Γνώμη για κουτάβι mallinois


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
επειδη δεν ξερω απο αυτα θα ηθελα την γνωμη οσων ξερουν.
σκεφτομαι να παρω αυτην την κουταβιτσα.

Screenshot by Lightshot

να πω εδω οτι δεν ξερω ονομα εκτροφειου και οτι μου το εχει προτεινει γνωστος μου που ηξερε οτι ηθελα ενα ακομα τρελοσκυλο.
 


ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
ενα θηλυκο βελγικο ποιμενικο πυρινο χρυσαφενιο..ο πατερας ειναι γεννημενος το 07,η μητερα το 09,το κουταβακι τον μαιο..οι παπουδες και τον δυο γονιων απο σκοπια,οι αλλοι δεν εχω καταλαβει..αυτα ! :-k
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
αυτα τα ξερω.
γενικα απο καποιον που ξερει καλυτερα θελω να μου πει.
ευχαριστω πολυ.
 


dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
αν δεν ξέρεις εκτροφέα, τέτοια ωραιότατα pedigree δίνουν και τα puppy mills - ή σου φτιάχνω και εγώ αν θέλεις, τζάμπα....

ειλικρινά, αν θες οπωσδήποτε καθαρόαιμο μαλινουά, ψάξε για σοβαρό εκτροφέα ώστε να γνωρίζεις ακριβώς τι παίρνεις και από που το παίρνεις.
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
μαλιστα.
μπορει να εχει και 3 ποδια η κομμενη ουρα...ασε που οταν μεγαλωσει μπορει αν μου γινει και αλανιαρα και να κανει κακες παρεες.
 


zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
Μονο τον Μπαλαμπανοφ ξερω (μην νομιζεις οτι ειναι και κολητος μου:cool: )και εχω ακουσει παρα πολυ καλες κριτικες για το duvetorre(πολυ γνωστο εκτροφειο)
Ε πες αμα θες καμια πληροφορια παραπανω!Που ειναι το κουταβι?Για το σπιτι το θες?Η τιμη παιζει ρολο οπως και να δεις το κουταβι απο κοντα.Τα χαρτια ειναι χαρτια πρεπει να την δεις live την κουταβα.
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
καλημερα ζουζουνε.
ναι δεν εχω σκοπο να κανω κατι παραπανο με το κουταβι απο οτι κανω και με τον αλλον μουργο και για να μην παρεξηγηθω εννοω εκθεσεις κλπ κλπ τετοια.
την κουταβα την εχει δει φιλος μου που ηξερε οτι ηθελα καποια στιγμη να παρω ενα θυληκο και θελει να μου την παρει αυτος.
απλα ειπα να ρωτηση γιατι δεν εχω καλες γνωσεις απο αυτα και αν μπορω καπως να ελενξω γιατι θαπληρωσει για το σκυλακι και βγει τζαμπα μουφα και το petigree.
προς το παρον δεν εχω και εγω αλλες πληροφοριες για να μπορεσω να δωσω παραπανο
 


ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
τασο καλημερα..νομιζα δεν μπορουσες να κανεις μια μεταφραση σχετικη..
αυτα καταλαβα γιαυτο το ψιλομεταφρασα..ε να πας με τον φιλο σου απο κοντα..
δες αν εχει κανενα σαιτ αυτος ο τυπος στα σκοπια..και γενικα ψαξτο οσο μπορεις..
η ιδεα να σου παρει αλλος σκυλο για εσενα..απο μονη της ειναι καπως..
εδω ψωμι παιρνεις απο αλλο φουρνο και ειναι για πεταμα..φαντασου μια ζωντανη ψυχη !
 






tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
ειμαι απο κινητο κ δεν μπορω να δω τι ειναι τωρα.
θα το δω οταν παω σπιτι.
ευχαριστω παντως
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
δηλαδη αν καταλαβα καλα ολα αυτα γινονται γιατι εδω ζητανε τα δικα μας το βαρος τους σε χρυσαφι..??? ενω τα σκοπιανα και βουλγαρικα μισοτιμης...?? γιατι εδω μπορεις να εχεις μια αποψη για ενα εκτροφειο η ρωτοντας εναν που εχει αγορασει απο εδω η πας και το επισκεπτεσαι.... και συζητας,,,, ενω τα απεξω,,, ταξιδι προς το αγωστο,,,,
 


ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
ferosasea για τιμες στα σκοπια δεν ξερω,λογικα θα ειναι πανω κατω με την βουλγαρια..
εχω την εντυπωση ομως οτι εδω οι τιμες ειναι αρκετα ακριβες,καπως υπερεκτιμημενες,χωρις να εννοω οτι μια αγορα σκυλου ειναι κατι το αψυχο σαν το αυτοκινητο..

αν γνωριζεις την γλωσσα απο καποια χωρα δεν ειναι κακο να ψαξεις σε βουλγαρια,σκοπια,ιταλια,η αλλου..ουτε ειναι απαγορευτικο να πεταχτεις μεχρι εκει να δεις,αφου τα μεταφορικα και το συνολο θα ειναι λιγοτερα..

στις ανατολικες χωρες εχουν μεγαλυτερη παραδοση σε καθαροαιμους σκυλους,σιγουρα εχει και εκει απατεωνες κτλ κτλ,και το πιο συχνο φαινομενο ειναι οτι οποιος εχει καθαροαιμο με pedigree βρισκει ακομα ενα και μετα τη γεννα πουλαει για οικονομικους λογους..

οι κανονικοι εκτροφεις γιατι σιγουρα εχει και μαιμου δεν νομιζω να εχουν καποια διαφορα με την ελλαδα..απο προσωπικη εμπειρια επειδη ειχα και εχω για αρκετα χρονια παρε-δωσε με μια πολη στη βουλγαρια,ειναι ενας τυπος που εχει ροτβαιλερ εκτροφειο,διπλα στο ρωμαικο φρουριο της πολης,συνεχιζει αυτη την <<δουλεια>> αρκετα χρονια...δινει σκυλια στην αστυνομια της πολης,για φυλαξη στα γηπεδα κυριως ποδοσφαιρου,τα οποια τα εχουν ενα διπλα στο κορνερ..και ουτε να σου περασει απ το μυαλο για ντου,αλλα τα εχουν και σε περιπολο σε παρκα της πολης..

θελω να πω ειναι φανταστικα σκυλια,τα οποια τα εχει σαν παιδια του..ειναι σωστος σε ολα του..
σιγουρα εχει και εδω παρομοιους...
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Παντως εγώ αυτο που ακουω διαρκώς ειναι πως στην Ελλάδα εχουμε εξαιρετικά εκτροφεια μαλινουά, που απορώ για ποιο λογο να μπει καποιος στη διαδικασία πρώτη του επιλογή να ειναι το εξωτερικο. Αλλο να εχει ψαξει εντος συνόρων και να μην βρήκε και αλλο να πει -οχι ελλάδα, μόνο από έξω-
 


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
Στην Ελλάδα αυτη την στιγμή υπάρχουν σκυλιά μαλι απο τις καλύτερες γραμμές της Ευρωπης, και για το λόγο αυτό βλέπουμε ότι σε αρκετές γέννες ελληνικές υπάρχουν κουτάβια που πωλούνται εξωτερικό.
ΚΑι όχι μόνο πωλούνται αλλά τα βλέπουμε να παίζουν και στο παγκόσμιο :)
 




nikalias

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
256
3
Γλάρισα
παρολα αυτα εγω μια απαντηση δεν πηρα.
Έχει καταντήσει φαινόμενο στα πιο πολλά φόρουμ το να μην παίρνεις απάντηση σε αυτό που συγκεκριμένα ρωτάς και να σου σχολιάζουν την γενική κατάσταση . [ Αν είναι τόσο οφ-τοπικ διαγράψτε το ]
 




nikalias

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
256
3
Γλάρισα
Προφανώς και όχι , εάν σας πείραξε διαγράψτε το . Απλά έκανα μια αναφορά σε ένα από τα πολλά ποστ που αποκλίνουν από το αρχικό ερώτημα . Την επόμενη φορά θα στέλνω τις παρατηρήσεις μου μέσω προσωπικού μηνύματος . Καλή σας ημέρα .
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
Έχει καταντήσει φαινόμενο στα πιο πολλά φόρουμ το να μην παίρνεις απάντηση σε αυτό που συγκεκριμένα ρωτάς και να σου σχολιάζουν την γενική κατάσταση . [ Αν είναι τόσο οφ-τοπικ διαγράψτε το ]
συννηθισμενα τα βουνα απο τα χιονια....
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22