ΒΟΗΘΕΙΑ!!!


Status
Κλειδωμένο θέμα

Μιχαελα

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2009
412
0
λοιπον σημερα πηγα στην κτηνιατρο και καναμε στη μικρη το δευτερο εμβολιο.της εκανε μια ηρεμιστικη ενεση την κοιμησε και της πηρε αιμα για γενικη αιματος και της εκανε ακτινογραφια.
ολα καλα μεχρι εδω..την εκανε αλλη ενεση και ξυπνησε.πηγαμε σπιτι και εκει κοιμηθηκε τρεις ωρες συνεχομενα η μικρη μου.σκεφτηκα να την ξυπνησω γιατι κοιμηθηκε πολυ και φοβηθηκα και οταν την ξυπνησα την ακουμπησα και αρχισε να ουρλιαζει οπως κανουν τα σκυλακια που βλεπετε να τα βασανιζουν να τα ριχνουν καυτο λαδι τετοιο ουρλιαχτο.και καθως ουρλιαζε εκανε τσισα πανω της υπεθεσα απο τον πονο αλλα δεν ηξερα απο τι πονουσε???ηρθε η κτηνιατρος σπιτι της εδωσε prenozol μισο και ξανακοιμηθηκε.οταν ξυπνησε της εδωσα δυο χουφτες κροκετες και νερακι και ειπα να την παρω αγκαλια και μολις την ακουμπησα τα ιδια ουρλιαζε χωρις τελειωμο.τιιι εχει μπορει να μου πει καποιος?η κτηνιατρος λεει οτι δεν εχει τιποτα.ε δεν μπορει να μην εχει τιποτα και να κανει ετσι.τωρα παιζει λιγο αλλΑ κανει τα ιδια οταν την ακουμπαω.ειχατε παρομοια εμπειρια ποτε?πειτε μου απλες αποψεις κατι το οτιδηποτε?με φοβαται??της ηρθαν ολα μαζι οταν ξυπνησε και την πονεσε παντου?το εμβολιο φταιει??τι????
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Της έκανε ηρεμιστική ένεση για να της πάρει αίμα και να της κάνει ακτινογραφία θώρακος?

Ίσως την πείραξε κάτι στο αναισθητικό..

Εγώ θα έλεγα να κοίταγες και για άλλον ιατρό..
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
λοιπον χωρις σαλτσες πολλες θα μπω στο θεμα.πριν δυο εβδομαδες πηρα ενα γιορκι απο το εκτροφειο *********** ομολογουμενως σε πολυ καλη τιμη.το σκυλακι το πηρα 50 ημερων περιπου(απαραδεκτο για εκτροφειο αλλα δεν με πειραξε)και το σκυλακι ηρθε με ψυλλους τσιμπουρια μυριζε αισχρα αισχρα ομως ενω ειχε κανει μπανιο στο εκτροφειο με προχωρημενη οτιτιδα μου εστειλε αλλο σκυλακι απο αυτο που διαλεξα υστερα απο προτροπη της ιδιας της εκτροφεος και τελικος το αποκορυφωμα η αγαπη μου εχει ΤΥΦΟ!μπαινοντας στην ιστοσελιδα θα μου πειτε πως δεν το καταλαβα μαλλον δεν ηθελα να το καταλαβω καθως εκτρεφει παμπολλες ρατσες και γατια.ελπιζω να βοηθησα μελλοντικους σκυλογονεις να αποφασισουν σωστοτερα για το εκτροφειο που θα αποκτησουν το σκυλακι τους.εγω την πατησα αλλα αρκετοι ειναι και εκεινοι που δεν εχουν κανενα απολυτως παραπονο οποτε ας γραψουν και αυτοι αν θελουν ωστε να μην υπαρχει μονο η μια αποψη για να μπορειτε να κρινετε σφαιρικα..


υπάρχει καμια σχέση με αυτη την Μιχαέλα η οποια γραφει σε αλλο φόρουμ ???????
 


Μιχαελα

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2009
412
0
Της έκανε ηρεμιστική ένεση για να της πάρει αίμα και να της κάνει ακτινογραφία θώρακος?

Ίσως την πείραξε κάτι στο αναισθητικό..

Εγώ θα έλεγα να κοίταγες και για άλλον ιατρό..
μα ολοι αυτην μου συστησαν και τετοια ωρα που να βρω αλλον??αχ θα πεθανω δεν μπορω να την ακουμπησω.ναι γι'αυτο της εκανε ηρεμιστηκη και κοιμηθηκε σε ενα λεπτο αν και ημουν αρνητικη στην ηρεμιστικη μου ειπε οτι δεν ειναι τιποτα σοβαρο
 


Μιχαελα

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2009
412
0
δεν εχει τυφο το μαναρι μου.δεν ξερω ποιο εκτροφειο λες απο τσεχια την πηρα απο εκτροφειο
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
μα ολοι αυτην μου συστησαν και τετοια ωρα που να βρω αλλον??αχ θα πεθανω δεν μπορω να την ακουμπησω.ναι γι'αυτο της εκανε ηρεμιστηκη και κοιμηθηκε σε ενα λεπτο αν και ημουν αρνητικη στην ηρεμιστικη μου ειπε οτι δεν ειναι τιποτα σοβαρο
Eφόσον δεν ήταν τίποτα το σοβαρό δεν έπρεπε να της κάνει και ηρεμιστική ένεση..
Κάθε φορα δηλαδή που θα της παίρνει αίμα θα την κοιμίζει και όλας?..
 


Μιχαελα

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2009
412
0
Eφόσον δεν ήταν τίποτα το σοβαρό δεν έπρεπε να της κάνει και ηρεμιστική ένεση..
Κάθε φορα δηλαδή που θα της παίρνει αίμα θα την κοιμίζει και όλας?..
να υποθεσω δεν το κανουν και αλλοι κτηνιατροι αυτο??
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Ηρεμιστική με το καλημέρα σας και χωρίς λόγο? :eek:
Ακτινογραφία γιατί κάνατε παρεπιπτόντως?
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.868
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Τον Κουκη δεν τον κοιμησαν για να του παρουν αιμα.
Κι εμενα μου φαινεται περιεργο αυτο.

Παντως κατι την πηραξε. Θα ζηταγα γνωμη κι απο αλλον κτηνιατρο. Δε μου τα λεει καλαπου κοιμισε κουταβι για να παρει αιμα.
 


Μιχαελα

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2009
412
0
Ηρεμιστική με το καλημέρα σας και χωρίς λόγο? :eek:
Ακτινογραφία γιατί κάνατε παρεπιπτόντως?
ειδε οτι εχει πρησμενες αμυγδαλες και φοβηθηκε μην ειναι κατι αλλο αυτο μου ειπε
 


Μιχαελα

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2009
412
0
Τον Κουκη δεν τον κοιμησαν για να του παρουν αιμα.
Κι εμενα μου φαινεται περιεργο αυτο.

Παντως κατι την πηραξε. Θα ζηταγα γνωμη κι απο αλλον κτηνιατρο. Δε μου τα λεει καλαπου κοιμισε κουταβι για να παρει αιμα.
τι να κανω γι'αυτο??τη πειραξε τοσο που ποναει ολο της το σωμα?δεν μπορω να την ακουμπησω σφαδαζει η τουλαχιστον ετσι δειχνει.μηπως ξυπνησε και τα καταλαβε ολα μαζι εμβολιο και την ενεση?
 




Μιχαελα

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2009
412
0
Όχι βέβαια..
δηλαδη αυτη η ενεση μπορει να την πειραξε τοσο πολυ??δεν θα πειραζε και αλλα σκυλακα που κανει ηρεμιστικη η συγκεκριμενη?
 


cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
οχι ,εγώ προσωπικα πρώτη φορά ακούω κατι τετοιο...να την κοιμήσουν για να της κάνουν αιματολογικές κ ακτινογραφία θώρακος?
σε ένα τόσο μικρο σκυλάκι??????
δεν το καταλαβαίνω..στα δικά μου τουλάχιστον δεν έχουν κάνει ποτε..
ασυζητητί να την πας και σε άλλον κτηνίατρο!!!
 


Μιχαελα

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2009
412
0
οχι ,εγώ προσωπικα πρώτη φορά ακούω κατι τετοιο...να την κοιμήσουν για να της κάνουν αιματολογικές κ ακτινογραφία θώρακος?
σε ένα τόσο μικρο σκυλάκι??????
δεν το καταλαβαίνω..στα δικά μου τουλάχιστον δεν έχουν κάνει ποτε..
ασυζητητί να την πας και σε άλλον κτηνίατρο!!!
ναι και αυτη ειπε οτι ειναι πολυ μικρη 1480 αλλα της εκανε παρ'ολα αυτα ενω δεν υπηρχε λογος για γενικη αιματος.δεν ειχε κανενα προβλημα η μικρη μου για εμβολιο την πηγα απλα.μηπως το εκανε για να μου τα παρει??
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Συγγνώμη γιατί δεν κατάλαβα...Την ηρεμιστική την έκανε για να πάρει αίμα ή για να κάνει ακτινογραφία?
 


Μιχαελα

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2009
412
0
Συγγνώμη γιατί δεν κατάλαβα...Την ηρεμιστική την έκανε για να πάρει αίμα ή για να κάνει ακτινογραφία?
αρχικα για να της παρει αιμα και μετα μου ειπε να τη;ς βγαλει και τις τριχουλες απο τα αυτακια τωρα που την κοιμησε και ενω κοιμοτν τραντζοταν η μικρη μου σαν να ποναγε παρολα αυτα.
 


cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
οι αιματολογικές πρέπει να γινονται προοληπτικά και ίσως γι αυτο να σου είπε να τις κάνεις..
τώρα την ακτινογραφία γιατι την κάνατε?είχε κάτι η μικρή?
οπως και να 'χε ομως δεν έπρεπε να της κάνει αναισθησία!!
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
δηλαδη αυτη η ενεση μπορει να την πειραξε τοσο πολυ??δεν θα πειραζε και αλλα σκυλακα που κανει ηρεμιστικη η συγκεκριμενη?

Δεν κάνουμε νάρκωση χωρίς να υπάρχει σοβαρός λόγος.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Αν ο κτηνίατρος κάνει ηρεμηστική για να πάρει αίμαι τότε δεν είναι κτηνίατρος! Πού έπεσες? Σε κάθε περίπτωση, ηρεμιστική κάνουμε μόνο όταν δεν γίνεται αλλιώς. Έμείς τις προάλλες κάναμε υπέρηχο καρδιάς και ακτινογραφία σπονδυλικής στήλης χωρίς ηρεμιστική. Οκ, ταλαιπωρηθήκαμε λίγο (ήταν και 2 συνεχόμενες διαδικασίες) αλλά τα καταφέραμε!
 


Status
Κλειδωμένο θέμα