Γεννηθήκαμε το Σάββατο 11/10/2008 στις 20:30!!!


Status
Κλειδωμένο θέμα

kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
με μια μικρή ενσταση στο εκτροφείς θα συμφωνήσω

το θέλουμε ή όχι ο συγκεκριμένος τυπος σκύλου υφίστατε

γιατί να μην γίνει μια σοβαρή προσπάθεια και να αναγνωριστεί σαν ελληνική φυλή?????
πάλι συμφωνώ με ΜΑΚΗΣ
γιατί να μην γίνει ρε παιδιά?




Ποιες Ελληνικές φυλές βρε παιδιά και ποιος τύπος? :-?

Ας σταθεροποιηθούν όσες φυλές είναι ήδη σε διαδικασία αναγνώρισης διότι με τα δείγματα που παρουσιάστηκαν στην τελευταία έκθεση του ΚΟΕ γέλασε και το ποικιλόμορφο ερίφιο
η πεζή πραγματικότητα πάντα προσπαθεί να απογοητευσει τους ρομαντικούς οραματιστές

ποικιλόχρουν πιστεύω ήθελες να γράψεις:)
 


FAINOMENON

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2008
879
3
Ireland
και οσοι πηγαιναν στις πρωτες εκθεσεις καθαοαιμων πριν 200 χρονια αυτα εβλεπαν...και οσοι ειδαν τα πρωτα 7 μαστινο ή τα πρωτα Ισπανικα μαστιφ ισως εκλαψαν...
 


Cristina

Active Member
9 Ιουνίου 2006
34
0
Παιδιά ένας ένας.... μη βαράτε όλοι μαζι :)

Να λοιπόν η ιστοριά των κουταβιών...

Η αδερφή μου είναι καθηγήτρια πληροφορικής σε ένα φροντιστήριο και 2 αδελφές μαθήτριες της, της ζήτησαν αν μπορεί να βάλει αγγελία στο internet για να τα χαρίσουν. Για να μη κάνει δικό της account μόνο για ένα post, χρησιμοποίησε το δικό μου...

Δεν γνωρίζω τους λόγους που θέλησαν να ζευγαρώσουν την σκυλίτσα τους, ούτε κάτι παραπάνω για τα σκυλάκια...
Το μόνο που ξέρω είναι ότι οι δυο μικρες και η μητέρα τους λατρευουν την σκυλίτσα τους... Το τι τους οδήγησε σε αυτήν την τόσο λάθος απόφαση, δεν ξέρω τί ήταν...

Φωτο θα ζητήσω να μου δώσουν και θα ανεβάσω...
Απλά μη βαράτε εμένα.. δηλώνω σχεδόν αθώα :D

Για να μη φάω και άλλο ξύλο :D να ξεκαθαρίσω ότι δεν υπάρχει καμία περίπτωση τα κουταβάκια να βρεθούν στον δρόμο (πρώτη είμαι εγώ που δεν θα το επέτρεπα)..
Δευτερον... οι άνθρωποι δεν θέλουν να βγάλουν κανένα κέρδος,τα κουταβάκια τα χαρίζουν...
Τρίτον... θα φύγουν απο τη μητέρα τους όταν κρίνει ο κτηνίατρος που τα παρακολουθεί... Το "όταν σαραντήσουν" ήταν δικιά μου εμπνευση :D

Συγνώμη για τη όποια αναστάτωση... δεν το ήθελα :(
 
Last edited by a moderator:


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Τι λες καλε? Αν δεν αναστατωθουμε 5-6 φορες τη μερα δε γινεται.:D:D αν δενε ιναι για χρημα φανταζομαι οτι το καναν για να γεννησει μια φορα το σκυλι τους. Πολλοι το κανουν και το κανουν μονο απο αγαπη στο σκυλι τους ασχετα αν ειναι λαθος -μα εντελως ομως!! Τωρα που ηρθαν να τους ζησουν και ας ερθουν και καμια βολτα απο εδω να ενημερωθουν γιατι δεν πρεπει να ξαναγινει!
Αναμενουμε φωτος!!
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Χριστίνα, μην στεναχωριέσαι η αγγελία σου μας έδωσε αφορμή για μια ενδιαφέρουσα συζήτηση! :)

Kokoni, "ποικιλόχρωμο" ήθελα να γράψω, αλλά παρενέβη ο δαίμων του Word! :lol:
Πάντως το αποτέλεσμα (ποικιλόμορφο) το θεωρώ, παρ’ όλα αυτά, εύστοχο και ιδιαίτερα χαρακτηριστικό της κατάστασης που επικρατεί σε κάποιες ελληνικές φυλές. ;)

Πεζή, ξε-πεζή η πραγματικότητα δεν παύει να είναι πραγματικότητα!
Ευελπιστώ σε ένα καλύτερο μέλλον (με ή χωρίς το κανίς-γκριφον)! :D
 


admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
Δε θα ήταν όμως κρίμα να δίνουμε βήμα , έστω και σαν "χαρίζετε" , σε αυτούς που ζευγαρώνουν πρώτα και μετά σκέφτονται?

Δεν αμφιβάλω για την αγάπη , την αφοσίωση , την λατρεία και όποιο άλλο συναίσθημα κανενός , αλλά αποδεδειγμένα byb τακτικές (από λάθος ή όχι) δεν θα βρίσκουν βήμα σε αυτό το φόρουμ!

Ας κρατήσουμε το "Προσφορές" για τα θύματα των όποιων συναισθημάτων βρίσκονται στο δρόμο και σε "έκτακτη ανάγκη".

Ζητώ συγνώμη από όλους , το νήμα κλειδώνεται.
 
Last edited:


Status
Κλειδωμένο θέμα