ΒΟΗΘΕΙΑ!!!


Status
Κλειδωμένο θέμα

Μιχαελα

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2009
412
0
Αν ο κτηνίατρος κάνει ηρεμηστική για να πάρει αίμαι τότε δεν είναι κτηνίατρος! Πού έπεσες? Σε κάθε περίπτωση, ηρεμιστική κάνουμε μόνο όταν δεν γίνεται αλλιώς. Έμείς τις προάλλες κάναμε υπέρηχο καρδιάς και ακτινογραφία σπονδυλικής στήλης χωρίς ηρεμιστική. Οκ, ταλαιπωρηθήκαμε λίγο (ήταν και 2 συνεχόμενες διαδικασίες) αλλά τα καταφέραμε!
δεν ξερω απλα ολος ο κοσμος μου την συστηνε δεν ξερω γιατι.τωρα το θεμα μου ειναι αν την πειραξε αυτο η το εμβολιο η πως τελος παντων της προκαλεσε πονο η ενεση η αυτο που της προκαλεσε τελος παντων δεν μπορω νακαταλαβω αν ποναει αλλα απο τη στιγμη που τα εκανε πανω της που λεμε εγω νομιζω οτι ποναει αλλα παντου??
 


Dimitri$

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2009
64
0
υπάρχει καμια σχέση με αυτη την Μιχαέλα η οποια γραφει σε αλλο φόρουμ ???????
Όχι...απλά εχουν το ίδιο άβαταρ, το ίδιο όνομα και τα σκυλιά τους εχουν την ίδια ηλικία.

Μιχαέλα πώς το λένε το εκτροφείο απο όπου πήρες το σκυλάκι?
 


ΜΑΡΙΛΟΥ

Well-Known Member
8 Ιανουαρίου 2010
68
0
εμεισ πηγαμε το τσοπανοσκυλο 60 κιλα κ του πηρε αιμα χωρισ ηρεμιστικο. μην τρελαθουμε
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Πάρε το κουταβάκι και πήγαινέ το στη σχολή σου!!! Κτηνιατρική σπουδάζεις! Συμβουλέψου τους καθηγητές σου! Πολλά μαζεμένα σου βγήκαν στη μικρή σου...
 




Μιχαελα

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2009
412
0
αι παει θα τρελαθω σημερα!http://www.cambridgeshire.cz/ λεγεται το εκτροφειο οχι οτι οφειλα σε καποιον να το πω αλλα ετσι και στο αβαταρ δεν ειναι η μικρη μου το βρηκα στο νετ τη φωτογραφια τωρα τα αλλα δεν ξερω ποση σχεση εχουν με το θεμα μας αλλα τεσπα.καποιος θα βοηθησει στο ζητημα η θα το παιζετε ολοι σερλοκ χολμς?
στη σχολη δεν μπορω να την παω γιατι ειναι πολυ μακρυα και φοβαμαι να την πιασω ακομα και μεχρι το ταξι.
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Τι θα πει φοβάσαι....
στην χειρότερη ρώτα πρώτα κάποιον καθηγητή σου και για το πως να την μεταφέρεις και να την πάρεις στην σχολή να την δει κάποιος που τον εμπιστεύεσαι!
 


Μιχαελα

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2009
412
0
Τι θα πει φοβάσαι....
στην χειρότερη ρώτα πρώτα κάποιον καθηγητή σου και για το πως να την μεταφέρεις και να την πάρεις στην σχολή να την δει κάποιος που τον εμπιστεύεσαι!
φοβαμαι γιατι οταν την ακουμπαω αρχιζει και ουρλιαζει.της εδωσα ενα χαπακι για τον πονο δεν νομιζω να κανει να παρει και αλλο προς το παρον τουλαχιστον
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Δηλαδή ακόμα από χθες τα ίδια? Δεν ηρέμησε καθόλου το σκυλάκι???
 


Μιχαελα

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2009
412
0
Δηλαδή ακόμα από χθες τα ίδια? Δεν ηρέμησε καθόλου το σκυλάκι???
ηρεμησε οταν της εδωσε η κτηνιατρος μισο χαπακι κοιμηθηκε την νυχτα αλλα το πρωι αν και επαιζε κανονικα πηγα να την ακουμπησω και τα ιδια.δεν μπορω να πω οτι ποναει σε συγκεκριμενω σημειο γιατι οπου και αν την ακουμπησω δειχνει να ποναει.
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Καταλαβαίνω γιατί φοβάσαι, αλλά δεν είναι λογική αυτή!
Πρέπει να βρεις λύση και να το αντιμετωπίσεις γιατί είναι για το καλό του σκύλου!

Στο κάτω κάτω κτηνίατρος θα γίνεις....δεν πρέπει να σε νοιάζει αν πονάει εφόσον αυτό που κάνεις έχει είτε διαγνωστικό είτε θεραπευτικό αποτέλεσμα....και να ξεκινήσεις με τον δικο σου σκύλο!
Είναι σκληρό δεν λέω, αλλά είναι η πραγματικότητα!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Μιχαέλα, πάρε το σκυλάκι, όσο πιο προσεκτικά μπορείς και πήγαινέ το σε κάποιον (άλλο) γιατρό. Η βρες τρόπο να έρθει κάποιος σπίτι. Κάπως θα πρέπει να γίνει αυτό το συντομότερο. Εντάξει, πονάει αλλά θα πρέπει κάπως να μεταφερθεί. Πιάστην τουλάχιστον για λίγα δευτερόλεπτα, ίσως με μια μαλακή κουβερτούλα, μέχρι να την βάλεις σε κλουβάκι. Αν δεν έχεις, μήπως να τρέξεις να πάρεις. Δεν γίνεται. Αν υποφέρει όσο λες, θα έπρεπε να την είχε ήδη δει γιατρός.
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
.... Τι να πω??? Θα επιμείνω να προσπαθήσεις να βρεις την άκρη με κάποιον καθηγητή σου. Έστω να την αφήσεις λίγο και να πας μόνη σου να τους εξηγήσεις μακάρι να λυθεί το θέμα γρήγορα!
 


Μιχαελα

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2009
412
0
Καταλαβαίνω γιατί φοβάσαι, αλλά δεν είναι λογική αυτή!
Πρέπει να βρεις λύση και να το αντιμετωπίσεις γιατί είναι για το καλό του σκύλου!

Στο κάτω κάτω κτηνίατρος θα γίνεις....δεν πρέπει να σε νοιάζει αν πονάει εφόσον αυτό που κάνεις έχει είτε διαγνωστικό είτε θεραπευτικό αποτέλεσμα....και να ξεκινήσεις με τον δικο σου σκύλο!
Είναι σκληρό δεν λέω, αλλά είναι η πραγματικότητα!
καλα στο δικο μου το σκυλι ποτε δεν θα μπορεσω να φερθω σαν κτηνιατρος το καταλαβα μολις χθες στο κτηνιατρειο.ποναω και γω οταν ποναει.επικοινωνησα με καθηγητη μου και μου ειπε οτι θα ερθει αυτος οταν τελειωσει στη σχολη και οτι πιθανοτατα προσποιειται γιατι νοιωθει το φοβο μου.αυτο βλακεια μου φανηκε αλλα μου ειπε οτι η ναρκωσει δεν μπορει να της προκαλεσει πονο και μονο το εμβολιο μπορει να την ποναει γιατι ειναι μικρη και ευαισθητη.πολυ βοηθεια και αυτος ο ανθρωπος τι να πεις
 


Μιχαελα

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2009
412
0
Μιχαέλα, πάρε το σκυλάκι, όσο πιο προσεκτικά μπορείς και πήγαινέ το σε κάποιον (άλλο) γιατρό. Η βρες τρόπο να έρθει κάποιος σπίτι. Κάπως θα πρέπει να γίνει αυτό το συντομότερο. Εντάξει, πονάει αλλά θα πρέπει κάπως να μεταφερθεί. Πιάστην τουλάχιστον για λίγα δευτερόλεπτα, ίσως με μια μαλακή κουβερτούλα, μέχρι να την βάλεις σε κλουβάκι. Αν δεν έχεις, μήπως να τρέξεις να πάρεις. Δεν γίνεται. Αν υποφέρει όσο λες, θα έπρεπε να την είχε ήδη δει γιατρός.
την ειδε η κτηνιατρος που της τα εκανε αυτα χθες το βραδυ.ηρθε στο σπιτι μας και της εδωσε μισο χαπακι και δεν μου ειπε οτι εχει κατι συγκεκριμενο.ειπε οτι αποκλειεται να ποναει..
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
πιθανοτατα προσποιειται γιατι νοιωθει το φοβο μου.αυτο βλακεια μου φανηκε αλλα μου ειπε οτι η ναρκωσει δεν μπορει να της προκαλεσει πονο και μονο το εμβολιο μπορει να την ποναει γιατι ειναι μικρη και ευαισθητη.πολυ βοηθεια και αυτος ο ανθρωπος τι να πεις
Πριν αρχίσεις να αμφισβητείς τους πάντες και τα πάντα, κράτα και μια πισινή. Ολα είναι πιθανά.
 


Μιχαελα

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2009
412
0
Πριν αρχίσεις να αμφισβητείς τους πάντες και τα πάντα, κράτα και μια πισινή. Ολα είναι πιθανά.
μα για ποιο λογο να προσποιειται αφου δεν κερδιζει κατι με αυτο.ουτε τα χατηρια της κανω ουτςε τιποτα.
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Θα συμφωνήσω με τη Μαρία! Τουλάχιστον θα σε επισκεφτεί ο άνθρωπος προς τιμή του!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
μα για ποιο λογο να προσποιειται αφου δεν κερδιζει κατι με αυτο.ουτε τα χατηρια της κανω ουτςε τιποτα.
Μιχαέλα μου, δεν σου λέω ότι ημερών σκυλάκι, μπορεί να σκέφτεται έτσι. Αλλίμονο. Ζωντανός οργανισμός είναι όμως, που στο ξεκίνημα της ζωούλας του, το τρυπάμε, το πονάμε, το ζουπάμε, το σηκώνουμε στον αέρα, το γυρνάμε από δω κι από κει. Δεν καταλαβαίνει ότι αυτά είναι για το καλό του. Στο μυαλουδάκι του, μπορεί να έχει μόνο, τον πόνο από το τρύπημα της βελόνας. Οσο πιο μικροσκοπικά είναι, τόσο πιο επώδυνο, νομίζω ότι τους είναι. Και να το έχει συνδιάσει κιόλας με χέρια να την πασπατεύουν, οπότε κάνοντας τον συνειρμό, μπορεί και να αντιδρά προκαταβολικά. Θέλω να πω, ότι αν αποκλείσουμε τους παθολογικούς λόγους, οτιδήποτε άλλο μπορεί να είναι πιθανό.
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Τι χαπακι της εδωσε??

Μαλλον το κακομοιρο πονεσε απο το εμβολιο, μηπως εχει σγρομπαλακι εκει που της
το εκανε η κτηνατρος και για αυτο ποναει??
 


Status
Κλειδωμένο θέμα