Απορίες για κουτάβι


wizardsm

Well-Known Member
1 Μαϊου 2013
268
1
καλα τελος παντων πως σβηνεται το θεμα που ανοιξα? δεν εχει νοημα να υπαρχει επειδη αυτο που ηθελα να μαθω για τα σκουληκια το εμαθα!
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
-.- τι ψεματα ειπα?
Σε ενημερώνει, για την περίπτωση που, δε σου λέει ότι λες ψέμματα, ντε και καλά. Το αν λες ψέμματα ή ΄χοι είναι θέμα δικό σου. Κι αν είναι ψέμματα κι όχι αλήθεια καλό είναι να ξέρεις τις συνέπειες
 


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
Δεν είπα ότι λες ψέματα, απλώς επειδή παραθέτεις στοιχεία αντιφαντικά μεταξύ τους (πχ ηλικία του κουταβιού), θεώρησα σωστό να σε ενημερώσω, μπορεί αυτή η σύγχιση να ευθύνεται σε λάθος πληροφόρηση δική σου ή ακόμα και παρεξήγηση του γραπτού λόγου.

Το θέμα δε σβήνεται, αν σβηνόταν κάθε θέμα με τη λύση της απορίας του μέλους, τα θέματα του φόρουμ θα ήταν μετρημένα στα δάχτυλα.
 


Donzouan

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2010
649
1
Πέραν της πιθανής διαγραφής απο την σελίδα , σαν τι άλλο μπορεί να του συμβεί ;

Ρωτάω γιατί δεν μπορώ να σκεφτώ τι άλλο . Εννοώ οκ , δεν θα πάνε και τα ΜΑΤ εξω απο το σπίτι του
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
...
Το θέμα δε σβήνεται, αν σβηνόταν κάθε θέμα με τη λύση της απορίας του μέλους, τα θέματα του φόρουμ θα ήταν μετρημένα στα δάχτυλα.
Επιπλέον, δεν θα μπορούσαν να ενημερωθούν κι άνθρωποι, πιθανόν με τις ίδιες απορίες. Τα θέματα μένουν κι αυτό πρέπει να το λαμβάνει υπ'όψιν του όποιος, καλώς ή κακώς, γράφει δημόσια.
Πέραν της πιθανής διαγραφής απο την σελίδα , σαν τι άλλο μπορεί να του συμβεί ;

Ρωτάω γιατί δεν μπορώ να σκεφτώ τι άλλο . Εννοώ οκ , δεν θα πάνε και τα ΜΑΤ εξω απο το σπίτι του
Μπορεί να του γίνει μήνυση για συκοφαντική δυσφήμηση εαν αυτά που είναι γραμμενα δεν ευσταθούν.

υ.γ. Donzouan, λόγω των γνώσεών σου, θα ήθελα να σε βλέπω και σε άλλους σχολιασμούς πέρα από αυτούς που κάνεις τον τελευταίο καιρό.
 


wizardsm

Well-Known Member
1 Μαϊου 2013
268
1
εγω παντως αρχισα το θεμα για το τι ειναι τα σκουλικια και αν εχει τυχει σε κανεναν! τωρα του δωσε την κρεμα ο κτηνιατρος αυτααα δεν αναφερθηκα απο μονος μου στο εκτροφειο για να πω ψεματα..και ξαναλεω για 3η φορα δεν φταει ο εκτροφεας για τα σκουλικια!
 


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
Πέραν της πιθανής διαγραφής απο την σελίδα , σαν τι άλλο μπορεί να του συμβεί ;

Ρωτάω γιατί δεν μπορώ να σκεφτώ τι άλλο . Εννοώ οκ , δεν θα πάνε και τα ΜΑΤ εξω απο το σπίτι του
με κάλυψε η kritikopoula.
 




Donzouan

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2010
649
1
Επιπλέον, δεν θα μπορούσαν να ενημερωθούν κι άνθρωποι, πιθανόν με τις ίδιες απορίες. Τα θέματα μένουν κι αυτό πρέπει να το λαμβάνει υπ'όψιν του όποιος, καλώς ή κακώς, γράφει δημόσια.

Μπορεί να του γίνει μήνυση για συκοφαντική δυσφήμηση εαν αυτά που είναι γραμμενα δεν ευσταθούν.

που σημαίνει οτι κάποιος πρέπει να ψάχνει τα στοιχεία του , που σημαίνει οχι κάτι στανταρ μιας και σπάνια κάποιος βάζει πλήρη ή αληθινά στοιχεία στην εγγραφή του σε μια σελίδα , συν του οτι μια ΙΡ δεν αρκεί . Τεσπα , εκτως θέματος αυτό :)

υ.γ. Donzouan, λόγω των γνώσεών σου, θα ήθελα να σε βλέπω και σε άλλους σχολιασμούς πέρα από αυτούς που κάνεις τον τελευταίο καιρό.

Αυτη την εποχή δεν έχω πολύ χρόνο για πολλές "παρεμβάσεις" και αρκούμαι σε γενικότερης και πιο φλου θεματολογίας συμμετοχή μου , ενώ η συμμετοχή μου σε θέματα υγείας γίνεται όταν διαβάζω πράγματα και καταστάσεις που χρήζουν παρέμβασης , όπως λανθασμένες πληροφορίες , προσπάθεια διόρθωσης νοοτροπίας και προτροπών για αναζήτηση βοήθειας σε λάθος άτομα και καταστάσεις (πχ όταν διαβάζω " για εμβόλια και αποπαρασιτώσεις ρώτα τον εκτροφέα - λολ - ) και γενικότερα όταν οι πληροφορίες που αφορούν την υγεία χρειάζεται να διορθώνονται .
Και αυτό διότι πολύς κόσμος μπαίνει και διαβάζει προτροπές και γνώμες απο άγνωστους ανθρώπους , με αποτέλεσμα η παραπληροφόρηση και η λανθασμένη αντίληψη και μετάφραση των πληροφοριών να καταστεί επικίνδυνη για τα ζώα . Συν τοις άλλοις , υπάρχει κόσμος που τα διαβάζει και επηρεάζεται θεορώντας πως όντως έτσι συμβαίνουν.
Επίσης εχω περιορίσει την διανομή πληροφοριών υγείας ελεύθερα στο διαδίκτυο διότι πρόκειται για ευαίσθητο θέμα και όπως είναι προφανές , ιατρική εξ αποστάσεως και με την φαντασία , πέραν απο αδύνατη , είναι επικίνδυνη και αντιδεοντολογική .
.
 








wizardsm

Well-Known Member
1 Μαϊου 2013
268
1
Εγω απλα ενα δεν καταλαβαινω...
Πωε γινεται το κουταβι να το πηρες 58 ημερων και να γεννηθηκε στις 4.4.13???
δεν θυμομουν απ εξω ποσο ειναι αλλα το γραφει το βιβλιαριο του..
 


aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Εγω καθισα κι απαντησα σοβαρα αλλα καταλαβαινεις τι γραφεις; Δεν ειναι επιθεση, απλα αυτα δε κολλανε μεταξυ τους.
Η δεν ειναι αυτοι οι γονεις, ή δε το πηρες οσων ημερων λες...


Sent from my iPad using Tapatalk HD
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.669
7.785
Είστε όλοι σας αδαείς. Ο άνθρωπος που άνοιξε το θέμα έχει εξελίξει την ίδια την φυσική.. Ο χρόνος με την έννοια που τον γνωρίζουμε δεν έχει κανένα νόημα, για αυτό και δεν καταλαβαίνετε τι λέει..Ούθεροφάδερ βλέπε να μαθαίνεις ενώ εσύ ξεροσταλιάζεις να περιμένεις το κουτάβι σου άλλοι πηγαινοέρχονται σε παράλληλα σύμπαντα και λύνουν τα προβλήματα τους άμεσα..Σε αυτό το σύμπαν πάντως σε βλέπω να τρως μήνυση από το ποσειδώνιο!
 




wizardsm

Well-Known Member
1 Μαϊου 2013
268
1
ΕΓΩ εκανα λαθος στο οτι ειναι 2 μηνων!! μπερδευτηκα το εκτροφειο τωρα που κολαει μου λετε?
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Είστε όλοι σας αδαείς. Ο άνθρωπος που άνοιξε το θέμα έχει εξελίξει την ίδια την φυσική.. Ο χρόνος με την έννοια που τον γνωρίζουμε δεν έχει κανένα νόημα, για αυτό και δεν καταλαβαίνετε τι λέει..Ούθεροφάδερ βλέπε να μαθαίνεις ενώ εσύ ξεροσταλιάζεις να περιμένεις το κουτάβι σου άλλοι πηγαινοέρχονται σε παράλληλα σύμπαντα και λύνουν τα προβλήματα τους άμεσα..Σε αυτό το σύμπαν πάντως σε βλέπω να τρως μήνυση από το ποσειδώνιο!
Εισαι κακια δις !!! :(

Ρε μαγεsm να σε ρωτησω κατι που δεν εχω καταλαβει , το κουταβι ποτε γεννηθηκε ? και ποτε το πηρες ? γιατι μας εχεις μπλεξει εδω
 




wizardsm

Well-Known Member
1 Μαϊου 2013
268
1
το κουταβι γενηθηκε στις 4/4 και το πηρα την κυριακη που περασε.θα αρχισω να βαραω το κεφαλι μου στον τοιχο! ναι πηρα νωρις το κουταβι απο "συνεργατη" του posidonio αλλα η γεννα αναφεροταν στο labrador.gr (σας εστειλα και λινκ) και να ρωτησω και εγω κατι γιατι με κραζετε? :p
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.150
Μηνύματα
896.317
Μέλη
19.955
Νεότερο μέλος
Infinity12