Γαλλάκια και καλοκαίρι!


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Τις δικες μου παντος, για Camping δεν θα τους επαιρνα!

Απο τη μια η ζεστη- απο την αλλη οι σκνηπα- μπααα!
Στο εξωχικο μας- και με Airconditon μιαααα χαρα!
 


Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
Τις δικες μου παντος, για Camping δεν θα τους επαιρνα!

Απο τη μια η ζεστη- απο την αλλη οι σκνηπα- μπααα!
Στο εξωχικο μας- και με Airconditon μιαααα χαρα!

Θα μας καλεσετε κ εμας στο εξοχικο σας να κανουν παρεα τα σκυλακια μας ? Οχι για μενα για το φουκαριάρικο το Cissouli μου !!! :D :D
 




Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
Αμε!
Πηλιο παμε!! Ειναι οραιαααα!!

Ξερω που ειναι(χαχα)! Νομιζεις δεν εχω ψαξει που μπορει να περασω το καλοκαιρι μου κ μαλιστα πολυ ωραια(χαχαχα)!!
Για ποσο καιρο πατε ?? αααα, τι κανεις τετοια ωρα μεσα εσυ ?

Σορρυ για το οφφ-τοπικ !!
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Ασε- εδω γινεται της ποπης! Εχουμε μαστορους!!!!!
Για αυτο με βλεπεις ον- αλλα μονο μεχρι να με στειλουν να φερω και κατι παλι!
Μια τσιμεντο, μια ετσι- μια αλλιος! Αστα να πανε!

Εμεις μαλλον θα παμε 3 εβδωμαδες πηλιο- και οσα Σ/Κ μας παιρνει!
Διακοπες αργα- 15-20 Αυγουστου- μεχρι της πρωτες μερες του Σεπτεμβριου. Για να εχουμε τις παραλιες μονοι μας!
Παντος, χωρις πλακα- στο χωριο μας εχει και οραιο ξενονα που δεχονται σκυλια!
Ριξε μια ματια:
http://www.archontico-parisis.com/

Η Βασω εχει μεινει εκει με την Καρλα ενα Πασχα και αλλοι γνωστοι και φιλοι μου- παντα με σκυλια!
 


nikosnikos22

Member
22 Ιανουαρίου 2011
20
0
Eφοσον ειμαστε λιγο offtopic για να μην ανοιγω αλλο θεμα θελω μια γνωμη... Ο μικρος μου κανει διαφορα σχεδια με τα κακα του... Τον ταιζω 2 φορες την μερα.. Μια στις 2 το μεσημερι και στις 9-10 το βραδυ παλι... Το πρωι οταν σηκωνετε απο τον υπνο κανει παντα κακα του.... Ολη την μερα μετα ομως υπαρχει περιπτωση να μην κανει... και στις 9 που του δινω τροφη μπορει να τον βγαλω εξω και στις 1 το βραδυ και να μην κανει τιποτα για πολυ ωρα... Φοβαμαι μην τα κραταει τοσο πολυ και παθει τιποτα η χοντραινει.... Γενικα απο μικρος το ειχε το θεμα αυτο... Με δυσκολευε αρκετα.. Λεω να του κανω 1 γευμα... Δηλαδη Να του βαζω φαι το μεσημερακι. Λετε να παιναει μετα??? να του πεφτει βαρυ?? Η κανει??? Λετε να το γυρισω στο 1 γευμα???
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Βασικα τα 2 γευματα μπορεις να τα κρατισεις για παντα, δεν χρειαζεται να εχει μονο ενα!

Εγω δεν θα τον ταιζα τοσο αργα το βραδυ!
Αλλα προι και μεσημερι- προς απογευμα.
 


Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
Eφοσον ειμαστε λιγο offtopic για να μην ανοιγω αλλο θεμα θελω μια γνωμη... Ο μικρος μου κανει διαφορα σχεδια με τα κακα του... Τον ταιζω 2 φορες την μερα.. Μια στις 2 το μεσημερι και στις 9-10 το βραδυ παλι... Το πρωι οταν σηκωνετε απο τον υπνο κανει παντα κακα του.... Ολη την μερα μετα ομως υπαρχει περιπτωση να μην κανει... και στις 9 που του δινω τροφη μπορει να τον βγαλω εξω και στις 1 το βραδυ και να μην κανει τιποτα για πολυ ωρα... Φοβαμαι μην τα κραταει τοσο πολυ και παθει τιποτα η χοντραινει.... Γενικα απο μικρος το ειχε το θεμα αυτο... Με δυσκολευε αρκετα.. Λεω να του κανω 1 γευμα... Δηλαδη Να του βαζω φαι το μεσημερακι. Λετε να παιναει μετα??? να του πεφτει βαρυ?? Η κανει??? Λετε να το γυρισω στο 1 γευμα???

Νικο ποσο ειναι το σκυλακι σου ???

Πρωινη βολτα βγαινει ?? Εγω τον ταιζω μια το πρωι στις 9.00(50-60γρ) κ μετα παλι στις 8-9 το βραδυ (120-140γρ) και παντα κανει τα κακα του 1-2φορες το πρωι και 1-2 φορες το απογευμα (7.30-8.30)!

Τωρα ειναι 15μν ο δικος μου !!
 


nikosnikos22

Member
22 Ιανουαρίου 2011
20
0
Θα δω ρε παιδια... Απλα δεν θελω να κοιματε με μεγαλο στομαχι... Δεν μπορω να τον ταισω τοσο πρωι γιατι ειμαι λιγο μεσημεριανος τυπος... Τελειωνω δουλεια 3 το βραδυ και μεχρι να κοιμηθω με περνει 12 να σηκωθω... ο Cesar ειναι 11 μηνων... Εν το μεταξυ την εχει πετυχει με την πισινα και πλατσουριζει ολη μερα... Αλλα εχει γινει πολυ τεμπελης... Ολο κατω και ροχαλιτο...
 


mairoula

Well-Known Member
19 Απριλίου 2011
438
32
32
Zografou, Greece
Επαναφέρω το θέμα του προβλήματος των γαλλικών με τη ζέστη...
Τώρα που είναι κατακαλόκαιρο, βγάζω βόλτα τον μικρό για μια μιάμιση ώρα κάθε βράδυ... Με αποτέλεσμα να μην εκτονώνεται αρκετά και να κάνει σα παλαβός όλη μέρα μες στο σπίτι... Τι να κάνω?
 


Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
Επαναφέρω το θέμα του προβλήματος των γαλλικών με τη ζέστη...
Τώρα που είναι κατακαλόκαιρο, βγάζω βόλτα τον μικρό για μια μιάμιση ώρα κάθε βράδυ... Με αποτέλεσμα να μην εκτονώνεται αρκετά και να κάνει σα παλαβός όλη μέρα μες στο σπίτι... Τι να κάνω?

1.30 ωρα κ δεν εκτονώνεται ??? Εμενα με 1ωρα κ μετα πεφτει ξερος για αρκετη ωρα !! Μπορει να τον παιξω παλι για κανα 15-20λ μεσα στο σπιτι κ αυτο ηταν !!

Τι ωρες τον βγαζεις ακριβός ???

Τωρα που ειναι μικρος καλυτερα να εισαι πιο χαλαρη παρα πιο active !!
 


mairoula

Well-Known Member
19 Απριλίου 2011
438
32
32
Zografou, Greece
Καλά μη φανταστείς ότι περπατάμε τόση ώρα, συνήθως κάνουμε βολτίτσα, πάμε για καφέ και μετά πάλι βόλτα! Πέφτει ξερός όταν γυρνάμε αλλά από την ώρα που θα ξυπνήσει μέχρι την ώρα που θα βγούμε κάνει σα τρελός! Τον βγάζω βόλτα κατά τις 8 άμα είναι να πάμε και για καφέ ή κατά τις 11 άμα πάμε μόνο βόλτα!
 


Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
Καλά μη φανταστείς ότι περπατάμε τόση ώρα, συνήθως κάνουμε βολτίτσα, πάμε για καφέ και μετά πάλι βόλτα! Πέφτει ξερός όταν γυρνάμε αλλά από την ώρα που θα ξυπνήσει μέχρι την ώρα που θα βγούμε κάνει σα τρελός! Τον βγάζω βόλτα κατά τις 8 άμα είναι να πάμε και για καφέ ή κατά τις 11 άμα πάμε μόνο βόλτα!
Το βραδυ η το πρωι ??
 




FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Οι δικες μου παιζουν λιγο καθε βραδυ στην τερατσα μας η στην πιλοτη.
Συνηθος στην τερατσα- επειδη εχει αερακι και εχει πιο δροσια.
Ολη μερα ειναι ξαπλα.

Βολτες παμε ελαχιστες τωρα. Δεν θελουν, βαριουνται και κουραζονται.
 


Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
Εμενα βγαινει το πρωι κατα τις 8 για κανα 30λ με τη μαμα ξαι μετα το απογευμα παλι κατα τις 7.30 για καμια ωρα κ ειναι μια χαρα μετα!!
 




Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
Ααααχ λίγο δύσκολο αυτό το 8 γιατί συνήθως ξυπνάω μετά τις 12 αλλά θα το προσπαθήσω....
Καλα δεν ειπα οτι το κανω εγω, η Μαμα το κανει γιατι σηκωνεται!!! Βγαζε τον οταν σηκωνεσαι για 15λεπτα ας πουμε και ας εχει ζεστη !!!
 


msantas

Well-Known Member
16 Ιανουαρίου 2011
170
0
37
Π.Φάληρο
Στις 3:30 βγαίνουμε μαζί όταν σχολάω 30-45 λεπτά!!
Παίζουμε και λίγο στο τέλος τέζα η τερέζα μετά...

Νυχτοπερπατήματα... :D
 


nikosnikos22

Member
22 Ιανουαρίου 2011
20
0
Ρε παιδια μαδανε καθολου τα δικα σας??? Ο Cesar μου εχει ενα μηνα που βγαζει τουφες... ΠΗρα λιγο λαδι σολωμου και δεν ειδα τρελλη διαφορα... Εχω την acana pacifica που εχει μονο ψαρια για ω3 σαν τροφη... Μου ειπαν για καποιες καψουλες ω3 απο το φαρμακιο... Λετε να τις παρω??? Τις εχει δοκιμασει κανεις??? Πως μπορω να μειωσω το προβλημα??? Τον χτενιζω σχεδον καθε μερα και εχει ακομα... Ξερω πως ειναι λογο καλοκαιριου αλλα μηπως μπορω να το μειωσω...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU