Διαροια σε γαλλικο μπουλντογκ


alexoukoc

Active Member
10 Δεκεμβρίου 2016
44
9
32
Καλησπερα παιδια,

πριν κατι μερες μου εκαναν δωρο ενα κουταβακι 2 μηνων (5 οκτωβρη γεννηθηκε γραφει το βιβλιαριο)
και μου ειπαν να του παρω τροφη Farmina ecopet , πηγα σε 2-3 πετ σοπ τα οποια δεν την
ειχαν και πηρα μια παρομοια μετα απο 2-3 που μου προτειναν στο πετ σοπ (versel laga opti life chicken rice).
Απο τοτε ομος τα κακα του ειναι πολυ μαλακα και στο τελος νερουλα (δηλ διαροια πιστευω), και μετα απο
πολλες αναζητησεις διαβασα οτι φταιει η τροφη οταν την αλαζεις αποτομα. Την δευτερα θα το παω στον κτηνιατρο. Ποσες μερες πρεπει να περιμενω να δω αν του κανει η τροφη και σταματησει η διαροια?

ΥΓ> το σκυλακι ειναι απο γεννα φιλου ενος γνωστου.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Αυτό για το φίλο σου (και για δική σου, μελλοντική γνώση)
http://www.dogforum.gr/community/threads/Γιατι-ΔΕΝ-ζευγαρώνουμε-τα-σκυλιά.273/

Αυτό για εσένα
http://www.dogforum.gr/community/threads/Γιατί-τα-κουταβάκια-ΔΕΝ-είναι-ωραία-για-δώρο-έκπληξη.32195/

Και κτηνίατρο ΑΜΕΣΑ για το κουτάβι σου. Πρώτα υποθέτουμε τα χειρότερα (τυφο κλπ), κι αφού τα αποκλείσει ο κτηνίατρος, αλλά και τα πιο απλά οργανικά θέματα, μετά πας στην αναμονή και την ερώτηση για τροφή.
 


alexoukoc

Active Member
10 Δεκεμβρίου 2016
44
9
32
Ευχαριστω για την αμεση απαντηση. Τα πρωτα του κακακια ηταν μια χαρα σκληρα πριν τον ταισουμε. μετα εφοσον τον ταισαμε σιγα σιγα μαλακωναν μεχρι που εγιναν νερουλα. δεν ξερω αν υπαρχουν κτηνιατροι ανοιχτα κυριακες να παω αυριο, αλλιως δευτερα.

ΥΓ> κανεναν καλο κτηνιατρο για γαλλικα στη αθηνα να προτεινετε?? οποιαδηποτε περιοχης
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Μένω Πάτρα, οπότε δεν ξέρω να σου συστήσω στην Αθήνα. Σίγουρα, όμως, υπάρχουν κλινικές ανοικτές και σκ
 
  • Like
Reactions: alexoukoc




alexoukoc

Active Member
10 Δεκεμβρίου 2016
44
9
32
Καλημερα διαβασα για τον τυφο αλλα ουτε αιμα εχει στα κακα του ουτε σαν αρρωστο ειναι μια χαρα παιζει κλπ απλα οταν κανει κακα ειναι νερουλα. Στις 11 σημερα εχουμε ραντεβου στον γιατρο για να δουμε τι θα μας πει..
 


alexoukoc

Active Member
10 Δεκεμβρίου 2016
44
9
32
Ολα οκ ειπε η γιατρος να το ταισουμε κοτοπουλο βραστο με ρυζι και του εβαλε ορο και μια αντιβιοση.. για να δουμε γιατι ειναι συνεχεια ζωηρος
 




Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Το κράτησε εκεί ή μια κι έξω ο ορός κι η αντιβίωση; Όταν λες, είπε όλα οκ; Αν όλα οκ, προς τι ο ορός κι η αντιβίωση; Τι διεγνωσε;

Στο κοτόπουλο προτίμησε καλύτερα στήθος και όχι μπούτι, πλατάρι ή κάτι τέτοιο. Και αφαίρεσε την πέτσα επίσης. Όσο πιο "στεγνό" τόσο το καλύτερο.
Αν δώσεις πλατάρι, ή ωμό ή αν το βράσεις, το ξεκοκκαλίζεις
 


alexoukoc

Active Member
10 Δεκεμβρίου 2016
44
9
32
Ειπε λογικα αλλαγη κλιματος ή προορη απογαλακτωση. του εδωσε πρωτα ορο μετα αντιβιωση. και κοτοπουλο στηθος του εδωσα και ειπε να το ταιζω ανα 2 ωρες μικρες ποσοτητες επειδη χανει υγρα λογω διαροιας. ακομα διαροια εκανε παντως . 1.400 ζυγιζει το μετρησαμε.
 


alexoukoc

Active Member
10 Δεκεμβρίου 2016
44
9
32
Ειπε λογικα αλλαγη κλιματος ή προορη απογαλακτωση. του εδωσε πρωτα ορο μετα αντιβιωση. και κοτοπουλο στηθος του εδωσα και ειπε να το ταιζω ανα 2 ωρες μικρες ποσοτητες επειδη χανει υγρα λογω διαροιας. ακομα διαροια εκανε παντως . 1.400 ζυγιζει το μετρησαμε.
Και μας προτεινε και αυτη την τροφη..
 

Attachments









ripper2.1

Well-Known Member
21 Δεκεμβρίου 2015
489
1.386
39
Κω
Φίλε μου , υπάρχει τεράστια πιθανότητα να είναι πολύ μικρότερο !!! Πάρε τηλ τον φίλο σου , ξεχεσε τον κ απαίτησε την αλήθεια !! Μάλλον να τα ξεφορτωθεί ήθελε κ τα αλλά δώρα θα τα έκανε να είσαι σίγουρος !!
 


alexoukoc

Active Member
10 Δεκεμβρίου 2016
44
9
32
Φίλε μου , υπάρχει τεράστια πιθανότητα να είναι πολύ μικρότερο !!! Πάρε τηλ τον φίλο σου , ξεχεσε τον κ απαίτησε την αλήθεια !! Μάλλον να τα ξεφορτωθεί ήθελε κ τα αλλά δώρα θα τα έκανε να είσαι σίγουρος !!
2μηνων μου ειπε ειναι αφου και το βιβλιαριο γραφει 5 οκτοβρη οτι γεννηθηκε..
Και η κτηνιατρος 2μηνων το εκανε οταν το ειδε που ρωτησα τι να πω..
 

Attachments

  • Like
Reactions: ripper2.1




alexoukoc

Active Member
10 Δεκεμβρίου 2016
44
9
32
Είναι κουκλί !!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά !!!!
Ευχαριστω πολυ και εγω το ελπιζω γιατι εχω υπερανχωθει με αυτα που διαβαζω στο διαδικτυο !!
ΥΓ> οποιος γνωριζει καποιον καλο κτηνιατρο για γαλλικα απο αθηνα να μου τον προτεινει να παω σε εκεινον διοτι δεν ξερω καποιον που ειδικευεται σε αυτην την ρατσα... ευχαριστω
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Εξειδικευμένος κτηνίατρος σε γαλλικά δεν υπάρχει. Καλύτερα να βρεις έναν καλό κτηνίατρο που να σε βολεύει ως προς την περιοχή - αλλά θα πρέπει να αναφέρεις περιοχή για σου συστήσσουμε, αν ξέρουμε εκεί γύρω.
Το κουτάβι στην φωτό με την καρό κουβέρτα εμένα δεν μου φαίνεται 2 μηνών - αλλά ας πει και @FrenchieFan που έχει πιο πρόσφατη εμπειρία.
Αυτός που σου το χάρισε είναι φίλκος σου? Στο χάρισε ή στο πούλησε? Δικά του ήταν τα κουτάβια? Τα υπόλοιπα τι τα έκανε?
 


alexoukoc

Active Member
10 Δεκεμβρίου 2016
44
9
32
Εξειδικευμένος κτηνίατρος σε γαλλικά δεν υπάρχει. Καλύτερα να βρεις έναν καλό κτηνίατρο που να σε βολεύει ως προς την περιοχή - αλλά θα πρέπει να αναφέρεις περιοχή για σου συστήσσουμε, αν ξέρουμε εκεί γύρω.
Το κουτάβι στην φωτό με την καρό κουβέρτα εμένα δεν μου φαίνεται 2 μηνών - αλλά ας πει και @FrenchieFan που έχει πιο πρόσφατη εμπειρία.
Αυτός που σου το χάρισε είναι φίλκος σου? Στο χάρισε ή στο πούλησε? Δικά του ήταν τα κουτάβια? Τα υπόλοιπα τι τα έκανε?
Καλημερα,
Εκανε γεννα ενας γνωστος του φιλου μου και τα εδινε και μου πηρε ενα. Δεν εχω επαφη με αυτον που εκανε τη γεννα αλλα μου εδωσε βιβλιαριο οπως ειπα και λεει 5 οκτωβρη. Επισης μενω Αμπελοκηπους αλλα δεν με πειραζει η περιοχη για κτηνιατρο παω αρκει να μην τον βλεπω να κανει διαροια..