Γαλλικό μπουλντόγκ! και τα αφτιά του !


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Και πουλάει κουτάβια μέσω e-shop;

Αλεξία, εσύ που είσαι ένας σοβαρός εκτροφέας στο Βέλγιο θα πούλαγες ποτέ τα δικά σου κουτάβια μέσω εκείνου του σάϊτ;

Σοβαρολογείς, μέσω μεσάζοντα;

Εγώ πάω πρώτα να δω που θα ζήσει το κουτάβι μου πριν δώσω το οκ...
 


gstanu

Member
3 Οκτωβρίου 2013
21
0
Αλεξια βλεπω οτι εισαι βελγιο υπαρχει πιθανοτητα να μας εχουν πουλησει απο το puppies.be μη γνησιο bouledogue?Γιατι στα pet shop που ρωταγαμε μας ειπαν να απευθυνθουμε εκει.
 




Φωτεινή

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
1.846
33
Αχαρναί Αττικής
Αλεξια βλεπω οτι εισαι βελγιο υπαρχει πιθανοτητα να μας εχουν πουλησει απο το puppies.be μη γνησιο bouledogue?Γιατι στα pet shop που ρωταγαμε μας ειπαν να απευθυνθουμε εκει.
Δείξε σε παρακαλώ το χαρτί γνησιότητας (τι είναι τούτο βρε παιδιά; ) εκείνο που σου δώσανε.
 


gstanu

Member
3 Οκτωβρίου 2013
21
0
Φωτεινη δεν ειναι e-shop και ουτε αγοραζεις μεσω internet απλα εχει τη σελιδα του και μπορεις να διαλεξεις πριν πας εκει.ειναι ενα εκτροφειο εκτος πολης.
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Φωτεινη δεν ειναι e-shop και ουτε αγοραζεις μεσω internet απλα εχει τη σελιδα του και μπορεις να διαλεξεις πριν πας εκει.ειναι ενα εκτροφειο εκτος πολης.
ωραια. το εκτροφειο μας το λες τοτε?
 




gstanu

Member
3 Οκτωβρίου 2013
21
0
Αλεξια δεν ειπα μεσω μεσαζοντα πολυ απλα εδω που ζουμε απαγορευεται η πωληση σκυλων και γατων σε pet shop οποιος θελει να αγορασει ενα απο αυτα απευθυνεται σε εκτροφεις συνηθως εκτος πολης
 


Φωτεινή

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
1.846
33
Αχαρναί Αττικής
Φωτεινη δεν ειναι e-shop και ουτε αγοραζεις μεσω internet απλα εχει τη σελιδα του και μπορεις να διαλεξεις πριν πας εκει.ειναι ενα εκτροφειο εκτος πολης.
Και πήγες στο εκτροφείο; Και το όνομα του εκτροφείου είναι...;
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Το puppies.be είναι κουταβοεισαγωγέας/έμπορας και puppymill και αν βαριέσαι να πας να το πάρεις από τις εγκαταστάσεις τους σου το στέλνει με κουριερ
 












Φωτεινή

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
1.846
33
Αχαρναί Αττικής
gstanu λοιπόν:
1. το κουταβάκι σου δεν είναι γαλλικό μπουλντόγκ
2. το μαγαζί από που τον πήρες δεν είναι εκτροφείο και δεν συνεργάζεται με εκτροφεία
3. Το χαρτί που σου δώσανε είναι ένα μάπα.
4. Το κουτάβι είναι πανέμορφο.
Αυτά.
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Αλεξια βλεπω οτι εισαι βελγιο υπαρχει πιθανοτητα να μας εχουν πουλησει απο το puppies.be μη γνησιο bouledogue?Γιατι στα pet shop που ρωταγαμε μας ειπαν να απευθυνθουμε εκει.
Δεν είναι γνήσιο... έπρεπε να είχες επικοινωνήσει με τον όμιλο της φυλής, να είχες επισκεφτεί εκθέσεις, να είχες επισκεφτεί εκτροφείς, ...

Αλεξία, εκεί στο σάϊτ πουλάνε κουτάβια Boemer, τι είναι αυτή η ράτσα;
Ημιαιμα μικρόσωμα...
 






haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
μην περνουμε και ορκο ομως οτι δεν απευθυνοντε ολοι στο ιντερνετ ετσι;
Screenshot by Lightshot
Τάσο, επειδή αναφέρθηκες στη δική μου ανακοίνωση, θα σου απαντήσω. Η εκτροφέας με ξέρει (γνωριστήκαμε σε μια έκθεση) και μου εμπιστεύεται ένα από τα κουτάβια της. Και επειδή έχουμε πολύ καλή σχέση και μου έχει εμπιστωσύνη (μιλάμε καθημερινά μέσω skype και βλέπω τα κουτάβια από webcam οποτε θέλω) ρώτησε αν γνωρίζω κάποιον που ξέρει τη φυλή και θα ήθελε και να εκθέτει το κουτάβι. Εννοείται ότι θα τον περνούσα εγώ απο κοσκινο και θα εβλεπα που μένει και γενικώς θα τον παρακολουθούσα επειδή για μένα θα ήταν διπλή η ευθύνη. Επίσης ο ιδιοκτήτης θα έπρεπε να πάει μόνος να παραλάβει το κουτάβι. Αρα δεν είναι απλή πώληση - σου το στέλνω πακετο με αεροπλάνο και τελειωσαμε. Νομίζω έχει διαφορά.