Από 'δω ο Αμπού...


SnoopyP

Active Member
10 Φεβρουαρίου 2018
34
112
Τι γλυκό βίντεο....μπράβο!!!! Να τον χαίρεστε....Εκεί που γυρνάει το κεφαλάκι δεξιά αριστερά με τρέλανε....
 
  • Like
Reactions: alexouli










alexouli

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2012
406
2.166
32
Πάτρα
Έχουμε σταματήσει την πάνα από τον Οκτώβριο, και δεν τα έχει ξανακάνει μέσα στο σπίτι από τότε. Εκτός από μια φορά πριν κάτι μήνες και μία φορά σήμερα. Και τις δύο αυτές φορές έχει μαρκάρει σεντόνι απλωμένο στην απλώστρα!!:mad: Στεγνό και τις δύο φορές! Ήθελε να μου πει "ανοικοκύρευτη μάζευε τα με το που στεγνώνουν";;;; Δυστυχώς δεν τον έπιασα ποτέ στα πράσα να τον μαλώσω...(n)

Γιατί μπορεί να το κάνει;;
 


Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Καταρχας τι υπεροχος σκυλος ειναι αυτος, δευτερον τι τελειες φωτογραφιες βγαζεις κ 3ον πολυ ωραιο σπιτι:ROFLMAO:

Για τα σεντονια δεν εχω ιδεα..:unsure: θα σ ελεγα οταν ειναι απλωμενα απλα να μην επιτρεπςται να πηγαινει εκει για καποιο διαστημα.
 
  • Like
Reactions: alexouli


alexouli

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2012
406
2.166
32
Πάτρα
Καταρχας τι υπεροχος σκυλος ειναι αυτος, δευτερον τι τελειες φωτογραφιες βγαζεις κ 3ον πολυ ωραιο σπιτι:ROFLMAO:

Για τα σεντονια δεν εχω ιδεα..:unsure: θα σ ελεγα οταν ειναι απλωμενα απλα να μην επιτρεπςται να πηγαινει εκει για καποιο διαστημα.
Ευχαριστούμε οικογενειακώς!:p

Αυτό θα κάνω από εδώ και πέρα, δε θα τον αφήνω να μπαίνει στο δωμάτιο όταν έχω απλωμένα σεντόνια. Απλά δε μπορώ να καταλάβω το γιατί το κάνει! Που του ήρθε τώρα να το κατουρήσει;;; Αφού ξέρει και δεν τα κάνει ποτέ μέσα! Γιατί ένιωσε την ανάγκη να τα "μαρκάρει"; :confused:
 
  • Like
Reactions: Δημητρα_kme


elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Γιατί ένιωσε την ανάγκη να τα "μαρκάρει"; :confused:
Γιατί είναι φρεσκοπλυμένα και μυρίζουν έντονα μια μυρωδιά (του μαλακτικού) που δεν είναι η δική ΤΟΥ.
Αν τα πετύχαινε διπλωμένα στον καναπέ πχ. το πρώτο που θα έκανε θα ήταν να τριφτεί επάνω τους για να αφήσει την μυρωδιά ΤΟΥ.
Χρονιάρης είναι, στην εφηβεία και τις ανασφάλειες της μπαίνει.

Και φυσικά είναι ΚΟΥΚΛΟΣ!!!
 


alexouli

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2012
406
2.166
32
Πάτρα
Γιατί είναι φρεσκοπλυμένα και μυρίζουν έντονα μια μυρωδιά (του μαλακτικού) που δεν είναι η δική ΤΟΥ.
Αν τα πετύχαινε διπλωμένα στον καναπέ πχ. το πρώτο που θα έκανε θα ήταν να τριφτεί επάνω τους για να αφήσει την μυρωδιά ΤΟΥ.
Χρονιάρης είναι, στην εφηβεία και τις ανασφάλειες της μπαίνει.

Και φυσικά είναι ΚΟΥΚΛΟΣ!!!
Άμα του δαγκώσω το αυτί θα του πω εγώ!!:p (όχι, όχι δεν τον έχω δαγκώσει ποτέ!:whistle:)

Δεν τον έχω δει ποτέ π.χ. σε φρεσκοστρωμένο κρεβάτι να ανεβαίνει κάπως διαφορετικά ή να τρίβεται στα σεντόνια... επίσης αν πετυχαίνει φρεσκοπλυμένα ρούχα/σεντονια/κλπ σε κρεβάτι ή καναπέ, έρχεται απλά να δει τι κάνω, τα μυρίζει και φεύγει. Έτσι του έρχεται στα σεντόνια τα απλωμένα;; (ευτυχώς βέβαια που δεν του έρχεται στα στρωμένα, να κατουράει και στρώμα μαζί...!!)
 
  • Like
Reactions: barouf


elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Ε όχι και το αυτί του σταρ :p
Μπορεί να τον προκαλεί το ότι απλωμένα κυματίζουν ελαφρά...
Ποιος ξέρει...
Η βρωμύλω μου δεν αφήνει αμαγάριστο τίποτε, τρίβεται σε ό,τι φρεσκοπλυμένο/φρεσκοσιδερωμένο φτάνει.
Ο βούδας από την άλλη, είναι υπεράνω, δεν τον αφορά. Στο κάτω-κάτω αυτά είναι σκυλίσια καμώματα, κι αυτός δεν είναι σκύλος :cool:
 


Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Άμα του δαγκώσω το αυτί θα του πω εγώ!!:p (όχι, όχι δεν τον έχω δαγκώσει ποτέ!:whistle:)

Δεν τον έχω δει ποτέ π.χ. σε φρεσκοστρωμένο κρεβάτι να ανεβαίνει κάπως διαφορετικά ή να τρίβεται στα σεντόνια... επίσης αν πετυχαίνει φρεσκοπλυμένα ρούχα/σεντονια/κλπ σε κρεβάτι ή καναπέ, έρχεται απλά να δει τι κάνω, τα μυρίζει και φεύγει. Έτσι του έρχεται στα σεντόνια τα απλωμένα;; (ευτυχώς βέβαια που δεν του έρχεται στα στρωμένα, να κατουράει και στρώμα μαζί...!!)
Ερχεται να δει τι κανεις αρα εισαι μπροστα ε; Μηπως αυτο.. μπορεις να του εχεις ανοιχτα εκει οταν μπορεις να κρυφοκοιτας μπας κ τον πιασεις..:cautious:
 




strikermfc

Member
16 Απριλίου 2018
14
44
55
View attachment 66686
Τέτοιες μέρες περίπου, πριν από ένα χρόνο, γεννήθηκε ο Αμπού! Έκλεισε τον πρώτο του χρόνο κιόλας, ούτε που καταλάβαμε πότε μεγάλωσε! Έχει φτάσει 24 κιλά, και λογικά εκεί θα μείνει, είναι εδώ και πολύ καιρό σταθερός.
Είμαστε πολύ τυχεροί, εξελίχθηκε σε πολύ καλό κι εύκολο χαρακτήρα. Δεν έκανε ποτέ ζημιά, εκτός από μικρογρατζουνιές από τα κουταβοδόντια. Λείπουμε και τώρα πια είναι ελεύθερος σε όλο το σπίτι και απλά κοιμάται.
Με τα αρσενικά τα πάει πάρα πολύ καλά. Εκτός από δύο συγκεκριμένα, που κάπως στραβά του έχουν κάτσει, θα γαβγίσει μόνο αν του γαβγίσουν εκείνα πρώτα, και είναι και κοντά του. Αν είναι μακριά δεν τους απαντάει, απλά τα κοιτάει. Όταν τελικά τσακώνεται, δεν βγάζει δόντια, και τις περισσότερες φορές, με το που θα τον γυρίσουμε πλάτη και θα του πούμε "ήσυχος" θα ησυχάσει. Είναι ένα συγκεκριμένο σκυλάκι (αρσενικό),που το βλέπουμε σχεδόν κάθε μέρα και είναι στην ίδια ηλικία περίπου με τον Αμπού, το οποίο είναι λίγο νευρικό, και όταν δεν περνάει το δικό του αρχίζει και γαβγίζει στα άλλα σκυλάκια. Ο Αμπού έχει αρχίσει εδώ και κανα 2μηνο να τον διορθώνει κάθε φορά που το κάνει. Απλά κάνει ένα γρύλισμα κι ό άλλος σταματάει! Την έχει δει αστυνομία!:p
Έχει γίνει πολύ χαδιάρης, ειδικά από τότε που φιλοξενήσαμε τη Μπαλού. Του αφήνουμε το πιάτο να φάει, του λέμε "εντάξει φάτο" και πριν φτάσει στο πιάτο, κάνει στάση για χάδια κουνώντας ουρά! Επίσης δεν έχει ξανακατέβει από το κρεβάτι μας το βράδυ από τότε με τη Μπαλού. Πιο πριν ξεκινούσε στα πόδια μας και μετά από λίγο δε βολευόταν και πήγαινε στο κρεβάτι του. Τα πρώτα δύο βράδια με τη Μπαλού κοιμόταν εκείνη στο κρεβάτι του, και τα επόμενα κοιμόμασταν όλοι μαζί στο δικό μας. Ακόμα κι όταν έφυγε η Μπαλού, ο Αμπού δεν ξανακατέβηκε. Και ανεβαίνει και πιο ψηλά για χάδια, δεν κάθεται απλώς στα πόδια μας. Αναρωτιέμαι αν έχει νόημα να έχω δίπλα το κρεβάτι του πια. Μήπως να του πάρουμε καινούργιο; Θεωρεί ότι του το "μαγάρισε";;:p

Απίστευτος... πανέμορφος. . Να σας ζήσει.
 
  • Like
Reactions: alexouli




betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Δεν τον χορταινω αυτο το σκυλο! Ειναι ο πιο ομορφος του φορουμ. Βοηθαει και ο φωτογραφος βεβαια που κανει καταπληκτικη δουλεια.

Πολλα πολλα χαρουμενα και ξεγνοιαστα χρονια σας ευχομαι. :love::love:
 






elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Πολύχρονος! :love::love::love:
Θα πω την αμαρτία μου. Κάθε φορά που με παίρνει από κάτω, έρχομαι εδώ και χαζεύω τις φωτογραφίες αυτού του υπέροχου πλάσματος και ανοίγει η καρδιά μου. Η καλύτερη ψυχοθεραπεία.
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.851
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981