Δερματινο περιλαιμιο


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
Παντως σε όλα τα λουριά (δερμάτινα, υφασμάτινα, με ιμάντα κτλ) βρίσκω ένα σοβαρό μειονέκτημα και γιαυτό εγω δεν του φοράω λουρι χρόνια τώρα. Χαλάνε την τρίχα του σκυλιου πάρα πολύ .
εμ ΓΠ μου ήθελες :p εσύ μονο τον πνίχτη του ΓΠ μπορεις να φορέσεις :D
 
  • Like
Reactions: manolo




manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Και απο που τον κρατας;

Απ την ουρα;
Απάντησε η @vek
Βασικα δεν φοράει τίποτα στο σπίτι και τους τελευταίους μήνες που μετακόμισα εξοχή φάση δεν φοράει ούτε στις συνηθισμένες καθημερινές μας βόλτες εδώ στην γειτονιά.
Αυτό είναι για τον λαιμο
IMG_20180516_223836-01.jpeg
Που στην ουσία είναι προέκταση της αλυσίδας που τον κρατάω και η βασικότερη χρήση της είναι ως κομπολόι
IMG_20180516_224017-01.jpeg
Όταν του την φοράω είναι ετσι
IMG_20180516_223935-01.jpeg
 
  • Like
Reactions: vek and epial








manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
@manolo Δεν είναι χρυσή, δεν ταιριάζει στο χρώμα του ΓΠ
Άμα ήταν χρυσή δεν θα ηταν γπ. Θα ήταν ο ταμτακος.

Τάσο πέρα από την πλάκα την αλυσίδα (του λαιμού) την πήρα από ένα πετσοπ, η πιο φτηνή που είχε (4€) τότε που ψαχνόμουν για μετάβαση από λουρι σε αλυσιδα και πήρα την πιο φτηνή για δοκιμή. Την έχω 4 χρόνια, δεν παθαίνει τίποτα και έχει φάει θάλασσες και ότι μπορείς να φανταστείς.
Εξάλλου δεν την φοράει συνέχεια. Μου αρέσει πολύ περισσότερο η εικόνα του σκύλου χωρίς να φοράει τίποτα. Αν δεις στις περισσότερες φωτογραφίες του δεν φοράει τίποτα.
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
ναι μωρε τσιπη,το καταλαβα οτι ειναι απο αυτες απο το κρικακι που εχεις βαλει στην ακρη χαχα
ξαρω,τον εχουμε δει ολοι οτι δεν φορας τιποτα πολες φορες,οπως εχουμε δει οτι τον κυκλοφορας με το μηχανακι αντι να τον πας χαλαρα στην καθισματαρα του στο αμαξι.....βενζινη βλεπεις χαχαχα.
@ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ οχι ρε,τσιγγουνη οχι,γιουφτο απλα χαχαχα
 
  • Like
Reactions: manolo


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
ναι μωρε τσιπη,το καταλαβα οτι ειναι απο αυτες απο το κρικακι που εχεις βαλει στην ακρη χαχα
ξαρω,τον εχουμε δει ολοι οτι δεν φορας τιποτα πολες φορες,οπως εχουμε δει οτι τον κυκλοφορας με το μηχανακι αντι να τον πας χαλαρα στην καθισματαρα του στο αμαξι.....βενζινη βλεπεις χαχαχα.
@ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ οχι ρε,τσιγγουνη οχι,γιουφτο απλα χαχαχα
Τι λες ρε κουζουλε
Εχεις ιδέα τι καίει το τζιμνι; μηχανάκι και πολύ του είναι. Που και αυτό το κόβουμε σιγά σιγά. Με τα πόδια μια χαρά είναι.
Μην σου πω πως θα τον βγάλω και στα φανάρια να ζητιανεύει. Η μπαρφ κοστίζει.
 






Zodi

Well-Known Member
25 Απριλίου 2017
179
173
44
Δεκτό. Αλλα η ταυτότητα μπαίνει στό κρικάκι;
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
εγω εκει τη βαζω.... εχω και το ιδιο περιλαιμιο, δεν εχει και αλλο σημειο το συγκεγκριμενο.
 








Perikleas

Member
7 Φεβρουαρίου 2020
9
0
38
Καλησπέρα στην ομάδα! Δερμάτινα ποιοτικά κολάρα και λουριά θα βρείτε στο www.collaraki.com Είναι χειροποίητα και κατασκευάζονται στην Ελλάδα
 


Perikleas

Member
7 Φεβρουαρίου 2020
9
0
38
Καλησπερα παιδια
Ψαχνω ενα ποιοτικο δερματινο περιλαιμιο κ θελω τη βοηθεια σας
Θελω να ειναι σχετικα πλατυ (3-3,5cm) μαυρο κ χωρις καρφια κ ιστοριες.
Εχετε καποιο καλο να προτεινετε?

Το μονο που εχω βρει ειναι αυτο
Καλησπέρα. Ρίξε μια μάτια εδώ www.collaraki.com κατασκευάζονται στην Ελλάδα
 


Perikleas

Member
7 Φεβρουαρίου 2020
9
0
38
Οι petcreations [εκτός απροόπτου] τα φτιάχνουν σε ότι μέγεθος θέλετε.
Και τα δικά μου, όσα έχω φτιάξει, 40άρια είναι. Και σε ότι φάρδος θέλεις.

@medusa εμένα δεν με ένοιαζε ποτέ και δεν με νοιάζει ακόμη, το αν θα πατικωθεί η γούνα. Εχουν μόνιμα φορεμένα κολάρα/ταυτότητες. Δεν βγαίνουν ποτέ από πάνω τους.
www.collaraki.com
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.816
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf