Δερματινο περιλαιμιο


vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
Το πρώτο είναι πιό μουράτο κ το δεύτερο πιό... elegant.
Τιμές δεν βλέπω. Για να μή φύγεις αμέσως απ᾽ τη σελίδα τους;
Με κλιπ γυρω στα 35, το δερμάτινο παίζει στα 55
 
  • Like
Reactions: Zodi


saras

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2011
224
447
Athens
οτι σου ειπε ο σακε
πιστευω οτι σε αυτα ειναι απιαστος
Αγόρασα πριν 2 μήνες δερμάτινο σαμαρακι aka στηθολουρο με "χειρολαβη" για να κρατάω τον κουταβο, τέλεια δουλειά! !!
 
  • Like
Reactions: tasos malinoua


sake

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2017
629
1.085
34
Εγώ παντω κολάρο είχα πάρει στην αρχή δεν μας βόλεψε καθόλου και για ένα περίεργο λόγο όταν το φοράει τραβαει σαν μαλακας

Λίγο χαλία φωτο αλλα φαίνεται, το είχα πάρει από το πετ Σίτυ 15ε και μου το είπε κολάρο λαΔίου .. κάτι τέτοιο τελος πάντων και γενικά έχει μια λιπαρότητα όταν το πιανεις
IMG_20180128_133826.jpg

Και το στηθολουρο το πήρα από τον Κ Γιάννη που σου έστειλα στο λινκ, αύριο μεθαύριο θα πάω να πάρω ένα στηθολουρο για weightpulling και ένα λουρί ... Ο άνθρωπος έχει πολύ καλά πραγματα
IMG_20180322_235742.jpg
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.077
Athens
Τα hunter έχουν καλή ποιότητα, έχω 2 στηθόλουρα - υφασμάτινα βέβαια - εδώ και και 7 χρόνια, έχουν φάει πλυντήρια, θάλασσες, λάσπες, σηκώνω τα μπουλντόγκια σαν τσαντάκια, και δεν μασάνε τίποτα.

Βέβαια είναι χοτ και τα άλλα τα χειροποίητα που έβαλε ο @sake - τι τιμή είχε το στηθόλουρο το badass που του χεις πιο πάνω?
 


sake

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2017
629
1.085
34
Από 60ε μου τό άφησε 50 χωρίς καν να του πω να μου κάνει καλύτερη τιμή

Είχα δει και το pet creation που κάποιος ποσταρε πιο πάνω αλλά είναι πανάκριβα.. ειδικά κάποια special edition που έχουν οι τιμές είναι άρρωστες
 
  • Like
Reactions: vrmode


AGRIAN

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2015
590
1.968
Αθήνα
@lostresam o Γιάννης που σου είπε ο @sake είναι φοβερός, πολύ καλύτερος και πολύ φτηνότερος από τα περιλαίμια των εταιρειών που αναφέρθηκαν. Εγώ του δικού μου έχω πάρει δύο
loyria 1.jpg

αλλά χρησιμοποιώ το πιο απλό :

loyria 3.jpg loyria 4.jpg loyria 5.jpg loyria 6.jpg

Τον Γιάννη τον ξέρω πάνω από 20 χρόνια και σου τον συστήνω ανεπιφύλακτα για όλα του τα προϊόντα.

ΥΓ Το μανεκέν δεν τα σπάει ;; χαχαχαχα !!!
 

Attachments



manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Μπορεί να είναι τα καλύτερα από θέμα ποιότητας(δεν γνωρίζω) , αλλά πολύ μεγάλα.
Πιο διακριτικά δεν έχει;
 
  • Like
Reactions: vasilis_mike


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.232
7.773
Εγώ παντω κολάρο είχα πάρει στην αρχή δεν μας βόλεψε καθόλου και για ένα περίεργο λόγο όταν το φοράει τραβαει σαν μαλακας

Λίγο χαλία φωτο αλλα φαίνεται, το είχα πάρει από το πετ Σίτυ 15ε και μου το είπε κολάρο λαΔίου .. κάτι τέτοιο τελος πάντων και γενικά έχει μια λιπαρότητα όταν το πιανεις
View attachment 67690

Και το στηθολουρο το πήρα από τον Κ Γιάννη που σου έστειλα στο λινκ, αύριο μεθαύριο θα πάω να πάρω ένα στηθολουρο για weightpulling και ένα λουρί ... Ο άνθρωπος έχει πολύ καλά πραγματα
View attachment 67691
ασχετο..περα οτι εχει γινει αγοραρος....αυτο το αντιπαρασιτικο κολαρο που ειναι γκρι ποιο ειναι , το σερεστο?
 


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
Μπορεί να είναι τα καλύτερα από θέμα ποιότητας(δεν γνωρίζω) , αλλά πολύ μεγάλα.
Πιο διακριτικά δεν έχει;
Έχει από όλα και σου φτιάχνει και ότι θες .
Η ποιότητα του είναι εκπληκτική και οι τιμές του πάρα πολύ καλές , πολύ προσεγμένα λουριά αθάνατα. Παίρνω λουριά απο τον Γιάννη απο το 1995 κάποια τα έχω ακόμα , κάποια τα έφαγαν τα σκυλιά (στηθόλουρα) και μου τα επιδιόρθωσε.
 
  • Like
Reactions: manolo






lostresam

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2016
428
422
29
Εγω πηρα αυτο που στην αρχη σας ειχα δειξει..δεν ειναι λιπαρο,αντιθετως μεχρι στιγμης φαινεται αρκετα γερο..
 

Attachments

  • Like
Reactions: Hammer


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.232
7.773
Καποιο με χερουλι απαραιτητα, χαριτωμενο και για 40αρι λαιμο, αν πετυχετε πουθενα βαλτε το εδω... Ολο κατι μαυρα και σοβαρα βρισκω, δε ειναι για το γκρεμλιν.
Aν και εχω βαλει στο ματι αυτο
https://www.petcreations.gr/index.php?route=product/product&path=24_91&product_id=360
 


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
@manolo Τελείως απλό στηθόλουρο απο τον κύριο Γιάννη. Σε ίδιο χρώμα και ποιότητα δέρματος έχουμε φτιάξει επίσης απλό φαρδύ κολάρο. Πολύ καλή τιμή σε σχέση με την ποιότητα, προς το παρόν δεν έχει πάθει το παραμικρό.

 


vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
ψήνομαι να κατασκευάσω το πρώτο μου δερμάτινο περιλαίμιο. Όταν το κάνω θα σας ενημερώσω δεόντως :)
 


Δέλτα

Well-Known Member
13 Φεβρουαρίου 2016
250
634
Εγώ πάντως δεν θα με εμπιστευόμουν να φτιάξω κολάρο για 37 κιλά σκυλί αν είχα κανά πεκινουά ναι αλλά για την Ήρα όχι.
@vasilis_mike να προσέξεις πολύ τις ραφές.
 


vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
Εγώ πάντως δεν θα με εμπιστευόμουν να φτιάξω κολάρο για 37 κιλά σκυλί αν είχα κανά πεκινουά ναι αλλά για την Ήρα όχι.
@vasilis_mike να προσέξεις πολύ τις ραφές.
Έχω ήδη φτιάξει χειμωνιάτικο harness και μου πήγε μία χαρά από αντοχές. ;)

https://www.dogforum.gr/community/threads/Κατασκευή-harness-με-ιμάντες-και-δέρμα.34900/#post-916171
 
  • Like
Reactions: Hiraeth


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Έχει από όλα και σου φτιάχνει και ότι θες .
Η ποιότητα του είναι εκπληκτική και οι τιμές του πάρα πολύ καλές , πολύ προσεγμένα λουριά αθάνατα. Παίρνω λουριά απο τον Γιάννη απο το 1995 κάποια τα έχω ακόμα , κάποια τα έφαγαν τα σκυλιά (στηθόλουρα) και μου τα επιδιόρθωσε.
Παντως σε όλα τα λουριά (δερμάτινα, υφασμάτινα, με ιμάντα κτλ) βρίσκω ένα σοβαρό μειονέκτημα και γιαυτό εγω δεν του φοράω λουρι χρόνια τώρα. Χαλάνε την τρίχα του σκυλιου πάρα πολύ .
 
  • Like
Reactions: vek