Βοήθεια... εάν γνωρίζει κανείς.


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Μα έχει απαντηθεί πολλές φορές κιόλας η ερώτηση σου. Δεν καταλαβαίνω ειλικρινά ποια απορία σου έχει μείνει και δεν έχεις καλυφθεί...

Φυσικά και θα έπρεπε να γίνουν εξετάσεις...τα εμβόλια είναι αντισώματα ενάντια σε ιούς οι εξετάσεις δίνουν εικόνα για την οργανική κατάσταση του σκύλου..δεν βλέπω πως οι αιματολογική πχ θα μπορούσε να επηρεαστεί από το εμβόλιο...

Ειλικρινά an θέλεις να το σώσεις το μωρό πάρτο μαζί σου αύριο...ΔΕΝ θα ασχοληθούν στο μαγαζί!!!το πιθανότερο είναι ότι άρρωστο ήταν το μικρό πριν βρεθεί στα χέρια σου... δεν θα συγκινήθουν τώρα...

Επίσης, δεν έχεις δει κανέναν από εδώ γενικότερα, για να έχεις ξέρεις εάν κάποιος έχει κινηθεί εναντίον αυτών των κόλαστηριων και με ποιον τρόπο...

Όσο για την ηλικία δεν μπορείς να ξέρεις απόλυτα. Λες δεν φαίνεται μικρότερο...να ξέρεις τότε ότι μπορεί να είναι και μεγαλύτερο...και να έχει ελλιπή ανάπτυξη το κακόμοιρo με όλες αυτές τις κακουχίες
 


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Βρε παιδια...αν κάποιος μπορεί να απαντήσει στην ερώτηση του jdrim ας το κανει.για ολα τα υπόλοιπα δεν ειναι ωρα τωρα.......ας σεβαστούμε την ανησυχία του ανθρώπου.
 


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Βρε παιδια...αν κάποιος μπορεί να απαντήσει στην ερώτηση του jdrim ας το κανει.για ολα τα υπόλοιπα δεν ειναι ωρα τωρα.......ας σεβαστούμε την ανησυχία του ανθρώπου.
 
  • Like
Reactions: Jdrim


Jdrim

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2016
153
100
47
Μα έχει απαντηθεί πολλές φορές κιόλας η ερώτηση σου. Δεν καταλαβαίνω ειλικρινά ποια απορία σου έχει μείνει και δεν έχεις καλυφθεί...

Φυσικά και θα έπρεπε να γίνουν εξετάσεις...τα εμβόλια είναι αντισώματα ενάντια σε ιούς οι εξετάσεις δίνουν εικόνα για την οργανική κατάσταση του σκύλου..δεν βλέπω πως οι αιματολογική πχ θα μπορούσε να επηρεαστεί από το εμβόλιο...

Ειλικρινά an θέλεις να το σώσεις το μωρό πάρτο μαζί σου αύριο...ΔΕΝ θα ασχοληθούν στο μαγαζί!!!το πιθανότερο είναι ότι άρρωστο ήταν το μικρό πριν βρεθεί στα χέρια σου... δεν θα συγκινήθουν τώρα...

Επίσης, δεν έχεις δει κανέναν από εδώ γενικότερα, για να έχεις ξέρεις εάν κάποιος έχει κινηθεί εναντίον αυτών των κόλαστηριων και με ποιον τρόπο...

Όσο για την ηλικία δεν μπορείς να ξέρεις απόλυτα. Λες δεν φαίνεται μικρότερο...να ξέρεις τότε ότι μπορεί να είναι και μεγαλύτερο...και να έχει ελλιπή ανάπτυξη το κακόμοιρo με όλες αυτές τις κακουχίες
Οι αιματολογικές για αυτά που φοβάται ο κτηνίατρος δεν έχουν κανένα νόημα γιατι δε γνωρίζουν σε περιπτωση που βγουν θετικές εάν έχουν γινει ή οχι τα εμβόλια.
Την ηλικία του σκύλου την επιβεβαίωσε και ο κτηνίατρος.
Τα σκυλιά απο pet shops έχουν εγγύηση και υπογράφεις οτι πέραν αυτής δε φέρουν καμια ευθύνη για την υγεία του σκύλου.
Το σκυλάκι πήγα και το ειδα 2 φορές σήμερα και θα παω πάλη αυριο το πρωί.
Δε το έχω αφήσει στο pet shop αλλά στην κλινική του pet shop.
Εάν υπήρχαν σοβαρές αγωγές κατά των pet shops ή θα λειτουργούσαν αυτά που πρέπει όπως πρέπει ή δε θα λειτουργούσε κανένα.
Ειδικά ένα pet shop 20ετιας.
Άποψη μου...
 


myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
Λοιπόν...
1) Πραγματικά εύχομαι περαστικά στο μωρό, απ' ό,τι καταλαβαίνω τα πράγματα είναι πολύ σοβαρά κι επίσης κανείς δεν σας έχει ενημερώσει τί ακριβώς έχει... Κουράγιο σε σας, εύχομαι πραγματικά τα καλύτερα. :(
2) Σε μια φιλοζωική εμπλέκονται άτομα που πραγματικά ενδιαφέρονται για τα ζώα και σώζουν αυτά που όλοι οι άλλοι ξεφορτώνονται. Οπότε οι πιθανότητες να βρεις ένα υγιές κουτάβι, ναι, είναι σαφώς περισσότερες...
3) Έχετε γνωρίσει τον κτηνίατρο του πετ σοπ; Ποιος σας ενημερώνει (σορι αν το γράφει κάπου κ δεν το είδα).
4) Με προβληματίζει το ότι ο δεύτερος γιατρός σου είπε να το πας στο πετ σοπ...
5) Ελπίζω αύριο να μας φέρεις τα καλύτερα νέα...
 


Jdrim

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2016
153
100
47
Βρε παιδια...αν κάποιος μπορεί να απαντήσει στην ερώτηση του jdrim ας το κανει.για ολα τα υπόλοιπα δεν ειναι ωρα τωρα.......ας σεβαστούμε την ανησυχία του ανθρώπου.
Ανάσταση !!!!
Προφανώς δεν εχει κάποιος αντίστοιχη εμπειρία. Σεβαστό. Αλλά ολα τα αλλα ειναι άτοπα.
 




Jdrim

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2016
153
100
47
Λοιπόν...
1) Πραγματικά εύχομαι περαστικά στο μωρό, απ' ό,τι καταλαβαίνω τα πράγματα είναι πολύ σοβαρά κι επίσης κανείς δεν σας έχει ενημερώσει τί ακριβώς έχει... Κουράγιο σε σας, εύχομαι πραγματικά τα καλύτερα. :(
2) Σε μια φιλοζωική εμπλέκονται άτομα που πραγματικά ενδιαφέρονται για τα ζώα και σώζουν αυτά που όλοι οι άλλοι ξεφορτώνονται. Οπότε οι πιθανότητες να βρεις ένα υγιές κουτάβι, ναι, είναι σαφώς περισσότερες...
3) Έχετε γνωρίσει τον κτηνίατρο του πετ σοπ; Ποιος σας ενημερώνει (σορι αν το γράφει κάπου κ δεν το είδα).
4) Με προβληματίζει το ότι ο δεύτερος γιατρός σου είπε να το πας στο πετ σοπ...
5) Ελπίζω αύριο να μας φέρεις τα καλύτερα νέα...
Το γιατρό θα τον δω αυριο το πρωί που θα παω απο εκεί.

Ο δεύτερος γιατρός εχθές του έβαλε όρο και ξεκίνησε την αγωγή. Σήμερα το πρωί τον ξαναείδε σε χειρότερη κατάσταση και μου έδωσε 2 δρόμους.
Η συνεχίζουμε κι εάν γινει κάτι κακό δε θα μπορείς να κανεις κάτι ( νομικά ) γιατι εχει συμβεί πολλές φορές και δεν εχει βρει κανένας το δίκιο του
ή τον αναλαμβάνει ο δικός τους γιατρός ( όπως έχω υπογράψει ) κι εάν ειναι κάτι σοβαρό κινούμαι νομικά κτλ...

Η επιλογή ήταν καθαρά δίκη μου και οχι του γιατρού.

Αυριο το πρωί που θα παω απο εκεί θα έχω περισσότερα νέα. Κι επιζώ για το δικό τους καλό να ειναι καλύτερα...
 


SofiaEve

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2013
371
1.118
Εγώ δεν ξέρω τι είδους απάντηση θα μπορούσες να πάρεις, που θα σε βοηθούσε αυτή τη στιγμή. Εντάξει, κι εμένα μου ακούγεται σαν kennel cough, και ξέρω πως σε βαριές περιπτώσεις ένα κουτάβι (κατά πάσα πιθανότητα ταλαιπωρημένο) μπορεί και να φύγει σχετικά γρήγορα. Θα μπορούσε επίσης να είναι μόρβα. Και λοιπόν? Ό,τι και να είναι, το κουτάβι χρειάζεται σωστή 24ωρη παρακολούθηση σε κλινική, κι επέτρεψε μας σε παρακαλώ, την αμφιβολία σε σχέση με την ποιότητα των υπηρεσιών που παρέχονται σε ένα κτηνιατρείο ενός pet shop, δεν έχουν ακουστεί και λίγες ιστορίες. Στη θέση σου θα αμφέβαλλα για τα πάντα - στα εμβόλια της 11/3 ήσουν μπροστά?
(Επίσης, συγχωρέστε με που δεν κατάλαβα, το ιατρείο του pet shop, λειτουργεί σαν κλινική? Υπάρχει κάποιος να παρακολουθεί το κουτάβι από τις έξι που είναι μόνο του?)
Οι γενικές εξετάσεις αίματος είναι ένα σετάκι δεικτών για τη γενική υγεία του ζώου, δεν εξετάζουν για μεμονωμένες ασθένειες, αυτές γίναν? Ο αιματοκρίτης του πως είναι?
 


Jdrim

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2016
153
100
47
Ποσο κραταει η εγγυηση;
Εγώ δεν ξέρω τι είδους απάντηση θα μπορούσες να πάρεις, που θα σε βοηθούσε αυτή τη στιγμή. Εντάξει, κι εμένα μου ακούγεται σαν kennel cough, και ξέρω πως σε βαριές περιπτώσεις ένα κουτάβι (κατά πάσα πιθανότητα ταλαιπωρημένο) μπορεί και να φύγει σχετικά γρήγορα. Θα μπορούσε επίσης να είναι μόρβα. Και λοιπόν? Ό,τι και να είναι, το κουτάβι χρειάζεται σωστή 24ωρη παρακολούθηση σε κλινική, κι επέτρεψε μας σε παρακαλώ, την αμφιβολία σε σχέση με την ποιότητα των υπηρεσιών που παρέχονται σε ένα κτηνιατρείο ενός pet shop, δεν έχουν ακουστεί και λίγες ιστορίες. Στη θέση σου θα αμφέβαλλα για τα πάντα - στα εμβόλια της 11/3 ήσουν μπροστά?
(Επίσης, συγχωρέστε με που δεν κατάλαβα, το ιατρείο του pet shop, λειτουργεί σαν κλινική? Υπάρχει κάποιος να παρακολουθεί το κουτάβι από τις έξι που είναι μόνο του?)
Οι γενικές εξετάσεις αίματος είναι ένα σετάκι δεικτών για τη γενική υγεία του ζώου, δεν εξετάζουν για μεμονωμένες ασθένειες, αυτές γίναν? Ο αιματοκρίτης του πως είναι?
οι εξετάσεις ήταν οκ εχθές απλά οι βιοχημικές δεν έχουν κανένα νόημα εάν φαίνονται εμβολιασμοί. Στον εμβολιασμό δεν ήμουν μπροστά γιατι τον πήρα την Πέμπτη.
Εχει γινει απο τον Κτενά.
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
Εγώ νόμιζα οτι ο κτηνίατρος σε έδιωξε!
Οταν γράφεις να βρεις το δίκιο σου τι εννοείς; Να σκεφτώ την εγγύηση;
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
  • Like
Reactions: Orilis


Jdrim

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2016
153
100
47
Εγώ νόμιζα οτι ο κτηνίατρος σε έδιωξε!
Οταν γράφεις να βρεις το δίκιο σου τι εννοείς; Να σκεφτώ την εγγύηση;
Να σκεφτείς οτι να μπορείς να κινηθείς νομικά και να εχει ουσία.
 




GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
Έχω ένα άρρωστο σκυλί σε αυτούς που φέρουν την ευθύνη ύστερα από υπόδειξη του κτηνιάτρου. Ζητάω εάν ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ και οχι εάν θέλει να κανει κουλτούρα και να το παίζει ξερόλας ,βάση των συμπτωμάτων του ( λόγο πείρας , γιαυτό και η ερώτηση έγινε στο forum αυτό και οχι κάπου άλλου ) εάν θα μπορούσε να μας καθησυχάσει ή να ξέρουμε τι μπορεί να περιμένουμε.
μέχρι στιγμής συμφωνώ με όσα εγιναν και με αυτά που ο κτηνιατρος σου σου πρότεινε...
υπάρχουν πολλά ακόμα που πρέπει να ειπωθουν και για τις δικες σου πράξεις από εδώ κι εμπρός και για το κουτάβι...
όταν ο γιατρος σου με τις εξετάσεις κλπ δεν σου έχει πει κατι κ απλά σε έχει προιδεάσει για την ασχημη πιθανή συνέχεια...
πως θα σου απαντησουμε εμεις που και γιατροί δεν είμαστε και δεν γνωριζουμε καν την περίπτωση περα απο μια περιγραφη ιντερνετικα...?

Δυστυχως δεν υπάρχει η δυνατότητα να πάρεις τα χρήματα σου πίσω και το σκύλο
και τα χρήματα ειναι το τελευταίο που σκέφτομαι αυτή τη στιγμή.

Το θέμα ειναι να γινει καλά και να μην έχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα.

Το εάν ειναι λάθος η αγορά η όχι ειναι κάτι άλλο που δεν αφορά τη συγκεκριμένη περίσταση.
Απλά αυτό που ρωτάω ειναι πολύ συγκεκριμένο και δυστυχώς δεν υπάρχει ακομα απάντηση.
Ευχαριστώ!
ελπίζω το κουτάβι να γίνει καλά... αλλά θα σου σινιστούσα στην αντιθετη περίπτωση....
να μην πάρεις αλλο κουτάβι από εκεί...
επειδή σίγουρα δεν θα σου δίνει πίσω τα χρήματα, αντί για σκύλο θα του ζητήσεις να σου δώσει ήδη που θα χρειαστείς για το επόμενο μελλοντικό σου σκυλάκι δλδ...
παιχνιδια, κλουβακι μεταφορας , μαξιλαρια, τροφες κιτ περιποιησης κλπ
κάτι που έτσι κι αλλοιως απο πετσοπ θα παιρνες και θαπρεπε να ειναι τ αμοπνα που πετσοπ εμπορευονται
σε περιπτωση που αρνηθει γιατι δεν θα τον συμφερει πες του πτι ειναι το μονο που δέχεσαι για να μιην κινηθεις και νομικα και ζητας κι αποζημιωσεις για οσα σε εβαλε και περασες...

Έκανε το 2ο εμβόλιο στις 11/3 από Έλληνα κτηνίατρο στο pet shop.
αυτό θα ήμουν πολύ δύσπιστος αν έχει γίνει...

ξερω οτι πολλα ακουγονται δυσάρεστα αλλά στα δύσκολα αυτό συμβαίνει
εύχομαι περαστικά στο σκυλάκο και αυτο ναναι το μόνο...
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
@Jdrim να σου πω μόνο, για να προσθέσω στα όσα άσχετα σου έγραψαν, όλα τα παραπάνω εντελώς ανίδεα μέλη, ότι...υπεύθυνος για το πρόβλημα του κουταβιού σου, είσαι αποκλειστικά και μόνο, ΕΣΥ και κανείς άλλος. Θα είσαι υπεύθυνος και αν πεθάνει, θα είσαι υπεύθυνος και αν τα καταφέρει, αλλά πάθει οτιδήποτε άλλο, στο κοντινό ή και όχι μέλλον. Και αν ονειρεύεσαι οικονομικές αποζημιώσεις >>> το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις; Γιατί βέβαια, είναι εντελώς τυχαίο, που δεν έχει αξιώσει και πετύχει, ΚΑΝΕΙΣ μέχρι σήμερα, μια τέτοια αποζημίωση, παρόλο που λόγω των pet shop, έχουν εξολοθρευτεί άπειρα κουτάβια. Ηταν όλοι οι προηγούμενοι ιδιοκτήτες, εντελώς ανίκανοι. Ενώ εσύ!!!!!!!!!!!!! (y)(y)(y)(y)(y)
 
Last edited:


Jdrim

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2016
153
100
47
@Jdrim να σου πω μόνο, για να προσθέσω στα όσα άσχετα σου έγραψαν, όλα τα παραπάνω εντελώς ανίδεα μέλη, ότι...υπεύθυνος για το πρόβλημα του κουταβιού σου, είσαι αποκλειστικά και μόνο, ΕΣΥ και κανείς άλλος. Θα είσαι υπεύθυνος και αν πεθάνει, θα είσαι υπεύθυνος και αν τα καταφέρει, αλλά πάθει οτιδήποτε άλλο, στο κοντινό ή και όχι μέλλον. Και αν ονειρεύεσαι οικονομικές αποζημιώσεις >>> το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις; Γιατί βέβαια, είναι εντελώς τυχαίο, που δεν έχει αξιώσει και πετύχει, ΚΑΝΕΙΣ μέχρι σήμερα, μια τέτοια αποζημίωση, παρόλο που λόγω των pet shop, έχουν εξολοθρευτεί άπειρα κουτάβια. Ηταν όλοι οι προηγούμενοι ιδιοκτήτες, εντελώς ανίκανοι. Ενώ εσύ!!!!!!!!!!!!! (y)(y)(y)(y)(y)
Κατ αρχήν δε μίλησα για οικονομική αποζημίωση. Εάν διάβαζες καλύτερα θα έβλεπες οτι αναφέρομαι σε νομική διαδικασία η οποία να εχει ουσία. Εάν για εσένα και τους ανίδεους συνforumιότες... αγωγή σε pet shop = να πάρω τα λεφτά μου πίσω, ειναι ξεκάθαρο γιατι λειτουργούν ακομα όλα χωρίς κανένα πρόβλημα.
Δεύτερον δεν ξέρεις ουτε ποιος ειμαι, ούτε που μπορώ να φτάσω ουτε τι επιρροή έχω και που.
Εάν είμασταν όλοι φιλόζωοι δε θα περνάμε σκυλάκια απο τα pet shops αλλά από φιλοζωικές εταιρίες όπως ΕΣΥ ( φαντάζομαι ).εεεε;;;;
Υπεύθυνος για την κατάσταση της υγείας ενός σκύλου μετα από 2 ημέρες απόκτησης, δεν ειναι ο ιδιοκτητης και πρέπει αυτός που εχει την ευθύνη να επωμιστεί τις συνέπειες. Κατα τα λεγόμενα σου , εάν ειναι δίκη μου η ευθύνη και φύγει το σκυλάκι σε 2 μέρες από μορβα για παράδειγμα , θα φταίω εγώ οχι αυτός που λέει οτι εχει γινει εμβολιασμός και μπορεί να μην έγινε ποτέ...
Η επώαση μιας ασθένειας χρειάζεται περισσότερες απο 2 ημέρες γιαυτό οι εγγυήσεις κυμαίνονται απο 4-10 ημέρες.

Τελικά όμως έχεις δίκιο. Όσα έγραψες είναι όπως πολύ σωστά είπες, μια προσθήκη άσχετων πραγμάτων στις παρατηρήσεις των υπολοίπων ανιδεων μελών.
 


Brave

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2016
106
112
45
Καλησπέρα,
Αποκτήσαμε την περασμένη Πέμπτη ένα Yorkshire από το pets farma στη. Καλλιρόης, ύστερα από υπόδειξη οτι θεωρείτε από τα καλύτερα pet shop για κουτάβια. Το Σάββατο το βράδυ ξεκίνησε να βήχει ( σα να του εχει κάτσει κάτι στο λαιμό ) περίπου ανα 1 ωρα. Εχθές ήταν χειρότερα από άποψη συχνότητας ´μαι τον πήγα στο γιατρό ο οποίος μου είπε οτι εάν εχει κανει τα εμβόλια που αναγράφονται ίσως να ειναι μια τραχιοβροχιτιδα και του ξεκίνησε αντιβίωση. Σήμερα το πρωί το σκυλάκι ήταν χειρότερα και έκανε περίπου 5 εμετούς και τα κόπρανα του ήταν αρκετά μαλακά. Τον ξαναπήγα στο γιατρό και μου είπε να το επιστρέψω άμεσα στο pet shop γιατι είχε υποθερμία 36, εξηγώντας μου και τις συνθήκες εκτροφής στην Ουγγαρία και το τι μπορεί να συμβεί στο σκυλάκι.
Το πήγα στο pet shop όπου ήταν καθησυχαστικοί λέγοντας μου οτι θα ειναι ένα απλό κρύωμα. Πέρασα να τον δω πριν από 2 ώρες και το σκυλί ήταν πολύ χειρότερα εμφανισιακά, κουλουριασμενο και χωρίς καμια όρεξη. Εκείνοι μου είπαν οτι ειναι ολα οκ και να μην ανησυχώ , οτι δεν έκανε καθόλου εμετό , οτι τα κόπρανα του ήταν καλά και η θερμοκρασία του οκ και οτι θα το παρακολουθήσουν 2 μέρες να δουν πως πάει.
Τώρα πως ειναι ολα καλά και το σκυλάκι φαίνεται χάλια... αυτό ειναι αρκετά περίεργο.
Εάν γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να εχει βάση των συμπτωμάτων του ας βοηθήσει λιγο. Επίσης θα ήθελα να ξέρω τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις γιατι διάβασα για διάφορα περιστατικά κατα τα οποία επέστρεψαν τα σκυλιά στους ιδιοκτήτες ύστερα απο 2-3 ημέρες παρακολούθησης στα pet shop και μετα από κάποιες μέρες πέθαναν.

Το σκυλάκι θα γινει 3ων μηνών στις 2/4.
Ευχαριστώ.
Καλημέρα. Όσο αφορά τους εμετούς και την διάρροια μήπως το πείραξε το χάπι(αντιβίωση)? Ρωτάω γιατί και εμείς κάποτε πέρνοντας αντιβίωση είχαμε τα ίδια συμπτώματα. Όσο αφορά το βήχα αν το σκυλάκι είχε κάνει πρόσφατα το εμβόλιο γρίπης πνευμονίας είναι φυσιολογικό να βγάλει συμπτώματα κρυολογήματος ακόμα και μια βδομάδα μετά το εμβόλιο. Επίσης στα κουτάβια είναι προτιμότερο λόγο του νεαρού της ηλικίας τους η αγωγή τους να γίνετε ενέσιμη και όχι με χαπια(αυτό το έμαθα αφού την έπαθα).αν το μετέφερες σε μια κλινική ζώων δε θα είχες καλύτερη επίβλεψη του ζώου παρά να ελέγχεται απο τον κτηνίατρο του pet? Υπάρχουν κτηνιατρεία που κάνουν νοσηλεία των ζώων. Μπορεί ο δικό σου κτηνίατρος να μην έχει αυτή τη δυνατότητα γι'αυτό να σε παρέμπεψε εκεί. Εύχομαι ολόψυχα περαστικά.
 




betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
@Jdrim
ισως δεν εχεις καταλάβει σωστά.
Το πετ σοπ ειναι η χειρότερη πηγή για κατοικίδιο. Η χειρότερη! Η ευθύνη τους ειναι δεδομένη, κανείς δεν το αμφισβητεί αυτό. Ψαξε puppy mills για να δεις απο που ηρθε το κουταβι σου.
Η δική σου ευθυνη είναι ότι δυστυχώς εψαξες να ενημερωθείς αφού συνάντησες πρόβλημα και όχι στην αναζήτηση του σκύλου.

Δεν μου απαντησες για την εγγυηση. Απο περιεργεια θα ηθελα να δω αυτό που υπέγραψες, αν δε σε πειράζει.