Ας σώσουμε τον Μαξ!






Rania

Well-Known Member
14 Μαϊου 2008
306
1
46
Αθηνα
Chloe μου σε σχεση με το σπιτι σου ειναι μια πορτα;;;

Γιατι τοτε θα ειναι και σε σχεση και με το δικο μου
 




Elr1c

Active Member
9 Μαϊου 2008
31
0
Μια πόρτα κλουβιού... μ'έναν κόφτη ανοίγεις άνετα όλο το κλουβί σαν κονσέρβα... 4 τσακ και φρι ο Μαξ!!!
 




galazia

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2008
98
0
ελα,τι εγινε,με ζητησε κανεις? :lol:
(και τι θα γινει μετα ο μαξ?εγω αδυνατω να τον παρω)
 






Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Δεν το βρίσκω αστείο... ούτε τόσο απλό.
Τι να κάνω δηλαδή? Να πάω να ανοίξω την κλούβα, να το σκάσει ο σκύλος απ' τη λαχτάρα να τρέξει ή να τον πάρω και να μην έχω πού να τον πάω?
Δεν έχω χώρο, τέλος. Δεν μου επιτρέπεται να φέρνω άλλα σκυλιά στο σπίτι.
Σε πανσιόν μέχρι την υιοθεσία του και όχι για πολύ καιρό ίσως. Ως εκεί.
Να βρεθώ και κατηγορούμενη για κλοπή δεν θέλω.
Αν ήταν να "φρι μαξ" (η πρώτη μου σκέψη ήταν να ανοίξω την πόρτα και να φύγει το σκυλί) θα το είχα κάνει, δε θα είχα ζητήσει συμβουλές.
Αν δεν γίνεται δια της νομίμου οδού θα δούμε. Θα ζητήσω ξανά τις συμβουλές σας...
 




ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Chloe said:
Δεν το βρίσκω αστείο... ούτε τόσο απλό.
Ούτε εγώ το βρίσκω αστείο.
Συμφωνώ μαζί σου, δεν υπάρχει λόγος να κατηγορηθείς για ζωοκλοπή από την στιγμή που μπορείς να ενεργήσεις δια της νομίμου οδού ακολουθώντας την προβλεπόμενη διαδικασία.

Δημοσίευσε τις φωτογραφίες Λίζα. Εάν δεν έχει νόημα η καταγγελία, ίσως κανονίσουμε να πάμε μαζί και να μιλήσουμε σε αυτούς τους ανθρώπους, μήπως και τους πείσουμε να φροντίσουν καλύτερα το ζώο.
 




Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Να οι φωτογραφίες, αν είναι πολλές Κατερίνα σβήσε όσες δεν θεωρείς απαραίτητες. Πείτε μου μπορεί να γίνει κάτι? Η ψυχολογία μου είναι στο ναδίρ, ΠΟΤΕ δεν έχω δει ΤΟΣΟ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΟ ΖΩΟ!!!! Ευχαριστώ για τη βοήθεια.
Παρεμπιπτόντως σας φαίνεται κι εσάς για καθαρόαιμο πόιντερ? Δεν τα πάω και τόσο καλά με την αναγνώριση φυλών...












 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
ROTTIE said:
Εάν δεν έχει νόημα η καταγγελία, ίσως κανονίσουμε να πάμε μαζί και να μιλήσουμε σε αυτούς τους ανθρώπους, μήπως και τους πείσουμε να φροντίσουν καλύτερα το ζώο.
Το λέω σε όλους πως αυτό ΔΕΝ είναι ένα απλό φόρουμ!
:wink:
 


DASTY

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2007
770
0
Thessaloniki
www.scarvasstrand.com
Και όμως ένα νεαρό Kurzhar μπορεί να καταντήσει το χορό του έτσι σε μια μέρα!

Πάντως έχω δει με τα ματια μου πολύ χειρότερες συθήκες διαβίωσης στα διαφορα μέρη που μαζεύουν θα αδέσποτα!
E αν πείσετε τον ιδιοκτητη να βάλει ένα σκέπαστρο πάνω στην κλούβα και κάνει κάθε μέρα καθαριότητα δεν πιστεύω ότι είναι και τόσο τραγικά!
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Διάβασες το αρχικό ποστ? Ήταν πάρα πολύ πεινασμένο! Πάρα πολύ διψασμένο! Ήταν ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΟ για χάδι, ένα βήμα μακριά έκανα για τη φωτογραφία και έκλαιγε και γαύγιζε σαν παλαβό! Πώς να κατάντησε το χώρο του έτσι σε μια μέρα? Με τα αποφάγια που του έδιναν? Η μυρωδιά ήταν ΑΝΥΠΟΦΟΡΗ!
Σε δύο καταφύγια που έχω πάει, ένα εκ των οποίων θεωρείται ό,τι χειρότερο υπάρχει από άποψη συνθηκών, οι συνθήκες ήταν ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ. Δεν ξέρω πώς να σας πείσω. Μόνο από κοντά θα καταλάβετε την κατάσταση.
Μόνο να το βλέπατε πώς έφαγε, πώς έγλειφε μανιωδώς το χέρι μου, πώς έκλαιγε, πώς έπινε καθαρό νερό απ' το μπουκάλι, πώς ηρεμούσε κάπως με λίγο χάδι μέσα απ' το κλουβί. Τα μάτια του μόνο να βλέπατε και δε θα σας έφευγε η εικόνα απ' το μυαλό!
Όποιος θέλει, όποιο απόγευμα θέλει, ας έρθει να πάμε για να δει.
Μη μου λέτε ότι οι συνθήκες δεν είναι τραγικές όμως. Ας έρθει να δει.
 


Gas

Well-Known Member
29 Μαϊου 2008
128
0
43
αμα ημουν Αθηνα θα ερχομουνα ρε γμτ.... τεσ πα ελπιζω να περασω του χρονου και να ερθω.... παιδια καλυ τυχη....
 


DASTY

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2007
770
0
Thessaloniki
www.scarvasstrand.com
Στη photo που πόσταρες φαίνεται ότι υπάρχει και ποτίστρα και κάποιες κροκέτες που μείνανε στην ταΐστρα και ο σκύλος στις ίδιες photo δεν δείχνει ότι δεν τρώει πιστεύω ότι είναι σε καλή κατάσταση από άποψη κιλών!
E και κάτι άλλο δεν είχα σνάντηση τα σκατά που μυρίζουν ευχάριστα πόθε :wink:
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Εντάξει... ίσως μίλησα εν θερμώ... Στην ποτίστρα το νερό ήταν πράσινο. Το αντικαταστήσαμε, αφού το σκυλί ήπιε σαν μανιακό απ' το μπουκάλι όπως οι άνθρωποι. Αν θεωρείτε ότι ζει καλά κι ότι αρκεί μια καθαριότητα του χώρου του δεν τίθεται θέμα. Δεν είμαι εγώ που θα κρίνω! Εγώ έχω το σκύλο πάνω στο κρεβάτι και ίσως υπερέβαλα.
Όμως εξακολουθώ να θεωρώ τραγική την κατάσταση του σκύλου, οπότε κι αν οι υπόλοιποι συμφωνήσετε με DASTY πρήζω τον τύπο να καθαρίζει το κλουβί και τέλος!
Γλιτώνω και τον κόπο...