Γαλλάκια και καλοκαίρι!


Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
Ρε παιδια μαδανε καθολου τα δικα σας??? Ο Cesar μου εχει ενα μηνα που βγαζει τουφες... ΠΗρα λιγο λαδι σολωμου και δεν ειδα τρελλη διαφορα... Εχω την acana pacifica που εχει μονο ψαρια για ω3 σαν τροφη... Μου ειπαν για καποιες καψουλες ω3 απο το φαρμακιο... Λετε να τις παρω??? Τις εχει δοκιμασει κανεις??? Πως μπορω να μειωσω το προβλημα??? Τον χτενιζω σχεδον καθε μερα και εχει ακομα... Ξερω πως ειναι λογο καλοκαιριου αλλα μηπως μπορω να το μειωσω...

Αμα σου δειξω φωτογραφίες απο τις τρίχες που βγαζω καθε μερα θα πεις α οκ καλα παμε κ εμεις !!!

Δεν χρησιμοποιώ χτένα!!! ΜΟΝΟ χέρια του αρεσει τρελα κ ολη μου τη δυναμη να βαλω θα κάθεται κ θα απολαμβάνει και φυσικα κ λιγο στριπαρισμα(σαν να τσιμπάς καποιον στην πλατη κ γυρνας κ λιγο το χερι σου ) !!!

Στην τροφη βαζω λιγο λαδακι του χωριου !!! Αυτα !!
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Εγω, λογο εκθεσης πριν απο 3 εβδομαδες , οπου η ΜοναΛιζα μου μαδουσε παρα πολυ, την στριπαρα κανονικα και της εβγαλα πολυυυυ μαλλι μαζεμενο.
Οι σκουρες δεν μαδανε τοσο πολυ, οπος η ξανθια μου!
 


mairoula

Well-Known Member
19 Απριλίου 2011
438
32
32
Zografou, Greece
Και ο δικός μου τα ίδια χάλια έχει :p ! Cisse το λάδι κάνει όντως καλό στο τρίχωμα? Γιατί ρώτησα τον κτηνίατρο μας και μου είπε ότι δεν κάνει κάτι, μόνο το λάδι σολωμού λέει...
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Το ελαιολαδο οντος δεν ειναι και τοσο καλο για τα σκυλια!
Λαδι σολομου- αλλα και λινελαιο κανουν πολυ καλο- ειναι πλουσια σε Ω3!
 


mairoula

Well-Known Member
19 Απριλίου 2011
438
32
32
Zografou, Greece
Πάντως σχετικά με το μάδημα, τώρα που το λέω και το παρατηρώ, ο μπέμπης έχει κάνει μια μικρή καράφλα πίσω από το αυτί.... Είναι φυσιολογικό?
 


STARMILLLY

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2011
294
11
Πατρα
Εγω, λογο εκθεσης πριν απο 3 εβδομαδες , οπου η ΜοναΛιζα μου μαδουσε παρα πολυ, την στριπαρα κανονικα και της εβγαλα πολυυυυ μαλλι μαζεμενο.
Οι σκουρες δεν μαδανε τοσο πολυ, οπος η ξανθια μου!
Στριπαρεται το τριχωμα των γαλλικων? Νομιζα πως αυτο γινεται μονο σε μακρυτριχα.Μαλλον δεν εχω καταλαβει καν τι ειναι Frenchie εσυ που κατεχεις το θεμα υπαρχει καποιο βιντεακι στο youtube να δω? αν οχι πως γινεται αυτο το στριπαρισμα?
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22