Από 'δω ο Αμπού...










alexouli

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2012
406
2.166
32
Πάτρα
και ωραίο στηθόλουρο - τι είναι?
Η μάρκα λέγεται Hurtta και νομίζω είναι Φινλανδική. Την έχει στο πετ σοπ που ψωνίζουμε, εδώ στην Πάτρα. Στον σκρουτζ που έχω κοιτάξει δε μου βγάζει κάτι, δεν ξέρω που αλλού την έχουν.
 


Akardos

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2015
128
64
48
θεσσαλονίκη
Η μάρκα λέγεται Hurtta και νομίζω είναι Φινλανδική. Την έχει στο πετ σοπ που ψωνίζουμε, εδώ στην Πάτρα. Στον σκρουτζ που έχω κοιτάξει δε μου βγάζει κάτι, δεν ξέρω που αλλού την έχουν.
εχει κανενα online site το pet shop αν θέλουμε να αγοράσουμε ένα τετοιο στηθόλουρο? αν δεν θέλεις να πεις εδω το ονομα στείλε pm αν μπορείς
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
εχει κανενα online site το pet shop αν θέλουμε να αγοράσουμε ένα τετοιο στηθόλουρο? αν δεν θέλεις να πεις εδω το ονομα στείλε pm αν μπορείς
αν μπεις στη σελιδα τους εχουν 2 σημεια πωλησης σε ελλαδα


BONE-A PET TREAT
45 Anagyrountos, Vari Attikis, Athens

Telephone 306956097861

SHOPET ACCESSORIES
Smyrnis 98, 26224 Patra
www.shopet.gr
Telephone 302 610 346 211

edit. Τα βρηκα και εδω , στελνουν ευρωπη.
 
Last edited:


Akardos

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2015
128
64
48
θεσσαλονίκη
αν μπεις στη σελιδα τους εχουν 2 σημεια πωλησης σε ελλαδα


BONE-A PET TREAT
45 Anagyrountos, Vari Attikis, Athens

Telephone 306956097861

SHOPET ACCESSORIES
Smyrnis 98, 26224 Patra
www.shopet.gr
Telephone 302 610 346 211

edit. Τα βρηκα και εδω , στελνουν ευρωπη.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!
 






vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Σε ευχαριστώ και εσένα πολύ ( άσχετα αν γίναμε ψιλο μαλλιά κουβάρια πριν σε άλλο θέμα (y))
Εδω ειμαστε για να τα λεμε και να βοηθαει ο ενας τον αλλο οπως μπορει. Ειναι λογικο καποιες φορες να ανεβαινουν οι τονοι. Ολα στο προγραμμα ειναι. Δε μπορει να συμφωνουμε στα παντα. (y)
 
  • Like
Reactions: Akardos


alexouli

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2012
406
2.166
32
Πάτρα
DSC_0701.jpg
DSC_0728.jpg DSC_0732.jpg DSC_0836.jpg DSC_0756.jpg DSC_0900.jpg
Τέτοιες μέρες περίπου, πριν από ένα χρόνο, γεννήθηκε ο Αμπού! Έκλεισε τον πρώτο του χρόνο κιόλας, ούτε που καταλάβαμε πότε μεγάλωσε! Έχει φτάσει 24 κιλά, και λογικά εκεί θα μείνει, είναι εδώ και πολύ καιρό σταθερός.
Είμαστε πολύ τυχεροί, εξελίχθηκε σε πολύ καλό κι εύκολο χαρακτήρα. Δεν έκανε ποτέ ζημιά, εκτός από μικρογρατζουνιές από τα κουταβοδόντια. Λείπουμε και τώρα πια είναι ελεύθερος σε όλο το σπίτι και απλά κοιμάται.
Με τα αρσενικά τα πάει πάρα πολύ καλά. Εκτός από δύο συγκεκριμένα, που κάπως στραβά του έχουν κάτσει, θα γαβγίσει μόνο αν του γαβγίσουν εκείνα πρώτα, και είναι και κοντά του. Αν είναι μακριά δεν τους απαντάει, απλά τα κοιτάει. Όταν τελικά τσακώνεται, δεν βγάζει δόντια, και τις περισσότερες φορές, με το που θα τον γυρίσουμε πλάτη και θα του πούμε "ήσυχος" θα ησυχάσει. Είναι ένα συγκεκριμένο σκυλάκι (αρσενικό),που το βλέπουμε σχεδόν κάθε μέρα και είναι στην ίδια ηλικία περίπου με τον Αμπού, το οποίο είναι λίγο νευρικό, και όταν δεν περνάει το δικό του αρχίζει και γαβγίζει στα άλλα σκυλάκια. Ο Αμπού έχει αρχίσει εδώ και κανα 2μηνο να τον διορθώνει κάθε φορά που το κάνει. Απλά κάνει ένα γρύλισμα κι ό άλλος σταματάει! Την έχει δει αστυνομία!:p
Έχει γίνει πολύ χαδιάρης, ειδικά από τότε που φιλοξενήσαμε τη Μπαλού. Του αφήνουμε το πιάτο να φάει, του λέμε "εντάξει φάτο" και πριν φτάσει στο πιάτο, κάνει στάση για χάδια κουνώντας ουρά! Επίσης δεν έχει ξανακατέβει από το κρεβάτι μας το βράδυ από τότε με τη Μπαλού. Πιο πριν ξεκινούσε στα πόδια μας και μετά από λίγο δε βολευόταν και πήγαινε στο κρεβάτι του. Τα πρώτα δύο βράδια με τη Μπαλού κοιμόταν εκείνη στο κρεβάτι του, και τα επόμενα κοιμόμασταν όλοι μαζί στο δικό μας. Ακόμα κι όταν έφυγε η Μπαλού, ο Αμπού δεν ξανακατέβηκε. Και ανεβαίνει και πιο ψηλά για χάδια, δεν κάθεται απλώς στα πόδια μας. Αναρωτιέμαι αν έχει νόημα να έχω δίπλα το κρεβάτι του πια. Μήπως να του πάρουμε καινούργιο; Θεωρεί ότι του το "μαγάρισε";;:p

 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Να σας ζησει ο ομορφος!!!! Να γιορτασετε πολλα πολλα γενεθλια !!!!
:love::love::love:
 
  • Like
Reactions: alexouli