Γεννηθήκαμε το Σάββατο 11/10/2008 στις 20:30!!!


Status
Κλειδωμένο θέμα

Cristina

Active Member
9 Ιουνίου 2006
34
0
Είμαστε 5 κουταβάκια γκριφόν-κανίς μεσαίου μεγέθους. 4 αγοράκια χρώματος κανελί και 1 κοριτσάκι σκούρο καφέ.

Μόλις σαραντήσουμε θα θέλαμε να βρίσκαμε στέγη σε ένα ζεστό και αγαπησιάρικο σπίτι.

Όποιος ή όποια έχει σκοπό να μας αγαπήσει πραγματικά θα χαρούμε να μιλήσει με τη θετή μας μαμά (Ελένη) στο τηλέφωνο ***.
 
Last edited by a moderator:


DjSoukis

Banned
Banned
8 Ιουνίου 2006
1.998
743
Είμαστε 5 κουταβάκια γκριφόν-κανίς μεσαίου μεγέθους. 4 αγοράκια χρώματος κανελί και 1 κοριτσάκι σκούρο καφέ.

Μόλις σαραντήσουμε θα θέλαμε να βρίσκαμε στέγη σε ένα ζεστό και αγαπησιάρικο σπίτι.

Όποιος ή όποια έχει σκοπό να μας αγαπήσει πραγματικά θα χαρούμε να μιλήσει με τη θετή μας μαμά (Ελένη) στο τηλέφωνο 6936783413.
Ο σκυλομπαμπάς και η σκυλομαμά είναι ίδιας ράτσας και μπορούμε να τους δούμε?

Χαρίζονται έτσι?
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
τα σκυλιά σαραντίζουν στις 60 μέρες

πολύ βασικό κι αυτό,ανάμεσα σε άλλα
 


FAINOMENON

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2008
879
3
Ireland
η καλυτερη ηλικια για να πανε τα κουταβια στο νεο τους σπιτι ειναι μεταξυ 7ης με 8ης εβδομαδας. :) καλωσηρθαν στον κοσμο, καλοριζικα να ναι και με καλους ανθρωπους...
 


Elina...

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2008
244
0
Πειραιάς
Θα θέλαμε σίγουρα όλοι να δούμε φωτό τους!!! :D :D :D
Αν μπορείς βάλε καμία φωτό και από τους γονείς!!!

Έχω κάτι στο μυαλό μου!!! :D :D :D
 




Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Όταν θα αρχίσουμε να λέμε "μπράβο", "συγχαρητήρια" "τι όμορφαααααα" και ":D:D:D:D:D" σε bybs έχουμε τελειώσει και σαν φόρουμ :(
Κρατάω τις επιφυλάξεις μου για την περίπτωση αυτή, μέχρι να μας εξηγήσει η Cristina τι έγινε...
 


FAINOMENON

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2008
879
3
Ireland
δεν ειπα συγχαρητηρια για τη μεθοδο ουτε την ξερω οποτε δεν μπορω να την κρινω! Ειπα να ζησουν τα σκυλια ... και να βρουν σπιτια !
 




FAINOMENON

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2008
879
3
Ireland
Εγω ξεκαθαρισα την θεση μου...δεν την ξερω την κοπελα που εκανε τη γεννα, σκεφτηκα μαλιστα μηπως ειναι προσπαθεια εκτροφης ντοπιας φυλης (οχι ακομα αναγνωρισμενης αλλα θα κανω και σχετικη δημοσιευση σημερα στο φορουμ περι ελληνικων φυλων) οποτε αξιζει να βοηθησουμε την προσπαθεια:)
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Γνωρίζεις πολύ καλά ότι γκριφόν-κανίς στην Ελλάδα είναι οποιοδήποτε μικρόσωμο, τριχωτό ημίαιμο... :(
Ποια προσπάθεια?
Το γκριφόν-κανίς υπάρχει μόνο σαν μια τραβηγμένη απ' τα μαλλιά ιδέα, μάλλον προσαρμοσμένη στα ελληνικά δεδομένα, παρά αυθύπαρκτη (και με λόγο ύπαρξης)...
Τέλος πάντων... ας μην το συνεχίζουμε, δεν έχει νόημα.
 


Elina...

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2008
244
0
Πειραιάς
Αφορμή γι' αυτό που είπα δεν ήταν το δικό σου μήνυμα Μαρία, αλλά της Ελίνας...
Με απόλυτα φιλική διάθεση και στις 2.
Αναφέρθηκε το όνομά μου??? :eek: :eek: :eek:

Βρε Chloe μου...δεν είπα κάτι κακό!!! Ούτε είπα: "μπράβο", "συγχαρητήρια" "τι όμορφαααααα" όπως είχες αναφέρει παραπάνω!!!

Το "bybs" έγινε, επομένως μπορούμε να προσπαθήσουμε αυτά τα πλασματάκια να βρούν γρήγορα ένα καλό σπίτι για να μην καταλήξουν και αυτά στο δρόμο...αυτό εννούσα λέγοντας: "Έχω κάτι στο μυαλό μου!!!"
Ότι δλδ έχω κάποιους ανθρώπους που θέλουν να υιοθετήσουν κουτάβια σαν κι αυτά!!!

Είναι κακό??? :confused:

Λοιπόν, ας μας πεί η κοπέλα πώς έγινε!!!
 


FAINOMENON

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2008
879
3
Ireland
Γνωρίζεις πολύ καλά ότι γκριφόν-κανίς στην Ελλάδα είναι οποιοδήποτε μικρόσωμο, τριχωτό ημίαιμο... :(
Ποια προσπάθεια?
Το γκριφόν-κανίς υπάρχει μόνο σαν μια τραβηγμένη απ' τα μαλλιά ιδέα, μάλλον προσαρμοσμένη στα ελληνικά δεδομένα, παρά αυθύπαρκτη (και με λόγο ύπαρξης)...
Τέλος πάντων... ας μην το συνεχίζουμε, δεν έχει νόημα.
καλα, διαβασε το δημοσιευμα και το συζηταμε...το βαζω και στελνω το λινκ!
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Όχι, δεν είναι κακό βρε Ελίνα!
Φυσικά και τώρα που "έγινε" πρέπει να βρεθεί λύση!
Απλά το όλο κλίμα του topic είναι "πανηγυρικό" κατά κάποιον τρόπο!
Όπως και να 'χει... κρίμα για όλα τα γκριφόν-κανίς (και γενικότερα...) που γεννιούνται στο δρόμο!
Αυτά θα έπρεπε να έχουν προτεραιότητα στην ανεύρεση σπιτιού! Γνώμη μου...

edit: Έγινε Μαρία. Περιμένω :)
 


FAINOMENON

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2008
879
3
Ireland
Chloe εχεις απολυτο δικιο για τον τροπο και το γιατι και το πως ηρθαν στον κοσμο τα κουταβια.
Οσο για το θεμα ελληνικη φυλη, η μελετη που εχει γινει ειναι σοβαρη προσπαθεια και αφου σε πολυ κοσμο αρεσουν αυτα τα σκυλακια ισως υπαρχει μελλον και αξιζει να στηριχτει μια σοβαρη προσπαθεια...καπως ετσι ξεκινησαν πολλες φυλες. Αντι να φερνουμε συνεχει παρομοια απ εξω, να στηριξουμε τα δικα μας οταν προερχονται απο εκτροφεις και οχι byb! :)
αντε παω να το βαλω...
 


Elina...

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2008
244
0
Πειραιάς
Απλά το όλο κλίμα του topic είναι "πανηγυρικό" κατά κάποιον τρόπο!
Σίγουρα για κάθε νέα ζωούλα που γεννιέται πρέπει να είμαστε χαρούμενοι!!! Ίδιώτης, που ζευγαρώνει τον σκύλο του για να ικανοποιήσει τις ανάγκες που λέει ότι έχει το σκυλί του, είναι απλά ανημέρωτος!!!
Αυτά τα έχετε (έλλειπα εγώ) αναλύσει και σε άλλες συζητήσεις άλλωστε!!!

Δεν θέλω να πώ κάτι άλλο, διότι και το δικό μου, κατά τύχη, από ιδιώτη το πήρα! Χάρισμα Φυσικά!!!
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
Chloe εχεις απολυτο δικιο για τον τροπο και το γιατι και το πως ηρθαν στον κοσμο τα κουταβια.
Οσο για το θεμα ελληνικη φυλη, η μελετη που εχει γινει ειναι σοβαρη προσπαθεια και αφου σε πολυ κοσμο αρεσουν αυτα τα σκυλακια ισως υπαρχει μελλον και αξιζει να στηριχτει μια σοβαρη προσπαθεια...καπως ετσι ξεκινησαν πολλες φυλες. Αντι να φερνουμε συνεχει παρομοια απ εξω, να στηριξουμε τα δικα μας οταν προερχονται απο εκτροφεις και οχι byb! :)
αντε παω να το βαλω...
με μια μικρή ενσταση στο εκτροφείς θα συμφωνήσω

το θέλουμε ή όχι ο συγκεκριμένος τυπος σκύλου υφίστατε

γιατί να μην γίνει μια σοβαρή προσπάθεια και να αναγνωριστεί σαν ελληνική φυλή?????
 




ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Ποιες Ελληνικές φυλές βρε παιδιά και ποιος τύπος? :-?

Σε αυτή τη χώρα ότι δηλώσει κανείς είναι! Από "εκτροφέας" κανις-τερριε μέχρι και "εκτροφέας" κανις-γκριφον!
Ας σταθεροποιηθούν όσες φυλές είναι ήδη σε διαδικασία αναγνώρισης διότι με τα δείγματα που παρουσιάστηκαν στην τελευταία έκθεση του ΚΟΕ γέλασε και το ποικιλόμορφο ερίφιο και ας αφήσουμε τα περί γκριφον-κανις και τα συχαρίκια στον καθένα που ζευγαρώνει τα ημιαιμα του και ενίοτε τα μοσχοπουλάει σε αδαής!

Έχουμε πήξει στις αγγελίες της ΧΕ, στα «παντρολογήματα χωρίς βέρα», στο byb και στα αδέσποτα! :mad:
 
Last edited:




Status
Κλειδωμένο θέμα