Βαρελάκι με πόδια..




Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Εφαγε προκαταβολικα και για αυριο... :p Δεν του αρεσει η αναμονη για το συσσιτιο του παιδιου! :D Λουκετο στο ντουλαπι με τις τροφες και το κλειδι στον κορφο σου! :D
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.669
7.785
¨Εχει δυσφορία και δεν μπορεί να βολέψει την κοιλάρα του, ελπίζω να μην μας βρει τίποτα άλλο!
 




sofiaklv

Well-Known Member
4 Μαϊου 2007
1.362
3
Athens
Καταρχήν μην ανησυχείς. Θα την..... αποβάλλει όλη την περιττή τροφή. Απλά να τον πηγαίνεις συχνότερα βόλτα αν με εννοείς.
Ο δικός μας το έκανε όταν είχαμε πρωτομετακομίσει δυο-τρεις φορές. Μία από αυτές κατάφερε να "παραβιάσει" την πόρτα της αποθήκης, της οποίας η κλειδαριά ήταν χαλασμένη, δεν κλείδωνε και είχαμε κάνει πατέντα για να κρατάει την πόρτα κλειστή. Έφαγε την πατέντα μπήκε μέσα και, έφαγε μισό δεκαπεντόκιλο και μετά έκανε το βόα και προσπαθούσε να χωνέψει. Φυσικά κοντά σ'αυτόν και η άλλη η σουσουράδα (όχι που θα 'χανε) αλλά εκ των... αποτελεσμάτων φαινόταν ότι αυτή δεν είχε φάει τόσο πολύ.
Από τότε αγοράσαμε ένα πλαστικό δοχείο σαν αυτό:

το οποίο αν και φαντάζομαι ότι θα έχει προσπαθήσει δεν έχει καταφέρει να το ανοίξει, και είμαστε ήσυχοι.
Το δοχείο των 40 λίτρων χωράει ολόκληρο το δεκαπεντάκιλο ξηρή τροφή.

Edit: Εμείς τον αφήναμε θεονήστικο μέχρι να ξεπρηστεί η κοιλάρα χωρίς καμία τύψη. Μισό τσουβάλι τροφή είναι φαί δεκαπέντε ημερών, σιγά μην πάθαινε τίποτα με δυο μέρες νηστεία. Απλά να του έχεις άφθονο νερό.
 
Last edited:




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.669
7.785
΄Εχουμε δοχεία για τις σκυλοτροφές, τώρα όμως είχε την φαεινή ιδέα η μητέρα μου να βάλει τις γατοτροφές σε κοινή θέα, και φυσικά έγινε το κακό. Εντωμεταξύ επειδή ήταν δίκιλες ξέρω ακριβώς πόσο έφαγε ο γελοίος γιατί ζύγισα το υπόλοιπο. Θα χωνέψει σιγά, απλά τον έβαλα στο κρέιτ για να μην κουνιέται ο ζαβός..
 


Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
Παρε ενα χρηματοκιβωτιο και βαζε εκει μεσα τις τροφες.
Μονο μη σου ξεφυγει ο συνδυασμος και τον ακουσει γιατι ικανο τον εχω...:)
 




stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Ο Βασιλικός Έλβις ...έκανε βασιλικό γεύμα......αντε τώρα θα περιμένουμε και τα βασιλικά κ....πάρε πολλές σακουλίτσες στη βόλτα :D
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Ο Βασιλικός Έλβις ...έκανε βασιλικό γεύμα......αντε τώρα θα περιμένουμε και τα βασιλικά κ....πάρε πολλές σακουλίτσες στη βόλτα :D
φτυαρι θελει να πει, αλλα ειναι ευγενικη...α ναι...και το Γιοχαν παρε.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.669
7.785
Να εχεις το νου σου να εχει μπολικο νερο ο λαιμαργος γιατι οι γατοτροφες εχουν αρκετο αλατι σε σχεση με τις σκυλοτροφες.
Έχει λυσσάξει, του βάζω λίγο λίγο το νερό γιατί φοβάμαι μη σκάσει και πίνει συνέχεια..
 




Viviana

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2011
2.901
546
Χολαργός
Αχ βρε Μυρτώ τι τραβας κι εσύ,πότε με τον έναν και πότε με τον άλλον!!!
Πιστεύω θα το ξεπεράσει ο λαίμαργος τι να πω!
Πρόσεξε μόνο με τόση γατοτροφή που έφαγε μην αρχίσει και....νιαουρίζει!!!!!!!:p

Καλού κακού δεν ενημερώνεις το κτηνίατρο?
 






aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
Βρε το φαγανο!!!! Όταν λες τον έβαλες στο crate του εννοείς οτι τον κύλισες μέσα :p???? Παλι καλά που τα crate μια σχετική άπλα την έχουν και θα χωρά ο Elvis... και η κοιλιά του :p!

Μυρτώ συγνώμη για την πλακίτσα απλά έχω γελάσει τόσο πολύ!!!!!!! :D:D:D
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.669
7.785
Καλά γελάτε εσείς αυτός με την κοιλιά τούμπανο και το πουλί έξω έχει και ορμές και εγώ ανησυχούσα γιατί κλαψουρίζει και με τραβάει από την μπλούζα..
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.151
Μηνύματα
896.325
Μέλη
19.956
Νεότερο μέλος
gpc