Γερμανικό Μπόξερ & φύλαξη


panos chow

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2011
575
27
Ενα σκυλι που εχει κανει φυλαξη,δεν σημαίνει οτι ειναι ο φόβος και ο τρόμος της γειτονιάς...
Ισα ισα που μαθαίνει να διαχειρίζεται καλύτερα διαφορετικές καταστάσεις κα εσυ θα εισαι πιο σίγουρη ξέροντας καλύτερα το σκυλι σου...
Το να του κοβεις το ένστικτο του ειναι κόντρα στη φύση του ζωου και καθολου σωστο.
Δεν φταιει αυτο αν εσυ δεν ηξερες απο σκυλια .
 


keppas

Member
22 Οκτωβρίου 2013
14
0
Συντομη ιστορια απο το Μποξερ μου οταν ηταν 2 ΜΗΝΩΝ και γενικα ειναι πολυ ησυχο σκυλι.
Στο χωριο μου το μπαλκονακι του σπιτιου μου ειναι περιπου 1 μετρο απο το δαπεδο.
Επαιζε ο θειος μου εξω απο το μπαλκονι με το αλλο σκυλι αγνωστης ρατσας αλλα περιπου 30-35 κιλα, καποια φαση ειχε αρπαξει το σκυλι το χερι του θειου μου πανω στο παιχνιδι και του φωναζε ο θειος μου να το αφησει και δ το αφηνε..
Σηκωνεται ο δικος μου πηδαει απο τα καγκελα, κανει κατι τουμπες απο την πτωση και αρπαζει χωρις σκεψη το αλλο το σκυλι απο τον λαιμο με αγριεμενη διαθεση για να προστατεψει τον θειο μου.. 2 ΜΗΝΩΝ ξαναλεω...Ενταξει απο εκει κ περα το ποσο πολυ η λιγο λενε οτι εχει ενστικτο φυλαξης και πιο εχει περισσοτερο δ με ενδιαφερει, μετα απο αυτο ξερω οτι θα με προστατεψει, κ μενα και το σπιτι μου.
 
Last edited:




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.877
Σηκωνεται ο δικος μου πηδαει απο τα καγκελα, κανει κατι τουμπες απο την πτωση και αρπαζει χωρις σκεψη το αλλο το σκυλι απο τον λαιμο με αγριεμενη διαθεση για να προστατεψει τον θειο μου.. 2 ΜΗΝΩΝ ξαναλεω...Ενταξει απο εκει κ περα το ποσο πολυ η λιγο λενε οτι εχει ενστικτο φυλαξης και πιο εχει περισσοτερο δ με ενδιαφερει, μετα απο αυτο ξερω οτι θα με προστατεψει, κ μενα και το σπιτι μου.
:confused:
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Σ
Σηκωνεται ο δικος μου πηδαει απο τα καγκελα, κανει κατι τουμπες απο την πτωση και αρπαζει χωρις σκεψη το αλλο το σκυλι απο τον λαιμο με αγριεμενη διαθεση για να προστατεψει τον θειο μου.. 2 ΜΗΝΩΝ ξαναλεω...
Τσακ Νόρρις...
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.877
Εχω μείνει σπίτσλες...
Ο δικός μου κάνει ήδη, τους πήδους, τις τούμπες και τα αρπάγματα με διαβολική διάθεση.
Από ενός μηνός παρακαλώ. Οχι δύο, που όπως και να το κάνεις, έχει κάπως...πουρέψει...
 


silent

Well-Known Member
4 Ιουλίου 2011
1.042
52
Νότια Προάστια
Εχω μείνει σπίτσλες...
Ο δικός μου κάνει ήδη, τους πήδους, τις τούμπες και τα αρπάγματα με διαβολική διάθεση.
Από ενός μηνός παρακαλώ. Οχι δύο, που όπως και να το κάνεις, έχει κάπως...πουρέψει...
Αν ειχες κανει υπερηχο στην εγκυμοσυνη πιθανοτατα να το εκανε και ως εμβριο:p.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.877
Αν ειχες κανει υπερηχο στην εγκυμοσυνη πιθανοτατα να το εκανε και ως εμβριο:p.
Πράγματι!! Και είναι απορίας άξιον, πως κατάφεραν και επιβίωσαν και δύο αδελφάκια του. Φαντάζομαι καμμιά 10αριά θα 'χε η φουκαριάρα η μάνα του, αλλά δεν θα τον άντεξαν και θα αυτοκτόνησαν, πριν γεννηθούν. Αυτοκαταστράφηκαν. Μετά μάθαμε, ότι αυτοκτόνησε και η μάνα του.
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Πράγματι!! Και είναι απορίας άξιον, πως κατάφεραν και επιβίωσαν και δύο αδελφάκια του. Φαντάζομαι καμμιά 10αριά θα 'χε η φουκαριάρα η μάνα του, αλλά δεν θα τον άντεξαν και θα αυτοκτόνησαν, πριν γεννηθούν. Αυτοκαταστράφηκαν. Μετά μάθαμε, ότι αυτοκτόνησε και η μάνα του.
AXAXAXAXAXA!!!!!!!
 




keppas

Member
22 Οκτωβρίου 2013
14
0
Διαβασα ολα τα σχολια σας...

Ενταξει παιδια δ ξερω τι να απαντησω, πραγματικα..

Η μια εξυπναδα μετα την αλλη, μπουχαχα ιντερνετικα και με πληκτρολογιο...

Καλη συνεχεια...
 




Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Διαβασα ολα τα σχολια σας...

Ενταξει παιδια δ ξερω τι να απαντησω, πραγματικα..

Η μια εξυπναδα μετα την αλλη, μπουχαχα ιντερνετικα και με πληκτρολογιο...

Καλη συνεχεια...
Μη νευριαζεις βρε. Σκεψου λιγο καλυτερα την περιγραφη σου για 2 μηνων κουταβακι. :)
 




DORIS

Well-Known Member
17 Δεκεμβρίου 2010
1.213
261
37
αυτο το περιστατικο που ανεφερες δεν εχει να κανει με την φυλαξη χωρου ή την μετεπειτα χαρακτηροδομη του σκυλου σου,δεν ξερω αν ειναι καλο δειγμα ή κακο,μαλλον κουταβισια συμπεριφορα,το αν θα γινει φυλακας εξαρταται απο αλλους παραγοντες!
 


Annallyne

Well-Known Member
11 Μαϊου 2013
73
1
Εχω μείνει σπίτσλες...
Ο δικός μου κάνει ήδη, τους πήδους, τις τούμπες και τα αρπάγματα με διαβολική διάθεση.
Από ενός μηνός παρακαλώ. Οχι δύο, που όπως και να το κάνεις, έχει κάπως...πουρέψει...
Κλαίω χαχαχαχαχαχαχαχαχα