρσενικό. Οπότε ο μελλοντικός ιδιοκτήτης θα έπαιρνε το κουτάβι του από εμένα. Μήπως είναι τέτοια περίπτωση?
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Όλα αυτά τα σενάρια είναι πιθανά και συμβαίνουν συχνά. Το θέμα είναι γιατί έφυγε το κουτάβι τόσο νωρίς απο την μαμά του
 




wizardsm

Well-Known Member
1 Μαϊου 2013
268
1
κουκλος ο λαμπραντορακος σου. ειναι ιδιος ο δικος μου οταν ηταν στην ηλικια του. φτου
ευχαριστω πολυ! μην τον πλεπεις ετσι ησυχο.. μολις ειχε ξυπνησει ο δικος σου ποσο ειναι?
 






wizardsm

Well-Known Member
1 Μαϊου 2013
268
1
Γιατί δεν πήρες την βοήθεια του κοινού και σε αυτό το θέμα?
τωρα το ειδα αυτο.. σε ποιο αλλο θεμα πηρα την βοηθεια του κοινου??
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.150
Μηνύματα
896.317
Μέλη
19.955
Νεότερο μέλος
Infinity12