Γυρισε απο εκπαιδευτηριο σκελετωμενο(?)


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.868
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
• Τρέχει στο σπιτάκι του.
• Κατασκευαστικά λάθη αν δείτε τα βίντεο. Γιατί όχι και λάθη...χαρακτήρα.
• Έχασε 7 κιλά σε 15 μέρες!Εγώ προσωπικά δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι προήλθε από ασιτία πάντως. Βλέπω πρόβλημα σκύλου!
• Ο σκύλος φαίνεται να έχει πρόβλημα, όχι λόγω αυτού του περιστατικού αλλά γενικό!Όσο πιο γρήγορα το εντοπίσουν οι ιδιοκτήτες τόσο καλύτερα!
• Βέβαια η ζημιά προς το πρόσωπο του εκπαιδευτή έχει γίνει για την μερίδα των ανθρώπων που ΔΕΝ ασχολούνται με την κυνολογία.
Εγώ προσωπικά δεν διάβασα κανένα σχόλιο από κάτω!

Το μόνο πρόβλημα που βλέπω είναι ότι δεν ενημερώθηκαν οι ιδιοκτήτες από την πρώτη στιγμή!
Αλλά και αυτό μπορώ να το δικαιολογήσω γιατί πολλά σκυλιά επηρεάζονται πολύ από αλλαγές στο περιβάλλον τους!Και προφανώς οι εκάστοτε εκπαιδευτές δεν ενημερώνουν, γιατί το ζώο θέλει κάποιος μέρες να προσαρμοστεί!
Τι λες βρε Στέλιο; Μερικές μέρες να προσαρμοστεί; 15 μέρες και έγινε ο σκύλος πετσί και κόκαλο, τίποτα δεν θα έτρωγε. Δεν έπρεπε τουλάχιστον μετά από 3-4 μέρες να είχαν ενημερωθεί οι ιδιοκτήτες; Επρεπε να φτάσει ο σκύλος σε αυτήν την κατάσταση;
 


grekos

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2010
468
4
Μικροοργανισμός
Θεσσαλονίκη είσαι ρε βλάκα?Για να σου αποδείξω οτι δεν είμαι καθόλου καθυστερημένος όχι τίποτα άλλο!!Βλάκα ανίδεε!!Τι είμαι εγώ για να μιλήσω για τον άλλον ρε?Η babysitter του?Σου είπα οτι όταν χρειαστεί να μιλήσω θα μιλήσω!!Αφού πρώτα μιλήσει ο εκπαιδευτής όμως!!Τότε θα το βουλώσεις μια και καλή!!Σκέφτηκες εσύ καθόλου με το αχυρο που κουβαλάς και πιστεύεις οτι λέγεται μυαλό κάτι άλλο εκτός απο το να είναι έτσι όπως παρουσιάζονται τα πράγματα?Θα μπορούσε να πάει κάπου αλλού το άχυρό σου?Ε μάλλον δεν μπορεί!!Δεν σε κατηγορώ όμως γιατί είσαι λίγο ανίδεος όσον αφορά σκηνικά που γίνονται σε αυτές τις δουλειές!!Σκέψου όμως οτι γίνονται ΠΟΛΛΑ!!!
Μπούλινγκ...
 






johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Και, παιδιά, γενικότερα...

Λίγο πιο ήρεμα, τα σχόλιά μας... μη σκίσουμε κανένα καλσόν...:)
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
δηλαδή?
Ρε φιλαρακι δε κοβεις τους χαρακτηρισμους κ τα τοιαυτα?τι το περασες εδω μεσα?προσωπικο σου τσιφλικι η σαμπως εχεις κανει φανταρος με τον αλλο τον Σαλονικο?
Εχεις να πεις κατι,πεστο,δεν εχεις κ απλα γουσταρεις να μπαινεις κ να λες καμια π@π@ρι@ να περναει η ωρα υπαρχουν κ αλλα site!
Aπτην στιγμη που εχεις υπο την ευθυνη σου ΞΕΝΟ ζωο,ζωο που καποιος εκει εξω το νοιαζεται κ το ποναει,κ απο πανω πληρωνεσαι κιολας κ μαλιστα αδρα (δε ξερω κανενα εκπαιδευτη να χρεωνει λιγα...) ακομη κ το νυχι του να σπασει,ακομη κ μια τουφα απτο τριχωμα να χασει εχεις ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ να ενημερωσεις τον νομιμο ιδιοκτητη!
Δλδ η αλλη κοιμοταν τον υπνο του δικαιου,το σκυλι ελυωνε αλλα αυτος μια χαρα τα βλεπε ολα...τι μας λες τωρα?
Κ να μην ευθυνεται,κ να χει προβλημα το σκυλι,απτην στιγμη που βλεπε τετοια ραγδαια επιδεινωση ενω ηταν στα χερια του (γιατι 7 κιλα σε 15 μερες δε τα λεμε κ λιγα) ηταν ΧΡΕΟΣ του να ενημερωσει!ΤΕΛΟΣ(η μηπως ηταν υπερβολικα απασχολημενος με τα rott?)!
 


Robin

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2013
217
2
Δυτική Μακεδονία
Νομίζω κάποιοι χρειάζονται εκπαίδευση εδώ μέσα... Νετ pitbull-ing με τα ούλα του χάχα

ΥΓ.1 Υπονοείται στημένο από τον ανταγωνισμό (think so) αλλά πάραυτα κάποια πράγματα δεν δικαιολογούνται.
ΥΓ.2 Η κοπέκα θα έπρεπε να έχει κάνει ήδη μήνυση, έχει γίνει κάτι τέτοιο?
ΥΓ.3 Αν ο εκπαιδευτής δεν έκανε μαμουνιά θα έπρεπε ήδη να έχει κάνει και αυτός μήνυση και να έχει αποσυρθεί το σχόλιο της κοπελιάς. Ούτε αυτό συμβαίνει :s
 
Last edited:


christos79

Well-Known Member
20 Νοεμβρίου 2011
633
27
Εγώ δεν ξέρω ούτε τον εκπαιδευτή ούτε την κυρία.
Αλλα βλέποντας την εικόνα του σκύλου δεν με βλέπω να γελάω ανεξάρτητα τι θα γίνει μεταξύ εκπαιδευτή και κυρίας.
Λυπαμαι το σκυλί που πληρώνει αμαρτίες άλλον και στο δικό του το κασιδι διάφοροι κραζουν άλλοι θα δείξουν και άλλοι θα γελάσουν τελευταίοι.
Κριμα την κυνοφιλια μας.
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Τωρα συγγνωμη...ΕΣΥ...εχεις σκυλο?θες να παρεις σκυλο?τι?γιατιγραφεις εδω μεσα?
Γιατι αν εισαι ιδιοκτητης κ βλεπεις κ ολα αυτα (οπως κ να χει η ιστορια) κ περιμενεις ποτε θα αποδειχτουν ταντιθετα αποσα ισχυριζεται η κοπελα μονο κ μονο για να δικαιωθεις στα ματια ενος ματσου αγνωστων παροτι ενα σκυλι επισης αγνωστο σε ολους μας υποφερει αυτη στιγμη απτην αναλγησια αυτου που εσυ υποστηριζεις κ στηριζεις...εε τι να σου πω?
Εισαι αξιος της μοιρας σου αδελφε!
Αι καληνυχτα μας τωρα!
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.554
6.984
Εγώ δεν ξέρω ούτε τον εκπαιδευτή ούτε την κυρία.
Αλλα βλέποντας την εικόνα του σκύλου δεν με βλέπω να γελάω ανεξάρτητα τι θα γίνει μεταξύ εκπαιδευτή και κυρίας.
Λυπαμαι το σκυλί που πληρώνει αμαρτίες άλλον και στο δικό του το κασιδι διάφοροι κραζουν άλλοι θα δείξουν και άλλοι θα γελάσουν τελευταίοι.
Κριμα την κυνοφιλια μας.
Aυτό ακριβώς.

Επίσης, το μπούλιινγκ είναι ήπιος χαρακτηρισμός της κατάστασης.
 


Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
θα παλαβωσουμε ατομικα και ομαδικα εδω μεσα παει και τελειωσε..
επαγγελματίας εκπαιδευτης παραλαμβανει σκυλο και αναλαμβανει την ευθυνη του, ο σκυλος χανει 7 κιλα στα χερια του, μετατρεπεται σε φαντασμα , περνανε 15 μερες, δεν ειδοποιεί κανέναν (ιδιοκτητες, κτηνιατρο) και υπαρχουν ανθρωποι που το θεωρουν δικαιολογημενο. Τα χαπια μου και σβελτα..
 


jac

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
800
2
Italia
θα παλαβωσουμε ατομικα και ομαδικα εδω μεσα παει και τελειωσε..
επαγγελματίας εκπαιδευτης παραλαμβανει σκυλο και αναλαμβανει την ευθυνη του, ο σκυλος χανει 7 κιλα στα χερια του, μετατρεπεται σε φαντασμα , περνανε 15 μερες, δεν ειδοποιεί κανέναν (ιδιοκτητες, κτηνιατρο) και υπαρχουν ανθρωποι που το θεωρουν δικαιολογημενο. Τα χαπια μου και σβελτα..

Μα που βλέπεται το παράλογο;;; έκανε δίαιτα στον σκύλο ως πρόλειψη για τα κιλά που θα βάλει στις γιορτές.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Να σταματούσαμε μήπως τελικά τις εικασίες;

Στην τελική, για να επιμένει τόσο ο Iron [με δυσάρεστο ομολογουμένως τρόπο, sakann], ίσως και να συμβαίνει πράγματι κάτι άλλο.

Το να ανταλλάσουμε μεταξύ μας θεωρίες συνωμοσίας, δεν έχει κανένα νόημα.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Κάποιοι αντιδρούν απαράδεκτα σαν να τους παίρνεις την μπουκιά από το στόμα. Δεν σκέφτονται όμως ότι ο μέσος αναγνώστης της είδησης σκέφτεται πολύ απλά ότι ο σκύλος έμεινε θεονήστικος για να χάσει τόσα κιλά σε ένα δεκαπενθήμερο. Είτε το έπαθε από ασθένεια, ή από μελαγχολία ή από οτιδήποτε εκ πρώτης όψεως ήταν ευθύνη του εκπαιδευτή που δεν ειδοποίησε την τέταρτη, το αργότερο, μέρα.
Αν κρύβεται κάτι άλλο, πχ αν κακοποιούσαν οι ιδιοκτήτες τον σκύλο και ο εκπαιδευτής τους τον πήρε για να τον σώσει, λέω ένα φανταστικό εντελώς σενάριο, αυτό ο μέσος αναγνώστης δεν μπορεί να το γνωρίζει και δεν πηγάζει από πουθενά. Οπότε όποιος και να είναι ο εκπαιδευτής, ο μεγαλύτερος της χώρας να είναι, λίγο ενδιαφέρει το φόρουμ, είναι λογικό από αυτό που διαβάζουμε να βγάζουμε τα χειρότερα συμπεράσματα.
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Πάντως εγώ ειλικρινά περιμένω να ακούσω και τον αντίλογο. Απο κάποιον άνθρωπο που γνωρίζει τη δεδομένη κατάσταση. Εχουν περάσει 2 μέρες όμως και δεν βλέπω κάποιον δραστικά να προσπαθεί να δικαιολογήσει την εικόνα που είδαμε. Με τετοια παραφημολογία δεν θα γίνόταν μια κίνηση να μαζευτούν τα αμάζευτα ?...Μέχρι να γίνει αυτο Αιρον (και αν ποτέ γίνει), αφησε μας να κρίνουμε απο όσα είδαμε.
 


grekos

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2010
468
4
Μικροοργανισμός
Προφανώς το μέλος υποστηρίζει ότι συντρέχει κάποιος σοβαρός λόγος υγείας, ο οποίος και ευθύνεται για

την ξαφνική, και όχι βαθμιαία, απώλεια βάρους. Τον λόγο λοιπόν έχει η Ιατρική για το τελικό πόρισμα...
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Κι εγώ αν ήμουν επαγγελματίας, οποιουδήποτε επαγγέλματος, δεν θα καθόμουν να απαντήσω, στα απανταχού σχόλια του facebook. Οσο κι αν με δυσφημούσαν.
 


illuminaughty

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2013
188
21
Προφανώς το μέλος υποστηρίζει ότι συντρέχει κάποιος σοβαρός λόγος υγείας, ο οποίος και ευθύνεται για

την ξαφνική, και όχι βαθμιαία, απώλεια βάρους. Τον λόγο λοιπόν έχει η Ιατρική για το τελικό πόρισμα...
θα μπορούσε κάλλιστα να ισχύει, αλλά εξίσου προφανώς ισχύει ότι:
- δεν παρέλαβε το σκυλί σε αυτή τη κατάσταση, διαφορετικά, πιστεύω θα αρνιόταν να αναλάβει την εκπαίδευση ενός άρρωστου σκύλου
- δεν έλαβε μέτρα για τη διάγνωση του προβλήματος του σκύλου ή ήξερε ότι οφειλόταν σε παράγοντες παρόντες στις εγκαταστάσεις του εκπαιδευτηρίου και δεν κοινοποίησε το πρόβλημα
- ΑΝ έκανε διάγνωση κι ΑΝ έλαβε μέτρα, αυτά δεν είχαν αποτέλεσμα
- απέκρυψε το γεγονός από τον ιδιοκτήτη και μάλιστα επιχείρησε να τον παραπλανήσει
...όλα αυτά έλαβαν χώρα ενόσω ο σκύλος ήταν υπ'ευθύνη του...

Αυτή προβλέπεται πάντως να είναι η υπερασπιστική γραμμή του εκπαιδευτή...ο σκύλος:
- είχε πρόβλημα συμπεριφοράς
- είχε φυσιολογικό/παθολογικό πρόβλημα πριν φτάσει στο εκπαιδευτήριο...

Κι όμως και τα παραπάνω δύο να ισχύουν, δεν εξηγούν ούτε δικαιολογούν την εγκληματική αμέλεια και την σκοπούμενη παραπλάνηση.
Ό,τι μπορεί θα προσπαθήσει να σώσει προφανώς, τουλάχιστον στον τομέα των εντυπώσεων...οι μύστες δεν χρειάζεται να πεισθούν...
...
 


illuminaughty

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2013
188
21
Κι εγώ αν ήμουν επαγγελματίας, οποιουδήποτε επαγγέλματος, δεν θα καθόμουν να απαντήσω, στα απανταχού σχόλια του facebook. Οσο κι αν με δυσφημούσαν.
Δεν πρόκειται για "σχόλια φόρουμ", αλλά για την εικόνα του σκύλου που πρέπει να απολογηθεί και στις καταγγελίες της ιδιοκτήτριας...

Κι αυτό, εφόσον είναι επαγγελματίας που διαχειρίζεται επαγγελματικό χώρο, είναι κάτι που θα πρέπει να γίνει δημόσια...

Κανείς δεν αναμένει να μας απαντήσει ο ίδιος σε κάθε σχόλιο...αναμένουμε όμως μια απάντηση επί της ουσίας στις καταγγελίες.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Κι εγώ αν ήμουν επαγγελματίας, οποιουδήποτε επαγγέλματος, δεν θα καθόμουν να απαντήσω, στα απανταχού σχόλια του facebook. Οσο κι αν με δυσφημούσαν.
Ίσως κι εγώ να έκανα το ίδιο σε γενικές γραμμές. Και αν αποφάσιζα να το κάνω ακόμη και στην περίπτωση που έβγαινε μιά πολύ άσχημη φήμη για εμένα τότε θα ήταν δικαίωμα μου να δεχτώ αδιαμαρτύρητα την δυσφήμιση.Και αυτό πρέπει να το καταλάβουν όλοι όχι μόνο όσοι βγάζουν αρνητικά συμπεράσματα αλλά και οι υπόλοιποι, όπως ο sakann που ενίσταται με υπερβολικό τρόπο.