Γεια σας και απο εμας!


kryptiae

Well-Known Member
10 Φεβρουαρίου 2013
257
130
43
Θεσσαλονίκη
Και τα κουταβια εβρισκες να τα δωσεις?
Ρωτω γιατι εμεις δεν μπορουμε να σταυρωσουμε πελατη για αυτα που μαζευουμε....
Πριν λιγα χρονια εβρισκα. Τωρα πολυ πιο δυσκολα. Τα τελευταια χρονια μονο μια γεννα εκανε (αυτη που δεν "επιασε" η ενεση) με ενα σεττερ και βρηκα αμεσως και τα εδωσα το 1 σε φιλο κυνηγο που ηθελε "φερμογκεκας" και τα αλλα 2 σε οικογενειακους φιλους που ηθελαν σκυλο συντροφιας
 


kryptiae

Well-Known Member
10 Φεβρουαρίου 2013
257
130
43
Θεσσαλονίκη
Συμφωνώ απολύτως
Είχαμε ένα πολύ ενδιαφέρον θέμα για το κυνήγι το οποίο δυστυχώς ξέφυγε και κλειδώθηκε!
Ίσως θα μπορούσε να ξανανοίξει απ τον @admin, αν επιχειρηματολογούσαμε κόσμια και υπήρχε ανοικτό μυαλό και προβληματισμός, ένθεν κακείθεν!
http://www.dogforum.gr/community/threads/Φιλόζωοι-εναντίoν-κυνηγών.27919/
Διαβασα πριν λιγο ολο το νημα.

Φιλε ειστε μεγαλοι ηρωες ορισμενοι...
Πιο εκνευριστικο πραγμα απο το να σε λεει "ψυχακια" καποιος που εχει εγκεφαλικο και ψυχολογικο προβλημα δεν υπαρχει!!

Απορια:
Με αυτους που ευχονται να πεθανουμε, εσυ τωρα καθεσαι και ανταλλαζεις καλημερες και αποψεις για τα σκυλια πχ;
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Μεγάλωσα (θελω να πιστευω ότι) εγινα σοφοτερος και πιστευω στην ανταλλαγη και την επεξεργασια των όποιων απόψεων!
Οταν ήμουν νεος ήμουν το ίδιο απόλυτος, οπότε τωρα λέω «Πάτερ, άφες αυτοίς, ου γαρ οίδασι τι ποιούσι»!:)
Με την ένταση ή την προκλητικοτητα, ο άλλος περιχαρακώνεται και δεν επεξεργαζεται την όποια πληροφορια που μπορει να του δειξει έναν άλλο δρομο που δεν τον είχε σκεφτει!
Οπως κι εγω πλέον, επεξεργαζομαι αυτά που κάποιος με διαφορετική άποψη μου αντιτείνει!:)
 


kryptiae

Well-Known Member
10 Φεβρουαρίου 2013
257
130
43
Θεσσαλονίκη
Μεγάλωσα (θελω να πιστευω ότι) εγινα σοφοτερος και πιστευω στην ανταλλαγη και την επεξεργασια των όποιων απόψεων!
Οταν ήμουν νεος ήμουν το ίδιο απόλυτος, οπότε τωρα λέω «Πάτερ, άφες αυτοίς, ου γαρ οίδασι τι ποιούσι»!:)
Με την ένταση ή την προκλητικοτητα, ο άλλος περιχαρακώνεται και δεν επεξεργαζεται την όποια πληροφορια που μπορει να του δειξει έναν άλλο δρομο που δεν τον είχε σκεφτει!
Οπως κι εγω πλέον, επεξεργαζομαι αυτά που κάποιος με διαφορετική άποψη μου αντιτείνει!:)
Σωστο αυτο που λες εν μερη αλλα οκ δυσκολα αντεχεις να ξεκινησεις καν συζητηση με ενα αισχρο πλασμα που σου ευχεται να πεθανεις...
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Ολα γίνονται με ηπιότητα και παρασύρουν στην ιδια συμπεριφορά ή απομονωνουν τους άλλους που δεν μπορουν ή δεν θελουν να προσαρμοστουν! (ενθεν κακείθεν!)
Οσο μπορω το τηρώ, δεν ειμαι κανας άγιος!
Επειδη δεν μπορω να καταταξω τον εαυτό μου (πλεον) στους φανατικούς και παρ ότι πιστευω ακραδαντα στο Ομηρικό «Οπποίον κ' είπησθα έπος, τοίον κ' επακούσαις!» προσπαθω να ειμαι το ( δυνατον) ηπιος για να μεινει κάτι θετικο για προβληματισμό απ τη συζήτηση! (σε όλους μας!)
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Καλώς όρισες με τα "παιδιά"! Πολύτεκνος ε! Να τα χαίρεσαι και να είναι υγιή για πολλά χρόνια



Epial είσαι/υπήρξες κυνηγός;;;;
 
  • Like
Reactions: kryptiae


kryptiae

Well-Known Member
10 Φεβρουαρίου 2013
257
130
43
Θεσσαλονίκη
Ολα γίνονται με ηπιότητα και παρασύρουν στην ιδια συμπεριφορά ή απομονωνουν τους άλλους που δεν μπορουν ή δεν θελουν να προσαρμοστουν! (ενθεν κακείθεν!)
Οσο μπορω το τηρώ, δεν ειμαι κανας άγιος!
Επειδη δεν μπορω να καταταξω τον εαυτό μου (πλεον) στους φανατικούς και παρ ότι πιστευω ακραδαντα στο Ομηρικό «Οπποίον κ' είπησθα έπος, τοίον κ' επακούσαις!» προσπαθω να ειμαι το ( δυνατον) ηπιος για να μεινει κάτι θετικο για προβληματισμό απ τη συζήτηση! (σε όλους μας!)
Δεν διαφωνω με αυτο που λες, το οποιο προυποθετει οτι συμμετεχεις ηδη σε συζητηση...εγω αλλο λεω ομως!λεω οτι πως αντεχεις και κανεις ξανα εκ νεου καινουργιες συζητησεις με ατομα που ηδη ξερεις οτι ευχονται θανατο...τεσπα οκ. Εγω οταν σιχινομαι καποιον δεν του μιλαω παντως!
 


Chris K.A.

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2014
566
1.037
42
Aθήνα
καλώστονα!τρελή αγέλη ρε φίλε,να τα χαίρεσαι!
(τα μπήγκλ ήρεμα...χμμ...τα μπηγκλ είναι ο Τόνυ Μοντάνα σε τετράποδο!)
 
  • Like
Reactions: kryptiae


kryptiae

Well-Known Member
10 Φεβρουαρίου 2013
257
130
43
Θεσσαλονίκη
καλώστονα!τρελή αγέλη ρε φίλε,να τα χαίρεσαι!
(τα μπήγκλ ήρεμα...χμμ...τα μπηγκλ είναι ο Τόνυ Μοντάνα σε τετράποδο!)
Καλως σε βρηκα!
Φιλε ηρεμα δεν ειναι σε καμια περιπτωση, απλα δεν ειναι και τζακ ρασελ. Αυτα που εχω τραβηξει απο την γκεκισα απο τα μπιγκλ δεν θα τα τραβηξω ποτε!
Ελπιζω δηλαδη χαχαχα
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Εγω οταν σιχινομαι καποιον δεν του μιλαω παντως!
A! Κι εγω ειμαι ετσι σαν χαρακτηρας! Πρεπει να συμπαθω καποιον για του μιλήσω ή να τον κανω παρεα. Αυτοι δε, που δεν συμπαθω, μου ειναι πλήρως «αόρατοι»! (εν αντιθεσει με τη συζυγο που μιλάει σε όλους και μου τη δίνει απίστευτα, αν και βλέποντάς το αντικειμενικα, κραταει μια ισορροπία η οποία αλλιώς θα εξελειπε!)
ΟΜΩΣ: Αυτο ισχύει σε όσους έχω γνωρισει, χαρακτηρίσει και κατατάξει, σε φυσικη παρουσια και όχι διαδικτυακή!
Εχω διαπιστωσει ότι με τις διαδικτυακες γνωριμίες, ακόμα κι αν «σφαχτείς», υπαρχει πιθανοτης σε μεγαλη πλειοψηφια, αργοτερα να καταλάβεις ότι ειναι περισσότερα τα κοινα, παρα αυτα που φαινονταν ότι σας χωρίζουν και έφεραν ένταση ή και πολύ βαριές κουβέντες!
Ισως φταιει και ο ατυχής χειρισμός του γραπτού λόγου, το ότι δεν βλεπεις τον αλλο στο προσωπο, το ότι δεν γνωριζεις τη στιγμη που του απευθύνεσαι σε τι ψυχική διάθεση είναι ο άλλος, ουτε αυτος σε τι ψυχικη διάθεση εισαι τη συγκεκριμένη στιγμη εσυ, το ότι μπορεις να τον τσιγκλισεις ή να αυθαδειάσεις εκ του ασφαλούς χωρις να διακινδυνεψεις να φας καμμια φάπα, κλπ κλπ κλπ...

@Orilis δεν σε ξεχασα! Θα σου απαντήσω αύριο απ το γραφειο...:)
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Πολυ σωστα, @epial
Πολυ συχνα με καποιον που οι αποψεις του ή και ο λογος του σου φαινονται σε ενα θεμα εμετικες, μπορει να συμφωνησεις σε ενα αλλο. Εκει σε πιανει ενα 'ωχ, τι εγινε τωρα;;!; εγω γινομαι καφρος ή ο αλλος σοβαρεψε.'
Σε τετοιους χωρους, τις συμπαθειες τις καταλαβαινω, τα μίση μου φαινονται γραφικα, γελοια και συμπεριφορες δημοτικου.

Αα, και καλως ηρθες και απο δω. Να τα χαιρεσαι και να προσεχεις περισσοτερο απ οσο τα προσεχεις τωρα. Εχασα το μετρημα για το ποσες φορες εχεις κανει ενεση στη σκυλα και ποσες εχει γεννήσει. Ενας τροπος ειναι να την περιοριζεις. Να την βαζεις σε καποιο κλειστο χωρο. Δεν ειναι δυνατον να ρωτας 'ε,τι να εκανα;' Δεν ειναι εικονα καλοζωισμενου σκυλου αυτη που ειδα.
Ελπιζω για τα beagle που ειναι ζευγαρι, να εισαι πιο σωστος.
Υπαρχουν και αλλα 4 σκυλια που δεν παρουσιασες;
 


kryptiae

Well-Known Member
10 Φεβρουαρίου 2013
257
130
43
Θεσσαλονίκη
Πολυ σωστα, @epial
Πολυ συχνα με καποιον που οι αποψεις του ή και ο λογος του σου φαινονται σε ενα θεμα εμετικες, μπορει να συμφωνησεις σε ενα αλλο. Εκει σε πιανει ενα 'ωχ, τι εγινε τωρα;;!; εγω γινομαι καφρος ή ο αλλος σοβαρεψε.'
Σε τετοιους χωρους, τις συμπαθειες τις καταλαβαινω, τα μίση μου φαινονται γραφικα, γελοια και συμπεριφορες δημοτικου.

Αα, και καλως ηρθες και απο δω. Να τα χαιρεσαι και να προσεχεις περισσοτερο απ οσο τα προσεχεις τωρα. Εχασα το μετρημα για το ποσες φορες εχεις κανει ενεση στη σκυλα και ποσες εχει γεννήσει. Ενας τροπος ειναι να την περιοριζεις. Να την βαζεις σε καποιο κλειστο χωρο. Δεν ειναι δυνατον να ρωτας 'ε,τι να εκανα;' Δεν ειναι εικονα καλοζωισμενου σκυλου αυτη που ειδα.
Ελπιζω για τα beagle που ειναι ζευγαρι, να εισαι πιο σωστος.
Υπαρχουν και αλλα 4 σκυλια που δεν παρουσιασες;
Καλημερα σου!

1) το αν σπεχθανομαι καποιον δεν εχει εξαρταται τοσο σπο τις σποψεις του ή τις διαφωνιες μας αλλα απο τον τροπο του απεναντι μου. Ειναι περισσοτερο θεμα συμπεριφορας δηλαδη...και τροπου σκεψης.πχ εναν κουτοπονηρο ή χαιρεκακο ανθρωπο δεν μπορω να τον γουσταρω ασχετα αν σε εμενα δεν εχει κανει κατι...
2)τι ενοεις περισσοτερο αποσο τα προσεχα τωρα;; Πως ξερεις ποσο τα προσεχα; Μην βγαζεις τετοια συμπερασματακια...ξερεις καμια φορα ανθρωποι που ζουν στις πολεις δεν μπορουν να αντιληφθουν οτι σκυλια που ζουν στο χωριο κινδυνευουν απο πολυ περισσοτερα πραγματα καθημερινα...
3)να την περιορισω;!! Μαλλον δεν διαβασες καλα τι εχω γραψει ε; ΔΕΝ περιοριζεται αυτο το σκυλι. Το μονο που δεν εχει κανει ειναι να σκαψει το τουνελ της μανχης ακομα...εχω περιφραξη μεσα στην περιφραξη. Πηδαει , ξεκλειδωνει, σκαρφαλωνει κτλ. Ισως σου φαινονται περιερηα ολα αυτα, οπως φαινοντουσαν κ σε αλλους στο παρελθον, αλλα απο κοντα θα σηκωνες τα χερια ψηλα, πιστεψε με...
4) 2 ενεσεις της εχω κανει. Η μια δεν επιασε καν οπως ειπα...
5) η σκυλα κοντευει τα 12. Μετα απο 45545 καυγαδες με τσομπανοσκυλα, η εικονα της ειναι μια χαρουλα. Ειναι και λιγο βαριεστημενη στην συγκεκριμενη φωτο...
Για τον ογκο φταιω εγω δηλαδη;
Για τι αλλο φταιω επιτελους; Απιστευτα πραγματα...

Τελος παντων θενκς για το "καλοσωρισμα"...μηπως εισαι συγγενης της mareco?:p

Οχι υπαρχουν αλλα 3 σκυλια που δεν παρουσιασα και αυτο γιατι δεν εχω φωτογραφιες τους και επισης δεν ειναι μονο δικα μου. Ειμαι συνιδιοκτητης μαζι με αλλους 4. Ειναι τα "σκυλια του χωριου " και τα προσεχουμε ολοι μαζι
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Σιγουρα εχουμε συγγενικες αποψεις! :p
Το γνωριζω οτι η ζωη στην πολη δε συγκρινεται. Δεν εχω αυταπατες. Στο χωριο μου μια κυρια με ρωτησε σαστισμενη που το παω το ζωο, οταν τον ειχα βγαλει βολτα μια μερα. Η γιαγια μου δεν καταλαβαινε γιατι να υπαρχει και να πιανει χωρο φυτο ή δεντρο που δεν παραγει καποιο καρπο, ποσο μαλλον ενα ζωο. Αν εβλεπε το σκυλο μου, θα μας περνουσε για τρελους.
Χαχαχα, θα επρεπε να πιασω κουβεντα με την κυρια και να της εξηγησω οτι το σκυλι ειναι μελος της οικογενειας. Μενει μαζι μας και κοιμαται οπου θελει. Βγαινει δυο με τρεις βολτες την ημερα, δηλαδη αφιερωνω στη βολτα του 2.30 με 3 ωρες την ημερα, γιατι θελει εκτονωση. Και συνανταει τους φιλους του στο παρκο. Οτι τρωει grain free τροφη και του προσθετω λαδι σολωμου. Οτι εχω σακουλακια για να μαζευω τα κουραδακια του. Οτι εχω παρει μια πανακριβη βουρτσα για το τριχωμα. Οτι θα επρεπε να του βουρτσιζω τα δοντια αλλα ως εδω! Και οτι ειχα κανει λαθος στην κοινωνικοποιηση του οταν ηταν μικρουλης και το μετανοιωνω τωρα...
...για να δω ποση ωρα θα εκανε μεχρι να καλεσει το γιατρο ή την αστυνομια. :p
Και μενα μου φαινεται τρελο μερικες φορες αλλα τα κανω ολα τα παραπανω. Κι αν με ρωτησεις ποιο απο τα δυο σκυλια, το δικο μου ή το δικο σου, ζει καλυτερα, ειλικρινα δεν ξερω να σου απαντησω.

Απο την αλλη δε θεωρω υπερβολες αυτα που σου λεω. Μια φορα μπορω να καταλαβω οτι γκαστρωθηκε απο ατυχημα. Δευτερη και τριτη ειναι αμελεια. Αν θες ακουσε το, αν δε θες αγνοησε το.

Και να φανταστεις δεν ειπα τιποτα για τα κομμενα αυτια
 
  • Like
Reactions: flygirl


kryptiae

Well-Known Member
10 Φεβρουαρίου 2013
257
130
43
Θεσσαλονίκη
Σιγουρα εχουμε συγγενικες αποψεις! :p
Το γνωριζω οτι η ζωη στην πολη δε συγκρινεται. Δεν εχω αυταπατες. Στο χωριο μου μια κυρια με ρωτησε σαστισμενη που το παω το ζωο, οταν τον ειχα βγαλει βολτα μια μερα. Η γιαγια μου δεν καταλαβαινε γιατι να υπαρχει και να πιανει χωρο φυτο ή δεντρο που δεν παραγει καποιο καρπο, ποσο μαλλον ενα ζωο. Αν εβλεπε το σκυλο μου, θα μας περνουσε για τρελους.
Χαχαχα, θα επρεπε να πιασω κουβεντα με την κυρια και να της εξηγησω οτι το σκυλι ειναι μελος της οικογενειας. Μενει μαζι μας και κοιμαται οπου θελει. Βγαινει δυο με τρεις βολτες την ημερα, δηλαδη αφιερωνω στη βολτα του 2.30 με 3 ωρες την ημερα, γιατι θελει εκτονωση. Και συνανταει τους φιλους του στο παρκο. Οτι τρωει grain free τροφη και του προσθετω λαδι σολωμου. Οτι εχω σακουλακια για να μαζευω τα κουραδακια του. Οτι εχω παρει μια πανακριβη βουρτσα για το τριχωμα. Οτι θα επρεπε να του βουρτσιζω τα δοντια αλλα ως εδω! Και οτι ειχα κανει λαθος στην κοινωνικοποιηση του οταν ηταν μικρουλης και το μετανοιωνω τωρα...
...για να δω ποση ωρα θα εκανε μεχρι να καλεσει το γιατρο ή την αστυνομια. :p
Και μενα μου φαινεται τρελο μερικες φορες αλλα τα κανω ολα τα παραπανω. Κι αν με ρωτησεις ποιο απο τα δυο σκυλια, το δικο μου ή το δικο σου, ζει καλυτερα, ειλικρινα δεν ξερω να σου απαντησω.

Απο την αλλη δε θεωρω υπερβολες αυτα που σου λεω. Μια φορα μπορω να καταλαβω οτι γκαστρωθηκε απο ατυχημα. Δευτερη και τριτη ειναι αμελεια. Αν θες ακουσε το, αν δε θες αγνοησε το.

Και να φανταστεις δεν ειπα τιποτα για τα κομμενα αυτια
Καλυτερα που δεν τα ειπες ολα αυτα στην γιαγιουλα. Εχουν δει πολλα τα ματια της. Πολεμους κατοχες πεινες...κριμα να την αποτελειωνες στα γεραματα χαχαχαχαααα

Περα απο την πλακα, μαλλον δεν καταλαβες τι ακριβως ενοουσα...

Πχ το σκυλι σου στην πολη δεν κινδυνευει απο φολα. Ουτε απο οχιες. Ουτε απο λυκους ή αγριοσκυλα ή απο το τσομπανοσκυλο του γειτονα. Επισης δεν εχει τοση σκνιπα οσο εχει στην εξοχη. Επισης το σκυλι σου δεν πηδαει περιφραξεις.
Και μιας και ζει σε σπιτι, ειναι καθαρο με ενα μπανακι ενω αν ζουσε στο χωριο καθε 10 λεπτα θα κυλιωταν σε λασπες η θα επιανε κολτσιδες απτις βαμβακιες που μπαινει καθε μερα...

Ειναι ευκολο να κανεις κριτικη σε κατι οταν δεν το ζεις κ το φανταζεσαι μονονθεωρητικα!!!
Δεν το λεω μονονγια σενα. Μιλαω για ολους!

Οταν εχεις 3 σκυλια νιντζα-ορειβατες που δεν περιοριζονται, ειναι ευκολο να μιλησεις για αμελια. Αμελια θα ηταν αν ελεγα πχ "δεν χεζεται; Αστην να ζευγαρωνει"...
Τεσπα δεν θελω να το συζητησω αλλι αυτο. Δεν εχει νοημα!

Οσο για τον Αδη, τον πηρα ετσι αλλα ειλικρινα θεωρω σουπερ παραλογο το κολημα σας με τα αφτια κτλ
Αυτη η φυλη 130 χρονια ειναι ετσι. Καλως ή κακως (κακως αν θες την γνωμη μου). Αν λοιπον τωρα επιβληθει αυτο που εσεις λετε, η φυλη θα παρει την κατω βολτα!...

Και επειδη θα μου πεις " δεν ρωτατε τα σκυλια αν θελουν να τους κοψετε τα αφτια", θα σου απαντησω κι εγω "εχεις απολυτο δικιο αλλα ουτε εσεις τα ρωτατε τι πραγματικα θελουν να φανε, που οραγματικα θελουν να βολταρουν και αν πραγματικα γουσταρουν να μενουν σπιτι σας ή αν αναγκαστικα το υπομενουν επειδη σας αγαπουν κ δεν εχουν κ αλλη επιλογη"....

Αυτη η συζητηση θα μπορουσε να παει ΠΟΛΥ μακρυα πιστεψε με και δεν θα ηταν ευχαριστη για κανεναν, οποτε προτεινω να την ληξουμε οριστικα
 


flygirl

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2010
335
49
Kefalonia
Βρε kryptiae με εχεις μπερδεψει...Σε διαβαζω απο χθες προσεκτικα,μου δινεις την εντυπωση οτι εχεις ασχοληθει πολυ με τα σκυλια για τα καθαροαιμα,την εξελιξη τους,σωστη εκτροφη για ολα τελος παντων.ακομα και για το κοψιμο των αυτιων που λες δεν θα επρεπε Στο τελος ομως παρολο που ξερεις πολλα βγαζεις μια αναισθησια,δεν πειραζει που εκανες τοσες γεννες,ε και τι εγινε με τα αυτια,ε ζευγαρωσαν και 25 φορες και εδωσα 100 κουταβια,ε νταξει!
 


kryptiae

Well-Known Member
10 Φεβρουαρίου 2013
257
130
43
Θεσσαλονίκη
Βρε kryptiae με εχεις μπερδεψει...Σε διαβαζω απο χθες προσεκτικα,μου δινεις την εντυπωση οτι εχεις ασχοληθει πολυ με τα σκυλια για τα καθαροαιμα,την εξελιξη τους,σωστη εκτροφη για ολα τελος παντων.ακομα και για το κοψιμο των αυτιων που λες δεν θα επρεπε Στο τελος ομως παρολο που ξερεις πολλα βγαζεις μια αναισθησια,δεν πειραζει που εκανες τοσες γεννες,ε και τι εγινε με τα αυτια,ε ζευγαρωσαν και 25 φορες και εδωσα 100 κουταβια,ε νταξει!
Καλησπερα. Καταλαβαινω τι λες κ εχεις δικιο σε ενα βαθμο. Κοιτα αναισθητος δεν ειμαι. Απλα ειναι 2 οι λογοι που σου φαινομαι ετσι:
1)εχουν περασει πολλα χρονια που εγιναν ολα αυτα και καπου εγω τα βλεπω μακρινα και ψιλοαδιαφορα πλεον(με αυτη την ενοια)
2)δεν μπορω να καθομαι να εξηγω την παραμικρη λεπτομερια στο ιντερνετ. Και βασικα δεν ειμαι και "υστερικος" σαν χαρακτηρας. Το κοψιμοντων αφτιων ειναι κοψιμο αφτιων. Δεν θα το αντιμετωπισω ουτε σαν εντελως ασημαντο γεγονος αλλα ουτε και σαν ανθρωποκτονια. Παν μετρον αριστον...

Ηρθατε να με ..καλωσορισετε κ μου ορματε. Κατανταει βαρετο
 
  • Like
Reactions: flygirl


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Σε ολους ετσι γινεται. Και μενα μου ειχε κακοφανει οταν ημουν αποδεκτης της κριτικης.

Το μονο που θα πω ειναι οτι ειχα τετοιο σκυλο, στειρωθηκε και κεννελ φτιαξαμε απ το οποιο δεν μπορουσε να βγει. Δεν ηταν το ιδανικο αλλα εγινε για τη δικη της ασφαλεια δεδομενων των συνθηκων. Ειναι θεμα προτεραιοτητων.
Αυτα απο μενα.
 


kryptiae

Well-Known Member
10 Φεβρουαρίου 2013
257
130
43
Θεσσαλονίκη
Σε ολους ετσι γινεται. Και μενα μου ειχε κακοφανει οταν ημουν αποδεκτης της κριτικης.

Το μονο που θα πω ειναι οτι ειχα τετοιο σκυλο, στειρωθηκε και κεννελ φτιαξαμε απ το οποιο δεν μπορουσε να βγει. Δεν ηταν το ιδανικο αλλα εγινε για τη δικη της ασφαλεια δεδομενων των συνθηκων. Ειναι θεμα προτεραιοτητων.
Αυτα απο μενα.
Η κριτικη δεν με πειραζει. Με πειραζει που γινεται ΜΟΝΟ κριτικη-"μαθημα" και μαλιστα απο πολλους ταυτοχρονα...και ξανα και ξανα...
Καπου βαρεθηκα δλδ...

Εδω μπηκα για να συζηταω προφανως! Και να λεω κ να μου λενε τα παντα, αλλα οχι συνεχεια τα ιδια κ τα ιδια. Εκει ειναι η ενσταση μου:)
 


kryptiae

Well-Known Member
10 Φεβρουαρίου 2013
257
130
43
Θεσσαλονίκη
Στειρωση δεν ηθελα να της κανω , εξηγησα τον λογο χθες!

Και ειμαι πολυ κατα των στειρωσεων. Ειναι παρα φυσην! Και το θεωρω πολυ χειροτερο-απο καθε αποψη- ακρωτιριασμο σωματικο κ ψυχικο, απο οτι ειναι πχ το κοψιμο των αφτιων
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
...αλλα οχι συνεχεια τα ιδια κ τα ιδια. Εκει ειναι η ενσταση μου:)

«Η επανάληψις μήτηρ πάσης μαθήσεως εστί»
«Η ορθή σκέψη χάνει τη δύναμη και το κύρος της, αν την επαναλαμβάνεις πολύ συχνά»

Αντε βγαλε άκρη με τις αντίθετες σχολές...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.133
Μηνύματα
896.040
Μέλη
19.945
Νεότερο μέλος
Gskag