Βαρελάκι με πόδια..


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.669
7.785
Βάζω την τροφή του σκύλου σε ένα κουβά πλαστικό της Hills που κλείνει με 2 ασφαλειες στο πλάι..
Έλειπα και είχα αφήσει τα δύο σκυλιά μαζί για πρώτη φορά μόνα τους για να δω αν μπορώ να αρχίσω να εμπιστεύομαι τον ελβις...Κατάφερε και άνοιξε το κουβά και έφαγε απίστευτη ποσότητα τροφής, τώρα μοιάζει με βαρέλι με πόδια και ρεύεται σαν μοσχάρι...Είναι επικίνδυνο; Θα χωνέψει..;;;
 


katerina116

Well-Known Member
23 Μαρτίου 2010
677
2
Nicosia ,Cyprus
mayasfriends.blogspot.com
Θα χωνεψει ,μη τον ταισεις καθολου σημερα και αυριο και θα ερθει στα ισα του. Τουλαχιστον εγω αυτο ειχα κανει ,οταν εκανε κατι παρομοιο ,σαν κουταβι ,η Ζαιρα μου. Και στην επομενη βολτα παρε μεγαλη σακουλα :D
 
Last edited:


blackpit35

Well-Known Member
19 Απριλίου 2011
374
0
Kalamata
Παρακολούθησε το σκυλί, μην το τρέχεις-ασκείς καθόλου για κανά 2ωρο, και πάρε και τον κτηνίατρό σου ένα τηλέφωνο για να σου πει την γνώμη του.
 




agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
Βρε τον ....Έλβις...
Την άλλη φορά I.Kyveli, αλυσίδα και τριπλό λουκέτο....στον κουβά....
Ε...κι αν καταφέρει και το ανοίξει κι έτσι....να τον πας...περιοδεία....(να βγάλεις και τα έξοδά του....):D:D

(πολύ γέλασα με το...."βαρέλι με πόδια"....Θα πρέπει να είναι ΚΑΙ αστείο το θέαμα....:D)
 






Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
Εφαγε τοση μεγαλη ποσοστητα (και φανταζομαι την εφαγε σε χρονο μηδεν) και δεν εκανε ακομη εμετο;; Περιεργο.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.669
7.785
Δεν έχει κάνει εμετό το τέρας...Ρεύεται μόνο, ο κτηνίατρος μου είπε να τον παρακολουθώ, είναι καλά ευτυχώς μόνο λίγο δυστυχισμένος που γυρίσαμε και δεν πρόλαβε να φάει ολόκληρο τον κουβά.
Δεν μπορείτε να φανταστείτε πως τον βρήκα, τα δύο μπροστινά πόδια μέσα στον κουβά να σκάβει για να φέρνει την τροφή κοντά στο στόμα του και να δουλεύουν ασταμάτητα οι μασέλες του!!!
 


agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
Συγνώμη και πάλι βρε Kyveli μου....
Εσύ ανησυχείς....αλλά ειλικρινά σου μιλάω....το σκέφτομαι....και με πιάνουν τα γέλια....:D:D:D
(να'σαι καλά βρε κορίτσι μου.....)

Πάντως...όπως σου είπαν και οι υπόλοιποι....θα το χωνέψει....σιγά σιγά....

(καμιά σόδα μήπως βοηθούσε????:D.....βρε τον Έλβις......)
 










l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.669
7.785
Koιτα αν το είχε ανακαλύψει από την αρχή που έφυγα (έλειψα καμιά ώρα) θα είχε σκάσει. Το σακί ήταν καινούριο και λείπει αρκετό, δεν είμαι καλή στο να υπολογίσω σε γραμμάρια ότι έφαγε, απλά νομίζω ότι για να τον πιάσω στα πράσσα ξεκινησε κανένα 5λεπτο πριν την μάσα...
 
Last edited:


Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
Κοιτα μ' ενα προχειρο υπολογισμο με βαση τη δικια μου που καταβροχθιζει 100g σε 1' πρεπει να φαγε 5' x 100γρ -ομως εσενα ειναι πιο μεγαλοσωμος αρα και πιο μεγαλο στομα + οτι ειναι και αρσενικος- αρα ας βαλουμε 130g x 5'=800γρ (!). Επομ. μην τον ταϊσεις για 2 μερες.. Το φαγε προκαταβολικώς... :)
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Αυριο το απογευμα θα ειναι μια χαρα... ολοι οσοι εχουμε κοιλιοδουλους σκυλους το εχουμε ζησει :p
 


Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
Πόσο θα ήθελα να είχα και εγω έναν τέτοιο σκύλο !! βάζω τροφή στο μπολάκι και το αφήνει όλη μερα ! της βάζω μπισκότο στο στόμα και με κοιτάει !
συγγνώμη αλλα και εγω γέλασα με τον Έλβις :p
πολύ μ'αρέσει αυτο το τερατάκι !! καλα που τον βρήκατε νωρίς!!πριν παθει κατι σοβαρό
να ρωτήσω κατι ψιλο σχετικό :p
τα σκυλάκια δεν έχουν το αίσθημα του κορεσμού ? δλδ μπορούν να φανε μεχρι να " σκάσουν " και να μην το καταλάβουν?
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.743
Θεσ/νίκη
...και από εδώ και πέρα ο τενεκές με την ξηρά σε δωμάτιο και όταν θα φεύγεις θα κλείνεις την πόρτα του δωματίου!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.669
7.785
...και από εδώ και πέρα ο τενεκές με την ξηρά σε δωμάτιο και όταν θα φεύγεις θα κλείνεις την πόρτα του δωματίου!
Ακριβώς.

Luna είναι καλό να μην είναι μίζερος αλλά όχι κι έτσι. Τα κουτάβια δεν έχουν ακόμη το αίσθημα του κορεσμού αλλά δεν ξέρω για πόσο καιρό ισχύει αυτό, ο μικρός γίνεται 6 μηνών σε 4 μέρες.

Πάντως διαφορά θηλυκού με αρσενικού ..Όταν ο μπουνταλάς έσκαβε την τροφή και έτρωγε σαν πεινασμένο η Λούση καθόταν στο χαλί και ούτε καταδέχτηκε να φάει μια κροκετούλα!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.151
Μηνύματα
896.325
Μέλη
19.956
Νεότερο μέλος
gpc