Βοήθεια παρακαλώ!!!


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
και προπαντός μην το ξανακουρεψεις ποτέ. :)
εχω την εντυπωση -μπορει να κανω και λαθος- πως τωρα που κουρευτηκε ετσι με την ψιλη, το τριχωμα χαλασε , θα κανει συνεχως τζιβες και θα θελει παλι ξυρισμα:-|
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Δεν είπα πως τον κατηγόρησε κανείς, το αντίθετο μάλιστα, αυτό το φόρουμ είναι από τα πιο φιλικά που έχω δει ως τωρα!
Μας χαλάει τη φήμη!!!!
Άκους εκει φιλικοί!!!!:p:p:p:D:D:maria::maria:
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
εγω εν τω μεταξυ σε αυτο το θεμα, παρατηρησα πως ακομη και ενα ημιαιμο σαμογιεΝ :p, εχει την ουριτσα προς τα πανω..
φανταστειτε τωρα τι πουλησαν στην αλλη:D:maria:
 


eirini100

Member
30 Οκτωβρίου 2009
18
0
θεσσαλονικη
γεια σου βαγγελη καλο ειναι το σκυλι να το πας σε μια κληνηκι σκυλων γιατι οι κτινιατροι δν ξερουν και πολλα πραγματα ξερω εγω τι σου λεω ειχε παθει και ο παλιοσ μου σκυλος εσωτερικη αιμοραγια και αντι να τον παμε σε κλινηκη σκυλων τον πηγαμε σε κτηνιατρος και μετα απο λιγες μερες πεθανε
:rolleyes:
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Δεν πιστεύω όσα διαβάζω :shock:
Τέλος πάντων τα σκυλιά τρέμουν και όταν έχουν πυρετό. Πάρε ένα θερμόμετρο και μέτρα τη θερμοκρασία της.
Κάτι άλλο: Μήπως είναι καινούριο το σκάλιμπορ? Όπως είπε και η Λουκία βγάλτης το για λίγες μέρες.
 


kiara

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2008
372
1
θεσσαλονικη
Βαγγέλη το σκυλάκι σου είναι μια χαρά πολύ όμορφο και μην αγχώνεσαι καθόλου όταν το σκυλί είναι φρεσκοκουρεμένο τρέμει γιατί κρυώνει είναι σαν να βγαίνεις εσύ ξαφνικά γυμνός σε μια βδομάδα που θα αρχίσει να μεγαλώνει η τρίχα του και να συνηθίζει την θερμοκρασία το σώμα του θα είναι μια χαρά. Όπως σου είπε και ο μπαμπάς σου το σκυλί που έχει τζίβες και δεν μπορείς να το χτενίσεις πρέπει να κουρευτεί για να μην δημιουργούνται μόλυνσης στο δέρμα του από μικρόβια που κολάν στην τρίχα του. Τώρα για το κούρεμα 2 φορές το χρόνο είναι δική σου επιλογή και αν βουρτσίζεις καθημερινά το σκύλο και το τρίχωμα του είναι εντάξει δεν χρειάζεται αλλά αν όχι τότε να το κρατάς σε ένα μήκος ούτε πολύ μακρύ ούτε πολύ κοντό για να μην έχει πρόβλημα. Το λουράκι που τις φοράς καλύτερα να το βγάλεις αφού ζει μέσα στο σπίτι. Επίσης θα πρέπει να το χτενίζεις πολύ καλά πριν το μπάνιο του και μετά.
 


marina_manolo

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2009
65
0
Αθήνα
Εάν το σκυλί είχε να κουρευτεί και να χτενιστεί 4 μήνες φαντάζομαι ότι δεν θα ήταν απλά μπλεγμένο το τρίχωμά του. Θα είχαν φτάσει οι τζίβες σύρριζα. Και αν είχαν φτάσει κάποιες τζίβες κοντά στο δέρμα δε γίνεται να σου κόψει μόνο εκείνο το σημείο με την ψιλή γιατί θα είναι σαν να έχει μπαλώματα.

ΥΓ: Βασικά δεν κατάλαβα ένα σημείο: Εσύ πήγες να μείνεις με τον πατέρα σου. Για 4 μήνες δεν είδες καθόλου το σκυλί σου; Αν το είδες, στον ένα μήνα, στους δύο μήνες... δεν κατάλαβες ότι υπάρχει ασυνέπεια με το χτένισμά του;
 


marina_manolo

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2009
65
0
Αθήνα
Διευκρίνηση: Δε ρωτάω κακοπροαίρετα αλλά έχει ένας φίλος μου spitz και ξέρω ότι το τρίχωμά του είναι από τα αρκετά απαιτητικά στο χτένισμα και θα πρέπει να είχε μπλεχτεί πολύ.:rolleyes:
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.115
Μηνύματα
895.843
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981