Διακοπές στη Λευκάδα!


Blacksatin

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
317
57
Neo Irakleio, Athens, Greece
Κλείσαμε λοιπόν κι εμείς σαν παιδιά διακοπές στη Λευκάδα, από 16 εως 23 Ιουλίου, σε studio που δέχονται σκυλιά, Villa Nefeli λέγεται. Έχει κανείς εμπειρία από Λευκάδα να μου πεί σε ποιές παραλίες θα μπορώ να παίρνω τη Sheeva μαζί; Και γενικά, τί παίζει με τα σκυλιά;
 




ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
στη λευκαδα ουτε για σενα δεν θα βρεις χωρο στη παραλια ==))
 


Blacksatin

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
317
57
Neo Irakleio, Athens, Greece
Έχει και μια ιδιωτική παραλία στο ξενοδοχείο και μας ειπαν πως μπορουμε να πηγαινουμε με τη μικρη αν εχουμε προβλημα αλλου, οποτε μπορω νωρις το πρωι να την πηγαινω για μπανιο εκει και μετα να την αφηνω να κοιμαται στο δωματιο, αν δε μπορουμε να την παρουμε μαζι...
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
πορτο κατσικι εχω δει σκυλια αλλα οχι μεσα στην θαλασσα.
δυσκολα οπως λεει ο φερο ομως θα βρεις χωρο.
 


chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
Πόρτο Κατσίκι Ιούλιο θα γίνεται τις που......κα.....λας στην καλύτερη. Με σκύλο δεν θα πήγαινα και ανάλογα που μένεις είναι και μια απόσταση με σκύλο μέσα στο αμάξι και 30-35 βαθμούς δεν είναι ότι καλύτερο
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Aν δεν απατωμαι αυτο ειναι στο Βλυχο σωστα?
Κατεβαινεις Νυδρι, απο κει εχεις δυο επιλογες:
Η νοικιαζεις βαρκα/πλαστικο σκαφος αν ξερεις τι κ πως κ τα πας καλα με την θαλασσα, κ περνας απεναντι Μεγανησι η στα νησακια (συμπλεγμα Σκορπιου) κ βρισκεις ερημικη παραλια, εχει ΑΠΕΙΡΕΣ να ευχαριστηθειτε μπανιο κ εσυ κ το ζωο,
Η παιρνεις το ferry boat κ περνας Μεγανησι οπου με λιγο περπατημα θα βρεις καλη παραλιουλα....

Εμεις κανουμε συνηθως το πρωτο (εχουμε δικη μας βαρκα) κ ο σκυλος χαιρεται μπανια με το παραπανω οποτε παμε!!!!
Καλη τυχη!

Υ.Γ. Στην ιδια την Λευκαδα μην ψαξεις, εχει 5-6 παραλιες ολες κι ολες που δεν χωρας εσυ μονη σου αν θες να στρωσεις παραλια τον Αυγουστο, κ οπου δεν εχει παντα θα πεταχτει κανας καθυστερημενος να κανει μανουρα, εκτος κι αν τυχαινανε ολοι σε μενα!
Ο δε ορμος του Βλυχου δεν φημιζεται κ για τα καθαρα νερα του, αν πας θα καταλαβεις τι εννοω.....
 


golden boy

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2010
805
93
Hell
Πηγαμε Λευκαδα πριν 3 χρονια και μετανιωσαμε που δεν πηραμε το σκυλο μαζι μας.Τωρα δεν θυμαμαι να σου πω ονοματα παραλιων,εχει απειρες χωρις πολυ κοσμο και ειδαμε πολλα σκυλια.Αν εχετε αμαξι,φορτωνετε το σκυλι και ξεκινατε να βολταρετε,ετσι τις ανακαλυψαμε και 'μεις,δεν υπαρχει περιπτωση να μη βρειτε.Εννοειται οτι δεν πατε πορτο κατσικι κτλ που ειναι πηχτρα..
 


Blacksatin

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
317
57
Neo Irakleio, Athens, Greece
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας βρε παιδιά! Προτιμώ να αλλάξω προορισμο παρά να μην πάρω τη μικρή μαζί μου, δε θα περάσω καλά και προτιμώ να μην πάω καν απο το να παω και να εχω αγχος πως ειναι στην Αθηνα... Μέχρι τώρα δεν την έχει χειριστεί άλλος ούτε μια φορά, ουτε καν την εχει ταισει αλλος... Δε θέλω να την αφήσω, νιώθω ανασφάλεια. Ακόμη περισσότερες εμπειρίες και πληροφορίες θα ήταν καλοδεχούμενες!

Πηγαμε Λευκαδα πριν 3 χρονια και μετανιωσαμε που δεν πηραμε το σκυλο μαζι μας.Τωρα δεν θυμαμαι να σου πω ονοματα παραλιων,εχει απειρες χωρις πολυ κοσμο και ειδαμε πολλα σκυλια.Αν εχετε αμαξι,φορτωνετε το σκυλι και ξεκινατε να βολταρετε,ετσι τις ανακαλυψαμε και 'μεις,δεν υπαρχει περιπτωση να μη βρειτε.Εννοειται οτι δεν πατε πορτο κατσικι κτλ που ειναι πηχτρα..
ΝΑ 'ΣΑΙ ΚΑΛΑ βρε Golden Boy!
 


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
Στον Αι Γιαννη δεν νομιζω να εχεις θεμα...αλλα δεν ξερω αν σου αρεσει η παραλια!Σιγουρα εχει ωραιες ταβερνες που θα αρεσουν και στην μικρη :D
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
στον αη γιαννη εχει απαγορευτη το κολυμπι γενικα,,, ερχονται οι παλαβοι με τα κιτε σερφινγκ στους μυλους και παιρνουν κεφαλια ==)) ......... λευκαδα ειναι το χειροτερο νησι να παρεις σκυλο μαζι,,, και μαλιστα μεγαλοσωμο...
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Ψιλο...off topic...
... Μέχρι τώρα δεν την έχει χειριστεί άλλος ούτε μια φορά, ουτε καν την εχει ταισει αλλος... Δε θέλω να την αφήσω, νιώθω ανασφάλεια.
Καλό όμως γενικά, θα είναι να το δουλέψεις αυτό. Ποτέ δεν ξέρεις, πότε θα υπάρξει ανάγκη, να πρέπει ο σκύλος σου, να μείνει κάπου χωρίς εσένα. Σε πανσιόν, σε κτηνίατρο, σε φίλο εμπιστοσύνης. Πρέπει να ξέρεις ότι μπορεί. Για καλό και των δυό σας, αλλά κυρίως του σκύλου σου.
 


giannis21r

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2013
234
2
Χαϊδαρι
Μια χαρα ειναι η Λευκαδα για σκυλο.Ειχα παει και εγω πριν 4 χρονια.Πηγα ρε παραλιες που ουτε οι ντοπιοι δε ξερανε.Εχω φιλο απο κει του ελεγα που πηγα και δεν τα ηξερε.Θελει βεβαια 4χ4 και σε καποιες περιπτωσεις αρκετο περπατημα.Εναν καλο χαρτη με ολα τα μονοπατια χρειαζεσαι.Απο την δυτικη μερια του νησιου Καλαμιτση και Μεγαλη Πετρα.Στα νοτια Αμμουσω και Μικρος Γιαλος,Καστρι.Υπαρχει και μια μικρη παραλια αναμεσα σε Αμμουσω και Καστρι.Ολα τα παραπανω ειναι ευκολα προσβασιμα.
 


underdog

Well-Known Member
5 Απριλίου 2011
1.223
135
νομιζω θα τη βρειτε την ακρη! η λευκαδα ειναι απο τα αγαπημενα μου μερη.
εχετε παντα στο νου σας το ενδεχομενο να νοικιασετε βαρκακι. δειτε απο τωρα τιμες τι και πως...
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
νομιζω θα τη βρειτε την ακρη! η λευκαδα ειναι απο τα αγαπημενα μου μερη.
εχετε παντα στο νου σας το ενδεχομενο να νοικιασετε βαρκακι. δειτε απο τωρα τιμες τι και πως...
......
βαρκακι απο 60 εως 80 ευρω ζητανε για κατι σκυλοπνιχτες και η βενζινη δικη σου ==)) ..
 


Blacksatin

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
317
57
Neo Irakleio, Athens, Greece
Καλό όμως γενικά, θα είναι να το δουλέψεις αυτό. Ποτέ δεν ξέρεις, πότε θα υπάρξει ανάγκη, να πρέπει ο σκύλος σου, να μείνει κάπου χωρίς εσένα. Σε πανσιόν, σε κτηνίατρο, σε φίλο εμπιστοσύνης. Πρέπει να ξέρεις ότι μπορεί. Για καλό και των δυό σας, αλλά κυρίως του σκύλου σου.
Mareco για να αφήσεις το σκύλο σου σε κάποιον, πρέπει να θέλει να μάθει να τη χειρίζεται. Η μητέρα μου δεν έχει κανενα ενδιαφερον στο να μάθει νατη χειρίζεται, ουτε κανσ το να της λεει σωστα τις εντολες. Εμπιστεύομαι πολύ τον εκπαιδευτή της, ο οποίος έχει και πανσιον, και πολύ εύκολα την εμπιστεύομαι σε αυτόν αν χρειαστεί. Απλώς μιας που μεχρι τωρα την εχω πάρει παντού και δεν είχα ουτε μια φορά πρόβλημα, το ιδανικό είναι να την ξαναπάρω μαζί μου. Καμια διάθεση δεν εχω να παω διακοπες και να αφησω τη Sheeva Αθήνα..
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Το σχόλιό μου, δεν αφορούσε την περίπτωση διακοπών.
 




συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
blacksatin το σκυλι ειναι τωρα ποσο?10 μηνων?
στα επομενα 15 χρονια που θα ειναι μαζι σου πιθανον να χρειαστει να μεινει και μακρια σου για λιγο.
Και καλο ειναι να συνηθιζετε και οι δυο στην ιδεα !
 


Blacksatin

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
317
57
Neo Irakleio, Athens, Greece
Βρε παιδιά, την έχω αφήσει και στην πανσιον του εκπαιδευτή μου σε ανάγκη, είναι 11 μηνών και είχα σκύλο 16 χρόνια πριν τη Sheeva, εχω υποψιν μου την όλη κατάσταση :p Τίποτα για τη Λευκάδα πείτε μου, τα υπόλοιπα λυμμένα τα έχω! ^^
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981